Sukces! Ida zdobyła Oskara!

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kultura


 

 
Chwała twórcom za to. Polska przez chwilę w centrum światowych jupiterów. I całkiem słusznie.

 

 

 

 


 
Piszę oczywiście te słowa po obejrzeniu filmu wraz z żoną w kinie, czyli dobrowolnie wydałem na to kilkadziesiąt złotych.
Piszę, mając jednocześnie świadomość, że działam kontrowersyjnie jako prawicowy konserwatysta, bo film ten ma już przybitą gwoździami łatkę dzieła antypolskiego i wybielającą żydostwo (???).
 
Tą łatkę przede wszystkim przybiły prawdziwe mohery i oszołomy, które oczywiście nie wydały ani grosza, bo na takie świństwo do kina nie pójdą.
Więc ich gniew, pogarda i żółć jest, jak zazwyczaj z drugiej ręki, bo przeczytali gdzieś, jak ich lokalny kacyk-guru tak im powiedział.
 
Nie ważne, że w tym filmie największą świnią i kanalią jest pani prokurator, Żydówka, świetnie i brawurowo zagrana przez Agatę Kuleszę.
Wiem, wiem o co chodzi – w filmie przedstawiono prymitywnych polskich parobków, którzy zarąbali żydowską, równie biedną rodzinę, by ukraść ich majątek. A przecież dobrze wiemy, że w Polsce nie ma takich chłopów, co zaorują sąsiadowi miedzę.
 
Jestem miłośnikiem sztuki filmowej. Wiele osób nie potrafi pojąć specyfiki tej nowej sztuki. To zarówno nie jest teatr, jak i malarstwo. Cenię sobie tak różnorodne i przełomowe w historii kina dzieła, jak Zmierzch Bogów, Kabaret, Pulp Fiction i Matrixy.
Jednocześnie bardzo wysoko cenię tak wybitnie antypolskie filmy, jak Ziemia Obiecana i Wesele (wg. Wyspiańskiego). Mimo, że zrealizował je obecny idiota, megaloman i zakręcony starzec Wajda.
 
Ida jest filmem bardzo skromnym, nakręconym w czarno-białym materiale. To odrzucenie koloru jest świadome i bardzo na miejscu. To film o podłości czasów i świadomym wyborze służby Bogu niezależnie od swojej proweniencji.
Polak jest Polak, nie ważne czy to Żyd, Łemek, Cygan, czy Prusak.
I jak w każdym narodzie jeden jest świnią, a drugi uczciwym przyzwoitym człowiekiem.
Jedna Żydówka skazywała niewinnych ludzi na karę śmierci, a druga Żydówka z pełną świadomością (to rodzenie się tej świadomości pokazuje właśnie film) wybrała jakże polskie i katolickie służenie Panu Bogu w zamkniętym klasztorze.
 
Jeżeli ktoś uważa, że Ida jest wybitnie antypolskim dziełem, bardziej niż wspomniane Ziemia Obiecana, czy Wesele, to niech mi to wytłumaczy. Bo chyba czegoś tu nie rozumiem.
Dla mnie to piękny film. Prosty, oszczędny, świetnie zagrany i pokazany. I najważniejsze – uniwersalny i zrozumiały na całym świecie.
Faktycznie, nie jest to obraz, jaki nasi prawicowi twardogłowi spod znaku BHO, chcieli by widzieć, z gatunku – "Budujemy nowy dom.."
 
 
  Ps. Zdaję sobie sprawę, że ten Oskar rozpali do czerwoności całą tą lemingową mentownię, GieWu, tefałeny, tefałpe i ich wszystkich przydupasów. Kopaczowa już wczoraj podpinała się pod ten sukces. Nie znaczy to jednak, że mamy przestać być obiektywni i odbierać wartośc autentycznemu dziełu. Stać nas chyba na wzniesienie ponad te chamskie i trywialne zagrywki.
.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (20 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jako naród nie jesteśmy lepsi od innych narodów - są wśród nas złodzieje, mordercy i zdrajcy, są też bohaterowie, ludzie światli, mądrzy i wielkiego ducha. Wy wszyscy, którzy plujecie na ten film i ziejecie nienawiścią do Żydów z pewnością nie zaliczacie się do tej drugiej kategorii. Jesteście malutcy i podli, a swoją nieudolność i przegraną odreagowujecie opluwając sukces innych. Twórcom "Idy" gratuluję, tak jak gratuluję każdemu, czyjego pracę doceniono.

 

ps.

to komentarz z sieci z którym sie w peni zgadzam

Vote up!
7
Vote down!
-12
#1466822

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czapki z głów Józefie!

 

Jesteś człowiekiem świata. Nie małostkowym, obskuranckim zawistnikiem.

To my własnie, światła wobec tandety lemingów, prawica powinnismy umieć uczciwie doceniać nasze dzieła.

Co z tego, że nasi przwciwnicy chcą je sobie przywłaszczyć?

Mamy im je oddać bez walki?!

 

Sacunek

Janusz

Vote up!
5
Vote down!
-12

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466823

...właśnie, dobrze powiedziane wasze dzieła walą na kliometr antypolskością...maska ci spadła Januszku z Gdyni...

Vote up!
14
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1466827

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nigdy, przenigdy nie zakładam masek!

A czy to ty miałeś maskę, jak przyjechałeś na rekolekcję do Trójmiasta i spotkaliśmy się w Gdańsku? Bo jest tak, jakbyś odwrócił się o sto osiemdziesiąt stopni, odszedł od religii i wpadł w szpony szatana.

 

Wiesz, dam ci radę - patriotyzm, wbrew pozorom, to nie jest prosta sprawa. Mimo, że ci się wydaje, że jesteś patriotą, wszystko co robisz jest bardzo antypolskie. Jak to zrozumiesz, to znowu będziesz dobrym człowiekiem.

Vote up!
5
Vote down!
-11

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466830

- do czego publicznie się przyznał.

Dlatego jego poglądy odwróciły się o 180 stopni. Ot i cała tajemnica Trybeusa...

Vote up!
6
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466917

Trybie, to takie freudowskie, no ale Ty przecież...

I widzisz, że wina leży tylko po Twojej stronie.
Ten typ tak ma.

Vote up!
10
Vote down!
-7
#1466840

.... czytam i nie wierzę, że ten powyższy tekst wyszedł spod Twojego pióra ? !!

Ośmielam się prosić.... napisz erratę do twego wpisu   i powiedz-uściślij, co tak Cię zachwyciło w tym filmie ?

Co zrobisz jak jakiś następny "odważny" reżyser zrobi film o obozie Auschwitz w którym strażnikami byli żołnierze  AK

i  dostanie następnego Oscara ?

Wybacz Janusz w tej sprawie jestem w gronie "maluczkich" a nie po stronie światowców.

3maj pion, marynarzu :-)))

M.

Vote up!
14
Vote down!
-1
#1466831

Tobie odpowiem osobiście, bo mam do ciebie dużo szacunku.

Jednakże nie zwalnia mnie to od zapytania ciebie - WIDZIAŁEŚ FILM?! I co o nim możesz osobiście powiedziec?

O czym my tutaj dyskutujemy? Czy o tym, że wielka międzynarodowa organizacja, na której czele stoi obecnie Murzynka (tak!) a nie żadna Żydówka (nawet Appelbaum) po raz pierwszy przyznała polskiemu filmowi Oskara? Tak, to pierwszy oskar; nikomu się to nie udało, nawet Wielkiemu Wajdzie, czy Wielkiemu Polańskiemu (choć to właśnie autentyczny Żyd! Dziwne, czy nie?).

