Twierdza. Czy przetrwamy?

Obrazek użytkownika brian
Kraj

 Patrzcie. Oto ten co ma sny...

Właściwie nigdy nie opisywałem czegoś co mi się przyśniło. Są różne teorie. O przepracowywaniu tego co się odebrało zmysłami w ciągu dnia. O tym że wszystko jest dziełem czystego przypadku, wyładowań elektrycznych w mózgu... I takie że niektóre ze snów są bardziej, mniej wyraźnymi wizjami przeszłości, tłumaczącymi prawdziwy sens dawnych wydarzeń.
 Lub że są to przekazy ostrzegawcze skierowane do poszczególnych osób. Lub do grup lub Narodów poprzez Śniących. Zatem, póki pamiętam kolejność.
 Najpierw posesja jednego ze znajomych zakładów pogrzebowych. I druga, sąsiednia. Bliźniak w stanie surowym.
 Wszystkie okna zamurowane. Przy ścianach przystawione agregaty chłodnicze z wynajętymi generatorami prądu gdyby sieć nawaliła.
 Spytałem właściciela czy to jest to o czym myślę, popatrzył znacząco: drugi wynająłem, tanio bo się boją że nie przeżyjemy. Zrozumiałem. Będą potrzebne, wykorzysta. Nie- usunie instalacje i skuje cegły z okien.
 
 Druga część: jestem w starej budowli, zamek a raczej kościół. Biegamy od świetlika do świetlika na najwyższej kondygnacji, po galeryjce. Zamykamy wszystkie. Te których się nie da zamknąć, zamurowuje naprędce ściągnięty murarz.
 Patrzę w niebo, nadciąga potężny wał chmur. Wiemy, jest bardzo daleko, wciąż mamy czas a większość przygotowań poczyniona.
 Człowiek koordynujący prace krzyczy: ściągają ze wschodu i zachodu. Ale osłabły i pozrywa sporo dachów, ludzie przetrwają. Muszą tylko schronić się Tu i w innych Twierdzach. Nie traćmy Nadziei. Nie jesteśmy sami.
 Tutaj nie jesteśmy sami! Nie jesteśmy!!!
  Ci którzy śledzili mnie na Niepopkach widzą: siedział nad lapkiem do jakiejś trzeciej. Nad lapkiem tak. Jednak później nie dawały mi spokoju dzisiejsze wydarzenia: beatyfikacja rodziny Ulmów. Istne kłębowisko myśli o tym jak wrogowie Polski będą chcieli wszystko obrócić w niepamięć lub przeciw nam.
  Co przed nami? Kto z nami, kto przeciw?
  Patrzcie. Oto ten co ma sny...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (5 głosów)