O głupocie we własnych szeregach

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

.

 

 

 

 Chcecie Bronka jeszcze? Przez następne pięć lat? Następne pięć lat stagnacji, rezygnacji, bezwartościowej gadaniny, czytania książek, których się nie chciało przeczytać w młodości, rzeźbienia narodowych symboli w czekoladzie i uczciwie, nie owijając w bawełnę, pierdzenia w stołek.
 
25 lat uciekło, jak z bicza trzasł. Mieliśmy dogonić, nawet nie najlepszych, ale choćby średniaków. I co? Ciągle w ogonie. Ciągły wstyd i beznadzieja.
A Bronek się cieszy. I każe się cieszyć. Głupi, czy co?
 
 
Czy nas wszystkich, nas, prawicowych patriotów marzących o jak najlepszym, silnym państwie, powaliło? Jakieś umysłowe i emocjonalne niedostatki?
Gdy wreszcie nadszedł ten moment, czas wyborów nowego prezydenta, aby w końcu zmieść uzurpatora, który zawłaszczył najważniejsze w kraju stanowisko po Smoleńskiej Tragedii, 10 kwietnia 2010 roku, my, jak to niestety często pokazuje historia naszego biednego kraju, nie jesteśmy zjednoczeni, zwarci i w sposób jak najbardziej optymalny dążący do celu.
Czy znowu z tych powodów nic nie wyjdzie? Gdyż tak, jak ja to dzisiaj widzę, w majowych wyborach zwycięży Komorowski – 53% poparcia, drugi – Andrzej Duda 32%, trzecia pani Ogórek 7%, a reszta, czyli całe osiem procent, pozostała drobnica.
I następne pięć lat w plecy. I nieustające dyskusje dlaczego tak się stało i co należało zrobić. Mądry Polak po szkodzie? A... takie g.... Mądry to on ma być dzisiaj.
Niestety – nie jest.
 
Może ja jestem jakiś specjalny zgred, ale swoje państwo staram się traktować poważnie i z całej siły chcę dla niego jak najlepiej.
To poważne traktowanie, to również poważne podejście do wyborów polskiego prezydenta, nie ważne, co sądzę o tym stanowisku (o czym później).
Cel na dzisiaj jest prosty i wyraźny – zrobić wszystko, by odsunąć od władzy zdecydowanego szkodnika dla Polski, Bronisława Komorowskiego. Reszta się nie liczy.
Gdybym widział, że może tego dokonać pan Korwin Mikke, Braun, czy Kukiz, to z całej siły bym ich popierał. Lecz chyba każdy widzi, że nie mają oni najmniejszych szans.
Cóż więc się dzieje. Popatrzmy na to uczciwie i bez emocji.
 
Mafia sprawująca władzę w Polsce praktycznie nic nie musi robić. Ma przecież wszystko. Ma sądy, wojsko, policję, a co w tym momencie najważniejsze – cały aparat propagandy, prasę i telewizję, w takim stopniu, że jest w stanie skutecznie mieszać w głowach niezbyt świadomym obywatelom. A dodatkowo już spuściła z łańcucha, na razie tylko dwóch zagończyków – Nałęcza i Michała Kamińskiego, którzy w sposób niesłychanie brutalny i chamski mają atakować przeciwników ich kandydata.
A co się dopiero będzie działo, jak uruchomią całą machinę propagandy, gdy uznają, że ich pozycja jest zagrożona? To dopiero będzie pokaz.
 
Tymczasem my, przeciwnicy tego kryminalnego reżimu sami się podkładamy.
Wydawałoby się, że mamy świetną okazję. Bo oto został wyłoniony wspaniały kandydat na prezydenta, pan doktor Andrzej Duda, człowiek mądry, młody i obdarzony dużą charyzmą. Cóż więcej trzeba, jak tylko zewrzeć szeregi i z całej siły popierać tego kandydata. Nie... to w Polsce niemożliwe.
 
Abstrahuję tu od naszego notorycznego utopisty, Janusza Korwina Mikke, gdyż on z wiecznego kandydowania do czegokolwiek uczynił sobie sposób na życie. Wydawałoby się, że jak już w końcu dochrapał się intratnego finansowo stanowiska w Unii Europejskiej, to będzie zadowolony. Nie – ambicje jego są nieograniczone. Gdyby były wybory na stanowisko Boga, też na pewno by startował.
 
Mam natomiast spory żal do dwóch fajnych chłopaków, których dotychczas popierałem w ich działalności, lecz nie będę popierał w ich kandydowaniu na fotel prezydenta, do Grzegorza Brauna i Pawła Kukiza.
Czy nie możemy być poważni panowie?
Mając szacunek do swojego państwa, w co raczej nie wątpię i chcąc dokonać w nim zasadniczych zmian, trzeba przede wszystkim działać niezwykle pragmatycznie i skutecznie.
Czego panie Pawle i panie Grzegorzu chcecie dokonać? Przecież nie macie szans nawet pokonać trzy procentowej bariery poparcia. A już mącicie w głowach nawet profesorom. Zdobędziecie trochę rozgłosu i odtąd będzie was można dumnie tytułować – były kandydat na prezydenta RP. To przecież każdy z nas może być takim byłym. Ja na przykład jestem byłym kandydatem na stopień doktora, a w dalszej kolejności, profesora. I co z tego?
 
