ZAMIEŃ MYCKĘ NA BERECIK!

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

UWAGA !!!

Nie dla dzieci i tych o słabych nerwach! Będzie ostro...

Lokalne naparzanie, czyli magiel parowy.

 

Zawsze gdy w naszym biednym kraju coś idzie nie tak i to nie narodowi, tylko hienom u władzy, jak np w 1968, albo teraz, jak sprytni kelnerzy zaatakowali platfusów, stare wiarusy Systemu wyciągają z pudełka i otrzepują z kurzu, odwiecznego i niezawodnego potwora – cuchnącego czosnkiem, brudnego i pejsatego, oraz, niestety, potwornie bogatego żyda.

Nadszedł właśnie taki moment.

Dotychczasowy straszak – krwawy morderczy rezun, faszysta Ukrainiec, jakby nieco spowszedniał i się znudził.

Pora więc rzucić niezawodną karmę na pożarcie – żyda.

 

Im bardziej ludzie prymitywni i prości, tym bardziej myślą przy pomocy szablonowych schematów i stereotypów. Tak jest łatwiej żyć i taki świat jest znacznie prostszy.

Zatem wszelkie schematy i uogólnienia są nam pomocne w organizacji świata, pełnią funkcję uzupełnień braków wiedzy na temat obiektów, z którymi mamy styczność. Ich zaletą jest zmniejszanie wieloznaczności sytuacji, a tym samym oszczędność czasu, który przeznaczamy na rozumienie zdarzeń i komunikatów.

Mówi się w psychologii, że często po prostu jedziemy na autopilocie, bo tak jest łatwiej i szybciej, niż myśleć – wykonywać skomplikowane procesy analityczne, diagnostyczne i decyzyjne. Oszczędność czasu i energii...

Widać to szczególnie w tłumie, gdy ten przeobraża się w motłoch, tłuszczę, która w grupie potrafi wyłączyć indywidualne myślenie i całkowicie przechodzi na autopilota.

Prawie zawsze działo się tak od zawsze, w małych społecznościach plemiennych, w przypadku zetknięcia się z OBCYM.

W przypadku, gdy był on silny i potężny przydawano mu niekiedy aspekt boski. Gdy takim wielkim nie był, to niestety zaliczany był automatycznie do wrogów, których najlepiej zniszczyć.

Tysiąclecia rozwoju cywilizacji i kultury niestety tego prymitywnego atawizmu nie zdołały zniszczyć. I tak to zostało do dzisiaj. To ksenofobia.

Ksenofobia - (stgr. ξένος ksenós - obcy, stgr. φόβος phóbos - strach, czyli strach przed obcymi) - niechęć, wrogość, lęk wobec obcych, przesadne wyrażanie niechęci wobec cudzoziemców.

Często źródłem ksenofobii jest bezkrytyczne podejście do stereotypów etnicznych. Ksenofobia może dotyczyć wszystkiego, co wiąże się z obcokrajowcami, osobami nieznanymi, innymi pod pewnymi względami.

Pojawienie się ksenofobii towarzyszy zazwyczaj narastaniu w społeczeństwie nastrojów nacjonalistycznych [...]. Zazwyczaj obawa przed wpływami z zewnątrz i aktywne im przeciwdziałanie ma swe źródła w sytuacji społeczno-ekonomicznej kraju. Narasta w chwilach złej sytuacji gospodarczej, pogorszenia się warunków życia.

Ksenofobiczne nastroje wobec codzoziemców [...]znajdują zwolenników przede wszystkim wśród niezadowolonej ze swej sytuacji życiowej, gorzej usytuowanej ekonomicznie części ludności danego kraju, która postrzega obcych jako potencjalnych konkurentów w walce na rynku. [1]

***

Gdy prawie rok temu, po wybuchu w Kijowie Majdanu, publicznie zacząłem wyrażać serdeczne poparcie poczynaniom Ukraińców w ich dążeniu do suwerenności i wyrwaniu się spod ruskiego buta, spod którego my przecież, nie dawniej niż 20 lat temu sami się wyrwaliśmy, od razu uformowała się szpica, właśnie powodowana zawiłą ksenofobią i zaczęła zwalczać Ukraińców pod każdym względem, oraz tych, co mają czelność Ukraińców popierać.

Oliwy zaczęli dolewać do ognia samorodni elitanci, lub przynajmniej pretendujący do rządu dusz, jak Janusz Korwin Mikke, który otwarcie wzywał do sojuszu z Putinem, w imię polskiej racji stanu (faktycznie idiotycznie pojętej), ksiądz Isakowicz Zaleski, który jako dobry katolik i sługa Jezusa stanowczo sprzeciwił się pomocy i popieraniu Ukraińców z powodu faktycznych, okrutnych mordów dokonanych na Polakach, przez ojców i dziadów współczesnych mieszkańców Ukrainy, czy marny historyk, za to wielki konfabulator Waldemar Łysiak,

Można się było bezkarnie wyżywać na Ukraińcach, bo niczym to nie groziło, a czasami nawet wywoływało poklask w grupie, wzajemnie się wspierających ksenofobicznych współplemieńców. Nie wyżywano się natomiast na Niemcach i Rosjanach, którzy też obcy i podobnie znienawidzeni (lecz nie przez wszystkich, bo wielu właśnie dla nich pracuje), bo ci mogli się odwinąć i oddać ciosy.

Na portalu niepoprawni.pl też uformowała się taka szpica. Ludzie w stereotypowym zrozumieniu interesu Polski, bezmyślnie i bezrefleksyjnie, atakowali Ukrainę i walczących Ukraińców. Jedni, jak niejaki Jinks, jawnie wspierali zbrodnicze poczynania bandziorów Putina, inni natomiast, jak Bogdaninakursie, dwojga imion Patria/Astra, sigma, tadman, czy trybeus ograniczyli się do wyrażania wstrętu i pogardy do Ukraińców, oraz wstrętu i pogardy do tych zaprzańców, co się ośmielili publicznie wyrażać poparcie dla naszych wschodnich sąsiadów. Jak zwykle w ksenofobii rządziły tu emocje tłumu, wrzask, bezrozumność i całkowita niemożność do jakiejkolwiek merytorycznej i spokojnej dyskusji.

Ksenofobia często przeradza się w fanatyzm...

 

***

Jak to zwykle jest w gorących, czy nawet ekstremalnych emocjach, jak miłość, czy nienawiść, uczucia się dosyć szybko wypalają.

Co robić, gdy wrzenie w kotle trzeba podtrzymać, by odwrócić spojrzenie od faktycznych kłopotów, faktycznych wrogów?

System jest na to przygotowany – natychmiast podsuwa następnego obcego/wroga do nienawidzenia. Jest to oczywiście najgorszy wróg Polaków, krwawy morderca, jeszcze gorszy od ukraińskich rezunów i sowieckich kagiebistów – ten paskudny żyd.

 

Najbardziej sprytni spośród wymienionych tutaj partyzantów i fanatyków, zresztą mają dodatkowe świetne wytłumaczenie na polskie tragedie: TO WSZYSTKO CO ZŁE, TO TYLKO ŻYDZI ! Beria w Moskwie był żydem, Jagoda też, no a Lenin – to super-żyd. Bandyccy banderowcy, Ukraińcy, to przecież chazarstwo, wschodnie, jeszcze podlejsze żydostwo, zmieszane z azjatycką dziczą. Trochę trudniej z Niemcami... lecz dobry Polak nie ma wątpliwości, że i Hitler, Himmler, czy Goebbels to też niewątpliwie żydzi.

 

Pistolet startowy wypalił – AKCJA ŻYD  rozpoczęta.

 

Człowiek, który chce być traktowany poważnie, Aleszumm, a który uporczywie obrabiał temat ukraiński napisał " PO RAZ KOLEJNY ATAK ŻYDOWSKIEGO DZIENNIKARZA "GAZETY POLSKIEJ" DAWIDA WILDSTEINA NA WALDEMARA ŁYSIAKA . Tak jest, dużymi literami i z podkreśleniami stygmatyzuje "żydowskiego dziennikarza Wildsteina". a właściwie to nawet dwóch, bo ojciec Dawida, Bronisław, jeden z najmądrzejszych prawicowych republikanów i patriotów, też jest żydem. (Niesamowite, prawda?)

Gdy zareagowałem, w obronie Aleszummy natychmiast ruszyła wspomniana szpica – Jinks, tadman, trybeus i reszta. Partyzanci prawdziwej polskości.

Rzetelna i jedna z najbardziej doświadczonych blogerek – elig napisała tekst, który oczywiście ksenofobom podobać się nie mógł – " Judeopolonia - chorobliwa fantazja, czy realny pomysł?  (http://niepoprawni.pl/blog/6182/judeopolonia-chorobliwa-fantazja-czy-realny-pomysl )

Co jej napisał młody ksenofob?

 

agentka żydowska w natarciu?

 Pawel.pc44 - 28 Września, 2014 - 09:24

Pozwoli Pani, że przytoczę mój komentarz:

Tymczasem filosemitka Elig z tzw. niezależnej lobbuje na rzecz żydostwa i poddaje słowa Panów Brauna i Michalkiewicza w wątpliwość. Twierdzi, że judeopolonia jest wymysłem i jest nierealna w realizacji. W takim razie jakim cudem kneset mógł bezkarnie obradować na Wawelu?! Dlaczego my za to zapłaciliśmy? Przy tej okazji żydki obnażyli wszelkie złe zamiary wobec Polski i zażądali zwrotu WAWELU twierdząc, że został zbudowany za ich pieniądze? Dlaczego Polska płaci żydom "odszkodowania" za zbrodnie dokonane przez nazistów i bolszewików? Dlaczego mossad stacjonuje na Okęciu? Dlaczego polskie paszporty są masowo wydawane żydom? Dlaczego w "polskim" sejmie obchodzimy święto żydowskiej lampki? To jest kpina z Polaków i wobec tak wielkich i podłych upokorzeń nie można przejść obojętnie. Dlaczego filosemitka/żydówka Elig nie podpisze się imieniem i nazwiskiem pod swoją żydowską propagandą? Czyżby była świadoma tego, że robi z siebie wielką idiotkę?

 

Zaciekawiłem się co to za Pawełek. Oto co o sobie pisze sam"

Pawel.pc44

 

Historia

Niepoprawny od:

2 miesiące 2 tygodnie

O sobie: 

Witam Widzę, że na Waszym portalu nie cenzuruje się prawdy i chciałbym od czasu do czasu zostawić po sobie jakiś komentarz. Bardzo interesuje mnie kwestia żydowska, a mianowicie zbrodnie dokonane przez żydostwo na Polakach i wciąż aktualna, karygodna idea utworzenia judeopolonii. W większości portali tzw. "niezaleznych" teksty o tej tematyce są automatycznie cenzurowane. Tak jakby to nie były polskie, ale żydowskie media.

 

Hmmm... Trybeus, Jinks, tadman, Patria, sigma i jeszcze paru mają nowego, zdolnego i już dobrze ukształtowanego kolegę. Nie ma to, jak dobre wypranie mózgu. Ruską metodą Maleńkowa, oczywiście.

 

***

 

Tymczasem trybeus, co jest bardzo dziwne, bo onegdaj całkiem normalny człowiek i katolik, jednakże najprawdopodobniej już niestety zindoktrynowany przez jaczejkę z Neon24.ru, z którą ochoczo współpracuje, popełnił taki niesamowity dziwoląg.

Mędrcy Syjonu stacjonują w Polsce...kto się boi Intronizacji Chrystusa na Króla Polski...?

 

Pisze tam nasz nieszczęśliwy kolega:

 

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce mała książeczka, wersja "tygrys" pod tytułem "Protokóły Mędrców Syjonu"...nie powiem, żeby temat był mi nowością, już wcześniej czytałem te Protokóły [...]

I dalej:

 

Choć wiele razy spotkałem się z komentarzami, że Protokóły są "fałszywką carskiej ochrany", jednak dziś możemy widzieć w Polsce skutki wdrażania tychże, więc chyba nie fałszywka, [...] ja jednak (aby nie rozwlekać tematu) zacytuję samą odezwę mędrca syjońskiego rabina Reichhorna, którą wypowiedział w 1859 roku na cmentarzu w Pradze przy mogile wielkiego mędrca syjońskiego, rabina Symeona-ben-Juhudy, wobec zgromadzonych tam z całego świata najbardziej wpływowych rabinów i mędrców syjońskich, kierujących losami żydostwa...nie będę ingerował w sam tekst odezwy, gdyż uważny czytelnik wyłuska rzeczy, które są zbieżne ze skutkami, które dziś można już zauważyć... (podkreślenia moje – jzg).

Nie dodał jeszcze, że był tam również Rambo, Elvis Presley, Kubuś Puchatek i Maria Czubaszek

A teraz najważniejsze:

[...]Osiemnaście wieków należały do wrogów naszych, lecz następne będą już należały do nas!

Po dziesiąty już raz schodzą się na tym cmentarzu ci, którzy w czasie tysiącletniej walki ludu Izraela z Krzyżem, w każdej nowej generacji wtajemniczeni bywają w ten związek skryty, mający na celu naradzenie się nad sposobami, dającymi możność korzystania z błędów wrogów naszych. Każdym razem nowy Sanhedryn zapowiedział coraz gwałtowniejszą walkę z tymiż wrogami, ale w żadnym stuleciu nie przyszliśmy do takiej potęgi, do tak świetnego powodzenia, jak w obecnych czasach.

[...]

Później jest niesłychanie tajemniczy dla mnie tekst o konieczności zawładnięciem handlem masłem i sierścią ????

Co jest? Co oni knują? Po co im ta sierść?

