Zapiski dyletanta Cz.5 Czy coś się sypie?

Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

 

Tworzenie optymizmu i bombardowanie nalotami dywanowymi ciągle a'la Kurski po pewnym czasie tworzy u odbiorców pewien sceptycyzm, co po wypowiedziach kolejnych oficjeli kwitowane jest, jak u mojej córki, kaszubskim wyrazem niewiary – jo, jo...

 

Cała rodzina zgodnie stwierdziła, że my wszyscy w domu już jesteśmy zarażeni paskudztwem i podobnie jak brytyjski premier Boris Johnson, w odosobnieniu przechodzimy pewne dolegliwości, których mieć nie powinniśmy. Nie jest to tragiczne i bardzo dające się we znaki – kaszel, katar, jakiś ból głowy, czy ucisk w klatce piersiowej. Ale żadna duszność, temperatury też nie ma, a ponieważ ciągnie się to dosyć długo, więc bez paniki.

 

Ponieważ jestem upierdliwy i natrętny, to cisnę ewentualne źródła wiarygodnej informacji. Cisnąłem telewizyjnych ekspertów na TVP Info.

To poważni i przyzwoici ludzie, lecz publicznie też nieco lawiranci.

Pierwszy mój sukces, to zmuszenie profesorów i doktorów do wycofania się z błędnej opinii, że Aspiryna i reszta z tej grupy, jak powiedzmy Naproksen, lub Ibuprofen, czyli Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne (NLPZ) to w przypadku koronawirusa niemalże trucizna. Boli głowa, czy masz gorączkę to bierz wyłącznie paracetamol. Dzisiaj już wiemy, że jest odwrotnie. Już nie tylko "niesteroidowe", ale same steroidy, poprawnie – kortykosteroidy, zalecają włoscy lekarze praktycy już z miesięcznym doświadczeniem z epidemią w walce o życie chorych.

Panowie eksperci u redaktora Gizy pokornie odwołali mylne zalecenia i opinie.

Natomiast jak przedstawiłem te dręczące objawy, jak napisałem na wstępie, a moje kobiety już zdecydowanie uważają za lekko objawowe przechodzenie zakażenia, to autorytety się wyłgały.

Wspomniane kaszle i odkrztuszania zdefiniowali jako nadwrażliwość oskrzelową po przebytej wcześniej grypie, lub którychś z przeziębień. Hmmm... Tyko mamy to praktycznie co roku, ale nigdy nie było tak, jak teraz. Teraz jest zdecydowanie inaczej.

 

Moja "domowa" pani doktor poradziła mi to i owo, specjalnie nie wykraczając poza standard, a jeżeli kaszel i chrypka będzie dalej dręczyć, to mam się skonsultować z laryngologiem. Dobra rada gdy większość lekarzy specjalistów siedzi w betonowych bunkrach otoczonych fosą pełną krokodyli.

 

Lecz pewne ważne spostrzeżenie wyciągnięte przez sprytnego Rachonia od naszego bohaterskiego doktora – kapitana na misji niemalże samobójczej we włoskim Bergamo, jak zwykle zostało potraktowane, jak te sterydy milczeniem, lecz ja wyłapałem.

Otóż wkrótce znowu będziemy na gwałt poszukiwać i kupować na świecie, podobnie jak te krytyczne respiratory inne niesłychanie ważne narzędzie lekarskie – przenośne aparaty rentgenowskie, lub RTG.

Niesłychanie ważne dla życia chorych jest wykonanie zdjęcia płuc, by wychwycić pierwsze momenty krytycznego stanu zapalnego.

Dla jakże ważnego świętego spokoju zaraz zacząłem poszukiwać pracowni, która takie zdjęcie może mi zrobić w każdej chwili. Oczywiście z pominięciem szpitali, bo moja życiowa doktryna zakłada, że zawsze trzeba trzymać się jak najdalej od szpitali (nie tylko w Polsce), bo to jest dla chorego najbardziej niebezpieczne miejsce.

Pracownia RTG w mojej zaufanej Spółdzielni Lekarskiej może działa, może nie, nie wiem, bo recepcja nie odbiera telefonu.