 

Sztuka jest sztuką. Wg. mnie ten film w żadnym wypadku nie obraża Polaków i nie poczułem tego dyskomfortu wychodząc z kina. Natomiast bardzo mocno pokazał i potępił terror żydokomuny.

 

Nie stosuj do mnie chwytów erystycznych z użyciem Auschwitz. Stać cię na więcej. Teoretyzować można na różne tematy. Liczy się to, co już zostało dokonane.

Z przyczyn, o których mówisz, nie chodzę w ogóle, będąc miłośnikiem kina, na filmy Agnieszki Holland, Nie byłem i nie pójdę na Pokłosie. I nie lubię filmów antypolskich. Lecz tylko wówczas, gdy one faktycznie antypolskie są. JA to muszę ocenić nie jakiś Max Kolonko, Michałkiewicz, czy Gadowski.

Przyjaciel z Kopenhagi, wybitny znawca kina światowego powiedział: - idź na ten film. To świetny obraz, tylko fonię spieprzyli. Ja mu na to, że podobno to znowu o Polakach, co mordują żydków. On na to: - bzdura! To tło obrazu, bo film jest o wyborach ludzkich. Jak jeden żyd rozbestwiony i u władzy zostaje dotknięty bożą klątwą i odbiera sobie życie, a drugi żyd uznaje, że potworny okres żydokomuny nie nadaje się do życia i ucieka w wyciszenie, za klasztorną bramą.

TO JEST FILM O ŻYDACH, ŻYDOKOMUNIE I ICH ŻYCIOWYCH WYBORACH.

Niech ktoś udowodni, że jest inaczej.

 

Serdeczności

Ps. Idź na film. Polecam. Specjaliści z całego świata, no i ja, się nie mylą.

Vote up!
7
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466845

Udało się, udało. Pierwszym polskim filmem, który zdobył Oskara było "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego. Rybczyński zdobył tę statuetkę w 1982 r. za najlepszy krótkometrażowy film animowany.

film https://vimeo.com/90339479

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1466856

Witaj

 

Faktycznie tak było.

 

A ja się skoncentrowałem na filmach fabularnych.

 

Pozdrawiam

 

Ps. O ile pamiętam, to Tango było urocze. Coś pieknego zrobionego z papierowych serwetek.

Vote up!
5
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466870

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tak, tak, to było takie origami. :))))

Znikam. ;)

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1466874

Dlaczego Polacy mięliby się zgadzać z tym idiotycznym komentarzem napisanym przez jakiegoś żydowskiego zawistnika? Wystarczy prześledzić historię, żeby móc w miarę obiektywnie ocenić poszczególne narody. Kilka pytań: czy wolna Polska napadła na niewinny kraj? Czy nie uhonorowaliśmy kiedyś sojuszu? Kto obronił Europę przed czerwoną zarazą i Turkami? Wiem, że tacy jak Ty chcięliby, żeby wszystkich wrzucić do jednego worka, ale niedoczekanie. Bohaterką omawianego wyżej filmu jest żydówa, która wydawała wyroki śmierci na Polaków. Problem w tym, że film o tym nie mówi, ale ukazuje ją jako ofiarę. To ostatnio bardzo popularny schemat, bo Niemcy też kreują się na ofiary "niedobrych" Polaków. Dobrze wiedzieć, że zarówno Jozio jak i Jazgdyni wpisują się w ten scenariusz. Swoją maskę zdjąłęś pod innym wpisem więc teraz jedynie utwierdziłeś mnie w przekonaniu z kim mam do czynienia. Ten film jest dowodem na to, że to żydzi zieją do nas nienawiścią, a nie odwrotnie. Czy autor powyższego komentarza (z którym Jozio się w pełni zgadza) sądzi, że ktoś kto będzie niesprawiedliwie oplwany nie ma prawa zaprotestować? Protest przeciwko kłamstwom i oszczerstwom nazywasz nienawiścią? Dobrze wiedzieć.

 

PS. Jeżeli zarówno Jazgdyni jak i Jozio (oraz autor komentarza, który Jozio przytoczył) chcą być konsekwentni w swoich poglądach to muszą uznać Żydów za zawistników, bo tamci atakowali film "Pasja", który przecież ukazał prawdę historyczną. W przypadku "Idy" mamy do czynienia z zakłamaniem, ale wg. Jozia i Jazgdyni nie wolno nam protestować przeci antypolskiemu paszkwilowi. Dziwne, prawda?

PS.2 Jeżeli wg. Jazgdyni "niemałostkowi" Polacy powinni uznać ten paszkwil za sukces to analogicznie powinniśmy się cieszyć wybraniem Tuska na prezydenta Europy, czyż nie? Na próżno doszukiwać się w tym wszystkim logiki, a tam gdzie jej brak są interesy. W tym wypadku na pewno nie polskie.

PS.3 Wbrew temu co twierdzi Jazgdyni, film "Wesele" nawet w najmniejszym stopniu nie był antypolski! Doskonale ukazał prawdziwe wady współczesnych Polaków (nie tylko mieszkających na wsi, czy w mniejszych miasteczkach). Rota odśpiewana po pijackiej libacji doskonale podsumowuje nasze pokolenie: z prawdziwej Polski pozostała jedynie Jej karykatura.

Vote up!
12
Vote down!
-6

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1466837

 

to już teraz wiadomo
...co będzie "kręcić" seksualnie w tym roku holyłuckich zboków...żydowskie nowicjuszki i stare, stalinowskie raszple, "dżęder pełną gembom" :))

 

Vote up!
14
Vote down!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1466826

Jestem doprawdy wzruszony - ty śledzisz wszystkie moje teksty! I one ciebie kręcą! I o to chodzi!

 

Ja tobie twoich poglądów nie odmawiam. Wiem jakim jesteś. Starasz się byc jakimś tam patriotą. Choć za bardzo tego nie rozumiesz. Podejrzewam, że mylisz seks z miłością. Masz ostrą alergię na Żydów i zydostwo. Nie mniejszą na Ukrainę i Ukraińców. Nie lubisz USA, lecz jesteś w stanie tolerować Rosję i Niemcy. Twój chrześcijanizm jest płytki i może nawet fałszywy, bo prawdziwy nie pozwala mieć w sobie tyle nienawiści. Oto cały Ty! Trybeus z Rabki - fajny chłopak, któremu wściekłość i nienawiść odebrały zdrowy rozum. Nie martw się - Jezus nie takich wyleczył. Tylko, że masz wolną wolę i sam musisz chcieć być wyleczony i nie trwać w szponach Złego.

 

A film Ida? No cóż, nigdy z tobą nie dyskutowałem o sztuce filmowej i nie mam pojęcia, czy ty jesteś na poziomie Madagaskaru i Kac Wawa, czy może wyżej

Nie mniej, pozdrawiam serdecznie wiernego czytelnika

 

Ps. Daj znać, jak ponownie przyjedziesz na rekolekcje.

Vote up!
7
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466829

"Ja tobie twoich poglądów nie odmawiam. Wiem jakim jesteś. Starasz się byc jakimś tam patriotą. Choć za bardzo tego nie rozumiesz. Podejrzewam, że mylisz seks z miłością. Masz ostrą alergię na Żydów i zydostwo. Nie mniejszą na Ukrainę i Ukraińców. Nie lubisz USA, lecz jesteś w stanie tolerować Rosję i Niemcy. Twój chrześcijanizm jest płytki i może nawet fałszywy, bo prawdziwy nie pozwala mieć w sobie tyle nienawiści. Oto cały Ty! Trybeus z Rabki - fajny chłopak, któremu wściekłość i nienawiść odebrały zdrowy rozum. Nie martw się - Jezus nie takich wyleczył. Tylko, że masz wolną wolę i sam musisz chcieć być wyleczony i nie trwać w szponach Złego."

