Dlaczego Biskupi klęczą przed Tuskiem?

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Tusk powiedział , że nie będzie klęczał przed księdzem i jest konsekwentny w swoim działaniu. Walczy z wiarą , Kościołem i Krzyżem z całych sił. Ostatnie decyzje KRRiT dotyczące telewizji Trwam są tego dowodem A co robi Episkopat? Episkopat klęczy przed Tuskiem. Cichutko prosi, a może wielkie Słońce Peru przychyli ucha na ich błagalne prośby. A może by tak nasi pasterze wstali z kolan i z ambon nazwali rzeczy po imieniu. O tym, że Tusk walczy z Kościołem, że chce zniszczyć wiarę i Krzyż, że zasady moralne chrześcijaństwa są dla niego i jemu podobnych zawadą. Że Chrystus dla PO jest przeszkodą do wprowadzenia laickiego społeczeństwa i zrobienia z Polaków "europejczyków", społeczeństwa bez wiary, Boga i prawdy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Może zgłoszę tylko jedną małą poprawkę do Twojego tekstu: Nie LAICKIEGO a ŁAJDACKIEGO społeczeństwa. Laikat mi absolutnie nie przeszkadza ale łajdactwo jak najbardziej. Tak jak ja chcę dzielić się swoją wiarą z ludźmi szanując ich przekonania tak niewierzącym wolno mówić że nie mają daru wiary. Natomiast to co robią bandy Tuska, Komorowskiego i Palikota to jest realizacja tego co kiedyś wymyślił Orwell jako przestrogę i opisał w "Roku 1984" oraz "Folwarku Zwierzęcym" a oni chcą ten "raj" nam wprowadzić realnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216627

Chcą z nas zrobić łajdaków
bialogwardzista

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#216637

No cóż, byli księża niezłomni, byli "księża patrioci". Może to kwestia rocznika? To wcale nie żart, biorąc pod uwagę czasy, w których rozpoczynały się kariery kościelne niektórych hierarchów...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216636

Mix

Dziś jest niewielu patriotów w sutannach.Niewygodne jednostki
są naciskane, przenoszone z parafii na parafię , w kościele nie ma jedności.Duchowni zostali przekupieni przez pensje nauczycielskie.
W kościele nastąpiła zdrada narodu polskiego, nie w sprawach wiary i głównej misji kościoła , tylko zdrada w sprawach Polski, patriotyzmu, Ojczyzny, prawdy i niepodległości.
Kościół nie będzie mieszał się do polityki a polityka jest narzędziem niszczącym państwo polskie, naród, historię i prawdę.Kościół w tej sprawie popełnia grzech zaniechania.
Wie że Polska umiera i jako obrońca wiary i prawdy zostawia naród , swoje owieczki na pastwę losu w szponach zdrajców.
Od zdrajców bierze pieniądze w formie wypłat pensji nauczycielskich.
czego boją się księża, przecież odpowiadają tylko przed Bogiem. A jednak milczą , nie ma prawdy na kazaniach, nie wskazuje się drogi zagubionym wiernym, cisza . już kilka razy powstrzymywałem się w ostatniej chwili przed wejściem na ambonę w czasie mszy z apelem do Polaków i księży o obudzenie się ze złego snu.
Wiara i prawda powinna bronić słabszych powinna bronić patriotyzmu i historii polskiego narodu.Obecnie nie chodzę do kościoła bo jest pusty i obdarty z polskości i patriotyzmu.Tak jest przynajmniej tam gdzie mieszkam.
Z panem Bogiem rozmawiam w każdym innym miejscu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#216647

Ksiądz proboszcz mojej parafii przyznał się w rozmowie ze mną , że ma liberalne poglądy.Stało się dla mnie jasne dlaczego tak mało w kościele patriotyzmu i polskości a w czasie wyborów ksiądz proboszcz nie daje się namówić do promowania PiS. Zmieniłem parafię i teraz wiem, że moje dzieci tak w domu jak i w kościele będą wychowywani na Polaków.
bialogwardzista

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#216673

Na UMK wykłada chemikom z pierwszego roku tzw. przedmiot humanistyczny, ksiądz  zdeklarowany antyklerykał. Ciekawa jestem co na to bp Suski?