Czy prywatne pracownie są w stanie zapewnić mi odpowiedni poziom bezpieczeństwa, gdy mimo maseczki i rękawiczek jednorazowych muszę się rozebrać do pasa i własną piersią dotknąć zimnego metalu? Nie wiem.

 

Takie to właśnie mamy nowe wyzwania w tym ciężkim okresie.

 

Międzynarodowe organizacje to lipa

 

Początkowo mogło się wydawać, że międzynarodowe organizacje takie jak Liga Narodów w 1920, czy dwadzieścia lat później Organizacja Narodów Zjednoczonych mają szczytne cele, jak zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa i dbanie o międzynarodowy ład. Jednak dosyć szybko okazało się, że zasadniczo zajmują się zabezpieczeniem hegemonii wielkich mocarstw, w otoczce stwarzanych pozorów, jak pomoc biednym, głodnym i chorym na całym świecie.

Wkrótce pojęliśmy, że raczej jest to organizacja fasadowa i dosyć pasożytnicza,

Po dojściu do władzy prezydent Donald Trump chyba jako pierwsza głowa państwa otwarcie sprzeciwił się rozbuchanemu ego ONZ.

Odmówił zapłacenia zwyczajowej daniny największego państwa członkowskiego w wysokości miliarda dolarów. A potem na forum ostro zadeklarował co sądzi o ideach wspieranych przez tę organizację.

 

The future does not belong to globalists; the future belongs to patriots,”

The future belongs to sovereign and independent nations who protect their citizens, respect their neighbours, and honour the differences that make each country special and unique.”

 

Otwarcie złamał przewodnią doktrynę, którą również kieruje się ONZ, opanowane przez światowe lewactwo, właściwie krypto-komunistów, która zakłada totalny globalizm, zanik suwerennych państw, zniszczenie trujących miazmatów chrześcijaństwa, potem innych religii, zlikwidowania tradycyjnej rodziny, a na końcu przy pomocy nowoczesnych technologii, przekształcenie samodzielnych ludzi w bezwolny i karny motłoch.

 

Wykazał też, że w praktyce Organizacja Narodów Zjednoczonych jest właściwie pasożytem, nie będącym w stanie skutecznie przeprowadzić jakiejkolwiek akcji dla dobra ludzkości. W takim kształcie jest zbędna i kosztowna.

 

Podobnie jest z genewskim WHO – Światową Organizacją Zdrowia, To jest przystawka ONZ. Ma dbać o zdrowie ludzi. Między innymi ogłaszać pandemie. A czym się głównie zajmuje? Rozważaniami, czy e-papierosy są szkodliwe*. To także niby poważna międzynarodowa organizacja, z której jest więcej szkody niż pożytku.

 

Dzisiaj dobitnie widzimy, że również taką, bardzo istotną dla nas organizacją, szkodliwą i praktycznie niepotrzebną, jest Unia Europejska.

Gdyby zachowano ideowe założenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali i skupiono się wyłącznie na gospodarce i wymianie handlowej, to mogłoby to być coś dobrego.

Niestety, jak w wielu miejscach na świecie Wspólnotę opanowało lewactwo ze swoim nienasyconym apetytem na władzę i kasę. W rezultacie Unia Europejska już nie jest przedsięwzięciem gospodarczym, tylko stricte politycznym, którym głównym celem jest federalizacja całej Europy, likwidacja suwerennych państw i co najobrzydliwsze – uczynienie z tego tworu struktury hierarchicznej, eufemistycznie nazywanej "Europą dwóch prędkości", gdzie u góry wszystkim zarządzać będą "stare" państwa EWG, choć prawdę mówiąc, właściwie Niemcy, a na dole reszta Europy będzie pracować na wszystkich, w ściśle określonych przez "tych z góry" ramach. O jakiejkolwiek narodowej suwerenności w tym projekcie należy zapomnieć.

 

Tak jak WHO w ONZ, tak TSUE (Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej) w UE, jest bardzo szkodliwą przybudówką. Co więcej – już dzisiaj bardzo niebezpieczną. Dlaczego? Gdyż na jego fundamentach ma być zbudowany nowy ład światowy – coś na kształt super-monarchii, super-cesarstwa, a Trybunał stanie jako władca – król, czy cesarz, którego decyzje są ostateczne i niepodważalne. O władzy tak potężnej, o jakiej nawet nie marzył generalissimus Stalin.

