W Poznaniu zadyma zamiast uroczystego świętowania

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

W stolicy Wielkopolski obchodzono wczoraj 60 rocznicę pierwszego po wojnie zrywu wolnościowego, zwanego Poznańskim Powstaniem 1956 roku.

Lewackie władze miasta tak zaplanowały główne uroczystości, aby w maksymalnym stopniu ten dzień wykorzystać do incydentów antyrządowych. Zadbano o to, by oczekiwany odświętny nastrój publicznego zgromadzenia pod Krzyżami na Placu Mickiewicza przeistoczyć w arenę nieprzyjaznych rządowi wystąpień. Co więcej, do udziału zaproszono Lecha Wałęsę, który z racji swojej agenturalnej współpracy ze służbą bezpieczeństwa jest osobą, która pasowała do świętowania rocznicy krwawej rozprawy tejże służby z poznańskimi robotnikami jak przysłowiowy wół do karety. Zabrakło natomiast miejsca dla przedstawicieli Kościoła, pod którego skrzydła w 1956 roku chronili się prześladowani uczestnicy robotniczego protestu.

Poznański dziennik „Głos Wielkopolski” obszerną relację z przebiegu rocznicowej manifestacji zatytułował „Obchody Czerwca ’56 podzieliły poznaniaków” a w podtytule: „przemówieniom prezydentów Polski i Poznania towarzyszyły gwizdy i niewybredne okrzyki. Atmosfera cały czas była napięta”.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak pokazał co potrafi. Obśmiewany wcześniej przez mieszkańców stolicy Wielkopolski za swoją ostentacyjną nieobecność w obchodach różnych patriotycznych uroczystości (rocznica Powstania Wielkopolskiego, Święto Żołnierzy Wyklętych, Jubileusz 1050 Chrztu Polskie na stadionie Lecha, itd.) tym razem ze swoim sztabem pomyślał o zapewnieniu należytej frekwencji ludzi zdolnych do wywołania zadymy.

Organizatorzy nie ukrywają, że do Poznania przyjechali sympatycy KOD z całej Wielkopolski i wielu miejsc kraju. Wskazuje na to zamieszczone zdjęcie, pokazujące wielu ludzi z rękawiczkami w barwach narodowych na uniesionej ręce. Akcja była więc z pewnością zorganizowana. Zrobiono wiele, aby uroczysty dzień należycie sprofanować, szydząc z najwyższych władz państwowych. W dodatku w obecności prezydenta Węgier.

Wbrew tytułowi z Głosu Wielkopolskiego obchody 60 rocznicy Czerwca’56 nie podzieliły poznaniaków. Podzieliły poznaniaków i kodziarskich przybyszów spoza Poznania, zaproszonych przez prezydenta Jaśkowiaka.

Hańba, panie prezydencie!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (17 głosów)

Komentarze

Grupy wywrotowe pokazaly swe prawdziwe oblicze chamstwa , podlosci oraz zgnilizny moralnej .

Obchody zrywu wolnosciowego zostaly zaklucone oraz zniewazone przez bandy zgnilizny moralne , owi organizatorzy owych grup  odkryli sie calkowicie depczac wszystkie reguly norm miedzy ludzkich oraz dobrego wychowania .

To co wyczyniali wczoraj KOD-ziarze i inne bandy awanturnikow pokazuja ze dla tych osobnikow nie ma nic swietego , nawet uczczenia ofiar i ludzi ktorzy zostali zamordowani przez siepaczy  w walce o godnosc i szacunek dla ludzi pracy .

Czyzby nie bylo na tych awanturnikow zadnej rady ???

Hanba dla KOD-ziarzy i inne bandyckie awanturnicze grupy zaklocajace porzadek i spokoj w Polsce.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1515676

Dla funkcjonariuszy PO-mafii nie ma żadnych świetości czy zasad. PO-dlaki musza jak najszybciej oddać władzę w samorządach bo inaczej jak larwy przetrwają jeszcze dwa lata...a potem zaatakują...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1515680

to niezaproszenie na uroczystość wielu kombatantów - m.in. Stanisławy Mikołajczak, ostatniej żyjącej tramwajarki idącej na czele pochodu w 1956 r. Mikołajczak - ranna i torturowana w śledztwie, nie dostała zaproszenia, bo zdaniem prezydenta Jaśkowiaka, "nie należy do żadnej organizacji". Zaproszona została natomiast Maja Komorowska (również nie należąca do żadnej organizacji). Celebrytka brylowała obok szemranego noblisty. Wstyd.

