Ile wart jest Adam Nawałka?

Obrazek użytkownika Jerzy Mariusz Zerbe
Kraj

 

Od kilku już miesięcy Adam Nawałka jest trenerem piłkarzy KKS Lech Poznań, człowiekiem który w strukturze Klubu posiada władzę absolutną.

Opromieniony sławą reprezentacyjnych sukcesów przychodząc do Lecha postawił wygórowane żądania dotyczące zarówno jego klubowych kompetencji, jak i apanaży osobistych, o których jego poprzednikom nawet się nie śniło. Na właścicielu Lecha wymusił kompletną wymianę personelu szkoleniowego, obsadzając wszystkie funkcje swoimi ulubieńcami. Dobrze, że chociaż nie zgodzono się na zatrudnienie kolegi, niedawnego dyrektora reprezentacji, w czasie meczów siedzącego zawsze po prawej ręce trenera.

Dzisiaj po przerwie zimowej i styczniowym obozie przygotowawczym w Turcji piłkarze Lecha grają nieudolnie, irytująco słabo, o wiele gorzej niż Nawałka zapowiadał. Czar osobisty pana Adama pękł jak bańka mydlana, a obecna rzeczywistość woła o pomstę do nieba. Kluczowe decyzje trenera są żałośnie nieudane, wyniki boiskowe – przykro to powiedzieć – mówią o niekompetencji. Rzetelną analizę przyczyn obecnego stanu rzeczy Nawałka zastępuje nieustannym opowiadaniem okrągłych banialuków. Kibice są skrajnie rozgoryczeni. Nie tego oczekiwali od faceta który miał zapewnić awans piłkarzy do tegorocznych pucharów europejskich, a nawet zmierzać do mistrzostwa kraju.

Potrzebne są radykalne decyzje władz Klubu. Nawałka nie jest święta krową. Wbrew oczekiwaniom już po kilku miesiącach okazało się, że to zaledwie zwykły rzemieślnik w swoim fachu. Czas, aby władze Klubu zastanowiły się jak długo jeszcze zamierzają wyrzucać sporo pieniędzy w błoto.

Kibice powinni na najbliższym meczu w Poznaniu tradycyjnym zwyczajem pożegnać Adama Nawałkę i jego sztab szkoleniowy białymi chusteczkami. Zasługuje na to w pełni. Im prędzej odejdzie, tym frustracja kibiców będzie mniejsza.

Jestem od 70 lat kibicem KKS Lech Poznań i na sercu leży mi dobro tego klubu. Po dzisiejszym przegranym meczu z Miedzią Legnica moje rozgoryczenie sięgnęło zenitu.

Trzeba odważnie spojrzeć prawdzie w oczy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Nie tylko Nawałka błyszczy niekompetencją na wiosnę...ale rzeczywiście Lech gra przeciętnie...

Vote up!
0
Vote down!
0

Yagon 12

#1582935

od słowa "nawalać". Czego więc oczekiwać, po jego użytkowniku?...

Vote up!
0
Vote down!
0
#1582972

Miły Panie!

Z facjaty i z nazwiska nie należy żartować : - ))

To zasady kindersztuby.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

casium

#1583006

"Wybitny fachowiec, który trzyma dyscyplinę i wkłada w pracę całe serce." ~ Arkadiusz Milik

Ostry, stanowczy, ale jednocześnie profesjonalny, lubiany i szanowany przez wszystkich - dostał kredyt zaufania.

Lewy nie jest tożsame z lewusem.  Jeśli piłkarz po zejściu z boiska mówi, że nie rozumiał jak ma grać i jakie trener postawił przed nim zadania, to jest to ewidentny zarzut względem trenera! Duńczycy rozgryźli system na Lewego i Nawałka miał w plecy 4 do zera!

Coś się kończy, coś się zaczyna... piłka jest okrągła a bramki są dwie. Z reprezentacją były piękne momenty. W Lechu Poznań Nawałka poukłada zespół, który  zatrybi na miarę prowadzonego wcześniej Górnika Zabrze? Gdyby właścicieli nie było stać na trenera Adama Nawałkę w tym na nietanią reorganizacje kadry szkoleniowej to nie byłoby propozycji od Lecha. Lokomotywa zawsze:

"najpierw - powoli - jak żółw – ociężale, 
rusza - maszyna - po szynach - ospale..."

PS

Życzę sukcesów z wyjątkiem wizyty w Twierdzy Wrocław... bo oglądam mecze z wnuczkiem, który długo przeżywa każdą  porażkę WKSu!

Vote up!
0
Vote down!
0

casium

#1583005