Nie pomoże już nic, nic się nie zmieni ...

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

W dniu wczorajszym na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz dała nienotowany dotąd pokaz prymitywnej nienawiści.  W wygłoszonym przemówieniu około połowy czasu zajął jej niewybredny atak na Jarosława Kaczyńskiego i Prawo i Sprawiedliwość, tonem i treścią  starszym Polakom przypominający krasomówstwo Władysława Gomułki.

]]>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyjatkowo-mocne-przemowienie-ewy-kopacz-podczas-rady-krajowej-platformy-obywatelskiej/xeynm9]]>

Ewa Kopacz i jej zaplecze polityczne,  z  Michałem Kamińskim na  czele (zapewne autorem tekstu, tak pieczołowicie,  z charakterystyczną, gomułkowską  swadą, odczytywanego przez szefową PO)  uznali, że dalsze bierne przyglądanie się milczącym i odpornym na ich prowokacje Jarosławowi Kaczyńskiemu, Antoniemu Macierewiczowi, Beacie Szydło i innym politykom PiS jest błędną przedwyborczą taktyką. Przypuściła frontalny atak, posługując  się wypranymi sloganami propagandowymi, nie mającymi już żadnej mocy sprawczej, odgrzewanymi jak słynne kotlety w pociągu Pendolino. 

Kalkulacja całkowicie błędna.

Nie pomoże już nic, nic się nie zmieni, nie pomoże już nic, tak musi być – głosił refren przedwojennego szlagieru, śpiewanego przez Mieczysława Fogga.  Słowa oddające w pełni dzisiejszą sytuację polityczną Platformy Obywatelskiej.  Nie pomoże zbieranie bezideowych politycznych odpadów, których jedynym celem jest zapewnienie sobie komfortowego poselskiego życia za pieniądze podatników. Pomoże to jak umierającemu kadzidło.

Jak całej Platformie, z nazwy tylko obywatelskiej.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

A jeżeli odbiorca przesłania jest elektorat PZPRu, lubujacy się w tego rodzaju epistolografii ?

Vote up!
4
Vote down!
0

#1492126

Ten nie zaliczy 8 % głosujących. Nie ma obaw!

Vote up!
6
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#1492135

Kandydatury Dorna i Napieralskiego, miały połaskotać próżność, sparaliżowanych starością i demencją niedobitków PZPR!....Tylko jeszcze ci niezagospodarowani wyborcy, mogą poprawić wyborczą klęskę Kopacz. Z wyniku jednocyfrowego, na kilka mandatów dla akolitów i dwucyfrowy wynik. Tak im dopomóż, Rymarz!...Bóg z pewnością odwróci się plecami!...

Vote up!
6
Vote down!
0
#1492142

jest ich styl, ich caloksztalt, slowem to jest to wszystko, co to szemrane towarzystwo moze z tego poszarpanego rekawa obecnie wyczarowac. Karawana idzie nadal..., trzeba pokonac wroga, chwilowo tak jak jest to mozliwe droga parlamentarna. Kopacz, zwalcowany gronkowiec, czy tez inne "znamienne " nazwiska ( ciekawym jest, ze dzwiecza tak znakomicie po polskau. Mozna by rzecz, ze sa nadwyraz koszerne... ) musza powoli przyzwyczaic sie do porazki. A ta nadchodzi milowymi susami. A ze idzie " na noze ", to przeciez bylo do oczekiwania... i bedzie jeszcze podlej i jeszcze bardziej obskurnie, bo przeciez, to jest wlasnie wyraz ich narracji i stanu duszy.

pzdr.

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1492150

 

widać i słychać jej zwolenników...

a jeśli już - to występują w stylu Niesioła ...

to nie te czasy Arlekinie nie te czasy ...

Vote up!
6
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1492152

co na to "wykształciuchy?

Vote up!
4
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1492159

 

Chociaż nie - po cytowanej wypowiedzi Kopacz tym bardziej podtrzymuję swą opinię o niej:

"

Wg mnie nie idiotka polityczna, a po prostu zwykła partyjniacka chamka o mentalności komucha, przywykła do tego, że partia wiecznie ją winduje i jej  po prostu wszystko się należy i wszystko wolno bo partia. Namaszczenie na premiera przez samego Tuska  również dodaje jej tupetu. BMW - oto portret pachoła Ewy Kopacz, a za komuny 3/4 PZPR-u to były właśnie takie młoty.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/ma/1-wrzesnia

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Cały komentarz tutaj:

http://niepoprawni.pl/comment/1492009#comment-1492009

Znów mi się popsuł edytor, stąd "ogony".

Pozdrawiam.

 

A politycznymi idiotami okazali się Dorn i Napieralski. 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1492164

To zamach stanu, ktorego dokonala POmafia i Szczynukowych vel Komorowski. I to rozliczenia i odpowiedzialnosci za ten akt ludobojstwa kopach i cala reszta boją się najbardziej

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1492192

To co mówia i wyczyniają PO-szuści to paranoja polityczna. Bełkot, straszenie opozycja po osmiu latach pogardy dla Polaków i niszczenia państwa, ani jednej refleksji, przyznania się do błędów...buta, chamstwo i pycha...zgnili juz zupełnie...

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1492200

zachowanie zyda

Vote up!
2
Vote down!
0
#1492211