 

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/sukces-ida-zdobyla-oskara#comment-1466881 © Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/sukces-ida-zdobyla-oskara#comment-1466881
© Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Nawet papież jest nieomylny tylko w sprawach wiary. A tutaj co widzę? Trybeus MOŻE MIEĆ SWOJE ZDANIE! Jedynie ksiądz może mu zwrócić uwagę w sprawach wiary!

 

Vote up!
6
Vote down!
-4

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1466886

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Żeby przeciąć idiotyczne stwierdzenie, że Ida dostała nagrodę od hollywoodzkich Żydów za antypolonizm i pokazanie polskiego antysemityzmu:

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) – założona 11 maja 1927 r. honorowa organizacja zawodowa zajmująca się promowaniem sztuki i wiedzy filmowej. W jej skład wchodzi ponad 6 tysięcy osób związanych zawodowo z filmem. Akademia znana jest na całym świecie przede wszystkim poprzez doroczne uroczystości wręczania Oscarów – Nagród Akademii Filmowej.

Dodam od siebie - te 6 tysięcy osób to specjaliści filmowi z całego świata. Nie wyłącznie hollywoodzcy Żydzi.

Członkostwo w Akademii można uzyskać jedynie poprzez zaproszenie, które wystosowuje jej zarząd. Najczęściej otrzymują je osoby nominowane do Oscara albo takie, które zostały zgłoszone przez obecnego członka za swój znaczący wkład w rozwój kina.

Propozycje członkostwa nowych kandydatów są rozpatrywane corocznie. I chociaż Akademia nie ujawnia publicznie ile dokładnie liczy osób, to zawsze ogłasza nazwiska tych, którzy zostali do niej ostatnio zaproszeni. Członkostwo w Akademii nigdy nie wygasa i jest dożywotnie.

W jej skład wchodzi 15 branż, reprezentujących różne dziedziny filmu. Członkowie mogą należeć tylko do jednej z nich. Ci, którzy pracują w różnych gałęziach przemysłu filmowego zaliczani są do grupy tzw. „wolnych członków”. Posiadają wszystkie przywileje członkowskie, ale nie mają swojego reprezentanta w zarządzie Akademii.

Według badania przeprowadzonego w lutym 2012 r. przez Los Angeles Times (na próbie 5000 członków), Akademia to: w 94% biali, 77% mężczyźni, 14% ma poniżej 50 lat, a średnia wieku to 62 lata. 33% jej członków to byli zwycięzcy lub nominowani do Oscara.

I jeszcze:

Najczęściej nagradzane filmy obcojęzyczne:
Fanny i Aleksander – 4 Oscary, reżyseria Ingmar Bergman (Szwecja)
Przyczajony tygrys, ukryty smok – 4 Oscary, reżyseria Ang Lee (Tajwan)

Całe 6 tysięcy członków akademii to żydofile nienawidzący Polski

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ameryka%C5%84ska_Akademia_Sztuki_i_Wiedzy_Filmowej

Vote up!
6
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466832

Aberracja najwyższego rzędu, czyli pokrywanie prawdy najwyższą formą kłamstwa, czyli statystyką.

Na co Wam to przyszło!

Vote up!
10
Vote down!
-9
#1466842

Byłeś na filmie???

Nie???

 

To won z tąd, bo nie nadajesz się do dyskusji.

Vote up!
6
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466846

Co to jest "z tąd" ?

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1466852

Przepraszam,

to moje niechlujstwo, jak się obrabia 50 komentarzy.

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466860

Ja jestem stąd, a za przyśpieszoną prezentację kultury osobistej i tzw. priorytetów dziękuję wylewnie.

Idź na Idę po raz drugi z Danusią. Dystrybutor bedzie Wam wdzięczny.

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1466857

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ja gotów jestem przesłać ci nawet 50 złotych.

 

Zwlecz swą dupę z kanapy i skocz, czegoś się nauczyć.

Będziesz mi dziękował później.

Vote up!
5
Vote down!
-11

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466862

jazgdyni - 23 Lutego, 2015 - 09:20 Czapki z głów Józefie! Jesteś człowiekiem świata. Nie małostkowym, obskuranckim zawistnikiem.To my własnie, światła wobec tandety lemingów, prawica powinnismy umieć uczciwie doceniać nasze dzieła.Co z tego, że nasi przwciwnicy chcą je sobie przywłaszczyć?Mamy im je oddać bez walki?! Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1466827#comment-1466827 © Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1466827#comment-1466827

© Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

W zupełności popieram powyższy wpis, tylko mam uwagę, że właściwsze byłoby takie brzmienie inkrymowanego wpisu. (tu pozwoliłem sobie dokonać małej poprawki tekstu oryginalnego i te zmiany zaznaczyłem kursywą i wytłuszczeniem)

 

Jozio z Londynu - 23 Lutego, 2015 - 09:12 "Jako naród nie jesteście lepsi od innych narodów - są wśród was złodzieje, mordercy i zdrajcy, są też bohaterowie, ludzie światli, mądrzy i wielkiego ducha. Wy wszyscy, którzy plujecie na ten film i ziejecie nienawiścią do Żydów z pewnością nie zaliczacie się do tej drugiej kategorii. Jesteście malutcy i podli, a swoją nieudolność i przegraną odreagowujecie opluwając sukces innych. Twórcom "Idy" gratuluję, tak jak gratuluję każdemu, czyjego pracę doceniono." Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1466827#comment-1466827 © Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1466827#comment-1466827

© Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

W podsumowaniu chciałbym wyrazić pewne zaniepokojenie, a mianowicie skąd tak częste zwroty my lub wy przy ferowaniu opinii. Czyżby jak u dr. TevelDe obciążenia bywszą przynależnością do jedynej i nieomylnej przewodniej siły? :)

Vote up!
11
Vote down!
-9
#1466836

"Wy wszyscy, którzy plujecie na ten film i ziejecie nienawiścią do Żydów z pewnością nie zaliczacie się do tej drugiej kategorii. Jesteście malutcy i podli, a swoją nieudolność i przegraną odreagowujecie opluwając sukces innych."
 
Jozio zapomniał dodać, że chodzi o "antypolski" sukces innych. Dziwne, gdybyśmy się tym sukcesem zachwycali.
Vote up!
11
Vote down!
-7

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=657&amp;Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1466838

Podziwiam, że próbujesz coś tu pisać. Mnie do zalogowania zmusił komentarz Trybeusa i też chciałem dodać swoje 3 gr, a Ty z tego wyróżnionego komentarza JzL wyciągnąłeś jeszcze coś. Trzeba przyznać, że JzL to bardzo skomplikowana jednostka i pisze tak wieloznacznie, że dopiero trzech "malutkich i podłych" dało radę temu kabalistycznemu komentarzowi.

Józio jest prawie tak wielki, jak ten co miał usta słodsze od malin. :)

Vote up!
9
Vote down!
-9
#1466841

Myślę, że Jozio to taki przekaźnik, który gdzieć coś zasłyszy, zniekształci i puści dalej. Sam z siebie nie jest w stanie nic stworzyć. Do pisania zniechęca mnie głupia polityka faworyzowania obecnych tu dinozaurów, którzy mają większą władzę od pozostałych. Pozdrawiam. :)

Vote up!
9
Vote down!
-6

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=657&amp;Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1466844

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

..jak komoruski, o którym mówi się ostatnio, że nie potrafi jednocześnie iść i żuć gumę.