Prawdziwy kandydat na prezydenta musi ogarniać całe spektrum, polityczne i gospodarcze, wewnętrzne i zewnętrzne. Mieć kompleksową wizję dla państwa i narodu.
Nie tylko panie Pawle walczyć o JOWy, czy panie Grzegorzu o zbliżenie z Watykanem. Czy to, co demonstrujecie wystarcza do kandydowania na prezydenta Polski, poważnego, silnego europejskiego państwa? Dla mnie to trochę śmieszne i uwłaczające obywatelskiej godności.
No właśnie... To jest ustawiczny problem. W swoim patriotycznym zacietrzewieniu często nie potrafimy zbudować należytych fundamentów dobrego państwa, koncentrując się wyłącznie na jakichś fragmentach.
To tak, jak by przy budowie domu rozmyślać wyłącznie o dachu, panie Grzegorzu, albo o drzwiach i oknach, panie Pawle.
Tak nie można panowie. A jeżeli przyświecają wam inne cele niż faktyczna walka o fotel prezydenta, to stwierdzam, że nie czas i miejsce na to. Teraz sytuacja jest wyjątkowo dramatyczna i kto wie, czy nie jesteśmy w przededniu upadku Polski. Ja, w każdym bądź razie jestem przekonany, że trwanie przez następne pięć lat Komorowskiego na tym stanowisku zrujnuje kraj doszczętnie, a resztki sprzeda się sąsiadom i wszystkim chętnym.
 
Tymczasem mamy świetnego kandydata na stanowisko prezydenta – pana doktora Andrzeja Dudę, tak się złożyło, kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Odrzućmy na bok emocje i uprzedzenia i tak trochę po amerykańsku, trzeźwo i pragmatycznie spróbujmy podsumować pozytywy tego kandydata. Te widoczne na pierwszy rzut oka, których nikt rozsądny nie może podważyć.
Pan Duda intelektualnie przewyższa obecnego prezydenta o wiele poziomów. To człowiek wykształcony i mądry, o czym mogliśmy się wielokrotnie przekonać. Poza tym, jako były szef kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to człowiek, który ma duże pojęcie o rządzeniu państwem. Zna się na aparacie państwa i polityce. Nie musi się, jak np. Wałęsa, dopiero tego uczyć.
Andrzej Duda jest również obdarzony naturalną charyzmą; jego twarz, mowa ciała, sposób artykulacji powodują sympatię otoczenia. Wypowiada się mądrze, elegancko i zrozumiale. Nie stosuje ezopowych praktyk, którymi są tak wypełnione, pełne gaf i przejęzyczeń, słowa obecnego prezydenta.
I co jeszcze bardzo się liczy w polityce na tym poziome, ma wspaniałą żonę i rodzinę, która jest dużą podporą na takim stanowisku.
Oraz na koniec tych pozytywnych faktów – pan Duda nie jest uwikłany w żadne podejrzane powiązania, czy nawet machlojki. Tak, jak np. Komorowski w swoich kontaktach i sympatiach do służb bezpieczeństwa i komunistycznej ubecji.
 
Niesłychanie ważne jest również to, że ma za sobą wsparcie całej głównej partii opozycyjnej, PiSu, co już na starcie zapewnia trzydziestoprocentowe poparcie i, co należy uczciwie też podkreślić, zabezpiecza wsparcie finansowe na kampanię prezydencką.
Sobotnie, świetne przemówienie wprowadzające kandydata Dudy, tak dobre, że aż zaszokowało i wzbudziło panikę wśród przeciwników, co zaskutkowało idiotyzmami i kretyńskimi atakami, jak to o wygłaszaniu płomiennego przemówienia korzystając ze ściągawki na prompterze, lub jeszcze bardziej debilna wypowiedź Michała Kamińskiego, że Andrzej Duda przemawiając w sobotę, musiał być "nakręcony", czyli sugerując, że był pod wpływem narkotyków, lub tylko przynajmniej "środków farmakologicznych". Słynny spin doktor zdradził w ten sposób platformerski punkt widzenia, że w polskiej polityce nie mogą być tacy ludzie, jak Duda, którzy potrafią tak wspaniale przemawiać. Koniecznie muszą być na dopingu. Widać Kamiński ma z tym spore doświadczenie.
 
Wysłuchałem tego przemówienia dwukrotnie z uwagą i muszę przyznać, z wielką przyjemnością, bo cenię dobrych mówców, co jest raczej rzadkością. Ostatnio tak dobre przemówienie wygłosił prezydent Obama w Warszawie latem ub. roku. Trzeba mu to oddać, choć o tm polityku mam bardzo marne zdanie.
Jak każdy myślący Polak mam  perspektywiczną wizję swojego kraju. Bardzo chciałbym się dowiedzieć w jakim stopniu moje przemyślenia i nadzieje pokrywają się z projektem, który ma w głowie kandydat, na którego zamierzam głosować.
Dlatego pozwalam sobie tutaj przedstawić parę moich strategicznych wizji, które, jak uważam, są niezbędne do przeprowadzenia, abyśmy w końcu stali się prawdziwym, silnym i suwerennym krajem, w którym obywatele będą żyć w pełnej harmonii ze swoim państwem i władzami.
Oto wybrane sprawy, które mnie nurtują?
 