Vote up!
11
Vote down!
0

Leopold

#1515683

że przed wojną jednym z poznańskich architektów był komunista - Marian Spychalski. Co chyba oznacza że komuniści, przed II wojną światową w Poznaniu, także "mieli się dobrze". 

Powojenna historia zarówno Spychalskiego, jak też Poznania - jest raczej dobrze znana. Obecne ekscesy też się, niestety, w tę historię "wpisują".

Ale oni (szKODniki oraz POstkomuniści) "znikną, przepadną". Oby jak najszybciej! I nikt już ich nawet wspominać nie będzie!

Co daj Boże! Amen!

Vote up!
9
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515690

Vote up!
4
Vote down!
0
#1515701

Minęło 60 lat od tamtych tragicznych Poznańskich Wydarzeń. Od poznańskiego wolnościowego zrywu w Naszej Polsce niszczonej okupacją sowiecką, która nastała po okupacji niemieckiej. Niezwykłym, Wielkim Symbolem Tamtych Dni, Tamtej Walki stał się Romek Strzałkowski.....

Pozwolisz Jerzy, że do Twej doskonałej analizy tego sKODziałego syfu dorzucę swoje trzy grosze. 
Nie może zabraknąć wspomnienia o Romku Strzałkowskim. Dziś rok mamy 2016. Wtedy  1956. Równe sześćdziesiąt lat minęło. Tamten Czerwiec Poznański to bunt Robotników Cegielskiego, to manifestacje na ulicach Poznania, to krwawe ofiary, to śmierć okrutna, morderstwo  bandytów UBeckich dokonane na 13 letnim chłopcu, Romku Strzałkowskim. ON Symbolem Wiecznym Tamtego Czerwca. 
Chwała Tobie Romku  !
Wtedy Dzieci więcej w sobie miały patriotyzmu i miłości Ojczyzny, niż dziś te sKODziałe ścierwa, to POtuskie badziewie, te bolki, olki i litwiny, które swe wygłupy manifestują pod jedynym, obrzydliwym hasłem - żeby było tak jak było.
A takiego !.....TU gest Kozakiewicza.
 

http://niepoprawni.pl/blog/1644/my-romkowi-strzalkowskiemu-dluzni

Chwała Tobie Romku, Wspaniały Dzieciaku........

Vote up!
8
Vote down!
0
#1515709

Byłem osobiście bo jestem Poznaniakiem.

Wstyd i hańba dla Poznania, że wybrali takiego prezydenta, co Polską historie omija z daleka.

Prezydent Poznania to platfus najgorszego sortu, co Polskie to nie do przyjęcia.

A co do zadymiarzy z KOD-u, to było ich nie wielu, mimo że organizowali się już od pewnego czasu.

Młodzież z Wielkopolski pokazała zadymiarzom że popierają prawicę, a alimenciarz wyginie jak dinozaury ze swoją sforą ubecji i komuchów.

Ale nie smak i zażenowanie pozostało

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1515713

No coz, mamy DEMOsracje, wiec kazda kurwa i zlodziej grupuje sie w tzw. KOD-ach, a przygodni zloczyncy tworza im odpowiedni pejzaz. Daj Boze, ze dozyjemy czasow, gdy to talatajstwo zniknie z polskiej ziemi. KOD-y ten odor komunizmu, ta kloaka duchowej i intelektualnej nedzy, to jest wszystko to, czym ta gawiedz dysponuje. Komusze POpluczyny opanowali wiele polskich miast i umocowali tam swoje kurwiszony ( Warszawka, Gdansk, Sopot, Poznan...lista jest dluga ) Gdybysmy nie byli w EU lub z niego wyszli, to calkiem poprostu mozna by wprowadzic odpowiednie prawo i " wyprowadzic " to towarzystwo odpowiednio do adekwatnych im miejsc...Kurkowa, Rakowiecka idt. A tak, to jedynie mozemy sobie pobiadolic...

Vote up!
6
Vote down!
0

chris

#1515721

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1515725

Macierewicz "be", za to Braun "cacy"!

Jeśli Waszczykowski "nie wychyla się" - to Waszczykowski "wiernota", podobnie Błaszczak - bo tym szKODnikom poznańskim "nie przyłożył". Itp. itd.

Dla niektórych tzw. "prawicowców" - cokolwiek nie zrobiliby przedstawiciele obecnego Rządu - zawsze będzie "dobrym" powodem do krytyki.