Lecz, jak podkreśliłem Trybeus jest już pewien, że to nie fałszywka.

Nieważne... fałszywka, czy nie,to strasznie głupie i naiwne. To już nasza gosposia z głębokiej wsi opowiadała bardziej rozumne kawałki.

No i po co im ten handel sierścią ???

 

Jak zareagowałem ironią i sarkazmem na ten humorystyczny tekst, szpica ksenofobów ruszyła do ataku:

Kolejna znakomita lekcja świadomości

 Bibrus - 27 Września, 2014 - 11:17

dla nieuświadomionych.

5

Od "Bibrusa".

Pozdrawiam.

Bibrus

#1442365 

Byłam pierwsza z taką samą oceną.

 bursztyn - 27 Września, 2014 - 11:24

Moim zdaniem "trybeus" powinien ten tekst położyć na górną półkę.

Zobaczymy, jak dalej będą oceniać tę publikację.

A jest ona ważna.

 Pozdrawiam.

Bursztyn

To na razie wyrazy zachwytu raczej spokojnych miłośników mędrców Syjonu.

@Trybeus

 Jinks - 27 Września, 2014 - 13:53

 [...]

 Czytajac powyższy materiał, od razu skojarzyłem sobie żydowskie towarzystwo od Sakiewicza. Tak, oni kochają Polskę, ale ta upodloną do ostatnich granic, upokorzoną i kalającą się. Te wszystkie Michniki, Geremki, Sakiewicze i Wildsteiny po prostu doprowadzili do likwidacji państwa. Popatrzmy choćby na nagonkę za sprawą GP na W. Łysiaka, który postanowił nie umierać za banderowców. Oprócz próby narzucenia swojej własnej, niomylnej, żydowskiej opinii społeczeństwu przez sakiewiczczyznę, mamy tu do czynienia z bezpardonową walką z polskością, gdyż Waldemar Łysiak jest pisarzem i publicystą na wskroś polskim.

[...]

 

@Jinks

tadman - 27 Września, 2014 - 15:52

 Mam nadzieję, że wielu zaczadzonych złapie w końcu trochę świeżego powietrza i wyzwoli się spod wątpliwego uroku, tu jewriejskiego Ukraińca ( to ja – jzg. Rosnę z dumy!). A wracając do Twojej argumentacji to widzi mi się, że po Gazówie i Gapolu to ukraińska sotnia ma za sadanie zrobić to samo w blogosferze i tu prowadzącym guru jest dr TevelDe, czyli Targalski vel Darski.

 

@Trybeus

 Jinks - 27 Września, 2014 - 18:53

 Widzisz Trybeusie, wystarczy jeden cytat, a zobacz, co się wyrabia. 

Judejsko - dziwiszowa swołocz w kontrnatarciu.

[...]

 

Ty żydku daruj sobie te "potwory". (to do mnie – jzg)

 Jinks - 28 Września, 2014 - 12:04

 Sekowanie poczciwych ludzi z nadania żydostwa, nie powinno mieć tu miejsca.

Twoja żydowsko-banderowska natura, popycha cię nawet do zniesławiania takich postaci jak Aleksander Szumański.

Chętnie bym z tobą podyskutował tutaj, ale pan Boziewicz nie przewiduje konwersacji z chamami, stąd tez poprzestanę jedynie na wskazywaniu, kim w istocie jesteś kreaturo!

(Tutaj mała uwaga – ktoś opowiedział Jinksowi o kodeksie Boziewicza, ale widać, że on kompletnie nie kaman o co chodzi. Jeśli mnie żydem zwie to gdzie tu Boziewicz??? Ech te niedouki)

 

***

 

Wystarczy...

Już mi się dalej nie chce. Lecz pewnie już państwo czujecie to, czym jest ksenofobia i fanatyzm. Dokładnie, powtarzam dokładnie, tylko i wyłącznie z tych samych przyczyn i rękoma analogicznej szpicy w tzw. Państwie Islamskim odcina się głowy, krzyżuje, zakopuje żywcem. Wybito wszystkich chrześcijan.

 

Zastanawiam się, co by było, gdyby Patrii/Astrze, sigmie, Jinksowi, trybeusowi, czy tadmanowi dać władzę i wolność działania. Ile dni bym jeszcze pożył i jaki rodzaj śmierci by mnie spotkał?

 

Nasza szpica odniosła sukces; najpierw Donald Tusk dokonał gwałtownego zwrotu i oświadczył, że prawdę powiedziawszy, Ukraina, to nie jest ważna dla Polski sprawa. A następnie premiera Kopacz oświadczyła, że jak przyjdą do nas, to ona ucieknie do domu i zamknie się na klucz. Jako kobieta oczywiście.

Nasze panie blogerki, których z poczucia sympatii tutaj nie wymieniam, mówiły przecież od dawna to samo co teraz Kopacz. Że trzeba Polskę odizolować od spraw ukraińskich i zatrzasnąć drzwi.

 

A wątek żydowski? Sprawa jest rozwojowa. Tropienie żydów już się zaczęło.

Prawdziwi bojownicy, jak widać ruszyli do akcji. Ja bym proponował, tak, na wszelki wypadek, żeby Jinks, trybeus i tadman, oraz pozostali żydożercy, profilaktycznie poddali się komisyjnemu udowodnieniu posiadania napletka, żeby potem z czystym sumieniem i bez wątpliwości wszelakich mogli wykonywać swoje wiekopomne cele.

Żydy drżyjcie! Dorżnięta zostanie wataha! Że tak powiem po sikorsku.

 

Coś jeszcze powiem ważnego. Tych ksenofobów i fanatyków na niepoprawnych jest na szczęście niedużo. Dokładnie czternastu, doliczając do tego jeszcze grupę z przed rozłamu, która regularnie odwiedza portal. Na blog-n-rollu ksenofobia jest praktycznie niewidoczna. Na naszych blogach.pl oczywiście też nie, bo Targalski w swoim żydowskim sprycie przewidział możliwość inwazji i poodcinał fanatykom (choć on mówi głupcom) drogi dostępu.

Więc tych czternastu zawirowanych i nieszczęśliwych, na 1000 – 2000 moich normalnych czytelników, to dokładnie 0,7 – 1,4 procenta. Czyli partyzanci szpicy stanowią tak zwany błąd statystyczny.

 

 

Ps. Blogerów i komentatorów, których nie wymieniłem tu z nazwiska, albo nicka gorąco przepraszam. W następnym odcinku postaram się to naprawić.

 

 

 

  [1] http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksenofobia

 

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:37)

Komentarze

Oj zaraz się zacznie !!!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5
#1442740

Jeżeli oni rzeczywiście są tacy honorowi, jak Jinks, który się Boziewiczem podpierał, to teraz zbiorowo strzelą sobie w łep ( np. mogą się ustawić jeden za drugim i poprosić kogoś, by wystrzelił do nich z armaty. To przy kiepskiej sytuacji naszej armii byłoby dużą oszcządnością pocisków).

Więc poczekajmy i patrzmy jacy oni honorowi są.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-14

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442747

Miałeś racje że zaraz się zacznie,ale kiedy będzie koniec to i ja nie wiem

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1442940

Jakim prawem ktoś wtrąca się w moją prywatną wymiane zdań tj.pomiedzy Józiem a Józefem.

Co za cholera lub choler spałował mnie na -4, to ja tak cieżko ciułam punkciki,a tu masz, za chwile moge stracić range komentatora.

Jeszcze jeden taki wybryk, a zgłosze to do redaktora Gawirona, a On przynajmniej mnie pochwali że już pisze po polsku

A tu lista podejrzanych :

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1442946

Normalnie bym napisał że zaśmiecasz, ale i ja zaśmiecę z tej wielkiej radości że odnalazłeś polskie litery! Tyle mojego smęcenia nie poszło na marne :D

A co tam - najwayżej dostanę od Gawriona upomnienie :)

Ale mam nadzieję że JzG na mnie nie doniesie, a ponoć Gawrion sam z pałką admina obchodów nie robi ;)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1442951

Ostro jadą po punktach.

Są jak bezzębne brzytwy.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-11

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442941

którzy ośmielają się mieć inny punkt widzenia i tyle.

Czy ja, niezgadzając się czasem z Pańskim zdaniem, popełniam posty na ten temat używając dość obraźliwego języka?

Nigdy mi się to nie zdarzyło.

Buduje Pan mosty nad nieistniejącymi rzekami. Trza ludzi rozumieć, czasy są niepewne.

A jeśli chodzi o samych żydów to jest wśród nich ogromna grupa "normalnych" ludzi tak jak wszędzie zresztą.

I chociaż wymienia Pan mój pozytywny komentarz pod wpisem "Trybeusa" nie pałuję nie obrażam nie poświęcam temu

osobnych wpisów, po prostu nie warto. Brnąc w to gówno traci Pan jednego z najlepszych sieciowych przyjaciół "Trybeusa",

który jest również znakomitym blogerem, nawet jeśli czasami zbłądzi to co? Pan się nie myli?

Więcej miłości do ludzi. Szambo w Polsce jest wystarczająco duże.

Pozdr.

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1442741

Byłem po prostu zszokowany.

Pan??? Człowiek tak inteligentny i wykształcony sympatyzuje z Protokołami mędrców Syjonu!

Przecież to dziecinada, z której już nawet w przysłowiowym Pacanowie otwarcie się śmieją.

Ja wiem, internet dużo wytrzyma... ale są osobne strony do tego, jak "Strażnica", czy palikotowe "Mity i fakty".

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-16

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442749

Przypominam, że żyjemy w "Matrixe".

Rzeczy nie są takie jakie się je podaje.

Gdyby nie taśmy, wielu lemingów żyłoby dalej w słodkiej niewiedzy a tak maski opadły.

Tajny protokół Jakuba Bermana, wywiad Geremka dla Hanny Krall czy to również "maskirowka"?

Rzeczy nie są takie jakie się je podaje.

Prościej się nie da wytłumaczyć.

Proponuję normalność a powyższy wpis Pańskiego autorstwa uznaję za nieistniejący.

Inaczej zanurzymy się w coś obrzydliwego.

Pozdr.

 

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1442753

Czy naszym chrześcijańskim obowiązkiem nie jest dążenie do prawdy? Czy Pan Jezus nie przywracał ślepcowi wzroku?

Tam, gdzie widzę ewidentny fałsz milczeć nie będę.

Trybeus, przynajmniej, ja dotychczas był dobrym kolegom. A teraz stacza się w otchłanie fanatyzmu, czyli piekła.

To znaczy, że ja mam milczeć i jego nie przestrzegać?

Tak właśnie swoje chrześcijaństwo rozumiem. Bez nienawiści i pogardy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-15

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442755

Pisze Pan,

"Tak właśnie swoje chrześcijaństwo rozumiem. Bez nienawiści i pogardy...".

I tego się Pan trzymaj.

Pozdr.

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1442758

do rany przyłóż!

Jakieś przepoczwarzenie?

Ach, "Żydzi" piszemy z wielkiej litery. Taka reguła.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-16
#1442780

Co, nie piszemy z wielkiej, minusujące tumany? Jeżeli chodzi o mnie, to mogę mieć zero punktów, bo zupełnie jestem ponad to. Gdyby koszt nazwania gnidy i ruskiej kanali, czy też innego agenta był 1000 punktów, to ja to wezmę, bo nie ma takiej ceny, za którą można kupić prawdę.

Więc jak mówią jankesi, f*ck you clowns.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-18
#1442785

Witaj

 

Tajemniczo odpowiem - i tak i nie.

 

Oczywiście chodzi o pisanie Żyd z dużej litery. Masz rację, jeżeli to wyraźnie wynika z kontekstu, gdy mówimy o narodowości. Jednakże pewne określenia, jak "żyd", "cygan", "murzyn" itp, nabrały innego znaczenia, znaczenia symbolicznego i nie określają narodowości, tylko właśnie stereotyp - peną klasę ludzi, o wspólnych cechach. Ja na przkład piłkarze, cykliści, oszołomy, czy mądrale. Wtedy piszemy z małej litery i nie jest to błąd.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442806

wiem:)

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1442823

Wiem, żw wiesz, ale też wiesz, kto nie wie   8-))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442827

A indjanie pisze sie z malej litery a midzy Zydami i indjanami ja nie widze roznicy.

Owszem Izraelczyk jak najbardziej z duzej litery z wiadomych przyczyn ale Zyd bo taka jest ZASADA?

czyja ta zasada? a czy maly Zyd to jest Zydek czy zydek?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1442960

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1442756

Witaj

 

Cenny wpis. Dałem go na czołówkę.

O intronizacji się nie wypowiadałem, bo nie mam tutaj dostatecznej wiedzy. Niestety, natknąłem się już w internacie na katolików działających przeciwko kościołowi. Uciekłem stamtąd szybko (sam, a nie jak mały kłamczuszek tadman, zostałem wywalony)

To, co muni napisał w komentarzach, jest bardzo zdrowo-rozsądkowe.

 

Grupa zadaniowa? No jasne... wiadomo, chyba każdy widzi na pierwszy rzut oka. I tak też internauci oceniają.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-15

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442763

Ale patrz... już masz 9 minusów na 4 plusy. Larwy się mnożą i lęgną... Nic to, nie dadzą rady. Nawet na najgorsze muchy brzęczki jest Azotox!  +!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-13
#1442779

 Witaj *Mind Service* !

Doskonały tekst  - przydałby się już kilka miesięcy temu  na NP.

Napewno można by uniknąć kilku intelektualnych , niepotrzebnych spięć.

Dzięki

ps.