*************************
 
 

  • Czy w Polsce rzeczywiście potrzebny jest urząd prezydenta? I to w takiej postaci, jak obecnie, czyli, gdy praktycznie bardziej jest stanowiskiem dekoracyjnym niż państwowo twórczym. Fakt, taka była emocjonalna potrzeba chwili po 1989 roku, całe to "nasz premier, wasz prezydent", itp. Lecz po Wałęsie, Kwaśniewskim i Komorowskim widać dobitnie, że to bądź, co bądź, bardzo kosztowne stanowisko nie ma sensu (niektórzy wyliczyli, że utrzymanie "dworu" Komorowskiego kosztuje więcej niż utrzymanie królowej brytyjskiej Elżbiety II).
  • Czy potrzebny i do czego jest w Polsce Senat? Czy i w tym wypadku bardziej nie chodziło o historyczne sentymenty, a nie o faktyczne usprawnienie działania władzy? Uważam, że w dobie obecnej, to organ całkowicie zbyteczny.
  • Jak najszybciej należy zmienić Konstytucję, opracować całkowicie nową, która dokładnie określi kształt państwa, wzajemne zależności między narodem i władzami i w sposób dobitny podkreśli rolę narodu – suwerena. Należy wyjść tutaj poza schematy i postarać się poszukać rozwiązań całkowicie nowatorskich, bo te historyczne już nie przystają do obecnych czasów.
  • W oparciu o nową konstytucję należy w sposób zdecydowany zagwarantować formalne sprzężenie zwrotne pomiędzy obywatelami a wybieralnymi organami przedstawicielskimi. Należy zdecydowanie stwierdzić, że  organy przedstawicielskie, w tym konstytuanta, rozumiana jako zgromadzenie narodowe, albo sejm, w tym też jej poszczególni członkowie, np. posłowie, mogą być w każdej chwili odwołani, gdy suweren, lub też ustawowa grupa wyborców tak zdecyduje. Takie zabezpieczenie zagwarantuje, by nie następowało, obecnie tak częste, oderwanie się posłów i innych przedstawicieli od swojego elektoratu. Elektorat cały czas sprawuje nadzór nad swoimi przedstawicielami i pilnuje, żeby ci nie zapomnieli reprezentować swoich ludzi.
  • Należy przywrócić formalnie rangę referendom krajowym i lokalnym. Nowa konstytucja powinna dokładnie określać od jakiego progu referenda niejako automatycznie muszą być rozpatrywane na szczeblu krajowym, lub lokalnym. Nie może być tak, jak obecnie, że faktyczne referenda reprezentujące 2,5 miliona obywateli w jednym wypadku, a 1 mln w drugim, są przez marszałka sejmu wyrzucane do kosza, albo chowane głęboko w szafie.
  • Należy rozważyć w całkowitej przebudowie polskiego wymiaru sprawiedliwości wybieranie na stanowiska sędziowskie prawników o najwyższych kwalifikacjach na zasadzie wolnych wyborów, z określoną kadencyjnością. Podobnie powinna być traktowana obsada innych ważnych stanowisk, jak kierowniczych prokuratorskich oraz kierowniczych policyjnych. Zapobiegałoby to tworzeniu długofalowych patologii.
  • Od początku należy opracować nowoczesny system wyborów, w oparciu o najnowsze technologie i systemy, z takimi kryptograficznymi zabezpieczeniami (co jest obecnie dosyć łatwe do zrealizowania), aby całkowicie uniemożliwić fałszerstwa i manipulacje.
  • Po zapewnieniu przy pomocy nowej Konstytucji ładu prawnego i społecznego w Polsce, należy natychmiast zabrać się za budowę całkowicie nowych struktur państwa:

 
                        - reindustrializacji, prawidłowego wykorzystania zasobów naturalnych, niezależności energetycznej, zabezpieczenia     majątku państwa i obywateli;
                        - analizy i minimalizacji kosztów utrzymania państwa, z wyraźnym przestawieniem się na eudemonizm, czyli w pierwszym rzędzie, dbanie o dobrobyt obywateli;
                        - przeanalizowanie wszystkich międzynarodowych traktatów i ewentualne odrzucenie lub renegocjacja umów niekorzystnych lub szkodliwych dla kraju (np. słynne CO2);
                        - stworzenie całkowicie nowej, nowoczesnej armii, głównie defensywnej, w szerokich strukturach obywatelskich gwarantującej bezpieczeństwo kraju;
                        - całkowita przebudowa służby zdrowia i ubezpieczenia zdrowotnego obywatelskiego;
                        - przebudowa systemu edukacji. Odejście od lewackich i neo-liberalnych trendów wypaczających wychowanie i tradycję narodową. Budowanie rangi szkolnictwa wyższego, nauki i innowacyjności;

  • System przebudowy i reorganizacji państwa nie może przebiegać chaotycznie i przypadkowo. Potrzebne jest stworzenie hierarchicznego i piramidalnego schematu i harmonogramu poczynań w dziedzinie budowy nowego państwa.

 
 
Oczywiście, nie wyczerpałem tu nawet połowy moich pobożnych życzeń w stosunku do obrazu Polski, w jakiej chciałbym żyć.
Również nie chciałbym w sposób nachalny zarzucać kandydatów pytaniami. Lecz, jak to jest w dialogu, bo monolog od razu wykluczam, oni mi mówią to, a ja im odpowiadam tym.
Aż w końcu będzie już zupełnie dobrze.
 