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#216887

 Brawo !! Tak nalezy robic.

Jakies 30-ci lat temu w Kanadzie ksiadz katolicki ("polak") odmowil odprawienia Mszy Sw. w intencji zamordowanych w KATYNIU. A co wierni ???

A no bojkotowali jego kosciol - byl proboszczem. Nie przychodzili  na msze odprawiane prze niego.

Wszyscy parafianie przeniesli sie do innego kosciola. Tez ksiedza POLAKA z ta roznica, ze byl to WIELKI PATRIOTA.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#217056

Tak Mix...
Gdzieś w Mądrej Księdze są słowa....Ty jak chcesz rozmawiać ze Swoim Bogiem i modlić się do NIEGO , idź, zamknij się w ciemnym pokoju i módl się.
Bóg widzi w ciemności, I ON cię wysłucha.......

Komuna, kilkadziesiąt lat pracowała w pocie czoła i wychowała sobie pokolenie księży, biskupów, hierarchów.
To ludzie mali i ludzie podli, jak mowiły słowa jakiejś piosenki.
Niewielu jest Księży prawych jak Ksiądz Małkowski, jak był ksiądz Jerzy Popiełuszko. Jak jest ksiądz Natanek.
Jak byli zamordowani księża: Suchowolec i Zych.
Teraz jest czas życińskich, pieronków i dziwiszów. To czas agentów.
Pamiętacie tego biskupa z Poznania co miał zostać prymasem Polski ?

Wierni, Kościół to my, zwyczajni ludzie, Polacy I Patrioci.
To z nami jest Bóg, nie z nimi.
Oni są tam,..." gdzie było ZOMO " .
Boga nie ma tam, gdzie jest kadzidło i kłamstwo, łotrostwo i milczenie gdy zbrodniarze niszczą Substancję Narodu. Gdzie krew przelana niewinna na rękach władzy, jak dobitnie o tym powiedział kiedyś latem 2010, po katastrofie smoleńskiej Ksiądz Małkowski. Nie ma PAX VOBISCUM ...
Jest czas wojny, czas walki o Polskę.
Czas walki o przetrwanie. Czym bowiem jest przyznanie wojsku i milicji przez ten niby rząd podwyżki, jak nie motywowaniem opresyjnych służb do walki przeciw Polakom, przeciw NARODOWI ?

Posłuchajcie wypowiedzi Andrzeja Gwiazdy , która padła przed podpisaniem porozumień sierpniowych, w Hali BHP Stoczni Gdańskiej, gdy mowił o państwie policyjnym...
To było w 80. A teraz jest gorzej co widzieliśmy
11 Listopada jak funkcjonariusz policyjnego państwa, policjant, kopał niewinnego, bezbronnego Polaka Patriotę.
Kopał w głowę, jak sadysta, psychopata i najgorszy bandyta.
Dobrze wykonywał obowiązki.
Inny bandyta daje mu 300 złotych podwyżki za aktywność. Motywując do wzmożonej.
Do czego ta " władza " zdolna jest widzieliśmy 10.04.2010.
Widzimy każdego dnia.
Może trzeba nam heroldów z trąbami i wokół " Murów Jerycha "
Po trzykroć zadąć w trąby i Mury runą, runą, runą i pogrzebią stary świat, byśmy mogli pobudować, Nasz, NOWY, gdzie PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ ?
Gdzie Nasza Polska,
Gdzie Biało Czerwona ?

Czas trudny jest.
Czy przetrwamy ? Gdy wszystko przeciw nam ?

.... Żadna klęska nie jest totalna.
Żadne zwycięstwo nie jest ostateczne.
LICZY SIĘ TYLKO ODWAGA !