.... i jeszcze coś.... dlaczego ja nie mogłem  przeczytać tego wyjaśnienia na NP ? :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mind Service 2014-09-29 [04:02]

Witaj Januszu,

Tutaj przykład jak rozprawiłem się z intrygantką z NeOnu24.ru o nicku Rebeliantka, która zamieściła zmanipulowany paszkwil autorstwa Janusza Górzyńskiego odwracający uwagę od rosyjskiej agresji na Ukrainę i kierujący odpowiedzialność za to na Żydów.

Usunąłem te zmanipulowane fragmenty i zamieściłem całość na moim blogu http://1do10.blogspot.com , oczywiście wyraźnie podając źródło i czyj jest tekst.

Wściekłość Rebeliantki sięgnęła zenitu i nazwała mnie "plagiatorem".

Odpisałem jej, że powinna raczej się cieszyć i być wdzięczna za propagowanie ciekawego skąd inąd tekstu na temat obłożenia Putina klątwą przez mnichów z Góry Athos.

A skoro jesteśmy przy plagiatach to tutaj przykład plagiatu i manipulacji jakiej się dopuścił Janusz Górzyński. Skopiował na swój blog na NeOnie24.ru tekst pt. Jezuiccy męczennicy – zamordowani przez kalwinistów i opatrzył go tytułem: Jezuiccy męczennicy – zamordowani przez żydów. Tutaj tekst źródłowy: http://www.pch24.pl/jezuiccy-m... .

Tutaj tekst Janusza Górzyńskiego po dokonaniu stosownej korekty:

http://1do10.blogspot.com/2014...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

POZDRAWIAM,

Marek

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-12
#1442818

żeby złodziej cudzej własności intelektualnej, dokonujący bezprawnych przeróbek na cudzym tekście, jeszcze się tym chełpił.

Precz ze złodziejami i domorosłymi cenzorami-politrukami..

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442829

Jakiej Ty jesteś narodowości patriotą skoro akceptujesz złodziejstwo i oszczerstwo?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442830

... Rebeliantko... czy mam się udać do Twojej "gminy" ? Wszak to Twoi współbratyńcy z NE, ogłaszali, że jesteś Żydówką.

Pamiętasz ?... to było trzy latka do tyłu.

Jeśli chodzi o meritum... `ja nie wiem co postanowi MS, ale za publiczne nazwanie kogoś oszustem i złodziejem,

powinno zakończyć się sprawą sądową.... tymbardziej, że Waśćka lubi ten  urząd ? !

ps.

a o moją narodowość proszę się nie martwić...  rysy mojej facjaty :-))) nie są orientalne.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-12
#1442834

Za  Polskę i wiarę katolicką płaciłam już wielokrotnie najwyższą cenę, więc to nie byłaby nowina. Nie mam wątpliwości, że Twój faworyt, chełpiący się kradzieżą i bezprawnym przerabianiem cudzych tekstów, nie działa sam i jest zdolny do każdego posunięcia.

Dziwi mnie tylko, że lekarz może szydzić z ofiar bezprawia.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442837

Pani Krystyno,

 

bardzo proszę nie urządzać mi tu pyskówek. Jest tyle innych miejsc, bardziej prywatnych, a nie ta publiczna arena.

To dobrze o Pani nie świadczy niestety, bo ostatnio widzę Panią coraz częściej jako agresywną i zajadłą osobę.

 

Pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-13

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442838

polecenia proszę wydawać służbie w swoim domu. Poza tym nie piłam z Panem bruderszaftu.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442841

Na głos pełen szacunku trzeba sobie zasłużyć.

Co ja mam sobie myśleć, jak ktoś zachowuje się jak przekupka?

 

Ps. A propos... jest Sz. Pani u mnie w gościnie, więc proszę dbać o standardy

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-14

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442842

Ale nie akceptuje się zachowań niegodnych.Więc proszę nie atakować ofiar nadużyć ze strony MS, tylko zająć rzetelne stanowisko.

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442843

akceptuje Pan przywłaszczanie sobie cudzych tekstów, dokonywanie na nich nieuprawnionych zmian  i poprawek oraz cenzurowanie wypowiedzi prawosławnych zakonników o najwyższym autorytecie z klasztorów góry Athos .

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442844

Byłem na Halkidiki, a konkretnie, po otrzmaniu zgody, w Republice Athos (na górę się nie wspinałem).

I bardzo dobrze rozumiem mnichów, dlaczego od tysiąca lat nie wpuszczają kobiet.

 

Domyśla się Pani?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-13

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442846

że duchowni prawosławni z góry Athos pozbywają się ostatnio ze swoich szeregów propagandzistów nawołujących do bratobójczych wojen:

"W innym miejscu swego przesłaniu skrytykował on surowo młodych Rosjan, przybywających na Świętą Górę, aby rozpocząć tu posługę zakonną. Zwrócił uwagę, że są oni tu nazywani "mnichami gazpromowymi" i postrzegani jako swego rodzaju ramię Moskwy na Atosie. "Gazprommnisi" są Żydami, czekistami i po prostu szarlatanami, przybyłymi tam na rozkaz lub za pieniądze Gazpromu i w swych modlitwach i kazaniach są gotowi wypełniać każde zamówienie duchowe - ostrzegł przełożony klasztoru".

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,20044,mnisi-z-atosu-oglosili-anateme-przeciw-putinowi.html

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442850

.... Krystyno, ja mam świadomość, że jesteś "starą" Niepoprawną, ale Twój canback na portal nastąpił jak Janusz przychodził.

Pamiętam jak go broniłaś przed stara gwardią....zresztą czyniliśmy to razem.

W mojej skromnej opinii , oboje należycie  do elity blogerskiej NP.

Próbuję znaleźć genezę tygo aktualnego zawirowania. Czy sprawa tego cholernego obrazu, ma się kłaść cieniem w Waszych relacjach ?

@ Janusz....musisz znaleźć jakiś czarodziejski guziczek z napisem : RESET.

pozdrawiam,

Marek

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-10
#1442847

Marku,

 

jeślibyś chciał się życzliwie przyjrzeć, to stwierdziłbyś, że zazwyczaj ja jestem atakowany. Może doznałem syndromu oblężonej twierdzy? Ponadto, w charakterystyce podałem, że jestem weredykiem, więc dosyć mi trudno chronić się za politpoprawnością.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-13

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442848

.... Boże Mój..... Krystyno, czy Ty nie rozumiesz, że to w Twoim interesie powinnaś tę sprawę wyjaśnić do końca.

Oczywiście nie w sądzie - żartowałem , ale między Wami, Tobą i MS.

Jeśli nie chcesz tego zrobić dla siebie....uczyń to dla JG, bo on nie pisze na NP.

ps.

....dlaczego tak opacznie odczytałaś mój komentarz do MS.... te słowa nie były przeciw Tobie !!!

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1442839

i jeszcze jedno, zanim będziesz czytał i cytował dezinformatora, to przeczytaj najpierw tekst źródłowy:

"Zakonnik przypomniał, że już w marcu br., w Niedzielę Triumfu Prawosławia [pierwsza niedziela Wielkiego Postu - KAI], mnisi z tzw. Karulii, czyli najbardziej ascetycznego i niedostępnego miejsca na Atosie, którego mieszkańcy cieszą się największym autorytetem na Świętej Górzez o. Atanazym na czele w głównej świątyni klasztoru św. Sawy zbiorowo wyklęli naczelnego dowódcę wojsk Rosji, płk. W. PutinaW tekście anatemy zarzucono mu, że jest "niszczycielem narodu rosyjskiego"że wydał Rosję na "rozdarcie jej przez kaganat[dawna forma monarchii niektórych ludów na Wschodzie - KAI] żydowski" oraz za wpędzenie "jej narodów w wojnę bratobójczą".

 

O. Atanazy zapewnił, że jego wspólnota od dawna już modli się gorąco "o pojednanie trójjedynego narodu ruskiego oraz o uwolnienie Rosji i Ukrainy od szkodliwej władzy żydowskiej, która, grając na szalonych naszych namiętnościach, rozpala tę bratobójczą wrogość wśród Rusów". Podkreślił przy tym, że Atos bynajmniej nie popiera jednogłośnie Rosji i rosyjskiego pospolitego ruszenia w Donbasie w tzw. "wojnie z siłami chaosu".

 

Źródło cytowane przez J. Górzyńskiego: http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,20044,mnisi-z-atosu-oglosili-anateme-przeciw-putinowi.html

 

A zatem Twój faworyt ocenzurował ojca Atanazego i mnichów z Góry Athos oraz Deon, przy czym prawdziwie po sowiecku, skierował odpowiedzialność za diagnozę zakonników na J. Górzyńskiego.

Mówi Ci to coś? Identyfikujesz się z takimi metodami?

Zabić posłańców niechcianych informacji? Dlaczego?

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442840

...świetne określenie :))...tylko ja nie trawię żydów, więc żydożercą raczej nie jestem he he

...nastukałeś się, nawklejałeś niczym Mind Seris...no cóż twoje prawo...ja piany bił nie będę...to moje oficjalne stanowisko wobec tego tekstu...

...właśnie Guru ci odpowiedział...leć szybko przyznać mu rację, bo cierpliwość może się mu skończyć  :))

"

Józef Darski
2014-09-28 [21:58]
Wyjaśniałem już Aleszumowi, gdy trzykrotnie odmawiałem mu wstępu na Nasze Blogi, że nazywam się Lejzor Rotschwantz, ale na prawdę Targauer.

Sigma dawno stąd usunąłem, gdyż wariactwo wyczuwam z góry. Trybeus i inni próbowali, ale otrzymali odpowiedź taką jak Aleszuma.

Problemem nie jest ta grupka rodem z Nowego Ekranu, gdyż w swoim wariactwie (dodać m. in. Jezdnacha, Synka i jeszcze ten maniak, co był lekarzem w izbie wytrzeźwień) są zbyt radykalni i generalnie mało atrakcyjni. Na młodzież oddziałują Łysiak, Michalkiewicz i Braun, tym bardziej, że w wielu wypadkach, poza sprawą żydowską, mają rację. Dodatkowo forma jest atrakcyjna, nie to co prymitywizm i brak wiedzy i inteligencji u poprzednio wymienionych (z wyjątkiem Jezdnacha). To właśnie kłamstwa, manipulacje i powtarzanie bredni przez tę trójkę przyciąga wyznawców, zwłaszcza wśród młodych. Do tego trzeba dodać prześladowania, które sypią się na Brauna i falę nienawiści Wybiórczej do Michalkiewicza."

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1442759

Ładnie doktor Targalski napisał, prawda?

 

A ty też startowałeś na niezależną ?! Po co? Przecież to sami żydzi?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-15

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442765

cytuję za TevelDe..."Na młodzież oddziałują Łysiak, Michalkiewicz i Braun, tym bardziej, że w wielu wypadkach, poza sprawą żydowską, mają rację."

...i tego jak ognia boją się żydki z gapola...dlatego ich WYWALAJĄ...zaiste "strefa wolnego słowa"...jak diabli :))

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1442768

 

Wydrukuj sobie wizerunek doktora tragalskiego ( chyba nazwisko nie nadli ci co targali z brody) zdejmij obrazek który jak myslę wisi w pokoju na ścianie i wymień go na oblicze targalskiego albo uzyj do tego oblicz ojca lub syna (też z tego kregu). Wóczas przestaniesz byc nie uświadamionym anty a jednostką 100% podwartosciową. Cennym gojem.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-7

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1442771

No zgadnijcie kto ? Anty Polak , anty katolik, prozelita ,lingwista, podlizuch targalskiego -  no to juz wiecie kto . Własnie cynknął z całe 4 punkty. A niech ma na zdrowie. Miłujcie nieprzyjacioły swoje (to nie z talmudu).

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1442803

Jeszcze mi nie odpowiedziałeś, dlaczego koniecznie chciałeś pisać u Targalskiego???

Unikasz odpowiedzi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-13

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442805

Tak po przyjacielsku pytasz???? czy informujesz???? A może masz problem z tym dlaczego ludzie piszą lub chca pisać?????

Przypuszczam "koniecznie" że Trybeus chciał Ci dac szansę j po gwiazdorzyć w targulszyżnie!!!!!!

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5
#1442875

Mówisz, że trybeus chciał pogwiazdorzyć w targulszczyźnie?

 

Możliwe...

 

Pzdr

 

Ps. Klawisz znaku zapytania zacina ci się.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-12

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442879

Czy to już po zaliczeniu " Trójkąta Bermudziego " w Gdyni???

Wersja Alisi -          "Przypuszczam "koniecznie" że Trybeus chciał Ci dac szansę j po gwiazdorzyć w targulszyżnie!!!!!!'

Wesja jazgdyni   -   "Mówisz, że trybeus chciał pogwiazdorzyć w targulszczyźnie?"

Z tego co wiem to górale GAZDUJĄ

P.S

  ''Ps. Klawisz znaku zapytania zacina ci się.''

NIEMOZLIWE NA BLOGU MECHANIKA POKLADOWEGO,  WYGLADA NA TO ZE IDZIE Z POŚLIZGEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Milego wieczoru.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1442887

Hmmm... na blogu mechanika pokładowego... to wiele wyjaśnia. Ni pies ni wydra, ani pokład, ani maszyna. Szefem jest starszy mechanik, a rozkazy wydaje czif z pokładu. I jak tu nie zwariować ??????????????? (O!!! Mi też idzie z poślizgiem!)

 

Logiki znam różne. W tym najważniejszą - zdrową. Jednakże najprawdopodobniej nasza dyskusja dotyczy logiki modalnej, albo naszej kochanej rozmytej - fuzzy logic. Jak sądzisz?

 

Pewien jestem, że trybeus chciał pogwiazdorzyć. Do gazdowania są potrzebne owieczki.