Vote up!
6
Vote down!
-7

Verita

#1466878

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Byłeś na filmie???

Nie???

 

To won z tąd, bo nie nadajesz się do dyskusji.

 

Vote up!
6
Vote down!
-11

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466847

Dzisiaj mało kto pamięta że Polacy najwięcej uratowali istnień żydowskich. Ale po tym filmie idzie w świat, jak prymitywni Polacy, robotnicy rolni mordowali żydów dla zysków. Sąsiedzi, Jedwabne, a teraz Ida, to planowe opluwanie i szkalowanie Polaków, by świat dostrzegł potworne zbrodnie przeciw żydom, że strony Polaków. Dla mnie Ida, to antypolski film. Żaden filmowiec polski, nie odważy się nakręcić filmu, jak partyzantka żydowska czy NKWD żydowskie, mordowali Polskich obywateli, to był by jego koniec jako filmowiec. A na odwrót, gdy Polacy mordują żydów, znalazł się i Oskar

Vote up!
17
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1466854

WIDZĘ, ŻE NA FILMIE NIE BYŁEŚ!

I tylko powielasz opinie.

Jaki jest sens tak dyskutować?

Vote up!
5
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466863

To prawda nie byłem, i nie będę takich antypolskich filmów oglądał.

Grossów ci u nas dostatek, którzy kłamią i plują na Polskę i Polaków, POwielając te ohydne kłamstwa i POtwarze, o Polakach mordujących żydów.

Obraz POkazywany tylko z jednej strony, Polacy jako kaci, a ani słowa o żydach mordujących Polaków.

Więc zapytam cię komu ma to służyć, i dla kogo.

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1466907

Pamiętam jaki był w 1989 r. boom na książkę Kosińskiego "Malowany ptak"(wizje autora nie mające pokrycia w faktach,niemniej wywołujące zainteresowanie pewnie przez opisy dzikiego seksu....i oczywiście przedstawił Polaków w wiadomym swietle).

SIW ZNAK zachęcone sukcesem "Sąsiadów" Grossa wydał w potężnym nakładzie "Złote żniwa" autorstwa małżeństwa Grossów  w 2011 r. I co i nico ...do tej pory zalega półki to "szczególne dzieło" nie znajdując głupich chętnych do zakupu.

Na początku lat osiemdziesiątych miałam okazję wysłuchać wykładu A.Sandauera w ramach "Szkoły Letniej Kultury i Języka Polskiego" organizowanej w okresie wakacji przez Uniwersytet Jagielloński dla Polonusów z całego swiata.

Otóż pozwolił sobie był rzeczony profesor na taką oto myśl (generalizując oczywiście) cytuję "Polacy w zasadzie w znakomitej większości byli antysemitami,wydawali żydów,okradali" i wtedy wstał znany mi osobiście śp.Henry Zimon z Maryland (nauczyciel polskiego ,wcześniej marynarz) i gromkim głosem zapytał "jakim cudem pan się uchował?"Konsternacja i milczenie Sandauera.

Tak więc to co dzieje się aktualnie jest niejako  niestety dalszym ciągiem narzucanej nam narracji.

pozdeawiam z Krakowa  

Vote up!
10
Vote down!
0

bulsara

#1466962

Witam

 

Żyd Kosiński, lanser i palant, a "Malowany ptak" był zbiorem zasłyszanych anegdot z czasów komuny, był tak powalony, że skończył w niesamowity sposób: - nażarł się tabletek, dawkę, która by zabiła konia. wlazł do gorącej kąpieli i podciął sobie żyły, a na koniec założył sobie na głowę plastikową torbę, żeby się jeszcze udusić.

 

To jest właśnie symptomatyczne. Taka kwintesencja żydostwa. Jest w nich coś z obłędu. Bardzo złego obłedu - pełnego złości i nienawiści.

Taki sam jest Gross. Rozkosz mu sprawia ubliżanie ojczystemu narodowi. I kłamie i zmysla.

Osobiście znam paru takich żydów Nowojorczyków. To jakaś skaza. Dla mnie nie są normalni.

 

Dlatego mamy kłopot...

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466977

Dziękuję za diagnozę,
Popełnić raz błąd to może się zdarzyć, ale dwukrotnie walić orta to zbrodnia na języku polskim.
Przy okazji, miłośniku języka polskiego, przypominam, że są jeszcze dwa trudne słowa z którymi masz problem, a mianowicie dopóty i dopóki, i będę o nich dopóty Ci przypominał dopóki się nie nauczysz. :)

Byłeś już drugi raz na Idzie? Nie? Stanowczo radzę pójść.

A tak między nami, dość tej siermiężnej i dupowłaźnej prowokacyjki i czekam na następne elukubracje na podobnym poziomie. 

Vote up!
10
Vote down!
-7
#1466861

Inwencją czy talentem to Ty też nie "grzeszysz' w swoich notkach, wiec nie oceniaj jak sam też niewiele reprezentujesz.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1467446

Jeden przykład kiedy Pan podjął się dyskusji? Nie chodzi mi o dyskusję w kółku adoracyjnym z Ulą, czy Mind Service. Cała Wasza trójka stosuje tą samą taktykę co tzw. niezależna: zero konfrontacji i wymiany poglądów. Wszystko narzucane z góry.

Vote up!
3
Vote down!
-4

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=657&amp;Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1467004

Pan czegoś wybitnie nie rozumie - JA NIE MUSZĘ Z PANEM DYSKUTOWAĆ

 

Sam sobie dobieram dyskutantów pod względem merytorycznej jakości komentarza. Z zasady odrzucam teksty fanatyków, szczegónie takich, którzy dumnie podkreślają swoją przynależność do dziwnych pseudo- narodowych organizacji, najczęściej sterowanyc z Moskwy (choć nie wiem tego na pewno).

Czy Pan sądzi, że ja mam z Panem współną płaszczyznę do dyskusji? Wątpię...

Ma Pan swoje poglądy, swoich bohaterów i wodzów i ja w tym Panu absolutnie nie mieszam.

Pan natomiast uporczywie wyraża swoje negatywne opinie na moim blogu. Jaki jest tego sens? Mnie to nie wzrusza, bo wiem, że panorama przekonań i pogladów ludzi w Polsce jest bardzo szeroka.

Lepiej, byśmy sobie nie wchodzili w drogę, a Pan niech wytłumi niezdrowe zainteresowanie moją pisaniną. Jest dziesięc tysięcy innych ludzi, którzy lubią, to, co robię. I ja się mogę obejść bez Pana.

Vote up!
5
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1467006

Proszę sobie zbytnio nie pochlebiać. O jakości komentarza w ogromnej mierze świadczy zawartość merytoryczna, której w Pańskich komentarzach trochę brakuje - zarówno pod względem argumentacji jak i odniesienia do kontrargumentów innych dyskutantów. Pan tak naprawdę nikogo nie wybiera, ale najzwyczajniej w świecie omija Pan niewygodne komentarze. Z tego samego powodu tzw. "niezależna", PiS stają się coraz bardziej niewiarygodne. Jeżeli ktoś głosi prawdę to nie powinien bać się konfrontacji. Ciekaw jestem, które organizacje ma Pan na myśli?

Jeżeli reprezentuje Pan interesy Polski to jak najbardziej mamy wspólną płaszczyznę do dyskusji. W przeciwnym wypadku ma Pan rację. Wypadałoby jednak podjąć próbę obrony swoich artykułów, bo słabo to wygląda, gdy nie zostaje po nich nawet sucha nitka.