Winston Churchil.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216927

Jest wojna o Boga i Polskę. Z jednej strony stoimy my , patrioci, chrześcijanie, ludzie wiary. Tam gdzie kiedyś stało ZOMO stoją Tuski, Pawlaki, Palikoty, ci z WSI, SB i PZPR.
Urosły im powybijane w 1989 roku kły ale są wspomagani przez finansjerę gotowa na wszystko aby nie dopuścić do samodzielnego rządzenia Polską przez Polaków. Robią z nas niewolników a z Polski kolonię . Czy Polacy są zdolni do tego co zrobili Węgrzy?
Znów musimy walczyć wolność i niepodległość. Tylko , że teraz wrogiem nie jest ZSRR a ci z UE.
bialogwardzista

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#216937

Dyszka za tekst:)

Polecam serdecznie mój komentarz do wspomnianego oświadczenia biskupów - choć nieco bardziej wyważony w słowach, jednak podobny w wymowie.

http://niepoprawni.pl/blog/5157/episkopat-spozni...

Warto też przeczytać celne komentarze innych Niepoprawnych, oraz moją na nie odpowiedź.

Polecam także lekturę komentarzy internautów do informacji o tym oświadczeniu na stronie Niezależna...

http://niezalezna.pl/21904-biskupi-apeluja-ws-ko...

Przykro stwierdzać, ale dziś hierarchiczny polski Kościół opuścił Polaków - takie można wnioski wyciągnąć z tych komentarzy...bowiem ten mój komentarz choć krytyczny - jest jednym z bardziej wyważonych w tej sprawie...

Wszystko wskazuje na to, że bikupi na własne życzenie zaczynają tracić rząd dusz, co nie znaczy, że Ci ludzie odchodzą od Kościoła.
Nic podobnego - chodzą, modlą się, słuchają kazań swoich miejscowych duszpasterzy, przyjmują sakramenty.
Ale czują się opuszczeni, by nie rzec zdradzeni przez kościelną hierarchię.

I można pytać dlaczego tak się dzieje, co dociekliwsi mogą wręcz zapytać co się stało z lustracją w kościele - wystarczy poczytać trochę kś. Isakowicza...
Oj, przydał by nam się teraz w Polsce ktoś pokroju ś.p. Kardynała Wyszyńskiego...Dla takiego celu może nawet warto by przeszczepić w katolicyzm reinkarnację;)

A inni mogą modlić się jak mój wspaniały profesor od fizyki w liceum "Panie Boże! Spuść nogę i kopnij..."
A kogo - niech każdy w tej modlitwie zadecyduje sam.

Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#216646

Wszystkim wiadomo, żeTusk po 20 latach życia na kocia łapę wyłącznie dla celów koniunkturalnych, przed wyborami, wziął ślub kościelny, którego udzielił mu abp Gocłowski, niedawno odznaczony przez Komorowskiego orderem Orła Białego. Jedna paka!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#216649

W łajdackim państwie, duchownych nazywających sprawę po imieniu wali się w łeb i degraduje. Tak szybko ucichła sprawa księdza pułkownika ŻARSKIEGO, który w katedrze warszawskiej powiedział nie co wiedział, ale co wiedzieć powinni rządzący, jak powinno wyglądać demokratyczne państwo. I co, KOMOROWSKI pogroził palcem i natychmiast ksiądz stał się niemalże niemową zdegradowaną na cito.Strasznie cicho zrobiło się wówczas w mediach. Pamiętam tylko artykuł ks. ZALEWSKIEGO, który miał odwagę nazwać sprawę po imieniu. Po tej haniebnej degradacji każdy wie kto i skąd zastąpił ks. ZARSKIEGO. Tak się składa,że znam dobrze osobiście księdza S ŻARSKIEGO, kończyłam to samo liceum. Mogę więc zagwarantować, że ksiądz cokolwiek miał powiedzieć popierał długimi rozmyślaniami Może pamięć SŁAWKU ŻARSKIM rzuca ze strachu biskupów na kolana. ALE TAKĄ POSTAWĘ NAZWAŁABYM DUCHOWNYM TCHÓRZOSTWEM.
POZDRAWIAM

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216661

Kiedyś teczki im zakładano , dziś jest czas na ich wykorzystanie . To cała tajemnica zachowań biskupów .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

TYBERIUSZ

#216663

To wiele wyjaśnia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#216668

[quote=kazikh]

To wiele wyjaśnia

[/quote]

W 100% się zgadzam. Niedawno nawet był tu podany link z fotografiami i nazwiskami tych  wszystkich "dobrodziejów".

