Pęknięcie, które trzeba załatać

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Zapewne wszyscy mamy w pamięci wymowny obraz, na którym łapy sąsiadów, europejskich potęg, rozszarpują Rzeczpospolitą.
Henryk Sienkiewicz w "Potopie" napisał:
"...Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. [...]"

Lecz mało kto się zastanawia, że tym grabieżcom chodzi nie tylko o terytorium, martwe obszary, wprawdzie pełne bogactw, lecz nadal nieżywe, ale także, a może przede wszystkim, o Polaków. Ludzi niepospolitych, którzy mają przestać służyć Rzeczpospolitej i stać się cennym nabytkiem dla okupanta.
Niemcom to się nie udało. Nie było dosyć kolaborantów w RP. Tak samo próbowali sowieci. Musieli przywieźć swoich ludzi z Rosji, a polskich patriotów wymordować.
Lecz, jak chłodno popatrzymy wstecz, to cały czas usilnie starali się podzielić nasz naród.
Guzik z tego zawsze wychodziło. Do walki po Pierwszej Wojnie Światowej zgodnie obok siebie stawali żołnierze w mundurach pruskich, austriackich, czy ruskich. Bo przecież byli zawsze Polakami. I w przeważającej części nigdy nie udało się uczynić z nich Prusaków, czy Rosjan.

Lecz ciągle próbowano. I próbuje się nadal.
By osiągnąć swe haniebne cele zniszczenia Rzeczpospolitej, wrogowie wiedzą, że jedyna droga, to podzielić polskie społeczeństwo.


Mimo, że urodzeni z grzechem pierworodnym, wszyscy ludzie są dobrzy. Lecz Zło potrzebuje tych ludzi. Robi wszystko, by ich pozyskać. Jak najwięcej.

Głównym narzędziem do przeciągnięcia ludzi na złą stronę jest strach.
Wzbudzić strach pod byle pozorem, a zaczniemy nienawidzić. Nagle ujrzymy wrogów. Zazwyczaj usłużnie zostaną nam podsunięci. I będziemy się bać i nienawidzić.
"Czarny marsz" – wmówiono i wystraszono kobiety, że już nie one będą decydowały o porodzie swoich dzieci. Decydować będzie Kaczyński z Macierewiczem. Będą chodzić z metalowym, drucianym wieszakiem i dokonywać strasznych rzeczy. Taki był główny przekaz. Nie ważne, że głupi i ohydny. W obłędzie i histerii, którą strach powoduje, rozum i argumenty się nie liczą.
Starano się wystraszyć młodzież rozpuszczając fałszywe informacje, że władze ocenzurują internet. Przestanie on być niezależny, czyli zostanie im zabrany i już nie będzie ich miejscem dla niezależnych, a nawet buntowniczych poglądów. W zamian mają wyjść na ulice, zacząć budować barykady i przygotować się do rytualnego upustu młodej krwi.
Usiłowano wzbudzić niepokój wszystkich Polaków twierdząc, że szalony Macierewicz w swoim obłędzie demoluje polską armię i kraj nasz nie będzie w stanie się bronić, nawet, jak nas napadnie Republika Kosowo.

Suma wszystkich strachów ( wyrażenie zaczerpnięte z książki Toma Clancy'ego "The Sum of All Fears" z 1991 roku), ma tylko jeden cel:
- zbudować w jak największej grupie Polaków taką nienawiść, czyli przeciągnąć ich na stronę zła, czyli, jak zwykle, wrogów Rzeczpospolitej, by nie dopuścić do wymknięcia się naszego kraju ze szponów neo-kolonizatorów: globalnej finansjery, uzurpatorów z Brukseli, zidiociałych z bogactwa miliarderów, oraz naszych nieustannych oprawców z Berlina i Moskwy.
Trzeba obalić paskudną władzę Kaczyńskiego, bo stanowi ona zagrożenie dla umówionego w Wersalu, Jałcie, Genewie porządku świata. I wmówić Polakom, że właśnie dla nich ta władza jest zagrożeniem największym.

Już nigdy nie można dopuścić, by powtórzyła się fatalna sytuacja z roku 1980-go. Dziesięć milionów dorosłych Polaków, czyli prawie cały naród, ramię w ramię, razem, bez swarów i kłótni, to wielkie niebezpieczeństwo. To niesamowita potęga. Takiej armii nikt nie byłby w stanie pokonać.
Trzeba robić wszystko, by nic takiego ponownie nie nastąpiło.
To by kompletnie rozwaliło projekt Nowego Wspaniałego Świata.
Polacy muszą być skłóceni. Pęknięcie już jest. Teraz trzeba je tylko poszerzać i pogłębiać.

Niedawno pisałem o tym [1], że ciągle kombinują i zrobią wszystko, by pod kolejnym fałszywym pretekstem wystraszyć większość rodaków, by wyszli i na ulicach i barykadach obalili rząd, który uprzednio znienawidzą.
A znienawidzą za to, że jak podpowiadają w kraju, w sprzedajnych mediach i za granicą, w centralach anty-polskich, Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z Unii. Chce zniszczyć piekne marzenie Polaków o życiu bez granic i byciu częścią większej wspólnoty.
Zaprzeczenia i logiczne argumenty nic tu nie wskórają. Bo w stosunku do prymitywnego strachu i zbudowanej na nim nienawiści, rozum, logika i zdrowy rozsądek nie mają szans. A "gdy rozum śpi, budzą się upiory" [2].
Tu władze muszą poszukać innych sposobów by podjąć walkę z wrogiem, który w wojnie odwołuje się do najprymitywniejszych instynktów.


Strach to jedna z podstawowych emocji rządzących zachowaniem całego świata.
Gdy wczoraj piekielna nawałnica uderzyła w nocy w mój dom, to najwięcej czasu zajęło mi uspokojenie i wyprowadzenie mojej małej terierki z paniki i przerażenia, jaką wywołała wyjąca wichura i potężne grzmoty potwornej burzy.
Trwało to nie więcej niż pół godziny, a psa uspokajałem chyba ze dwie. Strach spowodował panikę. Zwierzę trzęsło się jak osika. Nie oddychało normalnie – hiperwentylacja tylko pogłębiała ekstremalny stres. Chciało tylko uciekać.
Wiele wysiłku mnie kosztował przywrócenie małej suczki do normalnego stanu.