Nazywam ten niewydarzony ustrój sędziokracją. Bo Trybunał to ludzie. Sędziowie. I to nie wybierani w jakichkolwiek wyborach. Mianowani i dokooptowani. Wąska zamknięta kasta Wielkich Magów.

A na razie, w krytycznym momencie zarazy, czym się zajmują?

 

  • Polska, Czechy i Węgry, odmawiając udziału w tymczasowym mechanizmie relokacji uchodźców, złamały prawo UE - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w Luksemburgu. **

Pikanterii dodaje fakt, że ten wyrok wydano w sprawie z 2015 roku i niedługo po takiej decyzji tych trzech państw, cała Europa przyjęła analogiczną postawę. Czyli TSUE zajmował się sprawą martwą i wobec czasu pandemii, kompletnie nieistotną. To są dopiero priorytety.

 

No właśnie... czas pandemii.

 

To czas straszny i najgorsza jest niewiadoma – co nas jutro czeka.

Lecz tyle dobrego, że koronawirus w sposób jednoznaczny udowodnił, że cztery wymienione tu wielkie instytucje międzynarodowe, "pracujące dla dobra ludzkości", są zbędne, a nawet bardzo szkodliwe. I powinniśmy się ich jak najszybciej pozbyć. Takie globalne twory się nie sprawdzają wobec różnorodności świata.

 

Muszę dodać, że wymienione tu ONZ, WHO, UE, TSUE są przeżarte rakiem i skorumpowane. Świadomie kłamią, oszukują i dbają wyłącznie o swoje partykularne interesy. Zgromadzili już taką ilość przywilejów, jakiej nie mieli żadni cesarscy namiestnicy. I bez przerwy wyciągają łapy po więcej.Można się zastanowić, co to spowodowało. Że jest to ludzka natura, to nie jest pełna odpowiedź. Generalnie stoją za tym te wszystkie -izmy rozpoczęte w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej: socjalizm, komunizm, liberalizm, czy nazizm. O tym napiszę dalej w kolejnej części.

Koniecznie, raz na zawsze musimy się tego, tych Golemów na glinianych nogach, skąpych i nieruchawych pijawek pozbyć. To są podszepty Diabła – czynienie zła w imię czynienia dobra. Klasyczny wilk w owczej skórze.

 

Z ostatniej chwili

 

Niestety jest znacznie gorzej, niż jeszcze parę dni temu optymistycznie, w tym ja również, przewidywano.

Potwierdziła to narada Zespołu Kryzysowego premiera Morawieckiego.

Osobiście przewidywałem szczyt epidemii w okolicach miedzy 10-tym a 20-tym kwietnia. Potem powoli miało już tylko spadać. Teraz już nawet nie wiemy, czy proces wzrostu zakończy się w maju, a jeśli nawet się zakończy, to po dwóch, trzech miesiącach nie powróci ze zdwojoną siłą

Wciąż dysponujemy zbyt małą bazą danych, aby prawdziwie modelować i prognozować.

Natomiast bardzo optymistyczne są doniesienia światowe, że nastąpiły przełomy w ratowaniu życia, a nawet zdrowia. Skuteczne leki wkrótce powinny być dostępne, mam nadzieję – dla wszystkich, oraz to, co jeszcze lepsze – jest szczepionka przeciw koronawirusowi. Gdy tylko przejdzie wszystkie wymagane testy i procedury, zostanie udostępniona światu.

 

Czego potrzebujemy najbardziej? Cierpliwości i wytrwałości.

 

 

I jeszcze jedno dosłownie sprzed paru minut:

Wiadomość z Bergamo – Pacjenci nie umierają na żadną głupią grypę, czy koronagrypę, czy COVID-10. Pacjenci umierają na paskudne zapalenie płuc. A to już inna bajka.

Na zapalenie płuc choruje rocznie około 450 milionów ludzi – siedem procent ogólnej liczby ludności świata – a liczba zgonów sięga około 4 milionów.

 

I jeszcze mała uwaga – respiratory również często wywołują zapalenia płuc...

 

.