Naturalnie, ale w życiu publicznym konfrontacja jest czymś nieodzownym. Sądzę, że uważa się Pan za blogera, a nie za dyktatora, który swoje racje narzuca innym z góry? Osoba, która twierdzi, że ma rację powinna jej bronić.

Jeżeli się z czymś nie zgadzam, albo mam inne zdanie na ten temat to po prostu o tym piszę. W ten sposób mogę przedstawić inny punkt widzenia na daną sprawę.

Spokojnie, nie śledzę artykułów pod kontem osób, które je napisały. Interesuje mnie głównie treść. Jeżeli ktoś np. szerzy propagandę to piszę co o tym sądzę.

Vote up!
4
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=657&amp;Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1467424

Jako lingwista z wykształcenia, rozpatruję każdy komunikat na różnych poziomach jego konstrukcji i kontekstu. Filmu nie widziałem, ale znam dokładnie fabułę i równie dobrze znam rozmaite interpretacje, włącznie z tą bardzo krytyczną wobec Żydów.

W swojej notce " O co idzie z tą "Idą" ?", sprawdzam różne inne perspektywy oceny tego filmu. Warto wziąć pod uwagę, że film, jako obraz, jest niedyskursywny i automatycznie autorytarnie niejako narzuca pewną wersję perpspektywy, co utrudnia ustawienie go, dla dyskusji, we właściwym kontekście. Dlatego ostatnio niechętnie oglądam filmy, bo nie lubię być poddawany tego rodzaju emocjonalnym manipulacjom.  

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1466851

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Witaj

 

Serdecznie dziekuję za bardzo cenną wypowiedź.

"Warto wziąć pod uwagę, że film, jako obraz, jest niedyskursywny i automatycznie autorytarnie niejako narzuca pewną wersję perpspektywy, co utrudnia ustawienie go, dla dyskusji, we właściwym kontekście."
 
O to chodzi.
Taką  postawę należy przyjmować wobec wszystkiego co jest zaliczane do sztuki.
Jakiż ma sens poszukiwanie mądrości i ważnego przekazu w np. operze "Carmen". Lub analizowanie tresci obrazu Andy Warhola "Zupa Campbella".

Dopiero, jak ustalimy płaszczyznę dyskusji - czyli o czym właściwie rozmawiamy, to tylko wymiana poglądów ma sens.

 

Ale, jak to jest z głupkami - będą dyskutować o błędach ortograficznych, bo o czymś ważnym nie potrafią.

 

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466865

ALL

Nie mam nic przeciwko temu by Pawlikowski robił takie filmy na jakie ma ochotę. Mam natomiast pretensje do odbiorców filmów, że nie potrafią ich odopwiednio interpretować. Mam ponadto pretensje do wszystkich, że nie potrafią właściwie zinterpretować i wyartykułować te interpretacje, takich pojedyńczych wydarzeń jak Jedwabne.

Otóż każde wydarzenie można zinterpretować albo jako kryminalne albo polityczne, w zależności od kontekstu. Ten kontekst (wojna, brak administracji państwowej, obce, narzucone prawo) trzeba wyraźnie wyspecyfikować i wtedy okaże się, że Jedwabne to sprawa kryminalna, a motywacje są drugorzędne, a nie polityczna. Skoro nie jest polityczna, nie można mieć pretensje do Polaków lecz do Kowalskich czy Nowaków, którzy, tak się złożyło, akurat Polakami byli. Zbrodnia nie obciążą narodu,obciążą jednostki. Wszędzie są przecież kryminaliści. I kropka.

I zamiast durnych inwektyw na forum, doradzam takie racjonalne postępowanie.

 

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1466859

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Otóż to

Fakt jest taki: - durny prymitywny parobek zarąbał człowieka siekierą, bo zamarzył mu się jego, równie biedny sąsiedni dom. Była wojna, sporo uchodziło. Także potem przez lata był dziki zachód.

 

Jakie wnioski wyciąga prawicowy, pseudopatriotyczny leming spod sztandaru BHO?

Nie wolno o tym mówić, pisać, pokazywać. Zmilczeć zbrodnie! Bo to Polak Żyda zamordował! Nie człowiek człowieka.

A wniosek jest taki - to morderstwo, to zdarzenie wybitnie antypolskie!

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466868

Ale jest  też druga strona medalu - rozmaite środowisk, w tym żydowskie w USA, wykorzystują taki partykularny obraz kryminalnych poczynań jednostek do tworzenia ogólnej, typowo politycznej antypolskiej narracji, którą kupują osoby nieświadome złożoności i specyficzności kontekstu. 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1466880

Szanowny Zetjot!

Ci, którzy w miarę składnie piszą to doskonale wiedzą, że naciągaja fakty. Doskonale wiedzą, że polska państwowość była w jakimś sensie zaszyta w strukturach podziemnych, ale nie miała mocy sprawczej zbyt dużej i ważyła się na wykonywanie sankcji, nawet kończących się śmiercią delikwenta, ale w przypadkach skrajnych.

za to co działo się w kraju odpowiadał okupant i aby sobie pomóc w zastraszeniu podbitego narodu wprowadził, godzinę policyjną, wywózki na zniemczenie (dzieci), wywózki na roboty, publiczne egzekucje, kary śmierci za wykroczenia przeciwko zarządzenim okupanta (ukrywanie Żydów), wywózki do obozów koncentracyjnych. Na porządku dziennym były patrole niemieckie, które pilnowały porządku określonego przez okupanta. Była jeszcze granatowa policja, ale nie był to element zbyt pewny.
Ludzie z Jedwabnego, pomimo stosowania takiego terroru przez okupanta, pod ich okiem, a może lufami dokonali całopalenia Żydów. Nikt ze świadków tych zdarzeń już nie żyje, więc zaczęto narrację wygodną pewnym grupom, która ma ustawić tych paskudnych Polaków.

Wiem, że w ciągu 1 1/2 lub 2 godzin nie jest się w stanie dokładnie oddać tamtych zdarzeń i wybiera się bohatera lub ich kilku, aby przedstawić tezę filmu.

Trochę zamarkowałeś sprawę w poprzednim komentarzu, a ja to wybiję mocniej i napiszę, że filmy to doskonały środek propagandowy. Przecież wszystkie westerny pozwoliły Amerykanom uporać się z traumą, że są tam, gdzie są, bo wybili prawowitych mieszkańców tych ziem, a nielicznych zamknęli w rezerwatach. Tam uwięzieni Indianie najczęściej wpadali w pijaństwo, a tak ogólnie to odarto ich kompletnie z godności.
Z westernów wynikało, w najlepszym przypadku, że jak nie ja Indianina to on zabije mnie i rodzinę, więc pierwsza opcja była jak najbardziej słuszna.

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1466871

Masz rację. Kto by sobie zawracał głowę historią po kilkudziesięciu latach. Normalny człowiek wraca do historii czytając jakieś książki, a przede wszystkim oglądając filmy. Masz rację, niestety jest to przykre, ale odebrano Indianom wszystko co mieli. Patrząc na to wszystko z perpektywy czasu chyba nie utrzymaliby się. Chyba lepiej, że powstały Stany Zjednoczony niż jakieś inne państwo?