Manipulatorzy zajmujący się Polską usiłują spowodować jak najwięcej strachu wśród ludności w taki sposób, by wytworzyć poczucie niebezpieczeństwa i zagrożenia, czego źródłem ma być obecna władza, którą z tego powodu trzeba znienawidzić.
Tutaj właśnie strach jest bramą do zła, którego wyrazem jest nienawiść i pogarda, uczucia przed którymi Jezus Chrystus przestrzegał.
A rozdarcie, czy pęknięcie w narodzie, sprytnie podsycane i karmione, powoduje, że te paskudne postawy skierowane są już nie tylko przeciwko niemalże przysłowiowym – Kaczyńskiemu, Macierewiczowi i Ziobrze, lecz coraz bardziej i szerzej, przeciwko wszystkim obywatelom, którzy mają dość rozumu i odwagi, by popierać konieczność naprawy kraju.
Jest pogarda przeciwko beneficjentom programu 500+. Pogarda przeciwko wiernym demonstrującym swój hołd ofiarom Tragedii Smoleńskiej. I pogarda w stosunku do rodzin, które może po raz pierwszy przywiozły swoje dzieci na plaże Bałtyku. Jak to zaprezentowała zniesmaczona Jaśnie Pani Agata Młynarska, przedstawicielka ekskluzywnej warszawki.
Tak się podjudza i jątrzy, by rosło pęknięcie w narodzie, by zło zaczęło panować, byśmy w końcu chwycili się za łby i w rezultacie doprowadzili do destrukcji państwa.
Tylko o to naszym wrogom chodzi.
A arogancka, jaśnie pańska warszawka nie pamięta o powstaniu Jakuba Szeli, gdy podjudzone przez Wiedeń i austriackiego okupanta chłopstwo rozpoczęło rzeź polskiej szlachty w sposób, który był modelowym przykładem Rzezi Wołyńskiej. Tego im zagraniczni mocodawcy nie mówią, że jak dojdzie do starcia, to ofiary będą po obu stronach.

Tych, co niełatwo przestraszyć, można spróbować kupić. Podobno ważna jest tylko cena. Niemoralnych cyników w każdej społeczności jest paru.
Ostatnio zastanawiam się, czy aktor, którego dotychczas darzyłem dużym szacunkiem, pan Piotr Fronczewski, został przestraszony, czy kupiony? A może jeszcze jakąś inną metodę zastosowano, że pożegnał się z rozumem.Czy, trzeba to każdorazowo podkreślać, demokratycznie i sprawiedliwie wybrana władza, poradzi sobie ze złem, które chce ją zwalczyć, za pomocą strachu i pogardy, które mają podzielić naród?
Nowe, zastosowane metody wojny informacyjnej, hybrydowej, totalnej, czy, jak ją zwał, wymagają w walce z wrogami również nowych, niekonwencjonalnych metod.
Zasadniczo obecnie główny, nasz cel jest jeden – nie dopuścić do pogłębiania się rozdarcia w narodzie.. Bo na to wróg postawił.
I, jak to już powiedziałem, tu walka rozumem, logiką i rzeczowymi argumentami niewiele daje. Tu chodzi o emocje, które zazwyczaj decydują o wygranej lub przegranej. Tu również potrzebne są nowe metody.
Jak wojna hybrydowa, to z obu stron.
[1] http://naszeblogi.pl/47669-przerazilem-sie-scenariusz-w-ktorym-mozna-nas-pokonac
http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/miejsce-polski-jest-pod-butem-europy (link is external)
[2] Kiedy rozum śpi, budzą się potwory lub Gdy rozum śpi, budzą się demony, Kiedy rozum śpi, budzą się upiory (hiszp. (link is external) El sueño de la razón produce monstruos) – rycina hiszpańskiego malarza Francisca Goi (link is external)

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:27)

Komentarze

Jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać na nowelizację ustawy dot. środków masowego przekazu (a w zasadzie środków masowej komunikacji). Jeśli dojdzie ona do skutku, w projekcie której jest zapis o maksymalnym progu 20 % kapitału zagranicznego w stacjach radiowych i telewizyjnych, - to będzie nam łatwiej pokonać działania antypolskich stacji w szerzeniu rozłamu polskiego skołowanego (czyt. ogłupionego) społeczeństwa.

Ale do czasu, kiedy to takie stacje radiowe, jak: Radio Zet, TOK-FM, RMF-FM, czy telewizyjne: TVN, Polsat, Stopklatka, Wirtualna Polska i wiele innych nie zostaną "poskromione" w swych antypolskich działaniach, - my... szarzy, ale światli patrioci nie powinniśmy unikać spotkań i rozmów (na argumenty) z tymi, którzy utożsamiają się z KOD-owcami czy Obywatelami RP. Tak, wiem... nie jest to łatwe, zwłaszcza że nasi adwersarze mają potężny kłopot z właściwą oceną rzeczywistości, w której się znaleźli i nie przyjmują żadnych argumentów do wiadomości. Ale... krople potrafią wydrążyć skałę.

 

Pozdrawiam,

Satyr    

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1546372

Nawet nie wiesz Janku ile ja rozmawiam. I widać od razu, czy warto rozmawiać, czy osobnik jest już tak zakręcony, że rozum poszedł spać, a on powtarza tefałenem, budką, czy neumannami.

Niestety, znam wielu, którzy dzięki postawie po-psl dużo zarabiali. Ci mali kombinatorzy nigdy nie poprą dobrej zmiany. Oni grają tylko na siebie.

A media? Nie ma litości, muszą być polskie.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546385

Herbert o III RP i Michniku

"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował 'socjalizm z ludzką twarzą' . To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem."*

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1546462

wielka i głęboka jak Rów Mariański, tego się nie da załatać, tutaj potrzeba najwyższej klasy specjalistów.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1546375

Oj, czy taka ogromna?

Na protestach potrafią maksymalnie zgromadzić 50 tyś. Co to jest wobec 8 mln wyborców PISu?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546386

W tej kadencji już się nic nie załatwi, może w następnej jak PiS wygra większością mogąca przegłosować veto. Acha i nie chcę się jednoczyć z p.Lisem czy Schetyną albo p. Holland czy innym Bodnarem

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1546378

Jedność nie polega na tym, że musi tam również być p. Lis, Schetyna, czy Bodnar.

Tych, co popełnili przestępstwo należy wsadzić, a szubrawców wyłączyć poza nawias wspólnoty.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546387

Dlatego bardzo poważnym błędem jest, że na to sianie nienawiści się dozwala pod pretekstem tzw. "pluralizmu".