 
 
.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (17 głosów)

Komentarze

... przez grupę obywateli w trakcie kadencji, to koniec tzw. demokracji parlamentarnej i partii politycznych :)

Rządziła by "ulica" i doraźni jej wodzowie, którzy byliby wstanie zorganizować w danym okręgu posła jakąś grupę nacisku / niezadowolonych. Państwo byłoby w wiecznym stanie wyborczym - bo ci co przegrali wybory nigdy by nie odpuścili :)

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1465314

Masz Ulo bardzo złe zdanie o naszym narodzie ;-).

W końcu ludzie dojrzeją, w końcu będzie normalnie.

Gdy sobie posła już wybiorą, to bedzie pilnowany. Nie bój się.

Myslisz, że aż tak jesteśmy gorsi od Szwajcarów? A oni tak mają. Ja cudów nie wymyślam. Tylko już tak długo jest u nas nienormalnie, że w końcu to, co normalne wydaje się dziwne.

 

Serdeczności

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465323

Ale TO działa w Wielkiej Brytanii w Australii ! Pierwsz próba odwołania może nastąpić po roku działania, następne też w odstępach rocznych. Liczba odwołujących musi być większa niż ta którą go powołano. Czyli poseł ma rok na ugruntowanie poparcia. Problemem jest to, że w tym systemie głosować mogatylko ci co mają własną nieruchomość, czyli stali mieszkańcy. W naszych warunkach , napłynęło by sporo "nasłanych".

Vote up!
9
Vote down!
0

#1465327

.... wiesz Janusz ? Moja opinia o kandydacie Andrzeju Dudzie, jest tożsame z Twoją.

Napewno tak jak ja, zdajesz sobie sprawę, że nie istnieją "doskonali" kandydaci. Nawet John Kennedy,miał braki.?!

Mnie zabrakło w jego- A.D.- wystąpieniu akcentu sensu stricto - narodowego.

Dobry Baca, swoim bacznym okiem powinien wychwycić owieczkę, która zasługuje na szczególną troskę/opiekę, a taką "owieczką" jest nasza Polska - członkini UE- która ma jeszcze bardzo delikatne runo..... ?

Gdybym to ja był Andzejem z Krakowa i wygrał wybory prezydenckie 2015 r. w pierwszą podróż zagraniczną pojechałbym na

Węgry, na kilku dniowe szkolenie u Victora Orbana :-)))?

dobry artykuł, Januszu - dzięki

Marek

ps.

..... abyś nie popadł w błogie "ciepełko", poczytaj co o Andzeju Dudzie wypisują "dziwni ludkowie" z SZAMBA :

http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/118933%2cmocne-atuty-kandydata-dudy

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1465316

Dzis to ja jestem "Gwiazdą"  neonowego szamba - nawet naczelny szambonurek wymaścił post na mój temat. Jak zwykle nachlany (pomimo terapi w klubie Trybeusa), użala sie ze go nazwałem sowieckim pacholkiem. A kim on jest - jeśli nie członkiem PZPR - skrót od Płatny Zdrajca - Pachołek Rosji

http://spiritolibero.neon24.pl/post/119015,przeczolgajmy-uzurpatorow-do-prezydenckiego-stolca

Nie chcę ujawniac nazwiska tego krzywonosa, by mu juz do końca krzywdy nie robić. Jemu już dr.Klich nie jest w stanie pomóc.

Polecam mu zatem strone :

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3246932,nikt-nie-jest-w-stanie-pomoc-alkoholikowi,id,t.html?cookie=1

A że czyta nas na bieżąco to za kilka minut będzie odpowiedz !!!!

jak napisałem tak sie stało - kilka minut temu

http://spiritolibero.neon24.pl/post/119015,przeczolgajmy-uzurpatorow-do-prezydenckiego-stolca#cmnts

 

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1465322

Józiu,

 

to pijawki, pasożyty... oni się żywią naszą krwią. Bo muszą - jako totalni grafomani nie potrafią NIC porządnego napisać. I mądrego na dodatek. Chyba najlepszy jest tam Stan Tymiński, który płaci ghostwriterom, by coś za niego napisali.

Pozostałym też profesjonalne służby piszą zresztą.

 

Pozdrówko

Vote up!
6
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465346

Znakomicie to podsumował jeden z ichniejszych blogerów

http://spiritolibero.neon24.pl/post/119015,przeczolgajmy-uzurpatorow-do-prezydenckiego-stolca#comment_1116175

wiecej na ten temat nie piszmy szkoda zasmiecac  tym szambem ten ważny wpis

pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0
#1465347

.... no to zapanuje pełna Neonowa Radość.

Podobno ten "facuś z wychodka", będzie w Egzekutywie :

http://niezalezna.pl/64141-ujawniamy-terrorysci-z-donbasu-przyjada-do-polski-zaprosila-ich-nowa-prorosyjska-partia

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1465348

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pawel.pc44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Skoro już o służbach mowa to polecam zapytać Targalskiego o jego rzekome nawrócenie. Nikt mi nie wmówi, że Targalski nie wiedział czym jest PZPR. Podejrzewam, że zarówno on jak i śp. gen. Petelicki zostali zwerbowani przez wywiad amerykański, albo mosad - w obu przypadkach mamy do czynienia z nienaturalnym filosemityzmem i rzekomym "nawróceniem". Petelicki ponadto był odpowiedzialny za operację "most" i co oczywiste dowodził Grupą Realizacji Operacji Most. Operacja polegała na przerzuceniu żydów z ZSRR do izraela (zażydzenie ZSRR jest faktem).