 

* W 2019 roku na stronie internetowej agencji Reuters ukazał się artykuł informujący o tym, że według WHO e-papierosy nie pomagają w redukcji częstości występowania raka. Zdaniem naukowców informacje te nie są podparte żadnymi badaniami i wynikają z lobbingu przedstawicieli przemysłu tytoniowego i farmaceutycznego.

** https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1466106,wyrok-tsue-polska-relokacja-uchodzcow-lamanie-prawa.html

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Podobnież strach obecnie wejść do lasu! Wszędzie pełno "leśnych" POKO. Koło czwartku mają ruszyć na Warszawę! Szczególnie niebezpieczni są ci ze zgrupowania "Kidawa" .Ich broń strzelecka to Konstytucja

 

ps.

W ten czwartek obchodzą imieniny (Judasza), wiec marsz przełożony na sobotę?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624831

WAŻNE !

WAŻNE !

Pamiętacie BCG? Byliście zaszczepieni? My staruchy stuprocentowo tak. Dokładnie pamiętam to przejechanie jakby ostrym nożykiem na lewym ramieniu, a potem wyrosła gula wielkości dzisiejszej dwuzłotówki i ślad jest aż do dzisiaj.
Nie wiem jak to było z młodszymi, więc wyjaśnię, że BCG to obowiązkowe szczepienie przeciw gruźlicy.

Jeżeli teraz spojrzysz na mapę zachorowań i zgonów z powodu COVID-19, to zauważysz, że wyraźnie na wschód od linii Łaby, choroba wyraźnie spada. Na linii Łaby była granica DDR i u nas, wówczas za żelazną kurtyną te szczepienia były obowiązkowe. Na zachodzie nie.

Więc nawet jeżeli jesteś po 70-tce to raczej powinieneś spotkanie z koronawirusem przejść zwycięsko z lekkimi objawami.

Ps. Przyjąłem szczepienia od 1945. Nie wiem, jak było wcześniej. Więc nie wiem, co będzie ze starszymi niż 75 lat.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1624833

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1624860

Faktycznie!

 

Czytając pana poczułem się jak wariat.

Pan też z PISu?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1624871

Z tym najeżdzaniem na międzynarodowe org. to lepiej uważać. To taki antyglobalistyczny populizm. Tyle, że w historii takie organizacje się przydały i sama ich idea ma większy sens, niz umowy dwustronne. cyknij, że bez nich byłoby gorzej, bo co w zamian, to lipa. Po wtore, alterglobalizm zaczął się od lewaków, więc do dziś są tam takie wpływy zaś po trzecie spełnia to cele Putina ale i wszystkich chcących osłabienia Polski. Dokładnie tak samo jest na przykładzie UE, co widzi PiS a co prymitywnie pomija konfederacja. A jak już przy tym, to różne ataki na ue, że nic nie robi w pandemii, są również putinowską propagandą. ciekawe, że tak się powtarza po innych bez sprawdzenia, nawet taki stary Janusz z Gdyni wyciągnął sprawę e-papierosów i tsue. Ogarnij się typie, co ma piernik do wiatraka. Powtarzasz po kims, nie wiesz po kim, kto zaczął, jaki ma w tym interes i jak działają instytucje. Przecież sam nie sprawdziles, nie? A jaki będzie efekt spoleczny? Trzeba więc uważać, kogo się wspiera, jakie cele spelnia, jaki będzie efekt, bo zaraz wyjdzie ze Unia zła a Putin dobry, bo bije pedałów i widziano go w cerkwi. Jak to Polskę zniszczonoby za wyjście z UE, polecam się zastanowić. Gadać i krytykować zawsze latwo.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1624847

Co ma piernik do wiatraka?

Ano tyle, że zgadzam się z tobą co do potrzeby istnienia takich organizacji, jeżeli trzymają się one idei, która je powołała, a wybór osób decyzyjnych tamże jest w pełni demokratyczny.

Natomiast jeżeli ty nie zauważasz, że wszystkie wymienione przeze mnie organizacje kompletnie się zdegenerowały i na dodatek jeszcze się skorumpowały, to ja się dziwię.

Nawet termin ogłoszenia pandemii, był w WHO naciskany pod stołem przez Chiny.

Natomiast Brytyjczycy jeszcze przede mną zorientowały się co kaman z UE i w ostatniej chwili uciekli, zanim zostali doszczętnie oskubani i ubezwłasnowolnieni.