 

 

https://www.facebook.com/video.php?v=10151865100584107

 

Ahoj!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442890

Nie ma potrzeby wykładni do mojej wypowiedzi!!! Naprawdę nie musisz sie aż tak starać???                                                                                                                             Twoja wypowiedz jako zdanie orzekające to wypowiedż orzekająca sygnifikujaca cos prawdziwego lub fałszywego, jest to najczęściej na wlasny pozytek,

P,S.

Gazdować( gospodarzyć) widzę, że za  dlugo byłes na morzu i nie wiesz na czym  GAZDY teraz gazdują?????? Mowisz"pewien jestem??? to Ci odpowiem : dla mnie to pewien  jest tylko  Wszechwiedzący BÓG !!!  Oj mierny z Ciebie  katolik "owieczka"???

Dobranoc

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1442907

Mechanicnych...

;);)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1443188

Według poprawnej wersji to Polacy (oh pardon) naziści-Polacy są wszystkiemu winni!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1442767

a coz to za zaszczyt - nawet ja malutki tu jestem, w tym dziele twoim powyzej.

1.  A co sie stalo z haslem "Bron dla ukrainy - a najlepiej to zadarmo, bo Polska ma i nie potrzebuje".  Cos sie zapomnialo?  Jak to z tym dawaniem bedzie?  Zobacz na te wpisy dzisiaj - o tym ile to NATO pomoze gdy bedzie trzeba. 

2.  Moze wielu by chcialo abym nie widzial tych ichnich bohaterow, abym nie pamietal co sie stalo - nie doczekanie twoje.

Jeszcze raz, do moich przodkow - JESLI JA ZAPOMNE O WAS, TY PANIE BOZE W NIEBIE ZAPOMNIJ O MNIE.

3.  Byl tu wpis on intronizacji Chrystusa Krola - szalu dostali niektorzy.  Wolno im, a mi bedzie wolno powtorzyc z malym dodatkiem co tam napisalem - dla ciebie

- Ksenofibia - jakie to jest typowe dla tej grupy.  Cos sie im nie podoba => ksenofob,

- rzecza dobra, ze "ten z Gdyni" nauczyl sie kopiowac i wklejac.  Przynajmniej cos zrobi sam.  A to duzo, 

- Takie drobiazgi, ze to nie jego tylko "kopiuj/wklej' nie bedzie wymienial bo poco?  To chyba nie byloby pierwszy raz,

- Moralnosc, etyka - to dla tych innych, nie dla tych specjalnych (wiadomo, ze lepszych, a co?), 

- Jest cala taka grupa co tak robi i to ciagle,  plus, jak twierdza maja specjalne zdolnosci do jezykow obcych.  Niektorych jezykow to moze i tak, ale napewno nie wszystkich jezykow,

- A ten argument ze "swiat patrzy, osadza i ma racje" jest przeswietny - znowu sie poplakalem, ze smiechu.  Sedziowie najwyzsi sie znalezli - i znowu jakie to typowe dla tych lepszych i wybranych (w ich opini oczywiscie).

- Wiec trybeus, wybiczuj tego lepszego (sa na to przepisy i dobra tradycja), ale nie zabijaj.

- I tak w ogole, jakby on przestal robic tutaj te wklejki/wpisy to z czego ja bym sie smial?

4. Ty matematyku ty, masz tam do -17, ja  -12, a tybeus +17.  Ty by bylo rowno - no chyba ze jedno -17 jest wieksze od drugiego -17.  Tak wiec sa dwie szpica - raczej rowne, oczywiscie nie w twoim swiecie.  Tam ten jeden lepszy to za 1000 gorszych byl by - co?

5. Więc tych czternastu siedemnastu zawirowanych i nieszczęśliwych, na 1000 – 2000 moich normalnych czytelników, to dokładnie 0,7 – 1,4  0.8 do 1.7 procenta. Czyli stanowisz błąd statystyczny - cytat poznaje?  A i rachunki ci poprawilem - super bezczelnosc.  Ale rachunki "cza by powtozyc" - to nie jest trudne, dasz sobie rade.

6. Zakoncze pytaniem - czy ty uwazasz, jak to sugerujesz powyzej, ze "Obamowe ludzie" bombarduja ISIS bo to ISIS z chrzescijanami walczy?

PS.  Nie zagryz sie z zalu prosze, ze ktos sie osmiela tobie (o wielki) uwagi robic.

 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-10

Bogdan

#1442770

to nawet przeczytac nie zdazyl a paluje.

Wisi mi to palowanie, kolo tejze.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-9

Bogdan

#1442772

Te dane świadczą, że ani ja nie jestem taki głupi, jak to mówią, a i większość Polaków swój rozum ma.

 

http://www.blogpaliwowy.mpolska24.pl/6965/polska-pro-amerykanska-pro-ukrainska-anty-rosyjska

Polska - pro-amerykańska, pro-ukraińska, anty-rosyjska

Najnowsze badania opinii publicznej przez GMF pokazały bardzo ciekawy obraz Polski na tle Europy.
28.09.2014, 07:50
 
 

Bardzo (najbardziej w Europie) lubimy Ukrainę - 56% Polaków ma jej pozytywny obraz, i aż 67% jest za jej wspieraniem, nawet jeśli miałoby to wywołać konflikt z Rosją. W twardym poparciu dla Ukrainy (w dostawach broni) prześcigamy wszystkie badane kraje, łącznie z USA. Zdecydowanie chcemy jej wstąpienia do Unii i NATO.

Jesteśmy bardzo pro-NATO-wscy, chcemy zwiększenia współpracy z NATO, odrzucamy - i to zdecydowanie - rozluźnienie związków z USA. W ostatnim roku wsparcie dla NATO podskoczyło aż o 15% - w nim widzimy naszą obronę przed... wiadomo kim.

Bardzo nas to różni od wielu krajów europejskich, które zdecydowanie chcą, by militarne drogi USA i EU były mniej zbieżne, szczególnie od Niemiec, gdzie aż 57% chce rozejścia się z Ameryką.

Jesteśmy bardzo twardo nastawieni wobec Rosji . Poparcie dla niej spadło do 19% (11 punktów procentowych w dół) - najniższy poziom w EU oprócz Szwecji (14%), a aż 81% Polaków niechętnie widzi znaczącą rolę Rosji w świecie. Aż 77% Polaków (znów najwięcej) jest za nakładaniem sankcji na Rosję.

W Unii Europejskiej cenimy sobie przede wszystkim wolność podróżowania, pracy i nauki we wszystkich jej krajach. Aż 73% z nas (tuż za Niemcami - 76%) uważamy, że członkostwo w Unii jest dobre, mamy też najniższy -13% - poziom niezadowolenia z Unii. Miłość do Unii nie wynika z jej znajomości - jako jedyny kraj w większości (aż 70%) zadeklarowaliśmy, że nie mamy znajomych urodzonych za granicą.

Ciekawe także, że jesteśmy wyjątkowo niechętni Chińczykom - tylko 13% Polaków chciało, by odgrywali oni znaczącą rolę w świecie.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-13

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442774

do domu to jest święto. Wszyscy są zadowoleni, chociaż już po kilku dniach zaczynają się małe tarcia, bo lądowa część rodziny nauczyła się, z konieczności, obywać bez marynarza i wtedy głową rodziny zostaje z reguły żona lub ktoś ze starszej latorośli, a tu ktoś chce rządzić i burzyć pracowicie ustaloną hierarchię. Po dwóch tygodniach wszyscy żegnają się z lekkim smutkiem, ale jednocześnie z ulgą, bo domownicy wracają do ustalonego trybu życia, a nasz marynarz na statek, gdzie jego słowo coś znaczy. I tak od urlopu do urlopu.

Przychodzi taki moment, że emerytura wyrzuca na stałe marynarza na ląd. Może taki delikwent próbować się wpasować powtórnie w struktury domowe, ale jeśli żona jest osobą o mocnej konstrukcji psychicznej to wyborem pozostaje albo przeć do ustawicznych awantur lub wyjść z działalnością na zewnątrz. Dobrym polem działania jest blogosfera.

Tu mozna podziałać zgodnie ze starą maksymą divide et impera, czego jesteśmy świadkami, a co niektórzy uczestnikami tych przedsięwzięć.

Houston, we have a problem!

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-8
#1442778

Tak samo embargo Rosji jest aktualne.Cytuję z innych moich Blogów:"Zupełnie nie rozumiemy, dlaczego nowy, demokratyczny, proeuropejski rząd Ukrainy nałożył embargo na mięso z Polski – przyznał przewodniczący Komitetu Współpracy Wschodniej Tadeusz Namedyński. Jak podkreślił, obecnie Ukraińcy sprowadzają wieprzowinę z Białorusi, gdzie problem z afrykańskim pomorem świń jest o wiele większy niż w Polsce."Koniec cytatu.Sprawa dotyczy rodzin rolników i ich dzieci.Czy takie  decyzje i kary dla polskiego społeczeństwa musimy akceptować?Nie.Do kurki wodnej,Rosja wprowadziła embarga dla polskich produktów.Ukraina wprowadziła embarga aby ukarać polskie społeczeństwo a produkty z Ukrainy czy  z Rosji szczególnie żywność można bez problemów kupić ....w Berlinie.Proponuję również  w kwesti Dialogu tak oczekiwanego przez Watykan,z Izraelem,w dalszym ciągu  prowadzić konstruktywne analizy,które są potrzebne  gospodarce w  Polsce zamiast zabaw z bankami DNA.Wzmacniajmy swoje rodziny i dzieci,następne pokolenia.Ataki medialne na Rosję ale i na Ukrainę czy na Izrael  są kotraproduktywne.Ekonomia i Gospodarka w Polsce oczekuje sukcesów  a w interesach trzeba reagować z reguły bez emocji chyba że są odpowiednie okazje.Najpiew najważniejsza jest  własna Rodzina.Pozdrawiam autora.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6
#1442784

Chyba już wiem dlaczego Moskwa rozkazała wyciągnąć temat żydostwa.

Proszę zwrócić na to uwagę:

 

http://niezalezna.pl/59881-rosja-grozi-wielka-wojna-potwierdzaja-sie-nasze-prognozy

 

http://niezalezna.pl/59878-nato-wystawia-polske-do-wiatru-w-razie-rosyjskiej-agresji-znow-zostaniemy-sami

 

I - hallo szpica i Trybeus!

Tutaj jeszcze starsza instrukcja jak ogłupiać Polaków:

 

http://niezalezna.pl/59883-zabic-moralnosc-podzielic-i-oglupic-instrukcja-z-1983-r-jak-ujarzmic-polakow-wciaz-aktualna

 

To się Łysiakowi udało (choć jak zwykle zmyślał)

 

Repnin do carycy Katarzyny:

 

"...Tak, jak kazałaś, Najjaśniejsza Pani. Korupcją, a jej wierzchołkiem stanie, się żołd „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Należy ich jeszcze mocniej rozpić, tak jak nam poseł angielski rzekł o rozpijaniu dzikich w Ameryce, i mieć pijanyje dogowory! — wyrzucił z siebie krzykiem po rosyjsku, rozgrzany własnymi słowami" - pisze Łysiak. "

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-12

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442815

Panie Januszu!

Nie czytam Pana blogów, nie oceniam ich i nie zamieszczam pod nimi swoich komentarzy.

Jest więc dla mnie niezrozumiałe, na jakiej podstawie przypisuje mi Pan cechy, jakich nie posiadam.

Wczoraj, pod innym arykułem zarzucił mi Pan nienawiść w stosunku do Pana.

Jest to poważny zarzut.

Nie dałam Panu powodów, aby tak Pan oceniał moją postawę.

Wieczorem zrozumiałam, że wcześniejszym zarzutem przygotował Pan sobie grunt pod wieczorny zbiorowy lincz portalowy.

Agresja czytelników i komentatorów,  jaką Pan wyzwolił w stosunku nie tylko do mnie, ale również do blogerów jest bardzo niebezpieczna.

Pan i pańscy koledzy ( w komentarzach) poszliście o ....KILKA MOSTÓW ZA DALEKO.

Nie wiem, jak postąpią inne osoby wymienione w pańskim blogu, jak i komentarzach pod nim zamieszczonych, ale ja Pana zapewniam, że tej sprawy nie pominę milczeniem.

Nie są to czcze słowa.

Swoim blogiem, a wcześniej komentarzami przekroczył Pan wiele granic, a między innymi również ( a raczej  przede wszystkim!) granice prawa.

 

PS.

Nie będę z Panem polemizować, a niniejszy wpis proszę traktować, jako informacyjny.

Nic poza tym.

 

 

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-9

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1442816

Droga Pani,

Serdecznie pozdrawiam.

 

Ja czytam teksty na tym portalu, rozmyślam i wyciągam wnioski.

Jeżeli widzę, że bierze Pani aktywny udział w poparciu przeciwników spraw, o które ja walczę, a na dodatek, jak sama Pani pisze : "Nie czytam Pana blogów, nie oceniam ich i nie zamieszczam pod nimi swoich komentarzy.", to jakie wnioski ja mogę wyciągnąć?

Ani nie jest Pani przyjazna, ani nawet obojętna. U mnie Pani nie komentuje, lecz często komentuje pośrednio na mój temat.

 

Boleję nad tym, bo preferuję bezpośrednią rozmowę. Zawsze można coś sobie wytłumaczyć.

 

Z poważaniem

 

Janusz

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-13

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442819

Pozwolę sobie dodać jeszcze jedno.

O Pani kolegów wichrzycieli i fałszywych patriotów proszę się nie martwić. Oni sobie zawsze dają radę.