 

Dla każdego kto ma choć trochę oleju w głowie jasne jest, że w Polsce walczą o wpływy poszczególni zaborcy. Np. jeden z nich zlikwidował 56 i 68 Kompanię Specjalną (Formozy zlikwidować się nie udało, bo ktoś sprytnie podpiął ją pod rezerwową załogę statku). Później próbowano zlikwidować GROM, ale Antoni Macierewicz temu zapobiegł. Moja luźna teoria jest taka, że wspomniane wcześniej Kompanie Specjalne (które szkoliły się w czasach PRL) zostały zlikwidowane przez jakiegoś "człowieka zachodu", który w odpowiedniej chwili dorwał się do władzy. Natomiast próba likwidacji jednostki GROM (który bardzo bliski był zachodowi) mogła być wynikiem zemsty. Co się z tym wszystkim wiąże interesy Polski są pogrzebane głęboko pod interesami poszczególnych zaborców, którzy po prostu walczą o wpływy. Pan Targalski, który był chyba jedynym Polakiem, który "nie wiedział" czym jest PZPR prawdopodobnie został agentem zachodu albo co gorsza bliskiego wschodu i w ogóle nie zależy mu na interesach Polski.

 

PS. Uważam, że Smoleńsk również był wynikiem walki o wpływy, a nie bezpośrednim zamachem na Polskę.

Vote up!
1
Vote down!
-4

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1465737

Chcesz być dalej Polakiem, i to wolnym Polakiem, głosuj na A.Dudę.

Wybór należy do ciebie.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1465324

A ja tutaj Marku... pełna niespodzianka, też się z tobą zgodzę.

Powinien nawet zaprzyjaźniź się z Orbanem i nauczyć od niego asertywności.

Powinien podpatrzyć, jak nie dać się bezwstydnie doić przez międzynarodowy kapitał, banksterów i korporacje.

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465325

po wyborach w 2010
po wyborach do ep
po wyborach samorządowych
wierzycie że można kogoś wynieść na wyższe stanowisko głosem ludu?
o naiwni

 

Dla niepoznaki i wiarygodności będą przez jakiś czas wskazywac wysokie poparcie dla opozycji
a chwię przed wyborami szale powoli będą się wyrównywać
i jakże demokratycznie kilkoma procentami wygrają obecnie rządzący :)

 

nie wygracie 
nie macie szans

Vote up!
6
Vote down!
-7

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1465350

Proszę nas nie obrażać - naiwni nie jesteśmy.

Za to jesteśmy praworządni i mamy świadomość, że jak tylko będziemy biadolić i nic nie robić, to na pewno przegramy.

Możesz żyć z przeświadczeniem nieustannej porażki? I nie próbować zawalczyć?

To masz mentalność klasycznego niewolnika.

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465353

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Katgal został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

czy wy n mżc zstwć sby kmntjącj w spkj
dnść sę chć rz d trśc jką prszył? n mn t dz

plsk był wln d 18 d 39 
n bdz wln jż ngdy
wystrczy sę z tym pgdzć n wlczyć z wtrkm

Vote up!
3
Vote down!
-9

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1465354

.... a ty co ? prorok Kurzeja ?

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1465357

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Katgal został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

nie prorok tylko istota myśląca

wystarczy zdrowy rozsądek, bezstronnośc i rzetelna obserwacja 

Vote up!
3
Vote down!
-7

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1465358

Kup sobie sznur, zrób pętle i... resztę wiesz. Aha zanim to zrobisz, kup nakolanniki bo niewolnik do swego pana w takiej pozycji podchodzi.

Wolność  ma się głowie a nie w datach. Nawet jak oni wygrają to wygrani są ci Polacy którzy mentalnymi niewolnikami nie są. Wolni ludzie walczą do końca. Ciebie zaś klasyfikuje jako defetystę albo agenta wpływu. Na polu walki w obliczu wroga, ludzi twojego pokroju rozsztrzeliwało się z wyroku sądu polowego.

Vote up!
5
Vote down!
0

rumjal

#1465417

Twoje pobożne życzenia jakże świetnie wpisują się w program PiS-u. Tak, wiem że niektórzy Użytkownicy czy Czytelnicy Niepoprawnych.pl kiedy słyszą o PiS-ie, to dostają "gęsiej piórki". Ale jeśli zagłębimy się w program tej partii opozycyjnej, to zauważymy że przez okres niespełna dwóch lat niektóre z punktów programu zostały wprowadzone, co platformersom-cwaniakom było bardzo nie na rękę (vide chociażby sądy grodzkie czy nowa jakość i duża skuteczność działania ABW).