Ein Volk, ein Reich panie Kontriku. Na całym świecie.

Kto tego nie rozumie to bęc.

Ps. Pięknym, wprost modelowym przykładem psucia się takich wielkich instytucji była choćby afera FIFA.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1624853

Ale w kwestiach przez Ciebie opisanych wyżej, - muszę się tym razem zgodzić. 

Także zgadzam się z końcową uwagą, że respiratory również często wywołują zapalenie płuc. Raporty mówią, że zapalenie płuc dopada od 1 do 20 % pacjentów podpiętych do respiratorów.

Mechaniczna wentylacja płuc za pomocą respiratorów starszego typu powoduje infekcję w wyżej wymienionym przedziale procentowym pacjentów z powodu siedliska bakterii Gram-ujemnych w rozpylaczu tego urządzenia. To one zakażają pęcherzyki płucne chorego.
Natomiast przy wentylowaniu pacjenta za pomocą zmodernizowanych i najnowszej generacji respiratorów - źródłem zakażenia jest najczęściej... rurka intubacyjna.

Janek

P.S.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1624865

Wielką uwagę na statku przykładaliśmy do pryszniców, a szczególnie do sitek.

Rozpanoszyła się bowiem w światowej flocie choroba legionistów powodowana przez bakterie, pamiętam, Legionella pneumophilia.

Co ciekawe, objawy były podobne do koromawirusa. I skutki też były opłakane. Za kotłem, w wymienniku ciepła podkręcałem ciepłą wodę w sieci sanitarnej do 80 degC i wszyscy wieczorem w kabinach i innych prysznicach, mieli przez 15 minut dezynfekować swoje łazienki. Oczywiście przedtem informowałem załogę o akcji, żeby któryś się nie ugotował.

Z respiratorami jest jeszcze jeden problem - trzeba dobrze dostosować nadciśnienie na wylocie, by nie uszkodzić osłabionych płuc.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1624880

Ekspert i guru Konfederacji

No i nie byłbym sobą, gdybym nie przypomniał tej wybitnej mądrości Tomka, proszę:

Dodam tylko że BoJo skorzystał z opini Tomusia i jest zarażony koranowirusem. Lekarze (dziś) oceniają stan zdrowia premiera jak (średnio) ciężki

 

To tyle na temat tego kretyna

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624890

Co się porobiło z tym Ziemkiewiczem? Kogo on zaprasza do programu?

Jak widzę cyniczny i pseudomądry uśmieszek Tomusia, to natychmiast przewijam do przodu (zawsze oglądam z opóźnieniem. To wpływa dobrze na nerwy). Warzechę wreszcie nie zauważam. To dopiero yśliciel.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1624891

    Witaj! Janusz, ale dzisiaj w Republice Rafał krótko dobitnie określił Gowina. Zdrajca! Dodam od siebie. Polska w tej kadencji PISu, powinna być radykalnie wyczyszczona z komunizmu, z komunistów przyspawanych pokoleniowo do urzędów  stołków z  PSL i pociotków rodzimej byłej SBcji, WSIoków, ZOMO, ORMO, Milicji. Bo oni nadal wszędzie w urzędach państwowych i wszystkich samorządach. Zacząć od uczelni. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1624916

Ale osobiście jestem niemal przekonany, że nic z tego. PiS usiłuje grać na wielu fortepianach, które mają zapewnić względny spokój tylko od czasu do czasu. Po za tym jest w ciągłej wojnie na tak wielu frontach... W rezultacie mamy ciągłą jatkę. No i cierpliwość suwerena też nadwyrężana. Tymczasem tamci (wszyscy) jadą na nas jak na łysej kobyle, zupełnie bezkarnie. Przynajmniej medialnie. Ten rachunek nigdy w tej sytuacji nie wyjdzie na naszą korzyść. Mamy „.epidemię” lewactwa, które ciagle od nowa „zaraża” środowiska i roczniki. Mamy de facto paraliż decyzyjny w kwestiach ustrojowych, bo sądy sparaliżują wszystkie poczynania reformatorskie. Nie wiem jaki był plan działania przed wyborami 2015, ale ewidentnie zmiana premiera w połączeniu z zawetowaniem ustaw sądowych, spowodowała zastopowanie zmian ustrojowych. Grzęźniemy coraz bardziej w niemocy pokonania wroga na tak wielu frontach, że zaczyna nas cieszyć wygrana jakaś potyczka. Wirus jedynie jeszcze bardziej skomplikował sytuację. I oddalił, paradoksalnie to, co powinno zostać zrobione z refleksem pod jego „osłoną”. Nieogłoszenie stanu wyjątkowego, może okazać się bardzo poważnym błędem. Oby nie. Potrzebne były by decyzje o znacznie większym zasięgu i znacznie głębsze niż dotąd. Na teraz mamy kolejnego wroga - wirusa, dewastującego wszystko równo. Gowin powinien zostać zaskoczony nową ofensywą. Ale czy ona w ogóle nastąpi?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1624937