Od mediów cała dobra zmiana powinna się zaczynać, ale PiS niestety jakoś tego nie rozumie. Zresztą teraz powoli zaczyna się robić już za późno, bo zanim jakiekolwiek posunięcia zaczną przynosić efekty to musi minąć trochę czasu i już będą następne wybory. A żadnych działań jeszcze nawet nie podjęto.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1546381

Tak, to wszystko jest nieco spóźnione, ale też nikt się nie spodziewał, że atak będzie taki totalny, brutalny i nieczysty.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546388

Po całym niszczeniu prezydentury śp.Lecha Kaczyńskiego i po Smoleńsku należało (i dalej należy) spodziewać się wszystkiego najgorszego oraz każdego wyobrażalnego i niewyobrażalnego  łajdactwa. Tym ludziom nie wolno dawać do ręki nawet megafonu, a cóż dopiero ogólnopolskich mediów.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1546406

... oraz jego realizacja po wygranych wyborach przez Zjednoczoną Prawicę... są Tobie obce.

Dobrze wiesz, z jakimi oporami "totalniaków" spotyka się proces legislacji ustaw w ramach "Dobrej zmiany". "Totalniacy" bowiem stosują argument "nie, bo nie! i... aby było tak, jak było".

Zresztą nie jest możliwe natychmiastowe wprowadzanie zmian frontalnie w każdej dziedzinie jednocześnie, chociażby z tego powodu, że jedne zmiany są uwarunkowane wcześniej przeprowadzonymi zmianami w innych sektorach. Zsynchronizowanie tych działań stwarza nie lada problem, ponieważ każdy,... dosłownie każdy projekt ustawy napotyka na opór "totalniaków". Przekłada się on na odwlekanie w czasie, bo wymuszane są dodatkowe ekspertyzy, opinie, kolejne czytania w sejmie, debaty itp.

Ponadto: - lewacko-libertyńscy komisarze z Unii Europejskiej są "hamulcowymi" w stosunku do procesu "Dobrej zmiany" w RP (vide projekt ustawy ws. podatku dochodowego zachodnich sieci sklepów wielkopowierzchniowych na terenie Polski). Przełamanie tej bariery jest możliwe, wszakże pod warunkiem że Sejm i Rząd RP nie ugnie się pod naciskiem cwaniaczków z UE i nie podda się jej głupiemu i bezmyślnemu szantażowi "obcięcia" kwot z funduszu europejskiego. Nie ma takiej opcji w traktacie, jaki obowiązuje RP wobec UE!!! Viktor Orban na Węgrzech postawił "na swoim" i wygrał.

Jeśli ze strony UE będzie coraz więcej sprzeciwu w stosunku do "Dobrej zmiany" w RP, to będziemy się musieli poważnie zastanowić nad celowością przeprowadzenia... Polexit-u. Dość mieliśmy półwiecznej "czapy" sowietów, a rząd Jana Olszewskiego spowodował wyprowadzenie wojsk sowieckich nie po to, by teraz niemczury i lewactwo holendersko-belgijsko-francuskie narzucało nam swoje chore pomysły na życie,... nasze polskie życie, nie zaś życie "europejczyka".

 

Pozdrawiam,

Satyr 

 

       

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1546389

A kto twierdzi, że trzeba zmiany wprowadzać natychmiast w każdej dziedzinie?

Ja mówię, że od mediów trzeba było zacząć gdyż to dałoby podstawową osłonę całej reszcie. Pierwsze co się robi to wytrącanie przeciwnikowi jego najważniejszej broni. Siła tych wszystkich komisarzy ludowych polega wyłącznie na tym, że znajdują rezonans w Polsce. A ten rezonans zapewnia V kolumna właśnie poprzez media i tak wracamy do początku. Bez tego to oni mogą nam nagwizdać.

Jeśli Polskę uda się rozwalić to nie zrobią tego żadni komisarze ani ruskie czy niemieckie tanki tylko sterowane z zagranicy siły wewnętrzne. A podstawową bronią tych sił wewnętrznych jest mieszanie ludziom w głowach na masową skalę. Wprowadzając dobrą zmianę nie ustawiono prawidłowo priorytetów.

Natomiast co do Polexitu to zapewne nie zauważyłeś, że dzisiaj to woda na młyn Schetyny i targowicy bo ich narracja rozwija się w tą właśnie stronę.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1546404

Jak najbardziej słuszna uwaga. Tylko... jak wielkie gromy by padły ze świata, gdyby na początku uchwalić, że media mają być zdecydowanie polskie? To jest po prostu problem techniczny. Niestety zagrywek Erdogana nie możemy stosować. Choć chciałoby się.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546414

Dlatego taka repolonizacyjna ustawa to wisienka na torcie. Najpierw trzeba było uchwalić zmniejszenie limitów reklamowych do np. 5 minut na godzinę, a potem walić karami ile wlezie. Kary oczywiście też odpowiednio podnieść bo obecne są zdaje się śmieszne. Żadnych górnolotnych armat tylko finanse, finanse i jeszcze raz finanse. Dzisiaj, po dwóch latach, byliby już bardzo ładnie zmiękczeni - w sam raz aby poczęstować ich tą wisienką ;)

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1546433

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rów Mariański to zaledwie rowek.
Jak się mają jednoczyć powstańcy warszawscy z folkstojczami, jak AK-owcy mają się jednoczyć z UB-owcami....gdy już trzecie pokolenie podejmuje walkę? Jak się mają łączyć ...”my, szarzy,światli patrioci” ze zwykłymi polskimi szarakami? Zaznaczam, że nie zaliczam się i nie chcę się zaliczać do tych światłych. Wolne żarty !

https://www.youtube.com/watch?v=-LfQqhOB5mc

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

Verita

#1546391

Proszę się jeszcze zastanowić, o czym ja piszę.

Przede wszystkim o Polakach. Nie o volksdetchach i ruskich rabach.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546401

„Pęknięcie” (?) – nie Pękajmy - bo to tylko pęk niechęci do Prawa i Sprawiedliwości…

To pęknięcie pękającego półświatka - "niezwykłej kasty sądownictwa" zagadującej prawdę - daniami mafijno-medialnego GADA - POwora antypolskości.

POtwora - pękającego z niechęci do Prawa i Sprawiedliwości i nienawiści do wyborców prawej i sprawiedliwej demokracji...  - załatwia się z kiści, wymierzonej w skisłą POlityczną APROBATĘ ...

„konstytucyjnego” nie ścigania przestępstw-  a szczególnie zbrodni przeciwko zdrowiu i życiu ...

