śp. Janowi Olszewskiemu wieczny odpoczynek racz dać Panie

Obrazek użytkownika Jerzy Mariusz Zerbe
Kraj

śp. Janowi Olszewskiemu wieczny odpoczynek racz dać Panie

O śmierci śp. Jana Olszewskiego napisano już wiele. Był wielkim mężem stanu, człowiekiem o kryształowej uczciwości, wielkiej osobistej kulturze i skromności, niezłomnym charakterze i mądrym patriotą. Teraz oczekujemy na Jego pogrzeb.

Jaką oprawę otrzymają ostatnie ziemskie dni naszego wspaniałego Premiera? Siłą faktów myśli skłaniają do porównań z pompatycznym pochówkiem prezydenta Gdańska i wydarzeń z nim związanych.

Czy będziemy świadkami wielce zasłużonych hymnów pochwalnych ku czci Zmarłego? Czy prezydent RP ogłosi kilkudniową żałobę narodową? Czy w dniu pogrzebu odwołane zostaną w całym kraju imprezy rozrywkowe, jak zachowają się stacje telewizyjne i radiowe? To tylko drobna część narzucających się pytań.

Czy warszawska ulica żegnać będzie laureata Orderu Orła Białego śp. Jana Olszewskiego w ostatniej Jego drodze w trumnie umieszczonej na lawecie armatniej, w asyście honorowej wszystkich rodzajów wojsk?

Oby Msza św. żałobna była odprawiana z udziałem władz państwowych, usadowionych w kościele na należnych im miejscach, a po jej zakończeniu kościół nie stał się areną politycznego wiecu – jak było w Gdańsku.

Oby prezydent RP właściwie ocenił zasługi Zmarłych Polaków i zainicjował budowę pomnika Jana Olszewskiego zamiast Tadeusza Mazowieckiego.

Tak być powinno.

Zasługi śp. Jana Olszewskiego są nie do wyolbrzymienia.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

NAJLEPSI odchodzą a kanalie żyją,podróżują i dalej przeciw Ojczyźnie knują.
Harcerz,Powstaniec,Adwokat,Patriota,Polak...
Premier pierwszego po 1939 suwerennego Rządu w Polsce.
Wieczna Chwała Bohaterom !

Vote up!
16
Vote down!
-1
#1580333

W końcu trafiłeś Husky w dobre miejsce. Dobrze by było, żeby jeszcze Twoim śladem podążył Kula Lis, a może i nawet Agnieszka. Obaj z Kulą możecie powiedzieć swoim babciom, że zachowaliście się jak trzeba.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1580367

Górnolotne to ale jakże prawdziwe.
Warto by te osoby tu się pojawiły

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1580369

Będę próbował ich do pisania na Niepoprawnych przekonywać,ale czy mi się uda?
Nie wiem
Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1580374

Dzięki za te piękne słowa.
Ale ich adresatem powinna być tylko Pani AgnieszkaS.
Po wielu tygodniach upokorzeń i braku wsparcia wśród kolegów i koleżanek w administracji powiedziała dość.
Z wielką godnością i szacunkiem sama dobrowolnie zrezygnowała z tej funkcji jak też z podniesioną głową odeszła z portalu.
Bloger i komentator zarazem Kula Lis też w imię solidarności odszedł i to po wielu ,wielu latach swojej tam obecności.
Nie wiem czy zdecydują się tu na założenie konta.
Z blogerem Kula Lis miałem codzienny kontakt, ale od kilku dni kontakt się urwał z powodu jego choroby i planowanej operacji w szpitalu.
Na dziś nie odpowiada na moje maile więc nic nie wiem.
Wierzę że jednak wszystko się udało i szybko wróci do zdrowia.
Więc jak Jeremi widzisz i sam to z autopsji znasz .łatwo tam nigdy dla nas nie było i nie jest.

Ale wiem że reprezentujesz tam z dumą prawa stronę Polski
Pozdrawiam

 

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1580373

Też to pięknie napisałeś, dzięki. I tak wszystko zależy od nich. Mam nadzieję, że jak wielu innych, w końcu trafią pod skrzydła Gawriona i jestem pewien, że to tutaj jest ich miejsce. Obecnie mam tam miesięcznego bana od takiej jednej, który kończy się jutro i to jest dobry moment, żeby również w obronie Agnieszki, być solidarny z Wami. Kula Lisowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia i szczęścia, bo ono jest nam wszystkim bardzo potrzebne. Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0
#1580376

a na razie Pan Bóg daje im czas do nawrócenia się.

Mogą z tego czasu skorzystać według własnego uznania - wszak mają wolną wolę.

Vote up!
4
Vote down!
0

parodystka

#1580431

30.05.1992- dwa dni po uchwale Sejmu o agentach, Donald Tusk w Radiu Zet powiedział, co zamierza zrobić w tej strasznej sytuacji :”Zniszczyć ten rząd, najgorsze wyjście nawet niedemokratyczne, nawet niekonstytucyjne, jest lepsze niż rząd Olszewskiego”.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1580432

Przepraszam Autora za ten wątek nie dotyczący śmierci wielkiego męża stanu, jakim niewątpliwie był premier Olszewski. Wczoraj wieczorem prezydent Duda zadeklarował, że uważa za konieczne ogłoszenie żałoby narodowej po śmierci premiera. On nie ma uważać, on ma ją ogłosić, tak jak szybciutko taką żałobę ogłosił po śmierci Adamowicza, a gdzie temu pokrętnemu i dwulicowemu człowiekowi do wielkiego premiera. W moim Gdańsku do dzisiaj, na ulicach, urzędach i wielu domach wiszą flagi z kirami. Gdańska Lechia, dzisiaj o 20.30 na mecz z Pogonią wychodzi cała na czarno, rozpacz nadal trwa. 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1580379

Nie dajmy wygrać komuchom i ich agentom spod znaku 04 czerwca. Nie ma wolności bez Solidarności. Hańba sprzedawczykom skumplowanym z Kiszczakiem i Jaruzelem.