Wracając do filmu. Jeśli temat miał być uniwersalny, to nie powinien odniosić się do jakiś historycznych zaszłości. Wczoraj oglądałam film z siedemdziesiątych lat zeszłego wieku pod tytułem "Britannic w niebezpieczeńswtwie". Komentarze na stronie Filmweb do tego filmu przywołują "Titanica" i jego katastrofę. Faktem jest, że był "Britannic" czyli siostrzany statek "Titanica", ale z tym filmem nie miał nic wspólnego. Akcja tego filmu jest osadzona w siedemidzisiątych latach i ten statek o nazwie "Britannic" nic nie ma wspólnego z siostrzaną jednostką 'Titanica" z dwudziestych lat zeszłego wieku. Jak widać są uogólnienia. 

Vote up!
4
Vote down!
-6

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1466885

Dlaczego "Wesele"  w reżyserii Wajdy jest antypolskim filmem?

Vote up!
7
Vote down!
-6

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1466881

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Witaj

 

To swietny film i zgodnie z zamierzeniem Wyspiańskiego silna krytyka polskich przywar.

 

A "Miałeś chamie złoty róg..." czyż nie aktualne, aż do bólu"

 

A Chochoł, który kryje w sobie wiele symbolicznych znaczeń:

  • martwicę - symbol zgubnej tradycji,
  • symbol współczesnej wegetacji,
  • symbol idei odłożonej na przyszłość.

[http://pl.wikipedia.org/wiki/Chocho%C5%82_%28posta%C4%87_fantastyczna%29}.

 

Tak Leopardo,

w pełnym sensie dyskusji, którą równolegle toczę na dwóch portalach, WESELE musi być i jest wybitnie antypolskim dziełem.

 

Serdeczności

Vote up!
4
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466891

Krytyka polskich przywar i inne — to antypolskie dzieła? Czyli jak ja skrytykuję coś, co mi się nie podoba w rodzinie, to będę antyrodzinna? A jak ktoś skrytykuje działania męża/żony to jest przeciwko związkowi, czyli powód do rozwodu? 

Wiesz, Jazgdyni. Zawsze byłam przeciwko DWORACTWU! Jesteś dworakiem, cóż nie zrozumiemy się. Ja jestem muszkieterem, nie dworakiem!

 

Vote up!
10
Vote down!
-6

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1466894

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Policzyłem do dziesięciu i nie dam się rozwścieczyć.

 

Co to znaczy DWORACTWO??? Kompletnie tego nie rozumiem... A na dodatek, ty jesteś MUSZKIETEREM?

Bądź mniej ezopowa, bo ja prosty człowiek jestem...

 

Gdzieś tu w komentarzach zapytałem się, gdzie jest granica od której zaczyna się antypolskość. Nikt, jak dotąd mi nie odpowiedział.

To i nie wiem, czy Wesele na pewno jest anty polskie.

A czy Sienkiewicz w Potopie, gdzie   oskarża polską szlachtę o pijaństwo ,lenistwo ,lekkomyślność ,niekarność ,obojętność wobec potrzeb ojczyzny ,prywatę ,odstępstwo od władcy ,naiwność ,bierność ,brak zaangażowania w walkę z okupantem. Magnaterię o dbanie tylko o swoje interesy, o zdradę kraju i przejście na stronę pozornie silniejszego wroga, jest ant polski?

A "Siedem polskich grzechów głównych"?

 

Powiedz mi proszę - co to jest anypolskie? Jak ty to rozumiesz?

Nie można pokazać bandyty, bo on zabił żyda i cały świat będzie mówił o holokauście i jak to polacy sa antysemitami, więc to musi być działanie anty polskie.

 

Ty musiałaś studiować matematykę i logikę. To czemu teraz piszesz takie bzdury? To do ciebie niepodobne.

 

Pzdr.

 

Ps, Proszę wytłumacz co to znaczy dworactwo? Albo chociaz, co chciałaś powiedzieć muszkieterze,

Vote up!
5
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466905

Cóż tutaj tłumaczyć, jak Ty znasz się na wszystkim najlepiej. Ja piszę bdzury, Ty wiesz najlepiej. To zostań przy swoim "ja wiem wszystko najlepiej".

To ja jestem prostą kobietą i muszkieterem!

Vote up!
10
Vote down!
-6

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1466937

Nie bądź taka skromna "prosta kobieto"!

 

Szpile lubisz wbijać i umiesz.

 

Uściski

Vote up!
4
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466975

Dziecko zlane przez rodzica po dupie w Szwecji może być odebrane mu w majestacie prawa.
Miał Wyspiański szczęście, że wtedy dla opamiętania można było zdzielić i to nie raz.

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1466895

Zabawne, że konstruktywną krytykę uważa Pan za coś złego. Natomiast z zakłamaniem historii w przypadku "Idy" nie ma Pan problemu. Doprawdy zabawne.

Vote up!
5
Vote down!
-4

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=657&amp;Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1467005

"Przeklęty ten mąż, który za lepszą strawę, za lepsze odzienie

zaprzedaje swą wolność i sumienie".

 

Więcej tu:

http://wirtualnapolonia.com/2015/02/23/ida-radosc-polskich-polakozercow/

 

 

Vote up!
12
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1466882

Witaj

 

Może rozwiniesz. Jesteś bardzo enigmatyczny.

 

Kompletnie ciebie nie rozumiem

 

Pzdr

Vote up!
4
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466889

http://niezalezna.pl/64475-stereotyp-o-polakach-na-gali-oscarow-pawlikowski-pewnie-wszyscy-juz-sa-pijani

Czy taki dupek (tu:reżyser) mógł nakręcić film z polskiego punktu widzenia?

Teraz czekam na grillowanie na niezalezna.pl naszego specjalisty od Idy, origami i innych filmów. 

Vote up!
9
Vote down!
-8
#1466892

należy opatrzyć wstępem zaproponowanym przez Redutę Dobrego Imienia - Polską Ligę przeciw Zniesławieniom - tutaj link:  http://reduta-dobrego-imienia.pl

Pozwolę sobie zacytować (w całości) petycję w sprawie filmu Ida - do Agnieszki Odorowicz - Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Uważam, że stanowi owa petycja właściwy komentarz do powyższej dyskusji.

I aby było jasne - nie wszystko to, co stoi na wysokim poziomie artystycznym - jest równocześnie wysoce moralne. Z tego też względu - nie wszystko należy zachwalać, czy zalecać innym. Można "delektować się", bez zbytecznej reklamy, samemu.

W sprawie filmu "Ida"

Szanowna Pani Dyrektor!

Zwracam się do Pani razem z Redutą Dobrego Imienia - Polską Ligą przeciw Zniesławieniom w imieniu tysięcy Polaków zaniepokojonych wymową filmu „Ida”, którego produkcję instytucja kierowana przez Panią wsparła finansowo.

Oskarowa nominacja tego filmu, a wcześniej bardzo pochlebne recenzje  na jego temat powodują, że film ten będzie oglądany na całym świecie, często przez ludzi, którzy o Polsce dowiedzą się po raz pierwszy podczas projekcji filmu.

Nie wnikając w wartość artystyczną tego filmu (tu zawsze ocena jest subiektywna) należy stwierdzić, żew fabule filmu są dwa istotne niedopowiedzenia, których nie można usprawiedliwić względami artystycznymi:

Po pierwsze, nie ma wzmianki o tym, że rodzice głównej bohaterki zostali zamordowani podczas okupacji niemieckiej – o Niemcach nie ma w tym filmie ani słowa (!). Widz nie znający historii odnosi wrażenie, że zabójstwa Żydów w Polsce są na porządku dziennym i że historyczne wydarzenie jakim był Holokaust jest zawiniony przez Polaków.