POpełnianych przez funkcjonariuszy (szpitalnych – tajnych ) korupcyjnych układów  załatwiających "sądownictwem" bezkarność członkom mafijnych  fraternizacji  niezwykłych kast – ewidentnie współuczestniczących w najcięższych zbrodniach (fraternizujących „łowców skór” z kastami „sądownictwa” cementowanych samorządami z ogólnopolskim  przemysłem grabarskim pasożytującym na lokalnej i narodowej „służbie zdrowia”…

"konstytucyjnym sądownictwem" umożliwiając -  nie ściganie zbrodni wyczerpującej art. 118 i art. 148 Kodeksu Karnego.

Z  "konstytucyjnego" Art. 44. o przestępczości urzędniczej nagminnie nie ściganej z przyczyn ("ZYSKÓW" od  zagranicznych mocodawców) - politycznych a „przedawnienie” ...

– Nie jest konstytucyjne- niekonstytucyjnym odwracanie uwagi Narodu - "biegiem przedawnienia" - od POlitycznego kierowania nie ściganiem przestępstw popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych jest przebiegłym skrętem 'biegłych konstytucjonalistów"

Art 44 - "Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, nie ściganych z przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn”

A propos przestępczych „sądowniczych” bo „konstytucyjnych”... „ aproBAT”  - nie ścigania przestępstw urzędniczych, samosądowych, samorządowych.

Nad profosami, systemowego pęka chwastów „konstytucyjnych” i POspolitych przestępczych

niechęci do Prawa i Sprawiedliwości -  wisi BAT ...  było nie było Prawa Państwa Prawa.

Art. 18. § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.

§ 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.

§ 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie...( ART. 44 Konstytucji 1997 roku) lub informacji; ( „ o prawnej – konstytucyjnej bezkarności”) ... na szczęście Polski do czasu demokratycznych, październikowych wyborów od 2015 roku - NARODOWEGO cywilizowania uprawniającym „Konstytucję dla Polaków” - od 1997 roku niekonstytucyjnej - co najmniej w art 44)

Odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem

(„konstytucyjnym" nie ściganiem zbrodni szpitalnych – tajnych) ułatwia innej osobie jego popełnienie.

Pozdrawiam -  J.K.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1546409

Nie za dużo można opierać się na konstytucji, która już we wstępnym założeniu jest złą.

Lecz fakt faktem - przestępstwa są niedostatecznie ścigane. Tylko:

- jest ich ogrom

- aparat wymiaru sprawiedliwości jest chory i póki się go nie wyleczy, to efekty będą mizerne.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546415

Obecna konstytucja tzw Kwaśniewskiego nie dość że jest zła,to nieprawomocna bo głosowało na nią 44% ,a powinno głosować 50% i jedna osoba. konstytucja z 1935 roku obowiązuje do dnia dzisiejszego,nawet sędziowie powoływali się  na nią w wydawania wyroków do roku 1916. Ostatnio w mas mediach mówi się o odszkodowaniach od Niemców za straty wojenne,niestety nie dostaniemy ani grosika bo nie ma ciągłości w rządzeniu bo obecna konstytucja nie jest prawomocna,dlatego Niemcy pokazują nam środkowy palec i twierdzą że nic się nam nie należy. Dlaczego nikt z tutejszych pisujących nie porusza tego tematu!!!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

 

 

 

#1546428

...mamy również dwóch prezydentów i dwóch papieży:-)
Dlaczego nikt nie porusza tu tego tematu...bo większość blogerów to celebryci i nie wiedzą wogóle o czym piszą. Podobnie ma się sprawa z politykami. Nie dostaniemy ani grosika i dziwię się, że politycy-historycy o tym nie wiedzą...lub udają, że nie wiedzą. Na podstawie jedynie ważnej konstytucji z 1935 roku obecnie panującym prezydentem jest hrabia Potocki a nie samozwańczy następny kukuniek...który jeszcze nam da popalić. Obecna konstytucja , zwana konstytucją Kwaśniewskiego, na którą wszyscy się powołują, ma taką ważność jak wprowadzenie stanu wojennego przez innego samozwańczego.... Wojna trwa...traktatu pokojowego z Niemcami wg prawa międzynarodowego jeszcze nie ma. Jednym słowem ch...d....i kamieni kupa, jak mawiał nasz drugi wieszcz narodowy. Tylko gdzie się podział naród?
Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=EELgo5q4Mn0

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1546436

Verito!

 

Ja chyba zacznę ciebie podziwiać.

Tak już w tym naszym popieprzonym kraju jest. A to chyba dobry powód, by naprawiać go z całych sił.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546442

Twój zachwyt "Idą"...jakoś przełknęłam, Gójską też, próbując to sobie różnie tłumaczyć. Jednak podziw dla Piłsudskiego...to już nie może być przypadek. To albo głupota albo prowokacja.
Chcesz zrobić z tego portalu Niepoprawni IL ? Czy to jest droga do Judeopolonii?

Na krótko przed swoją śmiercią, Piłsudski wypowiedział słowa, w których megalomania ścigała się z pogardą do Polski i Polaków.
„Lecz gdy po śmierci stanę przed Bogiem, będę Go prosił, żeby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi”
Piłsudski i piłsudyzm były nieszczęściem dla Polski odrodzonej po 123 latach niewoli. Wystarczyło dziewiętnaście lat wolności – i znów niewola, a niewiele brakowało, by ta wolność potrwała zaledwie dwa lata – gdyby generał Rozwadowski, generał Haller, generał Zagórski i generał Sikorski nie uratowali Polski w dniach 13-16 sierpnia 1920 roku, kiedy Piłsudski uciekł do swojej konkubiny Aleksandry Szczerbińskiej i swoich z nią nieślubnych córek – gdy decydowały się losy Warszawy, Polski, a także losy Europy całego XX wieku.
https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/26/w-niewoli-mitu-pilsudyzmu-henryk-pajak/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1546493

Ten taki czy owaki to po prostu świniazgdyni i tego się trzymajmy.