  Witaj! Idzie nowe. LGBT, to przedszkole. idzie czas sędziokracji , a w tle Kacapy. Rosja, to mafia udająca państwo. KGB, to przedszkole przy obecnej FSB. No i nowy Ruski kontrwywiad w białych kołnierzykach wszędzie, a teraz nawet w Brukseli. To bezwględni drapieżcy. Sędziokracja w tym chórze, to zagłada państw narodowych. To przyszłościowe zaczipowanie bezwolnej masy ludzkiej, pod "jedyną słuszną" sterowalną kuratelą. Żeby ogarnąć, czas postrzegać całość. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1624950

Witaj

Oczywiście, że PIS jest w ciągłym stanie wojny. I oczywiście na wielu frontach. Tylko to nie on te wojny rozpętał. Błędem PISu jest natomiast to, że oni, jeszcze przed 2015, nie przewidzieli, że jak wygrają, to natychmiast znajdą się w ogniu armat ze wszystkich stron.

Konserwatyzm zupełnie nie pasuje do lewackiego paradygmatu i wizji świata. Dlatego trzeba go zniszczyć, dosłownie zetrzeć z tablicy, zanim ludziom zacznie się to ponownie podobać.

Kiedyś napisałem, że Kaczyński i wraz z nim Polska ma takie nieszczęście, że z powodów geopolitycznych, nie można sobie pozwolić na brutalne działania Erdogana. On w pierwszych miesiącach po udawanym puczu wsadził do więzienia 60 tysięcy swoich wrogów i robi, co chce. Nikt mu nie podskoczy - cała Europa i nawet Amerykanie.

Nie wyobrażam sobie, co by się działo, gdyby Kaczyński wsadził do więzienia choćby 10 wrogów.

Ja mam nadzieję, że wirus nie tylko komplikuje sytuację, bo to się już dzieje, ale także wyczyści pole walki z tych lewackich i neoliberalnych cwaniaczków.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1624954

Konsekwencja wprowadzenia stanu wyjatkowego będzie konieczność wynagrodzenia za  straty zagranicznym koncernom, zgodnie z ustawa. Chyba nas na to nie stać.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1624967

Konsekwencja wprowadzenia stanu wyjatkowego będzie konieczność wynagrodzenia za  straty zagranicznym koncernom, zgodnie z ustawa. Chyba nas na to nie stać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1624968

Witam!

To właśnie lubię w Rafale, że też jest weredykiem. Niby spokojny, ale potrafi wystrzelić z grubej rury. Lecz chociaż przerasta tych swoich przyjaciół malkontentów, to stale się ich trzyma. Warzechy już nie pokazują w TVP, no to on się swobodnie szlaja po TVN i Polsacie, a nawet Superstacji, dając przeciwnikom dowód, że zwolennicy dobrej zmiany uciekają i mają już dosyć.

To tak jak Gowin, niby przyrzekali wspólny front, ale na dłuższą metę nie potrafią być lojalni. To narodowe. Mało jest takich zespołów ludzkich u nas, które zamiast uparcie iść do przodu, rozpadają się z powodu ego, własnych ambicji i słynnego "ja wiem lepiej". Jest duży problem, bo u nas nie istnieje lojalność. Żadna. Dlatego ubecja, wsioki, ruskie mogą swobodnie penetrować, bo zawsze znajdzie się taki niezadowolony, który zawsze się sprzeda, bo tamci go niedoceniali.