Po drugie – przedstawiona w filmie historia mogłaby się wydarzyć, lecz autorzy filmu przedstawiają motywację zabójców rodziców  bohaterki w sposób, w który widzowie zagraniczni odbiorą w sposób niezgodny z prawdą historyczną – że zabójcy działali z żądzy zysku, podczas gdy kontekst historyczny dla widza polskiego jest oczywisty – chodzi o strach przed wykryciem, że ukrywali Żydów przed Niemcami.

Podsumowując – z punktu widzenia prawdy historycznej film ten ma poważne wady. I znowu – nie wnikając w zabiegi artystyczne autorów filmu – jego wymowa w tym kształcie jest po prostu antypolska. Widz, zwłaszcza nieznający historii Europy, wynosi z filmu przekonanie że to Polacy wymordowali europejskich Żydów i zrabowali ich majątek. Film ten, przedstawiając jednostkową historię, doprowadza widza do fałszywych wniosków i fałszywego obrazu Polski i wydarzeń podczas II wojny światowej.

Dlatego też domagamy się od Pani spowodowania, aby autorzy filmu umieścili w czołówce filmu informację, że:

1. Polska była pod okupacją niemiecką w latach 1939-1945

2. Niemieccy okupanci prowadzili politykę eksterminacji Żydów.

3. W okupowanej przez Niemców Polsce za ukrywanie Żydów Niemcy karali śmiercią nie tylko tego, który ukrywał, ale także całą jego rodzinę; pomimo to wielu Polaków ukrywało Żydów.

4. W ten sposób zginęły tysiące Polaków oddających życie za  sąsiadów i współobywateli Rzeczypospolitej  – prześladowanych Żydów.

5. Legalne władze Polskiego Państwa Podziemnego, uznawane przez Aliantów, z całą surowością karały śmiercią przypadki prześladowania Żydów przez tych z Polaków, których zdemoralizowała okrutna i bezwzględna okupacja niemiecka.

6. Instytut Yad Vashem najwięcej tytułów Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznał Polakom.

Ponieważ kieruje Pani POLSKĄ instytucją kultury uznaję za oczywiste, że powyższy postulat zostanie przez Panią zrealizowany.

Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]
Vote up!
14
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1466926

Witam

Pani Katarzyno,

znam ten apel, jednakże podyskutujmy mimo tego, bo nie ma dużo rozbiezności.

 

Po pierwsze, nie ma wzmianki o tym, że rodzice głównej bohaterki zostali zamordowani podczas okupacji niemieckiej – o Niemcach nie ma w tym filmie ani słowa (!). Widz nie znający historii odnosi wrażenie, że zabójstwa Żydów w Polsce są na porządku dziennym i że historyczne wydarzenie jakim był Holokaust jest zawiniony przez Polaków.
 
To oczywiste - duże niedopatrzenie z którym się zgadzam. Takie rzeczy, przy współczesnej świadomości trzeba dopowiadać.
Jednakże nie zmienia to mojej oceny.
 
Po drugie...
 
Tu mam wątpliwości. Po prostu nie jestem pewien.
 
Następnie
Dlatego też domagamy się od Pani spowodowania, aby autorzy filmu umieścili w czołówce filmu informację, że:
1. Polska była pod okupacją niemiecką w latach 1939-1945 2. Niemieccy okupanci prowadzili politykę eksterminacji Żydów. 3. W okupowanej przez Niemców Polsce za ukrywanie Żydów Niemcy karali śmiercią nie tylko tego, który ukrywał, ale także całą jego rodzinę; pomimo to wielu Polaków ukrywało Żydów. 4. W ten sposób zginęły tysiące Polaków oddających życie za sąsiadów i współobywateli Rzeczypospolitej – prześladowanych Żydów. 5. Legalne władze Polskiego Państwa Podziemnego, uznawane przez Aliantów, z całą surowością karały śmiercią przypadki prześladowania Żydów przez tych z Polaków, których zdemoralizowała okrutna i bezwzględna okupacja niemiecka. 6. Instytut Yad Vashem najwięcej tytułów Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznał Polakom.
 
Wszystko to jest święta prawda i nie ma tu najmniejszych wątpliwości - TO SĄ FAKTY HISTORYCZNE
 
Jednakże - czy właściwy jest adresat apelu? Czy to nie jest tak, jakby zwrócenie się do ministra edukacji narodowej, żeby zwróciła uwagę pani nauczycielce Kowalskiej, by więcej mówiła o Jagiellonach niż o Piastach.
Film jest w pewnym sensie dziełem oryginalnym i przeszedł kolaudacje. Teraz to trochę musztarda po obiedzie.
Osobiście bardzo bym się cieszył, gdyby takie wyjaśnienia miały miejce w czołówce lub na końcu.
To się zazwyczaj stosuje w filmach opartych na faktach, lub filmach historycznych. A to nie jest ani jedno, ani drugie.
 
Pozwolę sobie pozostać przy swoim zdaniu, że wieloma Polakami kieruje specyficzna nadwrażliwość, w stosunku do dobrego imienia o Polsce i Polakach.
Proszę mi wierzyć, nie jest aż tak źle, jak to wielu przypuszcza.
Obecnie fatalną opinią cieszą się Grecy i jak zwykle Rumuni.
A w Szwcji FInowie. we Włoszech i Holandii Niemcy, a w Polsce mimo wszystko Rosja.
 
W Stanach nie ma złej opini o Polsce i Polakach.
Sądzi Pani, że po tym filmie spadnie? Ja sądzę, że wzrośnie. Te Amerykany przede wszystkim cenią sukces. Jaki by nie był.
 
Pozdrawiam

 

Vote up!
5
Vote down!
-8

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466934

No cóż JzG (korzystając z netykiety - zwracam się per Ty) - mam inną opinię o tej opinii.

W Stanach opinie są kreowane na bieżąco, jedną z metod jest film.

I jeśli za lat 7 zaproszę moją - wówczas  21-letnią - angielską wnuczkę na 3 serie "Ojca Chrzestnego", to mój komentarz będzie taki - fakty są - jak zobaczysz.

Artyści świetni. Psychologia postaci - zapewne upiększona, ale film przybliża problemy Ameryki, mafii i sycylijskich Włochów w Ameryce, może też - we Włoszech. Warto zobaczyć - ze względu na treść i walory artystyczne.

A gdyby w tym samym czasie zapraszał ktoś moją wnuczkę na film Ida (dodam, że widziałam tylko tutejsze, tzn. duńskie "zajawki", przeczytałam też recenzje) to powiedzialabym Jej - wiesz Kochanie - szkoda czasu.

Nie warto oglądać historii, której "bohaterką" jest Helena Wolińska-Brus, pierwotnie Felicja (Fajga Mindla) Danielak, ps. Lena. zbrodnicza żydowska prokurator w powojennej Polsce, która wcale nie popełniła samobójstwa - jak to pokazano na filmie.

Która nawet została "profesorem akademickim", która zmarła w Oxfordzie, będąc tam wspominana jako "mała, słodka, starsza pani, kochająca dzieci".

Która - po wystąpieniu przez polski Rząd o jej ekstradycję - jako morderczyni sądowej w procesie polskiego bohatera generała "Nila" - Fieldorfa - świetnie grała rolę biednej, niewinnej Żydówki, prześladowanej przez polskich antysemitów.

Dodam wreszcie, że ten rodzaj "Służby Bożej" jaką kreuje reżyser filmu Ida  też jest całkowicie przeciwny moim odczuciom, po prostu -  zwykłe fałszerstwo.

Oglądałam jakiś czas temu film o kobietach, złożony z kilku etiud. Na mnie największe wrażenie zrobiła ta, w której młody człowiek, zachwycony piękną, radosną dziewczyną chce jej towarzyszyć, nawet w kościele, na Mszy św. (nb. podczas której zasypia). Zaczyna potem mówić o miłości. I słyszy od niej - "Nie zapala się świecy w pokoju pełnym Słońca". Dziewczyna w następnym dniu wstępuje do klasztoru.