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#216671

Czy "to", co "wiele wyjaśnia", wyjaśnia również przypadek św. Edyty Stein? A przypadek Jeana-Marie Lustigera? Nie śmiem już pytać o inne przypadki w historii chrześcijaństwa...

Pozdrawiam Państwa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#216693

Nie ma o co się oburzać, a naszych obecnych biskupów przyrównywać do Świętych Kościoła.
Prawda jest taka, że lustrację w Kościele przeprowadzono dopiero po sprawie abp Wielgusa.
Przeprowadzono ją wewnętrznie, po cichutku i ja osobiście nigdy nie usłyszałem o jej rezultatach, podobnie wielu innych.
Wiele osób sądzi, że w praktyce wogóle jej nie było i że Kościół zamiótł sprawę pod dywan...a faktem jest że w różnych sprawach robił to wielokrotnie w historii chrześcijaństwa.
I tak jak o otaczającej nas rzeczywistości mówi się, że jest wynikiem braku dekomunizacji i lustracji polityków, dziennikarzy itd, tak widząc postawę wielu duchownym można też to samo podejrzewać o sytuacji w Kościele w Polsce.
Że działają (lub nie działają) szantażowani groźbą ujawnienia niewygodnych faktów czy współpracy z PRL-em, bądź też z przekonania - bo z własnej woli współpracowali z PRL-em.
Co najważniejsze - w czasach PRL-u ludzie bronili Kościoła i hierarchów, ale i Kościół bronił ludzi, był też ostoją polskości.
W tej chwili tego się nie czuje!!!
Kościół zachowuje się nie raz tak, jakby był jakąś enklawą, państwem w państwie, której to co polskie nie dotyczy.
Jeśli czasem zabiera głos to tylko w sprawach natury etycznej.
A czy etyczne jest kłamstwo, oszustwo, krętactwo, niedotrzymywanie obietnic, niesprawiedliwość i zdzierstwo wszechobecne w przestrzeni publicznej wśród polityków?
Czytałem opinie w wielu miejscach i wszędzie pojawia się ten sam porażający wniosek.
Ludzie o poglądach prawicowych - coraz częściej czują się przez Kościół opuszczeni w swej walce o prawdę i sprawiedliwość. Dla nich wygląda to tak, jakby i Kościół wpasował się w obecny układ.
Co ważne, wiekszość tych ludzi kościoła nie opuściła - to oni podpisują listy w sprawach etycznych, bronią normalności, bronią wiary i wrzucają regularnie swoje grosze do koszyczków.
Nie chcą mieszkać w chrześcijańskiej wspólnej Europie w ekumenicznej komunii z prawosławną Rosją.
Chcą mieszkać w katolickiej Polsce!
Jak to kiedyś ktoś powiedział: Katolicyzm jest polski, a Polska katolicka.
Obecnie Kościół sprawia wrażenie, jakby się chciał wycofać z tego układu...
Nie musimy szukać swoich wzorców poza krajem, nie interesuje nas historia powszechna chrześcijaństwa.
Mamy katolicką, polską przeszłość i mamy własne, wspaniałe wzory: przypadek Jana Pawła II, przypadek ks. Jerzego Popiełuszki, przypadek kardynała Wyszyńskiego!
To też "wszystko wyjaśnia" z wyjątkiem jednej rzeczy:
Gdzie w dzisiejszym polskim Kościele są ich następcy, dla których ojczyzną będzie Polska, a nie Europa, Watykan czy Królestwo Niebieskie???

Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#216737

Obawiam się Pasiu, że zaszło pewne nieporozumienie. Mój drugi komentarz dotyczył  uwag @kazikha i @limby odnoszących się do "narodowości" polskich hierarchów, i to w tym komentarzu posłużyłem się zwrotem użytym przez Ciebie w tytule. Czy muszę tłumaczyć, jak rozumiem odniesienie do owej "narodowości"? Stąd przykłady św. Edyty Stein i Jeana-Marie Lustigera oraz wiele innych przypadków w historii chrześcijaństwa, w których ludzie pochodzenia żydowskiego zapisywali się w owej historii złotymi zgłoskami. Nie sądzę, aby pochodzenie etniczne aktualnych polskich hierarchów miało cokolwiek wspólnego ze słabością polskiego Kościoła.

Problemów lustracyjnych członków Episkopatu dotyczył - aluzyjnie - mój pierwszy komentarz do tekstu @yupitera.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216752

zgadza się - mój błąd.
Ale zupełnie inna sprawa, że ja owe przypadki traktował bym raczej jako wyjątki od reguły. Niestety...
Zbyt wiele było działań wprost przeciwnych.
A mówimy tu o stosunku do państwa i poczuciu przynależności narodowej, a nie stosunku do wiary i Kościoła i na to pochodzenie narodowo - etniczne może mieć wpływ.
Osobiście nie chcę osądzać bez dowodów, ale równie dobrze za dowód ktoś inny może przyjąć właśnie działanie lub jego brak w określonej kwestii.
I co wtedy?

Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#216970

Piszesz @Pasiu: "Ale zupełnie inna sprawa, że ja owe przypadki traktował bym raczej jako wyjątki od reguły. Niestety..." Apostołów też tak potraktujesz? Ale dosyć, nie zamierzam prowadzić sporów historycznych i teologicznych. Po prostu razi mnie mruganie okiem na zasadzie "wicie, rozumicie..." Razi mnie łatwe przyklejanie etykiety "żyd" tak samo, jak razi mnie łatwe przyklejanie etykiety "antysemita", "faszysta", etc.
Piszesz @Pasiu: "Osobiście nie chcę osądzać bez dowodów, ale równie dobrze za dowód ktoś inny może przyjąć właśnie działanie lub jego brak w określonej kwestii." No, przyznam że takie sformułowanie powala mnie na kolana. Rozumowanie wzięte żywcem z raportu Millera. "I co wtedy?"

A co do meritum tekstu @yupitera: Moim zdaniem polski Kościół osłabł, bo osłabło polskie duchowieństwo. Wierni zresztą także. Na temat przyczyn i skutków tego stanu rzeczy chętnie podyskutuję.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216991

i wystarczyło kilka lat od odejścia JPII do "Domu Ojca"

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#216902

Tak, tak, nie, nie!

Tego potrzeba Kościołowi!
Prawdy i prostoty.

Polityka tak głęboko osaczyła kościelnych hierarchów, że nie potrafią lub w obawie o utratę czegoś (cokolwiek to jest - korzyść materialna, wygoda życia, dobre imię?) nie mogą nazwać rzeczy ich imieniem!

Brak nam "ojców", mentorów i autorytetów.
Rolexowski "pan Iks" skutecznie jednych skorumpował, innych spacyfikował i zdeprawował, a jeszcze innych odesłał w niebyt oszołomstwa, zakazów medialnych i przeniesień.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216695