Człowiek bez krzty honoru i ambicji,wchodzący w dupę każdemu, który pozwoli mu zamieszczać swoje wypociny i mitomańskie konfabulacje.
Próbował mnie obrzucić, chazarskim zwyczajem, błotem jakoby Jarek Ruszkiewicz handlował niewolnikami na plantacjach pomidorów we Włoszech. Żadnych dowodów ten śmieć nie przedstawił do dziś i usunął notkę gdzie najbardziej "udowadniał". Zwykły oszczerca, śmieć bez honoru. A broni go Satyrek i jego "laska nebeska" Eva czyli satyrek w podomce.:))

Napisał w komentarzu -
//Aż... ponownie pojawił się osobnik, postać nieciekawa, niejaki Spirito Libero, który, gdy prawdę o nim kiedyś ujawniłem, tak, że właściwie nie ma co już szukać w poważnej blogosferze, podąża za mną wszędzie i tworzy mi nowy życiorys - przestępcy i kanalii, syna przestępcy i kanalii i otoczony rodziną taką samą//

To ja się znowu pytam gdzie te dowody śmieciowego konfabulatora z Gdyni? Dlaczego usunął notkę (mam zrzut) gdzie mnie opluł publicznie?

Świnia z Gdyni to mało powiedziane, gnój wyprany z resztek honoru i godności. Tchórz, który dziś napisze a po wytrzeźwieniu rano usuwa. Zwykła wesz łonowa.
Damski bokser, może zaświadczyć Pani Kossobor i jej przyjaciółka, która razem z mężem pojechała do gnoja z Gdyni, żeby odzyskać obraz. Linku nie dam, każdy znajdzie.

Ja nie mam czego szukać w "poważnej" blogosferze? No to jaja sobie robi Świnia z Gdyni :))))
On może pisać tylko u tow.Targalskiego i tutaj jak znowu zrobił laskę Gawrionowi (i jeszcze może satyrkowi, tego nie wiem). Wyrzucony skąd się dało, z NEon24 sam osobiście go wywaliłem.
Gdzie ja piszę i jakie portale przedrukowują moje notki to każdy sam może sprawdzić :)

Śmieć z Gdyni. To powinien być jego nick.

PS.

Przepraszam Panią Veritę za off topic ale Pani to nieliczny normalny przypadek w "niepoprawnej" piaskownicy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

SpiritoLibero

#1546505

Twój pogląd jest twoją własnością. Ja to akceptuję, choć mam inny.

Wracając do opozycyjnej działalności Piłsudskiego, trzeba wziąć pod uwagę jego silne zaangażowanie w sprawę polską. Nie da się ukryć, że nie byłoby niepodległej Polski okresu międzywojennego, gdyby nie zaangażowanie na tym polu przyszłego Naczelnika Państwa Polskiego. Przy ocenie Józefa Piłsudskiego trzeba również wziąć pod uwagę kluczowe zwycięstwo nad wojskami bolszewickimi w bitwie warszawskiej, która chociaż w końcowym efekcie nie uchroniła nas przed panowaniem komunizmu, to z pewnością odroczyła ten przykry moment w dziejach naszego kraju o kilkanaście lat. Kto wie jaki byłby bieg historii, gdyby tamta wojna zakończyła się okupacją Polski przez nowo powstałe ZSRR. Z tego, jak i z innych, wymienionych przeze mnie wcześniej powodów, trudno o jednoznaczną opinię na temat działalności Józefa Piłsudskiego, ponieważ było w niej sporo plusów i minusów. Jedno wszak nie ulega wątpliwości: osoba Marszałka Józefa Piłsudskiego z pewnością ma swoje miejsce w historii naszego kraju, ale jego generalną ocenę pozostawmy historykom. Problem tkwi w tym, żeby owa ocena była bezstronna i pozbawiona jakichkolwiek wpływów politycznych. Upolitycznienie takiej oceny nie przysłuży się bowiem tak ważnej nauce, jaką jest historia. Społeczeństwu powinny być znane wszelkie, nawet te najmniej wygodne fakty z życia nie tylko Marszałka, ale każdej innej, ważnej dla naszego kraju postaci historycznej i to niezależnie od rządzącej opcji politycznej. Tylko w ten sposób wnioski płynące z historii mogą przynieść nam wszystkim jakiś pożytek.

To nie ja to napisałem. To pewien profesor, historyk, który raczej Piłsudskiego nie lubi.

"[...]Piłsudski traktował religię instrumentalnie. Mimo, że został wychowany w wierze katolickiej, nie był przesadnie wierzący, przez niektórych był nawet posądzany o ateizm. Dwa razy zmieniał wiarę: z katolicyzmu przeszedł na protestantyzm w celu wzięcia ślubu ze swoją pierwszą żoną Marią Juszkiewiczową, która była rozwódką i miała dzieci ze swojego poprzedniego związku. Następnie Piłsudski powrócił do Kościoła katolickiego w celu wzięcia ślubu z drugą miłością, Aleksandrą Szczerbińską.

 Niektórzy mieli za złe Piłsudskiemu, że tak pośpieszył się ze ślubem i że osobiście nie pojechał na pogrzeb Marii, ale wysłał tam brata Jana. Wydaje się jednak, że nic go już z pierwszą żoną nie łączyło. W 1918 r. przyjaciółka i nieformalna żona Piłsudskiego, Aleksandra, urodziła córkę Wandę, a w 1920 r. – Jadwigę. Piłsudski nie mógł ożenić się z Aleksandrą, ponieważ jego żona Maria Juszkiewicz nie zgadzała się na rozwód. Ślub odbył się dopiero 25 października 1921 r., już po śmierci Marii, kiedy Józef Piłsudski był Naczelnikiem Państwa. Oboje mieszkali w willi Milusin w podwarszawskim Sulejówku."

Anna Staszewska „Życie prywatne Józefa Piłsudskiego”

To ci wystarcza, by mieć o JP tak fatalne zdanie? Ty masz jakiś kłopot z facetami.

 

JK

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546506

Przecież w tym przypadku idzie o fakty...nie o poglądy.