W lipcu 2013 roku napisałem na Niiepoprawnych na ten temat "tryptyk" pt. "Gdy PiS wygra wybory, to co... dalej?"
(tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/gdy-pis-wygra-wybory-to-co-dalej-wymiar-sprawiedliwosci-1), w której opisałem zakres i sposób zreformowania wymiaru sprawiedliwości. Tamże pisałem między innymi, cyt.: "(...) każdy obywatel Rzeczpospolitej oczekuje ochrony swoich praw przed polskimi sądami. Oczekuje, że jego słuszne roszczenia zostaną rozpatrzone w możliwie szybkim terminie, a co najważniejsze, – doczeka się sprawiedliwego postanowienia, bądź wyroku sądu. Ale czy dzisiaj może on powiedzieć, że się tego doczekał? Najczęściej doświadcza panującego tam organizacyjnego niedowładu, przesadnego formalizmu, zwłaszcza katastrofalnej przewlekłości w załatwianiu nawet najprostszych spraw. Niejednokrotnie daje się zauważyć, że koneksje i układy istniejące pomiędzy ludźmi Temidy a politykami są tak rozległe, że prokuratorzy i sędziowie „chodzą na smyczy” polityków. I to się ma nazywać niezawisłością sądu??? Bujda na resorach!!!".

Drugą część (tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/gdy-pis-wygra-wybory-to-co-dalej-2-bezpieczenstwo-energetyczne) poświęciłem bezpieczeństwu energetycznemu Polski. Cytuję kilka zdań z tej części: "Elektrownie pracujące w oparciu o węgiel kamienny i brunatny pokrywają ponad 90% zapotrzebowania naszej gospodarki na energię elektryczną. Zatem z punktu widzenia ekonomicznego – absolutnie nie leży w polskim interesie znacząca zmiana tego stanu rzeczy. Po pierwsze: wiązałaby się z dodatkowymi dużymi kosztami przestawienia produkcji energii z węgla na inne paliwo; a po drugie: spowodowałaby uzależnienie gospodarki od dostaw surowców energetycznych zza granicy". (...) Zamiast odstępować od produkcji energii z węgla, należy się skupić na restrukturyzacji w górnictwie węgla kamiennego oraz zabezpieczeniu nowych złóż i frontów wydobywczych. Działanie na tym polu będzie ułatwione, albowiem Polskie Górnictwo Węglowe od co najmniej 30 lat dysponuje szczegółowymi mapami geologicznymi z naniesionymi pokładami węgla kamiennego. I jeśli do tych działań dodamy projektowanie i inwestowanie w „czyste technologie węglowe”, istnieje szansa na niezależność energetyczną państwa przy wsparciu innych technologii produkcji energii. Jednak trzeba mieć na uwadze, że może się to okazać niemożliwe, jeśli rząd odstąpi od renegocjowania z Komisją Europejską warunków realizowania pakietu energetyczno-klimatycznego dotyczącego ograniczeń emisji C02 do atmosfery".

Natomiast w trzeciej części (tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/gdy-pis-wygra-wybory-to-co-dalej-3-bezpieczenstwo-wewnetrzne) zawarłem zakres i opis mechanizmów, jakie powinny zagwarantować bezpieczeństwo wewnętrzne. Oto fragment tego tekstu: "instytucja rządowa jaką jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) –  powołana do koordynacji działań służb wyżej wymienionych nie spełnia swojego zadania w stopniu przynajmniej dobrym, to mamy rozmiar problemu świadczącego o nieudolności państwa. Taki stan rzeczy jest nie do przyjęcia. Dlatego też Prawo i Sprawiedliwość mając na uwadze bezpieczeństwo obywateli polskich i widząc nieudolność zarówno Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak i Kancelarii Prezydenta RP – opracowało w roku 2012 program zreformowania sektora odpowiedzialnego za bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. (...) bezapelacyjnie należy ostatecznie odsunąć od stanowisk kierowniczych osoby wywodzące się z komunistycznych formacji bezpieczeństwa. Niestety, – część z nich została przywrócona do ważnych funkcji w Policji, a nawet uzyskała awans w okresie sprawowania władzy przez rząd Donalda Tuska. Dlatego też należy przywrócić transparentne i merytoryczne zasady awansu służbowego, sprzyjające obejmowaniu stanowisk kierowniczych i dowódczych przez wykształconych i dobrze przygotowanych oficerów, którzy rozpoczęli służbę po roku 1989. Nie może mieć miejsca awansowanie, a przede wszystkim utrzymywanie wpływów funkcjonariuszy dawnego aparatu PRL-owskiego".  Jeśli dodamy do tego możliwość odwoływania naszych przedstawicieli w parlamencie w przypadkach, gdy zawiodą nasze zaufanie poprzez działania sprzeczne z interesem obywateli RP, to będziemy mieli obraz, co nalezy wykonać, aby Rzeczpospolita Polska nie była tylko ch*j d*pa i kamieni kupa.

Pozdrawiam i zachęcam do lektury zalinkowanej przeze mnie wyżej,

Satyr

 

Vote up!
8
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1465359

Witaj Janku

 

Tych rzeczy do naprawienia jest tak dużo, że wyszłaby z tego gruba biała księga.

 

Jeżelibyśmy tylko zdołali przywrócić prawidłowe relacje państwo  <=> obywatele, to można by rozpocząć proces modernizacji i budowania nowego państwa.

 

Tutaj wyraźnie zaznaczam - ja traktuję PiS instrumentalnie. Po prostu nie widzę innej drogi wyjścia z tej patologii, jak tylko przy pomocy PiSu. Jednocześnie z całym szacunkiem dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego. I widzę wszystkie wady tej partii.