A tutaj mają cel m.in. mnie wykończyć.

 

Jeśli Pani sobie życzy, to mogę podesłać naciski i nalegania, jakie tadman wywierał na redakcję, żeby mnie usunąć z portalu.

Czy chce Pani, by następna dobra, patriotyczna witryna stała się pro-putinowska i sterowana z Kremla?

 

Pzdr

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-11

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442820

Ja też chcę się dowiedzieć czego takiego niecnego się dopuściłem względem Konfabulującego Marynarza Na Suchym Lądzie.

Pisać można dużo, więc należy przedłożyć te cytuję: "naciski i nalegania, jakie tadman wywierał na redakcję, żeby mnie usunąć z portalu."

Proszę też o napisanie na jaką redakcję i jakiego to portalu były te naciski i nalegania, i jakie były ich skutki. Najlepiej w tym wątku, abym nie szukał. Czekam.

 

A tak ad vocem to pamiętam i dowody mogę zamieścić tu, że niechciany obraz, ponoć spalony w kominku, stał później pod schodami, bo nie pasował do wystroju, a potem został obiecany blogerowi za 100 zł, by ostatecznie po odarciu ze złotej ramy był sprzedany za 1000 zł i to komu innemu. Feniks z popiołów to małe miki.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-7
#1442828

Cały ten tekst zapowiadany sensacyjnie jako "   Nie dla dzieci i tych o słabych nerwach! "  mógłby się ukazać wiele lat temu np. w Gazecie Wyborczej lub innym Obłudniku Powszechnym. Takie pisanie o ksenofobii antysemityźmie , rasizmie to takie popierdywanie w gacie. Ciekawe ,że ten tekst pasuje zarówno do GW  jak i GP naczelni tych gazet może razem wódke piją u Urbana.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-9

Kazek

#1442864

Wie Pan, Gazety Wyborczej nigdy nie czytałem. Więc może mi Pan opowie, co tam piszą.

Czy Pan także pasuje do GW lub GP, czy raczej nigdzie Pan nie pasuje, albo do czarnej dziury?

 

Głupawe jakieś te Pańskie myśli....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-11

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442876

Gdybym mógł Cię zapytać tylko o te rzeczy, które dla mnie są największą zagadką:
-Skąd wiesz, że to akurat Moskwa przestawia wajchę w sprawie Ukrainy i Żydów?
-Dlaczego uzurpujesz sobie prawo do narzucania autorytetów moralnych?
-Czy rzeczywiście uważasz, że posiadasz większy autorytet od tych wszystkich autorów, których wymieniłeś, tych będących poza blogosferą?
Odnosić się do samego tekstu nie będę, gdyż jest zbyt bezkrytyczny.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-5

              

#1442905

Ad1. Wiem stamtąd, skąd i ty się możesz dowiedzieć. Tylko trochę wysiłku.

AD2. Gdzie uzurpuję sobie jakiekolwiek prawo? Wyrażam swoją opinię, a ty ją możesz olać, co zwykle czynisz

Ad3. Nie uważam

 

"Odnosić się do samego tekstu nie będę, gdyż jest zbyt bezkrytyczny. "

Co to znaczy?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-12

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442910

Jest bezkrytyczny, czyli pozbawiony elementarnej rzetelności. Krytycyzm polega na rzeczowym ujęciu tematu, a nie na forsowaniu tezy wbrew rzeczywistości.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

              

#1442916

Proszę wskazać dokładnie gdzie jest pozbawiony elementarnej rzetelności inaczej oskarżę o braki intelektualne w zrozumieniu tekstów.

Jakoś 5 tysięcy czytelników nie ma takiego zdania panie "krytyku"

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-12

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442918

Drugi i trzeci akapit. To wystarczy. Każdy kto zna historię wie, że samo założenie przedstawione w tych dwóch akapitach można o kant tyłka potłuc.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

              

#1442923

Panie (?) Pani(?) pacyno

 

Myślisz Pan/ni, że ja teraz będę liczył jakieś agapidy, albo paragrafy ???

To sie Pan/ni mylisz...

Ja durne dyskusje olewam. Szczególnie, gdy ktoś niepoważny (Pan/ni) usiłuje mnie do czegoś zmusić.

Odstawiam Pana/nią na bok na lepsze czasy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442930

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1442906

? ? ?

 

8-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442913

Nigdy nie jest za późno na nawrócenie...póki serce bije.

"Intronizacja w Polsce musi być przeprowadzona, Polska nie zginie o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu.

Słowa te – po lekturze pism Rozalii Celakówny – można uznać za czołowe wezwanie, jakie Pan Jezus kieruje do ludzi przez swą Służebnicę.

Idea wyłaniająca się z objawień danych Rozalii jest w rzeczywistości jasna i klarowna – uznanie Jezusa za swego Króla indywidualnie oraz uznanie władzy Chrystusa nad całym narodem przez władze duchowne i świeckie. Jednak pobieżna lektura niektórych fragmentów Pism oraz zetknięcie się z praktykowaną w kościele Intronizacją Najświętszego Serca Jezusa, mogą być przyczyną pewnej konsternacji. O jakiej Intronizacji mówi Rozalia, jaka jest istota Intronizacji, której przez nią domaga się Pan Jezus? Czy chodzi tu o Intronizację Serca Pana Jezusa, czy też chodzi tu o Intronizację Jezusa na Króla, o uznanie Jego władzy w pełni, o przyjęcie Jego prawa?

Dokonana przeze mnie analiza Pism wskazuje, że akt ten, którego domaga się Pan Jezus dotyczy uznania całej Jego Osoby, a nie tylko jednego przymiotu. Jak zatem wytłumaczyć istniejące w pismach obok siebie następujące stwierdzenia:

Polska musi uznać Chrystusa Pana swym Królem (Wyzn., 135); oraz [módlmy się] o przyspieszenie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce (Wyzn., 365)?

O jaką zatem Intronizację chodzi Rozalii? Rzecz w swej istocie nie pozostawia wątpliwości, gdy przeanalizujemy wypowiedzi Rozalii dotyczące Intronizacji.

 

Zanim przejdziemy do analizy tekstów Rozalii, uświadommy sobie czym jest samo przeżycie mistyczne. W teologii mówi się o nim, jako o doświadczalnym poznaniu Boga. Określenie to ma swoje źródło w klasycznej definicji mistyki sformułowanej w średniowieczu przez franciszkanina Bonawenturę z Bagnoregio, według którego, mistyka to „cognito Dei exerimentalis”, czyli poznanie Boga oparte na doświadczeniu. Należy zaznaczyć, że mistyka katolicka związana jest ściśle z Bogiem Objawienia i z wiarą, będącą odpowiedzią człowieka na to Objawienie.

Doświadczenie mistyczne według znawców tematu rozumiane jest jako „swoiste doświadczenie łaski, które ogarnia całą istotę człowieka”. Cechami takiego doświadczenia są: chwile bezpośredniego, niezaplanowanego kontaktu z Bogiem, jego niewymowność, ogólne – ubogie w szczegóły – poznanie prawd duchowych, bogactwo uczuciowe. Inaczej mówiąc, doświadczenie mistyczne, to nagłe, ale świadome i bezpośrednie doświadczenie, doznanie Boga, w którego się wierzy, a który sam na to doznanie pozwala, sam je daje.

Wszyscy, którzy zajmują się badaniem zjawiska mistyki zaznaczają, że wszelkie nadprzyrodzone zjawiska nie są jej istotą, aczkolwiek nie można ich bagatelizować. W życiu mistyka mogą pojawić się różne formy doświadczenia mistycznego: wizje, słowa wewnętrzne (lokucje, audiacje), oświecenia, mistyczne zjednoczenia, ekstazy, aż po lewitacje i bilokację itp. (wiele z tych form znajdziemy obecnych w życiu wewnętrznym Rozalii). Istotne jest, że Bóg wybraną osobę czyni swoim narzędziem, jednocześnie nie naruszając jej wolności. Boże objawienie przyjmuje formę myśli i ludzkich słów, zgodnych ze stylem i mentalnością osoby, która otrzymuje orędzie. Zatem zawsze mistyk w owo doświadczenie wnosi swoją subiektywność[i], pozostaje pod wpływem idei i wyobrażeń poprzednio zaczerpniętych[ii]. Jakie idee i wyobrażenia nosiła w sobie Rozalia? Przyjrzyjmy się kontekstowi, w jakim otrzymujeswoją misję.

 ______________

Pierwsze przesłanie o Intronizacji Rozalia przekazuje w 1937 roku. W tym samym roku kierownictwo nad jej duszą przejmuje o. Zygmunt Dobrzycki. Dla niej to ogromna radość i wytchnienie. Wcześniej wiele wycierpiała od spowiedników. Przez cały jej czas pobytu w Krakowie było tylko kilku spowiedników, którzy potrafili rozpoznać wybraństwo Rozalii.

O. Dobrzycki był wielkim czcicielem Serca Jezusa. Rzecz jasna kult Najświętszego Serca Jezusa wcześniej nie był obcy Rozalii, wprost przeciwnie, odkąd pamiętała w jej domu oddawano cześć Sercu Jezusa. Był to wówczas kult powszechny i nie ominął również rodziny Celaków i Rozalii. Jednak w jej przypadku, jak wynika z pozostawionych pism, równie ważna dla niej była duchowość karmelitańska: kochała małą drogę św. Teresy z Lisieux, która była Mistrzynią jej życia duchowego; również św. Teresę od Jezusa obrała sobie za patronkę i Mistrzynię i za jej wzorem (i św. Jana od Krzyża) umiłowała cierpienie do granic możliwości. Tych odniesień do duchowości karmelitańskiej znajdziemy u Rózi więcej niż nawiązań do kultu Serca Jezusa.

Warto także zaznaczyć, że Rozalia nie przywiązywała się do nadzwyczajnych darów otrzymywanych od Boga, chciała Go przede wszystkim kochać w sposób czysty. Wielekroć powtarzała, że chce kochać Boga nie za łaski, które jej daje, ale dlatego, że jest On godzien miłości. Swoją miłość okazywała Bogu przede wszystkim przez służbę, aż do wyniszczenia siebie i przez umiłowanie cierpienia, które najmocniej jednoczyło ją z jej Mistrzem. Natomiast w sprawach swego życia wewnętrznego była zawsze posłuszna swoim spowiednikom. Wiedziała, jak ostrożnym trzeba być w duchowych kwestiach, dlatego jej głęboka pokora i czysta miłość nakazywały jej poddanie się w tych sprawach pod osąd spowiednika:

Będę posłuszna memu Ojcu we wszystkim ślepo bez rozumowania (Wyzn., 309).

O. Dobrzycki szybko zorientował się, że Pan Bóg przyprowadził do jego konfesjonału duszę prawdziwie wybraną. Ten święty kapłan, całym sercem zaangażował się w duchowe kierownictwo Rozalią i naprawdę przejął się orędziem, jakie otrzymała jego penitentka. W tym czasie jednak był pochłonięty również innymi objawieniami. Znając biegle język francuski, dokonywał różnych tłumaczeń, a w momencie gdy zaczął spowiadać Rozalię tłumaczył pisma Matki Ludwiki Małgorzaty Claret de la Touche (najprawdopodobniej tłumaczył również pisma Małgorzaty Marii Alacoque, a na pewno czytał je w oryginale). Dzieła Matki Ludwiki Najświętsze Serce Jezusa a kapłaństwo, oraz Powszechne przymierze kapłańskie przyjaciół Najświętszego Serca Jezusowego wyrastają i w dużej mierze nawiązują do objawień Małgorzaty Marii. Dotykamy tu jednej z najważniejszych kwestii – silnego zakorzenienia kultu Najświętszego Serca Jezusa w duchowości spowiednika Rozalii.

(…)

Przyjrzyjmy się zatem, w jaki sposób o. Zygmunt rozumiał przesłania otrzymywane przez Rozalię i jak jej tłumaczył ich wymowę. Możemy to prześledzić dokładnie dzięki napisanej przez o. Dobrzyckiego biografii Rozalii pt. Dziecko Boże.[iii]

O. Zygmunt był kapłanem całkowicie oddanym Bogu i spalającym się w służbie Jemu. Całym sercem uwierzył w prawdziwość objawień swej penitentki. Niestety nie do końca zrozumiał, że Bóg stawia przed nim i Rozalią misję zupełnie różną od misji mistyczki z Paray-le-Monial. Misja Rozalii nie jest nowa, wyrasta ona z całego Objawienia, a jej uzasadnienie, jakie znajdujemy na kartach Pisma Świętego, jest jej najmocniejszym fundamentem. O tym jednak za chwilę, teraz zatrzymajmy się nad interpretacją dokonaną przez spowiednika Rozalii.