Co mi ma wystarczać??? Te parę faktów o niemoralnym życiu tego osobnika?
Wielu historyków już oceniło jego stosunek do polityki ,do Polski, nie przywiązując szczególnej wagi do jego „przygód miłosnych”...lub kurwienia. Różnie się dziś określa takie zachowanie, w zależności od poglądu. Tu się zgadzam, że takie poglądy są moją i twoją własnością Ale tylko to.
Jego podłe zachowanie wobec Polski do już nie jego prywatna własność. Człowiek niewykształcony, prostacki w zachowaniu, przesądny (ważne decyzje podejmował pod wpływem impulsu lub z kart). Już jako Naczelnik Państwa brał udział w tajnych zebraniach masonów i uczestniczył w seansach spirytystycznych. Po trupach parł do władzy. Polityk bez głębszej wizji politycznej dla Polski, bez wiary w istnienie suwerennego państwa polskiego: zwolennik straceńczej idei powstańczej i podporządkowania się Niemcom. Samouk wojskowości, sam siebie mianował Marszałkiem Polski (19.03.1920 r.)!!! Nigdy nie służył w wojsku, nie miał żadnego doświadczenia bojowego – Legionami dowodzili zawodowi wojskowi austriaccy (Austriacy otwarcie przyznawali, iż jest dyletantem wojskowości, ale trzymają go ze względów politycznych). Był rasowym rewolucjonistą.
– 12 maja 1926 r. siłą obala legalny rząd – w bratobójczych walkach zginęło 379 Polaków, a 920 zostało rannych. W ówczesnej sytuacji politycznej Europy była to zbrodnia, której owoce zebraliśmy w 1939 r. Zamach był inspirowany i finansowany przez Anglików za pośrednictwem lóż masońskich.
– Na jego polecenie skrytobójczo zamordowano wybitnych generałów Polaków (potencjalnych kandydatów na stan. Naczelnego Wodza): gen. Zagórskiego, gen. Rozwadowskiego, gen. Malczewskiego, gen. Hempela, gen. Franka; innych zdymisjonował (np. Dowbór–Muśnicki, M. Januszajtis, J. Haller, Szeptycki, Sikorski). Na generałów mianował ludzi miernych, ale ślepo sobie oddanych. Wojsko uczynił prywatnym folwarkiem.
– R. Dmowski po odbytym z nim spotkaniu 21.05.1920 r., stwierdził: „To człowiek niepoczytalny, nie da się z nim sensownie rozmawiać!”.
Wybitny uczony prof. F. Koneczny rządy piłsudczyzny oceniał jako zapaść cywilizacyjną Polski, narzucenie narodowi mieszanki cywilizacyjnej bizantyńsko–turańsko–żydowskiej. Rydz Śmigły w prywatnych rozmowach z zaufanymi osobami uważał Piłsudskiego za człowieka nienormalnego.
https://wolnemedia.net/prawda-o-pilsudskim/

P.S. Co do facetów, o których pytasz, to owszem, mam kłopot z satyrycznymi megalomanami, do których zaliczał się samozwańczy marszałek, nasi wszyscy, bez wyjątku powojenni prezydenci, paru adminów portali"prawicowych"i paru Niepoprawnych. A właściwie to raczej oni ze mną mają kłopot...bo nie tańczę tak jak Jožin z bažin z opery mydlanej. Z prawdziwymi mężczyznami nie mam kłopotów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1546521

bzdety godne ubecji

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1546539

Czy mogłabyś podać choć dwóch poważnych naukowców - historyków, którzy wyrażają takie opinie i potwierdzają te fakty? Bardzo chętnie sobie poczytam.

Z góry dziękuję.

JK

Braun, Coryllus, Łysiak, Ziemkiewicz, czy Michalkiewicz to niestety nie są fachowcy, więc za nich dziękuję.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546541

Wszystko prawda, można więcej dorzucić.
Ziuk (Selman) zwany też "marszałkiem" to był niemiecki agent i kurwiarz. Tylko debile go popierają. Niektórzy są efektem zmasowanej propagandy ale reszta to niemieckie pieski, jak Tusk.

Ja jestem z południowych Kujaw, gdzie mój dziadek był swego czasu Powstańcem. Ten niemiecki kurwiarz nie pomógł ani jednym żołnierzem.
Zdrajcy Polski, jak ta świnia z Gdyni go wielbią bo bo to był niemiecki, masoński i żydowski agent.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

SpiritoLibero

#1546551

Cóż powiedzieć Marynarzu na Twoją doskonałą analizę tej rzeczywistości, którą nam serwują szetyńskie spetrusiałe głupki i inne badziewie ?  Rwą ten postaw sukna jak rwali od zawsze, ale jak Zauważyłeś, nie są w stanie zrealizować swych zamiarów, tak jak i poprzez wieki im to się nie udawało. POLSKIEGO DUCHA nie pokona nigdy nic i nikt. Z pomocą TEGO co nad nami PRZETRWAMY !

Każdą burzę.........

https://mail.google.com/mail/u/1/?ui=2&ik=e0b2d0a1fa&view=att&th=15ddfc6727c02408&attid=0.1&disp=safe&realattid=f_j6buvkn30&zw

https://youtu.be/_6UsAgIHqyM

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1546418

Optymistycznie

 

mam głębokie przeczucie, że tym razem wygramy. Ze zdrajcami i splatfusiałą Europą.

Siedem lat chudych już było.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546444

A ja pozwolę sobie "skomentować" siebie. 

Podesłał mi Przyjaciel dziś w nocy tekst z tego linku :

https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2016/05/29/slowianska-sila-najwiekszy-skarb-rasy-aryjskiej/

Muszę przyznać, że choć godzina późna, a właściwie to bardzo wczesna, bo 5 rano, a tekst długi, przeczytałem od "deski do deski". Czy właściwym słowem będzie, gdy użyję wyrażenia, że jestem w szoku ? Oceńcie Sami. 

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1546484

Ta marynarska naliza jest tak doskonała...jak twoja poezja. Kończ waść, wstydu oszczędź !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1546524

... do rozbicia totalnej opozycji i mafii w togach, strach u nich już się objawiał obsrywaniem gaci i histerycznym wyciem, niczym hieny gdy stracą pożywienie, bo lwy im to zabrały.

Naprawa Polski nabrała tępa i już było blisko do rozbicia mafii w togach, która chroniła wszystkie patologie które PO-PSL zrobiły przeciw Polsce.

I wbito nuż w plecy i reformy zatrzymano, pan prezydent Duda wetując ustawy o sądownictwie, zatrzymał naprawę Polski na wiele miesięcy. POdając tlen i kroplówkę dla konającej mafii w togach i proniemieckich partii POlitycznych PO-PSL-Nowoczesna.

Jutro to jest 15.08.2017 jest święto Wojska Polskiego i pan Duda znowu włożył kij w szprychy, nie będzie awansów na generałów, których wskazał minister MON pan Macierewicz.

To już nie jest przypadek, tylko świadome działanie, by było jak było!!!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1546419

Nawet mi cię trochę żal... Tyle nadziei i doopa blada.
Ja nigdy nie miałem takich złudzeń i śpię spokojnie, nie mam koszmarów :)
Jak napisałem dawno temu, że "Duda to nie mój prezydent" to najwięcej oburzał się autor tego bloga i mieszał mnie z błotem. I co? I wyszło na moje :)))))))))))

Gdyby był człowiekiem honorowym to powinien mnie przeprosić ale on tego nie zrobi bo jest pozbawiony honoru. A ostatnio słyszałem nawet, że to świnia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

SpiritoLibero

#1546434

Tak pisałeś o tym już dużo wcześniej i to prawda, ja poczekam do września, co pan Duda wymyśli.