Mam taką opinię - o Idzie - to kopcąca świeca. Za parę lat nikt tego ogladać nie będzie. Cały artyzm - diabli wezmą.

Pytanie tylko - na które odpowiedzieli już uczestnicy dyskusji na tym blogu - komu taki "artystyczny utwór" miał/ma w rzeczywistości służyć. Jaki jest cel?

Sapienti sat!

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1467034

Witaj

 

Miło ciebie słyszeć.

 

Mimo, że tworzysz pewne teoretyczne sytuacje, gdzie sobie wpakowalaś Ojca Chrzestnego vs. Ida, jestem zadowoliny z odpowiedzi.. To nieuczciwe.

Weź Fanny i Alexander i Ida. Weź Ojca vs. Matrix.Ale oczywiscie, to kwestia dyskusyjne i pewnych porozumień.

 

Gdzie indziej napisałem tak:

Czesto, poza Polską oglądam filmy w międzynarodowym towarzystwie. Od prymitywnych Teksańczyków, skądinąd dusza ludzi, po wysublimowanych Angoli, czy Duńczyków.

Co się liczy po filmie? Generalna impresja. Każdy mózg dokonuje operacji recepcji, segregowania, odsyłania do hipokampu, by odbiór wzbogacić o emocje, stałego przeglądania katalogu wspomnień, by na końcu wypracować ostateczną ocenę.
Taki dosyć prymitywny wniosek z tego - światowi widzowie nie zajmują się absolutnie duperelami, o których tak namiętnie tutaj dyskutujemy. Polak? Żyd? a kogo to obchodzi! Najwazniejsze sa podstawowe ludzkie reakcje i zachowania, które trafiają do katalogu własnych doświadczeń.
W takim podejściu film Ida jest przepiękną opowieścią o stosunku człowieka do brutalnego świata. Być jego częścią, co prowadzi do nieuchronnej zagłady, czy uciec przed tym zachowując swoją integralność i osobowość.

Niestety propagandziści i krzykacze, szczególnie ci o ptasich móżdżkach nie są w stanie tego zauważyć. Jedyne co ich kręci to relacja Polak <<<<>>>>Żyd.
A to jest niestety potwornie głupie, marne i zakompleksione.

 

Tak. ja ten film zapamiętałem pozytuwnie, jako nostalgiczny obraz, troche w konwencji grafiki, troche w konwencji filozoficznego dyskursu o sensie życia. Pewien jestem, ze podobnie odebrali go moi znajomi. Niektórzy już o tym powiedzieli.

 

Film Ida w intelektualnych kręgach Europy i bodajże Ameryki cieszy się duzym powodzeniem. Jest dyskutowany. I opinie sa pochlebne.

 

Ale, jak to zwykle bywa my mamy swoje wątpliwości. Jak z Wyspaińskim, Przybyszewskim, Witakacym itd, itp.

 

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1467038

Jedyne usprawiedliwienie wpisu pana Kamińskiego, mogłoby dotyczyć filmowej warstwy artystyczno-warsztatowej,

niestety tego filmu nie można ocenić bez tła historyczno-oszczerczego.

A tło jest jednoznaczne to kamień rzucony Polakom w twarz.

Zmyślona historia, oparta na haniebnym życiorysie autentycznego kata Polaków jakim była Wolińska nie może zostać inaczej

oceniona jak tylko miernie.

Vote up!
12
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1466898

https://www.youtube.com/watch?v=5t__JmSZmYM

Pierwszy kawałek - wystąpienie córki generała Marii Fieldorf.

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1466884

Tadzinek, myślałem że jesteś bystrzejszy, i lepszy obserwator, a ty koziołek matołek

Vote up!
6
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1466897

Vote up!
11
Vote down!
-2

Ula

 

#1466911

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

//Chwł twórcm z t. Plsk przz chwlę w cntrm śwtwych jptrów. cłkm słszn. Pszę czywśc t słw p bjrzn flm //

l p tkj rkmndcj wybrę sę d kn.

Vote up!
5
Vote down!
-8

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466915

Cieszy Oscar, nie cieszy kontekst, ale ten szerszy, na tle polskich obozów, szmalcowników, grantowych etc ... bo to głównie przebija się do amerykańskiej opinii publicznej. Niewielu tam zrozumie, że to donos na żydo komunę. Nie mamy patriotycznego kina o polskich Bohaterach czy wspaniałych zwycięstwach, a ostatnio jak już, to coś musi śmierdzieć Bolkiem lub szmalcownikiem :(

Ja bym nie pisnęła złego słowa, gdyby obok "skrzypków na dachu" (oni także są ważni) było 50 filmów o naszej pięknej historii i wspaniałych ludziach.

Dlaczego tak nie jest ?

Dajemy sobie odebrać polską przeszłość i powoli odbierają nam także polską przyszłość.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Ula

 

#1466933

oryginalnej tylko ze napisami puszczono to antypolskie badziewie IDA.
Zydostwo zaplacilo za ten propagandowy film zeby zostal wywemitowany bez reklam.
Z obrzydzieniem ogladalem to gudlajskie dzielo i byl to nastepny policzek wymierzony
Polakom po takim filmi jak Sasiedzi czy Nasi ojcowie...

Zreszta wystarczy popatrzec kto chwali ten film.

Moze teraz autor zacznie chwalic nagrodzona zydowska nagroda Nobla Wislawe Szymborska bo ten sam poziom antypolskosci.

Vote up!
14
Vote down!
-2
#1466943

Polecam

 

 

http://naszeblogi.pl/52949-ale-nudny-film-jest-przeciez-komorowski-nie-zasnal

 

 

.

Vote up!
4
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466978

To jest całkiem profesjonalna recenzja:

 

 

http://naszeblogi.pl/52947-oscar-part2

 

 

Polecam

Vote up!
4
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466981

Wiesz co musisz ty do mnie tu przyjechac na odwyk od zadzumionego powietrza ktorym oddychasz.
Przeciez ten leming ,ktorego nazywasz profesjonalista wypisuje recenzje dokaldnie taka jaka mu gudlajstwo napisalo.
Chyba nie ulega najmniejszej watpliwsoci ze to co jest w filmotece swiatowej slawione, a wyprodukowane za ich zgoda , za ich pieniadze lub na ich kozysc,ma odniesc co najmniej dwa sukcesy piemiezny i propagandowy to znaczy tez pieniezny.
Ten film jest nastepnym nie mniej niz inne paszkwile filmem upokarzajacym Polakow bo wmawiajacym swiatu o wspoludziale Polakow z holokauscie.
Niedlugo zobaczymy pewnie film czarno bialy jak to polacy mordowali Nimcow ktorzy nas tapadli tyle ze nikt nie wspomni o tym ze to Niemcy byli agresorem.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1466997

Ach wilku - zacietrzewiasz się i nie myslisz składnie.

 

Po pierwsze - ten film ma przynieść pieniądze? Co ty mówisz?! To typowa produkcja studyjna. Dla koneserów wyłacznie, a nie dla szerokiej publiczności i robienia kasy. Lud na to nie pójdzie. Zresztą twórcom nie o to chodziło.

Mówisz - film jest paszkwilem.... Pokaż gdzie; choć jeden fragment to twoją wypowiedź potraktuję serio.

Wiesz, że mnie nie przekonasz, bo mamy inną wrażliwość artystyczną.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1467000