Już we wstępie do Dziecka Bożego autor ujawnia swe zrozumienie:

Serce Boże – do którego żywiła największe nabożeństwo – obdarzyło ją wizjami, zasłyszanymi słowami i różnymi niezwykłymi przeżyciami. Najdonioślejsze wizje Rozalii i zasłyszane słowa dotyczą przede wszystkim kultu Najświętszego Serca Jezusa.[iv]

Warto podkreślić, że autor sam utożsamia osobę z symbolem – Serce Boże obdarzyło (dawcą łask jest osoba Jezusa). Ponadto analizując pisma Rozalii, praktycznie nie znajdzie się w jej przesłaniach wezwania, które mieściłoby się w zakresie kultu NSJ. Pan Jezus nie ponawia wezwania przez Rozalię do praktykowania Godziny Świętej, obchodzenia pierwszych piątków miesiąca, adoracji czy częstej Komunii świętej (praktyk ściśle związanych z kultem Serca Jezusa a podyktowanych św. Małgorzacie). Wzywa natomiast do Intronizacji, to zaś słowo u św. Małgorzaty się nie pojawia. Zatem już na wstępie widać błędną interpretację dokonaną przez spowiednika Rozalii. O. Zygmunt oparł swe twierdzenie na przeprowadzonej przez siebie analogii:

Podobnie jak św. Małgorzata Maria Alacoque otrzymała wielka misję względem swej Ojczyzny Francji, tak Rozalia Celakówna uzyskała wielkie posłannictwo względem swego narodu polskiego, w obu zaś przypadkach chodzi o Intronizację Serca Bożego.[v]

Dalej snuje rozważania:

W pismach św. Małgorzaty nie spotykamy się z wyrazem „Intronizacja”. Pojęcie tego wyrazu oddaje ona przez słowo „consecration”, czyli ‘poświęcenie się’, ‘ofiarowanie na żertwę’ (…). Praktyka poświęcenia się rodzinnego, którą śp. słynny o. Mateo, sercanin, nazwał Intronizacją Serca Jezusowego w rodzinie znalazła już wielkie zastosowanie w Kościele Chrystusowym (…). Otóż świątobliwej Rozalii Celakównie zawdzięczamy wskrzeszenie praktyki osobistego poświęcenia się w Kościele.[vi]

Fragmenty te wskazują na błędne utożsamienie przez o. Zygmunta, dwóch zupełnie odmiennych objawień. Błąd ten wynika z duchowości, jaka panowała powszechnie w tym czasie i powielenia nadinterpretacji o. Mateo (na którą wskazywał już cytowany abp Gauthey), oraz przejęcia wprowadzonego przez niego, mylącego nazewnictwa.

(…)

Zastanówmy się teraz, jaki związek z Rozalią mają omawiane tu zagadnienia. Dlaczego kontekst ten jest tak ważny w dokładnym zrozumieniu misji Rozalii?

Rózia, choć jak na swe czasy miała dobre wykształcenie, to jednak nie była teologiem. Dlatego pewne kwestie, jak na przykład precyzyjność języka, precyzyjność używanych przez siebie pojęć, nie były dla niej tak istotne; istotna dla niej była miłość i to ją przede wszystkim chciała przekazać w swoich słowach. W kwestiach natury teologicznej zdawała się całkowicie na swego spowiednika, który w tym zakresie był dla niej absolutnym autorytetem. Dlatego jeśli on tłumaczył Rozalii, że to co otrzymuje jest tylko kontynuacją objawień św. Małgorzaty, ona przyjmowała to w absolutnym poddaniu się słowom swego kierownika. Głęboka pokora Rozalii była powodem tego, że nie zatrzymywała się ona na nadzwyczajnych łaskach i nie roztrząsała natury otrzymywanych objawień. Jednak po wielokrotnych rozmowach ze swym spowiednikiem i wysłuchiwaniu jego nauk i rekolekcji Rozalia przejmowała jego sposób myślenia, co znajdowało wyraz w używanej przez nią terminologii. A że swoje wizje i słowa od Pana Jezusa często spisywała dopiero po upływie dłuższego czasu od ich otrzymania (była to różnica niekiedy tygodni a niekiedy miesięcy a nawet lat, w tych przypadkach, gdy spaliła swoje pisma i musiała na nowo opisywać swe wewnętrzne przeżycia; poza tym Rózia bardzo często otrzymywała nadzwyczajne łaski nie przy modlitwie ale np. podczas pracy, zupełnie niespodziewanie, wówczas spisywała je dopiero wtedy, gdy czas na to pozwolił), w takich przypadkach uzasadnione jest, że do jej języka weszły zwroty utarte i utrwalone w jej słowniku poprzez rozmowy ze spowiednikiem.

Jednakże Rózia, mimo iż w niektórych miejscach używa mylących określeń, to sama doskonale rozumiała istotę wezwania Pana Jezusa. Dlatego o wiele więcej jest w jej pismach fragmentów wskazujących w sposób oczywisty na Intronizację Jezusa Króla. Natomiast w tych miejscach gdzie pojawia się zwrot Intronizacja Najświętszego Serca Jezusa, Rózia w kontekstowych dopowiedzeniach i tak wyjaśnia istotę tej Intronizacji, tj. uznania Osoby Jezusa za Króla, a użyty wcześniej zwrot jest konsekwencją operowania utrwalonym schematem składniowym.

Musimy też nieustannie pamiętać, że Pan Bóg nie narusza wolności człowieka, że przekaz objawienia jest zgodny z mentalnością osoby, która je otrzymuje, a mistyk w swoje doświadczenie wnosi pewną subiektywność, o czym była mowa na początku. Zatem i w tym przypadku nie można zatrzymać się na warstwie powierzchownej, co prowadzi do pewnej bezradności i pytania: „O jaką Intronizację chodzi Rozalii?”, ale trzeba dokładnie przeanalizować pisma Rozalii. Jak już wspomniałam zadanie to o tyle nie jest trudne, że Rozalia o wiele częściej wykłada jasno ideę i posługuje się czystymi teologicznie stwierdzeniami. Zatrzymajmy się jednak na chwilę nad kilkoma fragmentami jej pism, które mogą budzić pewne kontrowersje, co do określenia charakteru głoszonej przez nią misji Intronizacji.

Od pewnego czasu jestem zmuszona jakąś siłą tajemniczą, by Ojcu powiedzieć to, co czuję w duszy mianowicie to, by Ojciec Drogi napisał list do Jego Eminencji Ks. Kardynała Hlonda Prymasa Polski o przyspieszenie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce.

Warto tu od razu zwrócić uwagę, że są to słowa Rozalii, nie Pana Jezusa i że natchnienie to nosiła w sobie dwa miesiące, jak wyznała spowiednikowi,[vii] zanim je wypowiedziała. A zaraz po tym stwierdzeniu Rozalia pisze:

Pan Jezus chce być naszym Królem, Panem i zarazem Ojcem bardzo kochającym… Tyle razy prosimy o przyjście Królestwa Chrystusowego do dusz, a przez to na cały świat. Ta sprawa była i jest dla mnie ogromnie droga!

Czyli w tym kolejnym zdaniu Rózia dotyka już istoty wskazując na osobę Jezusa, którego życzeniem jest, aby ludzie uznali go Królem, by na całym świecie mogło być zaprowadzone Jego Królestwo. Dalej Rózia kontynuuje:

Pan Jezus w szczególny sposób chce być naszym Królem, tego On sobie życzy. Polska musi w sposób wyjątkowy uroczyście ogłosić Pana Jezusa swym Królem przez Intronizację Jego Boskiego Serca i wtedy Jezus będzie jej błogosławił i bronił od nieprzyjaciół, my w ten sposób choć w małej cząstce okażemy mu miłość i wdzięczność. Intronizacja to nie tylko ta forma aktu ofiarowania się, ale odrodzenie serc, poddanie ich pod słodkie panowanie miłości (Wyzn., 365n).

Jak widać w tym fragmencie choć występuje zwrot „Intronizacja Serca”, jest on tylko utartą w języku Rozalii frazą, wyraźnie bowiem wskazuje ona na osobę Jezusa i Jego Królewską godność, którą ma uznać Polska. Mało tego, Rozalia, mimo że używa wspomnianego zwrotu, sama dokonuje rozróżnienia pojęciowego między Intronizacją a poświęceniem: Intronizacja to nie tylko ta forma aktu ofiarowania się… Przypomnijmy, że dla jej spowiednika Intronizacja to właśnie odpowiednik aktu poświęcenia. Natomiast Rozalia mówi wyraźnie, że co do istoty te dwie praktyki znacznie się od siebie różnią. Mówi również, że Intronizacja to nie forma ofiarowania się (wzajemna wymiana miłości), ale poddanie się pod panowanie Jezusa – Miłości aktem Intronizacyjnym.

(…)

Tak natomiast brzmią fragmenty jednej z ważniejszych wizji, którą otrzymała Rozalia w 1938 roku:

Ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus królował. Jeżeli chcecie ratować świat trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Które państwa i narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie słodkiej miłości Jezusowej zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi i już nigdy nie powstaną. Zapamiętaj to sobie dziecko moje zginą i już nigdy nie powstaną. (…) Pamiętaj dziecko – mówi ta postać – by sprawa tak bardzo ważna nie była przeoczona, i nie poszła w zapomnienie. Niech Ojciec o tem pamięta, by nie było za późno Intronizacja w Polsce musi być zaprowadzona. (…)

Pytam z bojaźnią tej osoby, czy Polska się ostoi? Odpowiada mi, że

Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości, inaczej moje dziecko nie ostoi się.

I jeszcze na ostatek mówi do mnie przekonywująco:

Oświadczam ci to moje dziecko jeszcze raz, że tylko te Państwa nie zginą, które będą oddane Jezusowemu Sercu przez Intronizację, które Go uznają swym Królem i Panem. Przyjdzie straszna katastrofa na świat – mówił – jak zaraz zobaczysz… w tej chwili powstał straszliwy huk – owa kula pękła. Z jej wnętrza wybuchnął ogromny ogień, za nim polała się obrzydliwa lawa jak z wulkanu niszcząc doszczętnie wszystkie Państwa, które nie uznały Chrystusa (Wyzn., 82n).

Wymowa tej wstrząsającej wizji jest jednoznaczna, Polska musi uznać Jezusa Króla i podporządkować się pod Jego prawo, inaczej zginie. Rozalia wielokrotnie przekazuje nam prawdę, że akt Intronizacji pociąga za sobą Boże panowanie, a ono z kolei jest równoznaczne z przyjęciem przez naród Bożego prawa. O Bożym panowaniu można bowiem mówić wówczas, gdy w danym państwie przestrzegane jest Boże prawo (rzecz sprowadza się do absurdu jeśli mówi się, że Bóg panuje nad danym państwem, a władza państwowa nie liczy się z Bożym prawem, dlatego u Rozalii widać nierozdzielność w życiu narodu Bożego panowania od Bożego prawa.). Stąd Akt Intronizacji Jezusa Króla, według objawień udzielonych Rozalii musi w danym państwie spowodować skutki prawne.

Wróćmy jednak do powyższej wizji, ponieważ i tu pojawia się zwrot Intronizacja Najświętszego Serca Jezusowego. Chociaż Rozalia używa tego zwrotu, to jednak pozostały tekst wskazuje, że Rozalii chodzi o uznanie pełnej władzy Jezusa. Polska nie zginie o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, zdanie to nie pozostawia wątpliwości, o jaką Intronizację chodzi, jakiego aktu domaga się Pan Jezus. Należy tu zwrócić ponownie uwagę, że zwrot Intronizacja NSJ funkcjonuje tu na prawach utrwalonego związku frazeologicznego, który Rozalia szablonowo przykłada, stosując przeważnie w tym samym schemacie składniowym. Zawsze brzmi to podobnie: ‘dokonywać Intronizacji NSJ’, ‘być oddanym Jezusowemu Sercu przez Intronizację’, ‘widzieć ratunek w Intronizacji Boskiego Serca’. Ale chociaż Rozalia przykłada ten szablon, zwykle jeszcze w tym samym zdaniu odnosi się do całej osoby i do istoty Intronizacji Jezusa Króla, np. … tylko te Państwa nie zginą, które będą oddane Jezusowemu Sercu przez Intronizację, które Go uznają swym Królem i Panem. Zaimek „Go” wyraźnie wskazuje tu na osobę Jezusa a uznanie za Króla na istotę Intronizacji.

(…)

Wróćmy jednak do omawianego tematu Intronizacji. Przeanalizowaliśmy kilka przykładów, które wyrwane z kontekstu, przy pobieżnej lekturze mogą nastręczać pewne wątpliwości. Jednak przy analizie tekstu jasny jest sens, jaki wydobywa się z przekazu dokonanego przez Rozalię. Argumentem potwierdzającym taką interpretację są poza tym te fragmenty, które nie pozostawiają wątpliwości, o jakiej Intronizacji mówi Rozalia.

W liście do swego spowiednika z dnia 2 września 1939 roku, czyli dzień po rozpoczęciu II wojny światowej, Rózia pisze:

Co do danych, że Intronizacja ma być przeprowadzona uroczyście, to mogę powiedzieć, że tak widziałam i takie otrzymałam zrozumienie, że tak ma być… Trzeba oddać zewnętrzną cześć Panu Jezusowi, która wiele dusz przez to zwróci do Niego… Czyżby Polska miała się wstydzić Pana Jezusa? Przenigdy!!! (…) Co bym ja mówiła o Panu Jezusie, gdybym była kapłanem… Powiedziałabym wszystko co czuje moja dusza i jakie zrozumienie rzeczy dał mi Pan Bóg. Gdy Pan Jezus będzie Królem i Panem naszego narodu, wówczas my staniemy się bardzo silnymi, bo wszyscy będą się starali wypełniać Wolę Pana Jezusa, nawet innowiercy będą prosić o przyjęcie ich na łono kościoła katolickiego. Przyjdą straszne czasy lecz my musimy wierzyć i ufać Panu Bogu, że On nas nie opuści, a zwłaszcza musimy odmienić życie, by było zgodne z prawem Bożem. (…) Były to słowa do głębi mię przekonujące

„Zobaczysz dziecko moje, że to wszystko się stanie, te państwa ostoją się tylko, które mię uznają swym Królem” (Wyzn., 371n).

W innym miejscu czytamy:

Aby mógł Pan Jezus królować w sercach i duszach ludzkich przez Intronizację, potrzeba na to ofiary, ofiary całkowitej z wyrzeczeniem siebie (Wyzn., 455).