 Mix, zgadzam się prawie we wszystkim co tu napisałeś, ale w jednym to absolutnie NIE!!!.  Otóż  pamiętaj abyś dzień święty(niedziela) święcił!!!!  czyli  poświęcił na  msze św. i własnej rodzinie. Robisz wielką przykrość  Panu Bogu, a nie księdzu. Kościół katolicki założył sam Jezus Chrystus będąc tu na żiemi i postawił na nim,aby sprawował odpowiedzialność , samego swojego apostoła  św. Piotra.(czyli obecny Papież). Widzisz w tym wypadku wypowiadasz nieposłuszeństwo samemu Panu Bogu,który- Jego Syn Jezus Chrystus oddał z miłości za nas  na krzyżu Zycie, widzisz po to abyśmy byli zbawieni. Pamiętaj, że jeśli chcesz zbyć zbawiony to musisz słuchać Pana Boga i Jego nauką i  miłością się kierować,bo Msza św. jest uobecnieniem Jego męki,którą wycierpiał za nas z szalonej miłości do nas.Kapłan będzie kiedyś bardzo surowo osądzony na Sądzie Bożym, jeśli np. zgarszał swą postawą swoje owieczki czyli ludzi.  Podczas Mszy św. przychodzi do nas Sam Jezus Chrystus,którego Ty nie widzisz,ale ON na każdego na nas patrzy i widzi jaki my mamy udział w tej Jego męce, to Pan Bóg kocha Cię najwięcej. Przypomnij sobie jak Pana Jezusa sądzili przed ukrzyżowaniem, to może nadal będziesz kochał Pana Boga i jednak będziesz uczęszczł w Jego męce ,jaką ON wycierpiał dla mnie, dla Ciebie i wszystkich ludzi--na Mszy św. obowiązkowej w niedzielę. Pamiętaj do kościoła idziesz z miłośći  do Pana Boga, a nie dla księdza i idziesz tam spotkać się z Jezusem Chrystusem który oddał za nas życie, abyśmy byli kiedyś w Niebie.Serdecznie Cię pozdrawiam i proszę słuchaj Pana Boga i czytaj dużo Pisma Swiętego,a Duch Swięty Cię umocni i rozjaśni Ci całą Prawdę O Mszy św. i kościele. Z Panem Bogiem!  bądż Mix. dzielny nie daj się przekupić szatanowi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216878

Sabina, ja nie będę polemizował z Tobą i z Twoim widzeniem Spraw Ważnych. Może Najwazniejszych.
Pozwolisz jednak, że w sprawie tego coniedzielnego uczęszczania zacytuję Księgę Ksiąg :

... - Jaki wy dom chcecie MI pobudować ? Mówi BÓG.
WSZAK NIEBO JEST TRONEM MOIM A ZIEMIA PODNÓŻKIEM
STÓP MOICH...
- Więc jaki dom chcecie pobudować abym zamieszkał
w nim ?....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216930

 Mix, zgadzam się prawie we wszystkim co tu napisałeś, ale w jednym to absolutnie NIE!!!.  Otóż  pamiętaj abyś dzień święty(niedziela) święcił!!!!  czyli  poświęcił na  msze św. i własnej rodzinie. Robisz wielką przykrość  Panu Bogu, a nie księdzu. Kościół katolicki założył sam Jezus Chrystus będąc tu na żiemi i postawił na nim,aby sprawował odpowiedzialność , samego swojego apostoła  św. Piotra.(czyli obecny Papież). Widzisz w tym wypadku wypowiadasz nieposłuszeństwo samemu Panu Bogu,który- Jego Syn Jezus Chrystus oddał z miłości za nas  na krzyżu Zycie, widzisz po to abyśmy byli zbawieni. Pamiętaj, że jeśli chcesz zbyć zbawiony to musisz słuchać Pana Boga i Jego nauką i  miłością się kierować,bo Msza św. jest uobecnieniem Jego męki,którą wycierpiał za nas z szalonej miłości do nas.Kapłan będzie kiedyś bardzo surowo osądzony na Sądzie Bożym, jeśli np. zgarszał swą postawą swoje owieczki czyli ludzi.  Podczas Mszy św. przychodzi do nas Sam Jezus Chrystus,którego Ty nie widzisz,ale ON na każdego na nas patrzy i widzi jaki my mamy udział w tej Jego męce, to Pan Bóg kocha Cię najwięcej. Przypomnij sobie jak Pana Jezusa sądzili przed ukrzyżowaniem, to może nadal będziesz kochał Pana Boga i jednak będziesz uczęszczł w Jego męce ,jaką ON wycierpiał dla mnie, dla Ciebie i wszystkich ludzi--na Mszy św. obowiązkowej w niedzielę. Pamiętaj do kościoła idziesz z miłośći  do Pana Boga, a nie dla księdza i idziesz tam spotkać się z Jezusem Chrystusem który oddał za nas życie, abyśmy byli kiedyś w Niebie.Serdecznie Cię pozdrawiam i proszę słuchaj Pana Boga i czytaj dużo Pisma Swiętego,a Duch Swięty Cię umocni i rozjaśni Ci całą Prawdę O Mszy św. i kościele. Z Panem Bogiem!  bądż Mix. dzielny nie daj się przekupić szatanowi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216879