Jedyna jeszcze możliwa droga pozbycia się tej mafii u władzy, czyli kryterium uliczne, nie wchodzi w rachubę, gdy jedyny bitny i odważny element naszej młodzieży siedzi na zmywaku (umownym) w Londynie.

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465362

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika pacyna został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

    Dziwny ten apel o poparcie dla Andrzeja Dudy. Według mnie Duda w zderzeniu z Komorowskim ma szanse żadne. Szczególnie w pierwszej turze. Cała kampania opierać się będzie na doprowadzeniu do 2 tury aby zmusić Bronisia do debaty i tam rozdeptaniu go jak wszy, która spadając z bolszewickiego szynela, na kolejnego Bolszewika nie trafiła. 

    Im więcej kandydatów, tym lepiej dla Dudy, bo każdy jeden kandydat odbiera "procenty" Bronisiowi bezpośrednio i pośrednio! Otóż, ileś lemingów "postawi krzyżyk" na Kukiza, iluś na Brauna, iluś na Deskę, zamiast na Bronisia- w ten sposób Broniś straci bezpośrednio. Pośrednio- gdy iluś takich co nie chodzą, pójdzie właśnie zagłosować- na Korwina, Deskę itp. 

    Nie ma znaczenia ile głosów dostaną oni wszyscy osobno, ważne że w 1 turze tyle mniej- proporcjonalnie- dostanie Broniś!

    Ważne aby nie zebrał 51% w PIERWSZEJ TURZE!

   Ja osobiście poprę Korwina- Mikke lub Brauna. Będę się cieszył jeśli któryś z nich wejdzie do drugiej tury, choć oczywiście wiem, że szanse na to są równe zeru. Natomiast w 2 turze będę głosował PRZECIW temu pełowskiemu analfabecie, chyba że do drugiej tury wejdzie jakiś Jarubas- wtedy zostanę w domu. 

    W kwestii Jarubasa, to mam takie dziwne przeświadczenie, iż jego kandydatura będzie wyłącznie wymierzona w prowokowanie Dudy. Ot, takie przeczucie. 

    Bynajmniej, kupą Mościa Panowie, kupą do urn!!

     Ciekawe kiedy to dotrze do zakutych łbów PejSakiewicza i kamaryli, którzy jedyne co potrafią, to skupić się na kontrastowaniu Bronisia i Dudy. Więcej Bronisia, niż reszty kandydatów razem do kupy. Dupy nie propagandyści, parafrazując "Kingsajza".

Vote up!
2
Vote down!
-6

              

#1465363

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zastanówmy się: kto jest najlepszy?

I tego się trzymajmy.

Vote up!
3
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1465367

Witam

 

A czymżesz ten Grzesiu ciebie zauroczył?

 

Wybacz, ale ci zdradzę - ja potrafię jeszcze lepiej nawijać, mam bujniejszą fantazję, no i jestem niewątpliwie przystojniejszy.

 

Uściski

Vote up!
5
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465373

A czy - potrafi pan zrobić tak wspaniałe filmy dokumentalne?

Czy opanował pan tak perfekcyjnie język polski?

 

Vote up!
4
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1465380

Niestety... filmów robic nie potrafię ;-(

Ale za to całkiem dobrze potrafię parę innych rzeczy.

 

 

Język polski? Perfekcyjnie? Nie wiem co to znaczy? Zresztą się wymądrzę, że słowo perfekcyjny pochodzi z łaciny - perfectus (past participle). Więc dbając o czystość języka pan Braun nie powinien go używać.

Vote up!
4
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465394

tracisz czas

Vote up!
5
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1465398

Bądzmy optymistami i trzymajmy kciuki każdy za własnego faworyta, a będzie dobrze

pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0
#1465402

Wybacz,

ale tym razem rozumujesz bardzo pokrętnie.

 

Skąd na przykład takie przekonanie, że każdy dodatkowy kandydat odbiera głosy Komorowskiemu, a nie Dudzie ?!

Ja właśnie tak uważam, bo odwołują się do zbliżonego elektoratu.

 

I co to za rozumowanie - "...Według mnie Duda w zderzeniu z Komorowskim ma szanse żadne. Szczególnie w pierwszej turze." Przecież to się kupy nie trzyma - ani sensu, ani logiki. Jeżeli nie ma szans w pierwszej turze, to i również w drugiej.

 

Natomiast poparcie Korwina Mikke, przepraszam za szczerość, uważam za abberację psychiczną, lub przynajmniej za schorzenie. Ten gość nabiera naiwnych od 30 lat i nic nie potrafi osiągnąć. Bo taka jego zadaniowa rola - odciągnąc jak najwięcej prostych ludzi, w oparciu o paralogizmy i socjotechnikę od niebezpiecznej dla Kremla opozycji. I tyle.