Najwyraźniej wrócił do korzeni z Uni Wolności, gdzie w tej partii był. Ja osobiście nigdy nie zawiodłem się na Jarosławie Kaczyńskim, jestem z nim jeszcze za PC. 

Będzie pan Duda wywijał i blokował naprawę Polski, to za 2,5 roku przegra wybory z kretesem, bo elektorat który go popierał, nie będzie na niego głosował i będzie krótka piłka. Czasy się już zmieniły by można było bezkarnie olewać wyborców.

Żal jest, ale to jest polityka i trzeba być twardym i przygotowanym na takie ewentualności i dalej robić swoje i służyć Polsce.

By była wielka i niepodległa, a Pan Bóg osądzi, czy dobrą drogę obrałem.

A wrzesień pokaże, czy pan prezydent Duda, przeistoczy się w Adriana Maliniaka!!! I czy będzie prezydentem czy rezydentem???

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1546435

 Może IMPEACHMENT JEST DOBRYM WYJŚCIEM  ???!

 Duda się już wydudkał.

Zawiódł nas wszystkich - jego WYBORCÓW.

Duda to pusta dziś dudka.

I chyba stoją za nim złe siły, zdaje się - ci co w 

myckach.

A przecież wina Dudy większa !

niźli dla USA była kiedyś jakaś 

Monika Lewińska.......

 

( a tate też miała myckowego, ciekawe, że wszędzie te związki zła wszelakiego są tak związane z tą nacją ludu ongiś wybranego  Aj ! Waj !)

WIEDZIAŁ STWÓRCA CO CZYNI PRECZ ICH WYGANIAJĄC Z ZIEMI KIEDYŚ OBIECANEJ............

 

https://us.search.yahoo.com/yhs/search?hspart=itm&hsimp=yhs-001&type=smy_sgnsft_17_32_xtn&p=bill%20clinton%20impeachment&param1=1&param2=f%3D4%26b%3Dchrome%26ip%3D24.115.54.85%26pa%3Dsearch-manager%26type%3Dsmy_sgnsft_17_32_xtn%26cat%3Dweb%26a%3Dsmy_sgnsft_17_32_xtn%26xlp_pers_guid%3Dc4fded19214b09149b836e7fd694d3a2%26xlp_sess_guid%3Dc4fded19214b09149b836e7fd694d3a2-a2e5-f6938dba54e8%26uref%3D%26abid%3D12312%26xt_abg%3D13517%26xt_ver%3D10.1.1.65

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1546445

Przestań pisać o polityce bo nie masz o tym zielonego pojęcia. Zajmij się lepiej jakimiś opowiastkami marynarsko-przemytniczymi. Opisz np.jak ci sektorowy tatuś załatwił etat w PLO i takie tam ale nie męcz już swoimi konfabulacjami.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

SpiritoLibero

#1546454

umnyj z waści spiritolibero.

PO siedmioletnim dorobku TO widać

 :

.......Punkty komentatora: -20959

Punkty blogera: -331

Suma (wszystkie kategorie): -21284..........czyli mnieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej niż zero !

 

słychać i czuć. 

Nie chcesz jadła ? napoju ?

OSTAWŻE NAS W POKOJU !

 

A kysz !  A kysz !  A kysz !!!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2
#1546458

Nie panu oceniać, kto ma pojęcie o polityce, a kto nie. Radzę powściągliwość (oj! - trudne słowo) w wydawaniu opinii bez dowodów o przemycie i o tym, że tata załatwił synowi pracę w Polskich Liniach Oceanicznych. To jest pospolite chamstwo!!!
 
Jak powiada mój mąż, mogę (dla równowagi) napisać, że SpirytoLibero po wieczornej Mszy św. wyrywa wychodzącym z kościoła starszym kobietom z rąk... torebki w pozyskaniu paru groszy na "winiawkę", bo już nie może sobie poradzić z delirium clemens. Przyjemnie ci teraz oszczerco???

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1546463

Sami się "powściągnijcie".
Te wasze maniery rodem z piaskownicy jedynie mnie śmieszą.
A co dotyczy świnizgdyni (to jego określenie, nie moje) to na wszystko o czym piszę mam twarde dowody. Dotarło?

Świniazgdyni to oszczerca bez honoru i nie zasługuje na żaden szacunek, to śmieć internetowy na co jest mnóstwo dowodów. Broniąc go stajecie w jednym szeregu z podłym oszczercą, tchórzem i człowiekiem pozbawionym honoru.
To by było na tyle.
Bez odbioru.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

SpiritoLibero

#1546468

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1546469

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ta opera mydlana nazywa się "S - jak satyryczna miłość". Pewnie niedługo nowy seriał zagości w narodowej tv zamiast "M - jak miłość".
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1546525

Stanowczo doradzam stanowczość. Yest to zestaw strategij zachowania pomiędzy lękiem a agresją jako reakcyami na drugich działania wrodzonemi. Znana jest ta wyuczona postawa w obecney dobie jako asertywność co jest wtórnie spolszczoną wersją słowa assertivity-stanowczość. Jeśli mnie pamięć nie myli to bolszewia w terminach prawdy bliższych była parlamentarną mienszewia a mienszewia sporą bolszość w dumie onego czasu miała. Z Arystotelesa wywodząc zasadę złotego środka jako dźwigni postępowania poczciwego należałoby natychmiast  w środek on pal dobrze zastrugany wsadzić i naciągnąwszy dopilnować aby dość głęboko wszedł. A zdecydowanie pewnie i asertywnie właśnie postępować konieczną przemocą się posłużywszy i nie czekać, aż owa bolszewia w istocie mienszewią sromotną bedąca w jakims ruskim pokerze ze zmiana reguł losową lub ni z gruszki ni z pietruszki sama nam nogi rozłoży. Bo w istocie wszeteczna dziewka to jest na każdy pal swój kołczan nastawiająca z pominięciem powinności względem swoich gustująca we wdziękach obcych. Uderz szydercę a zmądrzeje prostaczek.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1546466

Witam!