Ten nasz dominujący indywidualizm i wydumane poczucie swojej wyższości, robi bardzo dużo złego w kraju.

I masz rację - zacząć od uczelni. Tylko krok po kroku. Na początku musi być kadra, która będzie zdolna wychować uczciwie i przyzwoicie i nauczyć, nie za dużo - tylko myśleć.

 

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1624953

Historyczne wystąpienie brytyjskiej  Królowej 

W skrócie.
Jest źle ..........ale będzie dobrze

 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-52176222

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624930

Cieszy, że zwolennikom PiSu (obecnego ŻydoPiSu) zaczynają się otwierać oczy. Co prawda wypowiedzi jeszcze w tonie "poprawności" na temat obecnych funkcji  "organizacji ? Iw międzynarodowych" jak chociażby ONZ której obecnym "zadaniem" jest DEPOPULACJA LUDZKOŚCI - https://www.youtube.com/watch?v=VEkxjxGwjIw

Być może doczekam się też potępienia "wynegocjowanej" i z  zadowoleniem podpisanej "Lizbony" oddającej naszą suwerenność Niemcom, a wówczas sam zostanę zwolennikiem PiSu (ŻydoPiSu na pewno nie zostanę - to ta zmiana zastopowała reformy zapoczątkowane w 2015 roku)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

antyleming

#1624965

Znacznie bardziej wolę "żydoPIS" od śmierdzących rusko-germańskich onuc.

Cóż, kto urodził się bolszewikiem, bolszewikiem pozostanie.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1624972

Pandemia to dla wielu tzw polityków POKO żaden problem... Problem to .....jak obalić władzę. Ciekawe ile musiałoby umrzeć ludzi by usiąść do stołu i rozmawiać o Polsce i Polakach?

Tysiąc , dwa a może 10 tys.?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624973

Syndrom polskich emigrantów uzależnionych od TVN. Mam znajomego, na stale mieszka i pracuje w UK... 2 tygodnie temu, zapakował majdan wraz z narzeczona i biegusiem leciał do Polski... teraz siedzi i narzeka jaki to polski rzad jest zly... i nie ma za co wegetowac Ciekawy dysonans poznawczy co? I tacy ludzie są najgorsi...moralne dno.. A przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę i nikt tu nikogo nie ciągnął na siłę..

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624974

Kult jednostki silniejszy niż za Stalina!
Widocznie nie czytasz pan, panie Marek, zbyt często, żeby zauważyć, iż ten portal to niemal formalna reaktywacja ZPP - od tamtych czasów nie było precedensu, żeby taka liczba debili nie rozumiała na czym to polega i nazywała samych siebie partiotami.
Kwa, kwa -- nawet dużemu Bolkowi do dziś nie pozwolili się nazwać patriotą! A jak widzisz Zarzydzona Prawica z Lewicą w rozporku, i w dodatku z psem, już cię kąsa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1624977

Na każdym portalu znajduje się klasyczny półgłówek. On wie. I musi to pokazać, jaki to on jest wspaniały.

Drugą dziurę w dupie sobie zrobi, by tylko nie być kojarzony z głupim motłochem.

Generalnie - postać tragikomiczna.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1624978

Po co się wtrącasz w rozmowy między mądrzejszymi?
I na dodatek znowu te homoseksualne tematy. Nie uczyli was na kursach, że rzyć obnaża się tylko do bicia przed władzą ludową?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1624981

Tam u nich musi być jakiś pierdolec,przykro mi ale nie ma innego wytłumaczenia

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624982

Nie, nie jestem antyszczepionkowcem. I tak - napisałem to poważnie.

Dzisiaj, kiedy większość przechodzi wirusa bezobjawowo lub lekko nie wiedząc że go miała, w życiu nie wyraź zgody na zaszczepienie się bez wcześniejszego sprawdzenia czy masz we krwi przeciwciała coronowirusa.

Jeśli NIE masz - szczep się.

Jeśli masz, znaczy że już przeszedłeś chrobę, organizm sam wytwarza przeciwciała wiec jej nie złapiesz ponownie, ale co gorsza, twoje przeciwciała będą walczyły ze szczepionką. W najlepszym wypadku temperatura i objawy chorobowe, w najgorszym umrzesz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1625014