Z biegiem czasu Rozalia coraz więcej modliła się w sprawie Intronizacji i coraz więcej o niej rozmyślała:

Wiem co uczynię, będę Cię kochała razem z moim Ukochanym Ojcem, któremu powierzyłeś ten cel tak wzniosły; Intronizowanie Ciebie nasz Jezu w duszach poszczególnych, rodzinach i narodach byś Ty o nasza Miłości, był ich Królem i Panem. (…) W listopadzie modliłam się u Stóp Najświętszego Sakramentu o przyjście Jezusowego Królestwa do całych narodów i znów ten głos mówi do mnie:

„Ja chcę niepodzielnie panować w sercach ludzkich, proś o przyspieszenie mego panowania w duszach przez Intronizację. (…) Powiedział Pan Jezus przed trzema laty, że będzie wojna, że spowoduje straszne zniszczenie, więc to się spełniło i to się także spełni dosłownie, że będzie królował w narodach przez Intronizację (Wyzn., 509n).

Takich cytatów można przytoczyć wiele. Idea Intronizacji Jezusa na Króla jako Osoby jest w nich jasna i klarowna.

(…)

Królem jest Bóg (jest to dogmat wiary katolickiej), a nie Jego jeden przymiot, jaki objawił w symbolu Serca. Korzenie Intronizacji Jezusa Króla, o której mówi Rozalia nie pojawiły się wraz z kultem Serca Jezusa, lecz sięgają początków stworzenia i akt ten znajduje uzasadnienie w całym Objawieniu. Etymologicznie słowo „Intronizacja” oznacza ‘wprowadzenie króla na tron’. W odniesieniu do Jezusa, będącego Królem od zawsze i niezależnie od woli człowieka, można tylko wyznać wiarę, że jest Królem, a poprzez Akt Intronizacyjny uznać nad sobą Jego panowanie (władzę) i Jego prawo, o taką właśnie Intronizację głosi Rozalia.

Źródło:

http://forumdlazycia.wordpress.com/2012/05/25/o-jakiej-intronizacji-mowi-rozalia-celakowna/

Słuchaj "Trybeusa" wskazał dobrą drogę.

Ten materiał nie służy do ględzenia, to retrospekcja faktów Rozalii Celakówny.

Pozdr.

Bez odbioru.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-7

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1442920

"Faktów"??? Czy wizje są faktem? Przeczytalem to, co powyżej i cóż... Jak się jest młodą, zdrową osobą i zamiast żyć normalnie zamyka się w klasztorze i cały dzień modli, to można sfiksować i mieć wizje. Co potem "opiekun", czy też "kierownik duszy (sic)" wyinterpretuje to już troszkę trąci manipulacją.

W ogóle, nie ma w tym żadnego składu i sensu. Jak i terminu na te zagłady, tego też nie ma. To wszystko takie... właśnie "przedwojenne". Dostosowane  do psychiki pracownika fizycznego, pomocy domowej, czy chłopa lat 30tych. 

Lepiej sie zajmijmy tym, jak unieszkodliwić Putina, a nie jak zmusić 38 milionów Polaków do jednogłośnego przejścia na Natanko-licyzm.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-11
#1442929

Rozalia była pielęgniarką, a nie zakonnicą.

http://www.piotrskarga.pl/zmartwychwstaniemy-,5045,6088,p.html

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442934

5 grudnia 1927 za namową spowiednika ks. dr. Jana Tobiasiewicza wstąpiła do zakonu klarysek w Krakowie, który musiała opuścić z powodu złego stanu zdrowia.

Więc była, sfiksowała i poszła do "cywila". 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8
#1442954

Czy są jakieś uwagi, niezgoda, kontrfakty? Czy tylko minusiki:))) Odbieram to zresztą symptomatycznie. Rozmemłane, rozmodlone tabuny intronizatorów NEGATYWNIE oceniają FAKTY:) I to by się zgadzało.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1443040

bardzo dobrze zrobiłeś, że przypomniałeś podstawowe fakty na temat Intronizacji. Może niektórzy oponenci tak naprawdę nie wiedzą o co w niej chodzi, a krytykują?

Ja Ci w każdym bądż razie serdecznie dziękuję za trud podjęty w celu wyjaśnienia tej sprawy niezorientowanym.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442931

Z całym szacunkiem...

ALE CO JA MAM WSPÓLNEGO Z INTRONIZACJĄ????

Ja się kompletnie tym nie zajmuję! Proszę wskazać jakikolwiek motyw, który spowodował umieszczenie tutaj tego tekstu.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442932

Ja też chcę się dowiedzieć czego takiego niecnego się dopuściłem względem Konfabulującego Marynarza Na Suchym Lądzie.

Pisać można dużo, więc należy przedłożyć te cytuję: "naciski i nalegania, jakie tadman wywierał na redakcję, żeby mnie usunąć z portalu."

Proszę też o napisanie na jaką redakcję i jakiego to portalu były te naciski i nalegania, i jakie były ich skutki. Najlepiej w tym wątku, abym nie szukał. Czekam.

 

A tak ad vocem to pamiętam i dowody mogę zamieścić tu, że niechciany obraz, ponoć spalony w kominku, stał później pod schodami, bo nie pasował do wystroju, a potem został obiecany blogerowi za 100 zł, by ostatecznie po odarciu ze złotej ramy był sprzedany za 1000 zł i to komu innemu. Feniks z popiołów to małe miki.

NO I GDZIE TE DOWODY, HA? Jak zwykle kłamstwa, tromtradracja, pomówienia i zero odpowiedzialności za własne słowa. To ma być przyszły czołowy bloger na NB? A może coś o przyszłości NP? Przenosimy serwer do Tevelde i teraz robimy listy proskrypcyjne. Ci co nie chcieli pomagać Ukrainie i razi ich zapach czosnku nie wejdą na NB. Targalski juz raz robił lustrację, bo do strefy wolnego słowa nie każdy może wejść. :P

Ja wiem tylko jedno, że ściera, która służy do sprzątania ląduje potem w kuble na śmieci. Czyli nie wybraliśmy roli pana. :)

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-7
#1442924

i w ogóle... durnota.

.....................................

 

Te 2248 odsłon

tadman - 28 Września, 2014 - 19:01

śni im się po nocach i w formie retorsji walą jedynki za notkę, a minusy komentującym. Widać, że ich temat mocno poruszył.

I pomyśleć, że z takimi płaszczakami człowiek się zadawał.

Jak łatwo o kreację w internecie, zdecydowanie za łatwo

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-11

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442936

że błagałem o wysiudanie jzg z portalu, a tu kicha, a inaczej pustosłowie.

Rzucanie słów na wiatr wychodzi dobrze na statkach, a na lądzie trzeba to udowodnić. :P

Klamałeś w sprawie obrazu, teraz w sprawie moich chodów u władz portalu.

Jeśli skądś odchodziłeś, jak od Coryllusa, Toyaha, Legionu czy Neonu to byłeś wykopywany za swoje posunięcia. Przypominam histeryczne obsmarowywanie Legionu i Asadowa, kiedy pierwszy dałeś dyla na powrót na Ne. A te próby dostania się do zruszczonego Ne po banie, między innymi za moja pomocą. A teraz taki gieroj, co to przejrzał wszytko na pierwszy rzut oka.

Więcej nie ma co pisać może tylko jeszcze o  brutalnym sekowaniu pana Alka Szumańskiego tu na NP przez jzg połaczone z histeryczną obroną młodego Wildsteina z GPC, co zadziwiająco współgra z uszczypliwą uwagą Targalskiego, że pan Alek trzykrotnie zwracał się do niego z prośbo o zgodę na pisanie na niezalezna.pl i za każdym razem mu odmawiał. To było zamówienie?

Myślałem, że czasy Kuronia jeżdżącego na wieś z czerwonym harcerstwem, gdzie z pieśnią na ustach rozkułaczali chłopów minęły. A tu nasz najdroższy bloger jzg zbeształ ordynarnie ponad osiemdziesięcioletniego pana Alka, którego rodzina doznała potwornych strat od Niemców i Ukraińców i odesłał go do kąta. Uważam, że tak może postąpić ostatni gnój, który ma jedynie szacunek dla swoich.

Dixi kiedyś grzmiał, że jzg to ruski agent i okazało się, że się pomylił, bo on pochodzi z bliższej nam okolicy, a mianowicie z Ukrainy. Niby mała różnica, a jaką czyni różnicę.

Jeśli nie potrafisz udowodnić, że prosiłem o wywalenie Cię z portalu to jest to zwykła konfabulacja, więc wleź pod stół, bo tam Twoje miejsce.

Mam nadzieję, że swoimi haniebnymi postępkami zrazisz sobie wielu ludzi i kolejny raz w niesławie opuścisz kolejny portal.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-9
#1442944

Zawsze pretensje i ubliżanie innym blogerom.

A kiedy wreszcie wywalano go z hukiem, jak modliszka znajdował sobie nowy portal do skonsumowania :))

Tutaj też wybitnie przysłużył sie do odejścia wielu wspaniałych blogerów.!!

Służalczość i podlizywanie sie właścicielom, ale tylko do czasu, potem wiadra pomyj, nie tylko na byłych pryncypałów, ale i na piszących tam.

To już taka mentalność, podobno to genami idzie, może stąd tyle w Polsce tych miernych, wiernych...

Żeby odejść z klasą to trzeba ją po prostu mieć, cudów nie ma.

A obsmarowanie pana A.Szumańskiego, to też taka kajacka mentalność, bo Targalski skrytykował, to usłużny jazgu już zadziałał...  o b r z y d l i w e  i tyle w temacie 

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-9

Astra - Anna Słupianek

#1442947

Słowniki określają takie postacie mianem kanalii.

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-10
#1442952

Wydaje się, że nie ma co już chłostać Janusza Kamińskiego. Trochę poniosły mnie nerwy, ale byłem tzw. zainteresowany. Dajmu mu spokój i nie naciskajmy, a zobaczymy co zrobi, teraz jego kolej.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8
#1442957

spod kacapkiego buta co mieli udzialu w polskich strajkach pczawszy od 56 roku i uwolnienia sie spod Moskali.

Ukarincy tak jak i Polacy chca byc narodem wolnym i oba te narody ucierpialy bardzo od kacapskiej zarazy.

Nie spotkalem nigdy ani jednego Ukrainca ,ktory by sie przyjaznie wypowiadal na temat Rosjan.

Otwarta polityka eksterminacji Ukraincow i zasiedlania ich kraju Rosjanami byla prowadzona od bardzo dawna.

Ale tez nie jest nieznana sprawa fakt wykorzytywania przez Zydow zrywow wolnosciowych do swoich celow przyklad Polski jest tu najbardziej wymierny.

 

Ksiegi Medrcow Syjonu to bajki dla lemingow mimo iz duzo z obecnych dzialan zydostwa  mozna porownac wlasnie z ta bajka.

Do tej pory mowi sie w swiecie i Michnik wciaz powtarza o pogromie kieleckim dokonanym przez Polakow na Zydach chodz dawno wiadomo ze to jak by powiedzia ks. Tischner - gowno prawda.

Prawda jest to ze to Zydzi sami spowodowali ten pogrom tak jak Zydzi sami spowodowli w 68 roku fale antysemityzmu w wiadomym celu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#1442963

Witaj

 

Trollująca banda grasująca tutaj na niepoprawnych, której szpicę na dzisiaj stanowią tadman, dwojga imion Patria/Astra i oczywiście proruski Jinks, nie chcą rozmawiać o Ukraine i nie chcą rozmawiać o sensie żydostwa. Oni chcą tylko jątrzyć o mnie, bo odważam się zakłócać model świata i Polski, przygotowany przez specjalistów z propagandowych ośrodków w Moskwie. Na poważną dyskusję nie mają argumentów, a nawet gdyby mieli, to i tak z nimi dyskutować nie będę.Próżne ich wysiłki. Nie jestem nauczycielką ze szkoły podstawowej, żeby dzieciakom wyjaśniać rzeczy oczywiste.

 

Napisałeś:

Ukarincy tak jak i Polacy chca byc narodem wolnym i oba te narody ucierpialy bardzo od kacapskiej zarazy.

I to właśnie jest motorem mojego działania nie mieszczącym się niektórym w zakutych łbach.

 

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-13

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1442981

Ukraińcy ucierpieli przede wszystkim od Stalina i Kaganowicza, co to raczej Rosjanami nie byli. Pamiętasz może, że było coś takiego na terenach dzisiejszej Rosji, jak Rosja carska? 

Trzeba być kompletnym nieukiem i antykatolikiem, żeby głosić takie prymitywne tezy, jak Twoja i Twojego środowiska. Po co Św. Jan Paweł II modlił się o nawrócenie Rosji? Ty byś im (tym "kacapom") najchętniej spuścił na głowę bombkę atomową, pseudochrześcijanie. Na szczęście nie masz takiej bombki.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-9

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443001

Trzeba być osobą zacietrzewioną, wredną, pustą i pełną niekatolickiej pychy i arogancji, żeby móc coś takiego napisać:

Ty się nawet do podstawówki na nauczyciela nie nadajesz

[..] Trzeba być kompletnym nieukiem i antykatolikiem, żeby głosić takie prymitywne tezy, jak Twoja i Twojego środowiska. Po co Św. Jan Paweł II modlił się o nawrócenie Rosji? Ty byś im (tym "kacapom") najchętniej spuścił na głowę bombkę atomową, pseudochrześcijanie.

 

Oto głos pobożnego katolika. Pełnego pokory, miłości do Boga i ludzi. Sami wszyscy widzą.

Lecz Dobry Pasterz i czarne owce ma w swoim stadzie. I ma cierpliwość. Ja też mam cierpliwość.