Niech Pan przeczyta i przemyśli to, co napisała Sabina. Ma całkowita rację, uprzedziła mnie swoim wpisem!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#216883

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JAN OLSZEWSKI

#216888

Jakże aktualne wydają się wersety Miłosza (Oda na 8lecie urodzin JPII)

Kiedy odezwą się moce chaosu,

A posiadacze prawdy zamkną się w kościołach,

I jedynie wątpiący pozostaną wierni,

Twój portret w naszym domu co dzień nam przypomni,

Co może jeden człowiek, i jak działa świętość.

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#216890

Leszek-55-55 A czy to pierwsza?R.P.1989 kto zdradził społeczeństwo polskie przy okrągłym stole.I jak zauwarzono obecnie przyimuje odznaczenia z rąk namiestnika.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leszek-55-55

#216915

Choc dla propagandowego pijaru ten nienawistny TYP przed wyborami prezydenckimi, ktore na szczescie przegral,  wzial ... slub koscielny !

Trzeba miec tupet ryzego !

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#216922

Napisz do PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI co myślisz o postawie polskich Biskupów w sprawie telewizji Trwam oraz sytuacji w Polsce.
skep1@episkopat.pl
bialogwardzista

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#216938

  Tak tam nalezy pisac.

Polonia juz to robila i robi natomiast rodacy pisza tylko petycje. Kiedy wreszcie te 6- mil (PiS) wyjda pod Sejm i urzad NAMIESTNIKA. Mam na mysli komorowskiego,tuska i pozostala b...de.

Pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#217071

 Nie chodzi mi nawet o coniedzielne płomienne kazania, ale chociażby na 1 rocznice zbrodni smoleńskiej- cisza, 31 rocznica powstania Solidarności- cisza, 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, tyle ofiar także wśród księży- cisza. a przeciez jest o kim, o czym mówić. Obrona tv trwam? zapomnijmy o tym. gdyby nie pełni poświęcenia parafianie, proboszcz nie zdobyłby  się na zbieranie podpisów . W czasie zaborów ksiądz był ostoją polskości. A teraz liberalizmu. Smutne to jak szlag.

wierzę, praktykuję, tak wychowuję dzieci. Smutne, że są takie wpisy ale rozumiem i popieram.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#216941

Choć jedna jaskółka wiosny nie czyni, pragnę wszystkich z poza archidiecezji katowickiej poinformować, że nasz nowy arcybiskup Wiktor Skworc w tym względzie stanowi chlubny wyjątek.
A piszę o tym z wielką radością, gdyż różnie o nim mówili - wiadomo, że miał teczkę, ponoć też nie najlepiej mówi o nim ks. Isakowicz.
Co prawda ks bp. poprosił o wyjaśnienie sprawy red. Grajewskiego, który sprawę dokładnie zbadał w IPN-ie, było to także szeroko opisane w Gościu, ale dla wielu wątpliwości pozostały...
Z tym większą zatem radością informuję, że praktycznie pierwszym publicznym działaniem na nowym stanowisku był list z okazji rocznicy stanu wojennego!
Zaraz zaś na początku owego listu ks. Arcybiskup praktycznie nakazał, by 13-go we wszystkich kościołach archidiecezji była odprawione msze w intencji ojczyzny- czym za pewne nie jednego proboszcza zaskoczył...
Czyżby światełko w tunelu?
W każdym razie mnie to bardzo ucieszyło i ta radością się z Państwem dzielę.
Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#216955