Kytykanci - "weźcie se na wstrzymanie". Jeśli nie pomagacie - to chociaż przestańcie szkodzić. Bo na razie - śpiewacie w zgodnym chórze ze szKODnikami.

To ja dałam minus za ostatni wpis Verity.

 

Vote up!
10
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515731

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...konkretnie na temat prowokacji A.M. się nie wypowiedziała.  A co , kto i za co daje minusy to bez znaczenia.

Vote up!
4
Vote down!
-6

Verita

#1515733

Konkretnie i merytorycznie: ten, tak zwany, "Jabłonowski" to reżyser filmowy (raczej pośledniego autoramentu!), nazwiskiem Wojciech Olszański.

On gra tutaj rolę specjalną - na rzecz putinowców-duginowców.
Dajmy se wszyscy z nim "siana" - to wyjątkowa kanalia!
Ciekawe, że tego nie wie ("ona") - jak zwykle "kulturalna" (inaczej).
Kolejny minus (zgodnie z moją zasadą - jeśli minusuję, to uzasadniam, "cichodajką" nie będę!)
Vote up!
8
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515736

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wps dtyczył przd wszystkm w prwszym rzędz prwkcj Mcrwcz n bchdch pznńskg czrwc.Cągl n m  pn   n tn tmt zdn...czy n chc sę  wypwdzć? Cągl krąży wkół tmt. mż n chwycł główng wątk? mż dz  t by  dłżyć tym c mją nn zdn? Tylk prwd jst ckw (J.Mckwcz)

Vote up!
4
Vote down!
-7

Verita

#1515741

"Wątku uchwyciła"!

"Jabłonowski" - Olszański - won! Putinowcy - duginowcy - won!

Wszelkie z nimi dyskusje czy programy - won!

Wszelkie ich prowokacje, interpretacje itd. - won! 

Dla takich gnid nie ma miejsca w dyskusji na Niepoprawnych.

A swoją drogą - czy całość tego "nagrania" to też przypadkiem nie manipulacja? I stąd "nie na temat" odpowiedź ministra Macierewicza.

Oraz - dlaczego Olszański wciąż podaje się za Aleksandra Jabłonowskiego? Jaka jest, wobec tego, jego wiarygodność?

Tyle - "w temacie"!

Vote up!
8
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515748

Katarzyno. 

gnid ci u nas dostatek, jak mieczów pod Grunwaldem, że sparafrazuję słowa Naszego Wielkiego Wojennika, którymi podziękował za dwa nagie miecze ówczesnych nazi, czyli faszystów niemieckich, który to gest miał Naszych Wojów porazić. Zawiedli się w oczekiwaniach i dostali straszne baty..... Dziś te sKODziałe POtuskie gnidy czerpią garściami natchnienie od somsiadów zza Odry. Ożywają czy też ożywiają się wtedy, jak robi im się koło piór.  Będą mieli swój Grunwald wkrótce. Nie ujdą do żadnych dziur......

http://static.panoramio.com/photos/original/78865365.jpg

a toż za parę dni rocznica Tamtej Bitwy, Wielkiej Chwały oręża polskiego. Dziwnie mi się zbiegła okoliczność. Znak ? jakowyś.....

Więc wspomnę moje pisanie, choć 15 Lipca dopiero nadejdzie. Niech siem bojom wciąż Niemce Polaków: http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/bitwa-pod-grunwaldem

Vote up!
3
Vote down!
0
#1515755

i ja mam "swoją rocznice" 
 
Właśnie 40 lat temu, sąd rejonowy , rozprawa z tzw.bomby, 6 oskarżonych o warcholstwo i działanie na szkodę państwa.
 
Cała rozprawa trwała ok.10 minut.Wyrok i .....
 
Ach co za czasy to były :-))))
Vote up!
5
Vote down!
0
#1515754

.... Józek to Ty :-)))) ?

Drodzy Rodacy.... to jest ten bohatyr, który   wespół ze Stefkiem Niesiołowskim, chcieli wysadzić pomnik Lenina....ale się-

- rozmyślili , ale mimo to zostaną odznaczeni orderem  "różowej podwiązki" :-)))))))

Joszka, witaj w gronie kombatantów ZBOWID :-)))

pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0
#1515759

 "odznaczeni orderem  "różowej podwiązki" :-)))))))"

:-))

Oby dali

Vote up!
3
Vote down!
0
#1515794