I licytować się nie będę, kto jest lepszym chrześcijaninem. Bo to widać.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-12

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443004

skoro sam ustawicznie ubliżasz wielu kolegom blogerom? Nie wydaje Ci się, że sam prowokujesz niemiłe zachowania swoją agresją i pogardą okazywaną innym osobom?
Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443006

Niczego dobra kobieto od ciebie nie oczekuję

Przestań tylko jątrzyć i powróć do rozumu.

Tak ci dopomóż Bóg.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443008

bo w tej sytuacji mogę Ci bez skrupułów powiedzieć, że zawsze będę reagować na chamstwo wobec blogerów. Takie jakie reprezentujesz.

EOT.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443012

Więcej pokory kobieto.

I pozbądź się tego jadu z ust twoich i tych szatańskich podszeptów, które opętały twe emocje.

 

Mnisi z Athos dobrze wiedzą dlaczego nie wpuszczają kobiet od tysiąca lat.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443015

I nie przypisuj swoich podłych zachowań innym osobom. Ponadto nie powołuj się na mnichów z Athos, bo to jest pretensjonalne - do tzw. pięt im nie sięgasz.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443016

Faktycznie nie sięgam do pięt tym mnichom. Lecz je zobaczyłem i wspólnie spożyłem posiłek.

Lecz kobiet nadal nie chcą widzieć - ich podłych zachowań i tego całego jadu.

 

PAX ET BONUM

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443018

jakiś homo jesteś? Czy też masz kompleksy wobec kobiet?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443019

Nie jestem...

Lecz nie mogę powiedzieć, że przyjemnie się z Tobą rozmawia. Usiłujesz dokuczyć i ubliżyć na wszelkie sposoby.

To ten jad, który Cię przepełnia i z którego nie potrafisz się oczyścić. To dlatego szukasz nowych bogów... A może tylko bożków?

 

Kobiety są wspaniałe - mądre, piękne i dobre? Pomyśl, czy taka jesteś?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443021

kobiety są cierpliwe. Ale przy przekroczeniu pewnego poziomu chamstwa reagują. Wina jest po Twojej stronie. A Ty zamiast przeprosić, bez końca mnożysz niedopuszczalne ataki.

Dżentelmena w Tobie za grosz nie ma.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443032

"Domorosły psychologu..." - skąd ty wiesz, że domorosły??? Bruderszaftu z Panią nie piłem i nie jesteśmy sobie przedstawieni.

 

A na temat chamstwa:

Mt 7, 3-5: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, podczas gdy belka [tkwi] w twoim? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.”

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-11

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443037

.... a Wy Jazgdyni....odpieprzcie się od panny Krysi.... OK ?

Jedyna jej wina jest to, że umiłowała Ona każdą postać Rusi.... tej carskiej, trójjedynej, tej zabijajacej swoich obywateli - też !

Jej nie przeszkadza,  że rozkaz zamordowania naszego Świętego Jana Pawła II , wyszedł nie od Kaganowicza, Berii czy Gruzina Stalina,  ale od rdzennego Rosjanina.

Rebeliantce nie przeszkadza,  że naród pozwolił zamordować swojego przywódcę  religijnego Cara  i  przymknął oko jak szlachtowali całą jego rodzinę.

Waśćka i tak będzie bronić Popów  z których  prawie każdy był/jest KGB-owcem.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wy obywatelu Jazgdyni,  zajmijcie się lepiej niejakim *tadzinkiem*, który nie trzymając moczu sika Wam po kątach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cześć Janusz !

Już teraz widzisz w jakim kierunku i gdzie zmierza ten portal.

Czekam ...., jak sam powiesz kto to przewidywał :-)))))

3maj się.... lecę do gminy :-)))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-11
#1443020

Marku

 

Miłość, w tym tutaj do Rosji, jeżeli jest rzoumna i krytyczna, nie jest zła. Zła jest wtedy, gdy przekształca się w bezrozumne uwielbienie, poddaństwo i czołobitność.

Czy rzeczona Dama przekroczyła już rubikon?

............

Tadzinek już rzeczywiście nie trzyma moczu. Załatwiłbym mu majtkopieluchy Tena, tylko tyle z tym biurokracji...

No i rozmiar jaki? Bo jak XS - extra small, to może stosować dziecięce.

Teraz postawiłem go do kąta i niech tam klęczy aż ochłonie.

..................

 

Portal zmierza na manowce. Nie pierwszy i nie ostatni. Dobrzy i wspaniałomyślni twórcy i właściciele kochają demokrację i chcieli by ich dzieło było otwarte, bez cenzury. Niestety, wielu jeszcze do tego nie dorosło. Jak te szczeniaki, co długo sikają w domu, aż gospodarz ich nie oduczy.

 

Zdrufko Marku

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-11

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443024

To chamskie zagrywki.

Zastanów się, chłopie. W Polsce wymodowano po wojnie dziesiątki tysięcy najlepszych, najwybitniejszych patriotów. Zrobiła to żydokomuna. Powiesz na to, że naród pozwolił zamordować swoich bohaterów? Teraz też mordują. Zabito kilkudziesięciosobową delegację najwyzszych rangą urzędników państwa, parlamentarzystów, generałów, działaczy publicznych. Czujesz się temu winien? Co zrobiłeś, aby to uniemożliwić? Ty i na przykład ten bohaterski Dixi? Kogo uratowaliście od śmierci? Ratajczaka? Leppera? Petelickiego? Faltzmana? Kogo? Z zewnątrz też to wygląda w ten sposób, że naród pozwala. Naród, a więc i Ty. 

Mocny w gębie jesteś. A rozumu - poza insynuacjami - ani trochę.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443033

Po co podle insynuujesz?

 

To chamskie zagrywki.

 

Gdzie sie Pani nauczyła tak dyskutować???

Proszę wybaczyć, żegnam.

 

EOT

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-12

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443038

... tak to prawda. Ja i ten bohaterski Dixi  zrobiliśmy nic albo bardzo mało,  alle, ale mamy małą satysfakcję :

 nie głosujemy na szubrawców, nie zakładamy trzeciej drogi i nie czekamy na tych którzy dopuścili się tych morderstw.

Żydo/komunę przywlekli nam na bagnetach Rosjanie w 1945 AD

Kłapiesz dziobem babo ...a rozumek stanął na szkole podstawowej.

Miałem nadzieję, że się opamiętasz....ale nie,  brniesz w swoją pieśń.

ps.

... znasz zwyczaje pilotów RAF ?  to, :

roger

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-11
#1443039

patriotów i przyzwoitych ludzi bez żadnego powodu, wyłącznie na podstawie insynuacji lub urojeń lub poleceń Twojej "gminy".

Żydokomunę przywlekli nam tu żydowscy bolszewicy z Rosji.

Poza tym, skąd wiesz, kto jak głosuje, bohaterze?

My też nie wiemy, co Ty robisz z kartką wyborczą. Głosowania w Polsce są tajne. Twoje oświadczenia nie są do weryfikacji.

A poza tym, jesteś zwykłym szczekaczem, z takich, co to jak by na przeciwko stanął prawdziwy bolszewik, to byś wiał gdzie pieprz rośnie, pozostawiając na pastwę kobiety i dzieci.

Pewnie w domu też kobiety bijesz.

A teraz się ode mnie oddeteguj, damski bokserze.

EOT.

Ps. Czemu nie szczekasz przeciwko prawdziwym przeciwnikom, kundlu?

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443071

.... nie jestem uwikłany w żadne afery ,,,,nawet z komputerami.

A teraz, pędź smugę śmierdząca  czosnkiem suko !

EOT

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-14
#1443075

.

 

 

 

 

Pewnie w domu też kobiety bijesz.

 

 

.

 

ŚWIETNE!!!!! MASZ U MNIE REBELIANKO WERMUTH MARINI Z ULUBIONĄ OLIWKĄ!!!

 

 

.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443088

// WERMUTH MARINI Z ULUBIONĄ OLIWKĄ!//

 

Ty,  MARINI... już ci Tadman mówił... "piłeś, nie pisz"

Ale widać MARINI nie słuchają :))))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1443092

... Się zleciały , a ta "Stara klempa" niech nie lata po różnych portalach, jak z piórkiem, bo to dość niewygodne je ciągle wyjmować, by pisać i znów wkładać, by latać.

Dajcie sobie pokój, wykrwawiacie się bez sensu, a kompromitując siebie do reszty, kompromitujecie NP.

Idźcie i czerpcie z "krynic mądrości", choćby z  samogonu

  Nie bredź więcej pokrzywdzona okrutnie. To na nic !

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1443100

Biedne niewyżete babcie...

 

Mają te chwilki podniety, gdy człowiek się do nich odezwie. Biedne naprawdę, Żal mi ich. Uschniete łodygi. Ptaki nie śpiewają. Czar życia się skończył.

Robic wszystko, by coś obudzić. Zapomnieć o godności i honorze.

 

Biedne dziewczyny....

Będę płakał i chętnie bym je przytulił.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443108

.... Ty se daj spokój z tuleniem.To już lepiej nosić w butonierce skorpiona.

A może wyprowadzisz Je w morze :-)))

Tak, masz rację  - biedule .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1443111

Użrą myslisz???

A zęby mają jadowe... jad wprowadzony do sztucznych ttrójek i czwórek.

Powłoka zdradliwa, usmiech fałszywy, a za tym reptor.

 

Brrrrr..

 

Marek, daj spokój bo będę miał nocne zmory (nightmare)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1443117

//Otwarta polityka eksterminacji Ukraincow i zasiedlania ich kraju Rosjanami byla prowadzona od bardzo dawna//

Pewnie. Sowieci, to byli Rosjanie, no nie? Taki na przykład Stalin i Kaganowicz oraz ich pogrobowcy.

Ciekawe jednak, dlaczego mnisi z Atosu i nie tylko oni posługują się pojęciem "trójjedynej Rusi".

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443005

a wiecie co jest "trójjedyna Ruś"?

He, he, nie wiecie, dlatego bezmyślnie pałujecie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443013

i wpadłem na pomysł. Nie chcę żeby Janusz Kamiński wyszedł na kłamcę i intryganta to dam mu satysfakcję i faktycznie napiszę, ale nie do Admina tego portalu, bo tu Janusz Kamiński pali już wszystkie mosty.

Z tego widać, że lizanie rowa Targalskiemu związane było z szykowaniem sobie na NB miejsca do lądowania i zależy  bardzo Januszowi Kamińskiemu na tym blogu.

Więc wyślę mu krótką charakterystykę, a szczególnie fakty dotyczące obsmarowywania uprzednich pryncypałów przez Janusza Kamińskiego.

Dr Targalski to mądry i bezkompromisowy człowiek, bardzo wrażliwy na strefę wolnego słowa, więc chyba doceni taki nowy nabytek.

SAYONARA

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6
#1443009

"Do Rzeczy": "kremlowska armia trolli" atakuje polską sieć

W Pol­sce wzra­sta ak­tyw­ność pro­ro­syj­skich or­ga­ni­za­cji. Głów­nym miej­scem ich dzia­ła­nia staje się in­ter­net, gdzie toczy się wojna pro­pa­gan­do­wa. Spra­wą "krem­low­skiej armii trol­li" ata­ku­ją­cych pol­ską sieć zaj­mu­je się już kontr­wy­wiad - in­for­mu­je ty­go­dnik "Do Rze­czy".

Or­ga­ni­za­cje bro­nią­ce in­te­re­sów Rosji w in­ter­ne­cie okre­śla­ne są przez eks­per­tów jako „cień Pu­ti­na”

O „krem­low­skiej armii trol­li” pi­sa­ły już za­chod­nie ga­ze­ty. Dzię­ki ru­blom pły­ną­cym z Mo­skwy , lu­dzie po­wią­za­ni z ro­syj­ską Agen­cją Badań In­ter­ne­tu, ata­ku­ją i spa­mu­ją ser­we­ry za­chod­nich me­diów. Co piszą? Przede wszyst­kim po­wie­la­ją ro­syj­ską pro­pa­gan­dę i ata­ku­ją osoby nie­przy­chyl­ne Rosji.

(Ostatnio na ruble załapał się Łysiak)

 

To wyjaśnia obecność różnych takich podejzanych typów na NIEPOPRAWNYCH.

Różnym miłośnikom bandery   zaleca  udanie się na blogi czyste od ruskich troli jak GW lub NIEZALEZNA

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Kazek

#1443010

Banderowskie trolle też bardzo łatwo rozpoznać. Wspierają Poroszenkę, wmawiają, że problem UPA nie istnieje oraz wciskają, że dzięki Majdanowi zapanowała demokracja i dobrobyt na Ukrainie.
Etykietką ruskiego agenta obdarują każdego – nawet księdza Isakowicza-Zalewskiego, którego SB dwa razy próbowało zatłuc.
Większość Polaków nie daje się nabrać i nie chce umierać za Ukrainę, chociaż trolle banderowskie  stają na rzęsach, żeby ich przekonać, że sankcje to słuszna droga i trzeba się jak głupi rzucać pod gąsienice ruskiego czołgu, gdy reszta krajów Europy pójdzie się dogadać..
Węgrzy otwarcie drą łacha , że jest to bezmyślne strzelanie sobie w stopę.
Stręczą Polakom samobójczą wojnę ekonomiczną z rosyjskim niedźwiedziem, której nie jesteśmy w stanie wygrać, a którą powinny bezpośrednio prowadzić USA.
Nawet Izrael unika otwartego konfliktu i pilnuje swoich interesów. Im rubel nie śmierdzi, ale tego Wildsteiny wam nie powiedzą ani banderowskie trolle

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Kazek

#1443017