Wszystkie te rozważania, przyznam mądre, aczkolwiek niepotrzebnie ubarwione staropolszczyzną, bo żyjemy tu i teraz, biorą w łeb, gdy działa psychologia tłumu. Mistrzowie manipulacji wiedzą, które guziki naciskać, by złoty środek nigdy nie wystąpił.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546475

Sam dywaguję, czy on gorset sarmacki z siebie zrzucić, bo wobec dekonstrukcji naszych duchowych konstrukcji jest on teatralną rekonstrukcją, a tu trzeba , jak mawiał kapitan Bomba: pii...pii...( bez cenzury pii... pii... to żołnierze napie.dalać! dla nie znających owego nieskomplikowanego wojaka i jego historyjek)Czyli, jakem rzekł w on środek pal dobrze naciągnąć

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1546584

Ja to napisałem, bez jakichkolwiek złośliwości. Fajnie jest usiąść, jak sam to lubię, na wygodnym fotelu i poczytać sobie Pamiętniki Paska. Lecz czasy stały się niesłychanie szybkie. To i przekaz jest bardziej po to, nie żeby się nim rozkoszować i smakować, tylko by trafiał w odpowiednie miejsce w mózgu i brzmiał, jak grzmot.

A w moim wieku panie, to teraz tydzień ucieka, jak kiedyś jeden dzień.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546588

Zagłobo- pro polskie(od staroPolskiego) brania za głowy baranie i Mających wyMoszczone , ma przed sobą przyszłość, tak jak od wieków inteligentne myślenie dla dobra - między innymi- uZYSKało życiowy wstęp do obecnego myślenia dla dobra przyszłości...

Dla Polski - dobrze Myślący, nie POwinni POMIJAĆ ...

- "POWINNOŚCI względem Swoich...gustując we wdziękach Obcych... uderz szydercę a zmądrzeje prostaczek".

Na krytyce - krzykliwych PRAW(dla) mocnych ZŁOdziei...

Byćmoże - być może, że skorzystają z tEgo -  ciche prawa Słabych - bo Mocnych duchowo- wewnętrznie w głowie - jak w Zagłobie sum... czyTając (w sumie)-sumienni Ludzie Są w Polsce.

Uszanowanie doborowym-poborowym sumieniom oddanym Polsce:)

j.k.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1546485

Miało być - Zagłobo sum - pro polskie (od staroPolskiego) oświatowe, sumienne (branie się zgłową) za głowy (baranie) Wymoszczonych sobie - głąbów... (samo-wygodnictwa)

Ma jednak olbrzymią przyszłość- drzemiącą w Polakach - do obudzenia na dobre i staropolskiego pobudzenia dla Dobra  Polski jedynej wśród zupełnie innych Państw innych oŚwiat.

Janusz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1546486

NIEPOPRAWNI

Witajcie

 

Temat, który podjąłem, wydaje mi się ważny. Gra na emocjach w obecnej sytuacji naszego kraju, głównie polega na wzbudzaniu nieuzasadnionego strachu. To nie byle co. Gdy strach osiągnie, nawet bez przyczyny, wysoki poziom, tak, że trudno z tym żyć, to staje się chorobą. I to ciężką. GAD (Generalized Anxiety Disorder), wg. polskiej klasyfikacji - Zespół lęku uogółnionego jest obok depresji, najczęstszym schorzeniem cywilizacyjnym. I tutaj właśnie manipulatorzy, wrogowie Polski nam to fundują.

Jak określa Wikipedia:   "...Kluczową cechą zespołu lęku uogólnionego jest obecność uporczywego i uogólnionego lęku nie wiążącego się z żadnym określonym czynnikiem. Podkreśla się, że lęk ten cechuje się nieadekwatnie wygórowanym nasileniem – nie odpowiada rzeczywistym zagrożeniom.[...] ".

Czyli - tak długo będą nas straszyć różnymi, wydumanymi zagrożeniami, aż wszyscy będziemy chorzy i bierni. Tacy Polacy są dla nich najlepsi.

Bardzo jestem zadowolony z dyskusji, która się rozwinęła.

Aż... ponownie pojawił się osobnik, postać nieciekawa, niejaki Spirito Libero, który, gdy prawdę o nim kiedyś ujawniłem, tak, że właściwie nie ma co już szukać w poważnej blogosferze, podąża za mną wszędzie i tworzy mi nowy życiorys - przestępcy i kanalii, syna przestępcy i kanalii i otoczony rodziną taką samą. Przyznam, że kiedyś denerwowało mnie to. Teraz już tylko współczuję choremu człowiekowi. Mam nawet diagnozę, ale zostawiam to profesjonalistom.

Jednakże pozostaje pytanie do redakcji: - czy obecność Spirito Libero na Niepoprawnych, człowieka, którego nie znosi większość blogerów, bo najczęściej wszystkich ich poobrażał, jest czymś pozytywnym? Wyrzucono go już z większości patriotycznych portali, a jedyny przytułek znajduje na pro-sowieckich stronach. Jego obecność nikomu nie przynosi chluby.

Na szczęście komentatorzy mogą go negatywnie oceniać i jego wiadro pomyj znika szybko z dyskusji. Sam się spłukuje do rynsztoka.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546476

Powtarzam,  że największą naszą słabością  jest łagodność i pobłażliwość. Każdy oszczędzony bolszewik i lewak to potencjalnie w przyszłości polskie ofiary

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1546479

Kurcze! Ja też nie mam dla nich litości. Tyle ile oni szkody na świecie uczynili...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1546483

Dopóki jest Kaczuszka ,dopóty jest Wolna Polska...

nie będzie Kaczuszki WSZYSTKO szlag trafi.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1546480

//jazgdyni: UWAGA! Skażony Spirytus powrócił na łamy po króciutkich wakacjach karnych (wyrok, jak to w polskich sądach). Już bluzga. W jednym komentarzu tylko, napluł na trzy osoby.5 godzin 59 minut temu

cyborg: Coraz mniej podoba mi się polska blogosfera ! Osobnik wisi na stronie głównej Salonu24, a jego komentarze podpadają pod paragrafy o mowie nienawiści i jawny antysemityzm. Tymczasem wystarczy jedno lub kilka zawiadomień,
-------------------------------------------

Cyborg - to zawiadom Michnika, że napastuję twoje żydowskie prawa :))))))))))))
-------------------------------------------------------------

Świnia z Gdyni.
Ty lepiej zamknij japę resortowy chłopczyku bo jak opublikuję co wiem o tobie a przede wszystkim o twoim tate to już tylko zostanie ci zmiana nicka )))))))))))
A Danuśka udźwignie takiego nieroba alkoholika? Damskiego bokerea? Hahahahahha

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

SpiritoLibero

#1546520