Vote up!
9
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1580385

pan prezydent niech sie nie zastanawia tylko ogłosi dni żałoby , jakoś PAD nie miał oporu ogłosić dni żałoby dla kogoś kto miał prokuratorskie zarzuty i wiele nie wyjaśnionych spraw .

Vote up!
9
Vote down!
0
#1580396

RiP [ * ]

Uczciwość jest cnotą, która dużo kosztuje. ~ Karol Irzykowski

Vote up!
9
Vote down!
0

casium

#1580388

Mam nadzieje ze Pan Olszewski będzie miał spokój po tamtej stronie już odzywają się zaprzańcy , oszkliwcy chcący opluć i odżyć z honoru i godności człowieka prawego , z honorem , odwaga do przeciwników politycznych .
polityczne nic z nowoczesnej i partii padalców PSL-u jazgoczą , bełkoczą chcąc umniejszyć zasługi prawego człowieka.
Dziwie sie ze PAD ni ogłosił jeszcze dni żałoby dla Polski dla tak prawego człowieka, Pana premiera Olszewskiego .
Jeszcze niedawno zamordowanemu Adamowiczowi śpiewano hymny pochwalne ,ogłoszono dni żałoby , jakoś szybko zapomniano o zarzutach prokuratorskich , ponad 30 kont bankowych , kilku mieszkaniach z walizki pieniędzy z tych wszystkich zarzutów jakoś nie mógł się Adamowicz wytłumaczyć.
To nie jest żadne porównanie , tylko nie mogę zrozumieć jak w Polsce traktuje się ludzi prawych , bez zarzutów, ludzi kochających Polskę , prawdziwych patriotów.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1580395

Polacy nie mogą dopuścić, żeby w 2019 roku, ci sami ludzie przeprowadzili Nocną Zmianę 2. Stoimy murem za PiS i TVP, którą lewactwo chce zniszczyć.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1580398

śp. Janowi Olszewskiemu wieczny odpoczynek racz dać Panie!

Jeszcze Wielki Człowiek nie ostygł. W skupieniu módlmy się o Jego duszę, którą wkrótce stanie przed św. Piotrem a może i przed samym Panem Bogiem. Odsuńmy na bok wszelkie deklaracje, wezwania (słuszne), ostrzeżenia etc. 

PS

Co do tego muru...

Ja głosowałam w 2015 r. na PiS w wersji z Premierem Panią Beatą Szydło oraz Ministrem ON A. Macierewiczem! Głosowałam również na Pana Andrzeja Dudę i zawiodłam się bo słowo honoru poszło... nie dokończę przez wzgląd na śp. Jana Olszewskiego! Mnie kurs obecnego rządu zbieżny z USA i Izraelem jak najbardziej odpowiada!!! Natomiast niepokoją mnie coraz bardziej wyraźne sygnały traktowania Polaków jako obywateli drugiej kategorii i dziarskiego marszu ścieżką do Polin! Zagłosuję na PiS jeżeli przed wyborami (na początek) zostanie skodyfikowana polityka dotycząca KL Auschwitz I (Stammlager) zgodnie z "Listem Otwartym" Pana Michała Dąbrowskiego!

https://wpolityce.pl/polityka/383708-list-otwarty-do-premiera-glinskiego-w-sprawie-falszowania-historii-w-muzeum-kl-auschwitz

Vote up!
8
Vote down!
0

casium

#1580407

- ale zadra w sercu dalej mi siedzi po tych dwóch wetach Pana Prezydenta. Może jak by czerwoni ludobójcy potrzymali Pana Prezydenta w karcerze z miesiąc jak Rotmistrza Pileckiego to by "nabrał oleju do głowy" - o innych torturach czerwonych czarcich bękartów nie wspomnę bo trudno nawet o nich pisać a AK-owcy byli nimi katowani i męczeni latami. Aby zakończyć te ataki na Polskę jednym z elementów musi być zakaz pełnienia państwowych stanowisk osobom innej narodowości i pochodzenia niż Polacy (tak jest w wielu krajach) - bo tym obcym przeklętym mordercom aż piana z pyska cieknie do władzy w Polsce w celu dokonania kolejnego rozbioru. Temu s...synowi (linik do Wikipedi niżej) - nawet PESEL nadali na biegu aby mógł "legalnie" niszczyć nam Ojczyznę. Tuskomatoł też nie jest Polakiem i nie był takim lamusem jak wielu mysli tylko obcym agentem który wykonywał tylko rozkazy jak jego koledzy w Auschwitz-Birkenau. A tu dwa słowa o tym co twierdzi że: "pinindzy ni ma i ni byndzie i mówię to z całą odpowiedzialnością": https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Rostowski

Vote up!
7
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1580420

Czy ktoś kto nie byłby uwikłany w teczki TW z taka zajadłością obalał by rzad? Otóż nie.Tusk obalał bo archiwa MSWiA dotyczyły rowniez jego. TW OSCAR agent Niemieckiego Wywiadu zwerbowany w latach 80-tych przez Stasi po zjednoczeniu Niemiec dalej w służbie BND

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1580434

Ma Pan rację, ale co do zadry... To nie zadra a konar drzewa! W pierś Polaków wbito kolejny pień drzewa.

PS

Żeby Polska była Polską

trzeba znowu iść na Wolską

I obudzić, jeśli wola,

Dzielnych chłopców z "Parasola"...

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

casium

#1580436