Vote up!
7
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465370

     To jest wyjątkowo proste. W pierwszej turze nie ma znaczenia komu inni kandydaci odbiorą głosy. Czy to Komorowskiemu, czy Dudzie, czy Braun-  Korwinowi. Ważne, że "rozrzedzą" poparcie dla Gajowego. Dosyć logicznym jest, że Gajowy może liczyć na poparcie wyborców P.O. i ta liczba jest zawsze zbliżona. Jeśli obok Dudy i Gajowego wystartują jedynie Jarubas i Ogórkowa ( sic), to frekwencja w tym układzie będzie zbyt mała i Gajowy zgarnie 51% .  W pierwszej turze ludzie popierają "swojego", lub jak kto woli "ideologicznego" kandydata. W drugiej, są gotowi głosować przeciw komuś. Ważna jest frekwencja, więc im kandydatów więcej...koniaczek? :)

     Przypomnę, że w 2005 roku Ryży wygrał 1 turę, by właśnie w drugiej turze przegrać. Przeanalizować każdy może tamte wybory sam. Lech Kaczyński raczej elektoratu Marka Borowskiego ( Bermana) nie pozyskał.

    Jestem gotów poprzeć JKM lub Brauna, bo mają przynajmniej 3 wspólne punkty, pod którymi się podpisuję "rękoma i nogami":

   - Wyjść z UE

   - Wolny rynek

   - Monarchia 

     

Vote up!
3
Vote down!
-3

              

#1465387

Napisałeś, cyt.: "Natomiast w 2 turze będę głosował PRZECIW temu pełowskiemu analfabecie, chyba że do drugiej tury wejdzie jakiś Jarubas- wtedy zostanę w domu" (wytłuszczenie czcionki moje).

Ale parę wierszy niżej napisałeś, cyt.: "Bynajmniej, kupą Mościa Panowie, kupą do urn!!" To wg Ciebie jak ma być? Zostać w domu czy iść do urn??? Rozdwojenie jaźni, "cy cóś"? 

 

Satyr

P.S.
Czy Pacyna ma coś wspólnego z... Pacyną - rodzinną miejscowością Waldiego Pawlaka czy z... Pacanowem?

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1465375

W pierwszej turze mam dwóch zdecydowanych faworytów, natomiast zostanę w domu jeśli do drugiej tury wejdą Gajowy i Jarubas. Wtedy, to już i tak będzie bez różnicy. Oczywiście jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że Jarubas jest bez szans. Dlatego w pierwszej turze ważny jest udział. Tylko wysoka frekwencja może doprowadzić do drugiej tury.

Vote up!
2
Vote down!
-2

              

#1465391

Takim przykładem jest Markowa,pisząc że jej kandydatem jest Braun.Niestety ten Pan Braun jest dobry w tym co robi,ale do stanowiska prezydenta to on sie tak nadaje jak przysłowiowy osioł do karety.W tym wpisie jest potwierdzenie tytułu postu jazgdyni.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1465381

za pozwoleniem - pan nie przedstawia argumentów, a jedynie inwektywy.

czy zna pan książkę "Urodziłam się pomiędzy" - autorstwa Zofii Reklewskiej-Braun, Matki Grzegorza?

jeśli nie - nie jest Pan równorzędnym rozmówcą.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1465390

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Katgal nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Polacy 
Nie widzicie jak pięknie jesteście rozbijani?

Macie silnego kandydata A. Dudę
a tutaj wychodzi inicjatywa ażeby szlachetnego pana Brauna wstawić
Korwina, itd 
Rozgrywani jesteście a myślicie że gracie w jednej drużynie
przypatrzcie się jak mami niezdecydowanych pewien typ co się zowie nienadziemnatefał 

Vote up!
4
Vote down!
-6

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1465400

Boże oświeć Polaków

Vote up!
4
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1465405

A komu Braun urwie punkty? Zdobędzie może 3-4%. Roztrwonimy siły. Po co? Zwycięstwo en bloc daje Braunowi wiecej korzyści niz przegrana w rozdrobnieniu. Tak trudno to zrozumieć? Bóg nikogo nie oświeci,. Bóg pomaga mądrzejszym.

Vote up!
2
Vote down!
0

rumjal

#1465421

Według mnie Grzegorz Braun nie urwie nawet jednego procentu Andrzejowi Dudzie. Nie ten elektorat! Co natomist może i najprawdoboniej zrobi to obudzi elektorat, który nigdy nie pójdzie głosować w pierwszej rundzie na Anrzeja Dudę. Przyczyna bardzo prosta. Duda jest kojarzony z PiS! Ten elektorat raz obudzony może przeważyć szalę w drugiej rundzie. Na czyją korzyść? Nie wiem. Wiem, że napewno nie na na korzyść śpiącego ciecia od żyrandola. A i w wyborach parlamentarnych ten właśnie świeżo obudzony elektorat pomoże wykopać PO/PSL(ZSL).

Tak że drogi rumial, w tym przypadku im większe spektrum na prawicy, tym lepiej. 

Vote up!
1
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1465459

A komu Braun urwie punkty? Zdobędzie może 3-4%. Roztrwonimy siły. Po co? Zwycięstwo en bloc daje Braunowi wiecej korzyści niz przegrana w rozdrobnieniu. Tak trudno to zrozumieć? Bóg nikogo nie oświeci,. Bóg pomaga mądrzejszym.

Vote up!
3
Vote down!
0

rumjal

#1465422

Konstytucję istotnie należy napisać od nowa. Ważniejsze jednak jest - moim zdaniem - napisanie od nowa,  prawa gospodarczego dla małych firm (rodzinnych?) o określonym obrocie finansowym. Kwestia Sejmu i Senatu jest tu raczej drugorzędna. Gwałtownej reformy (czyli powrotu do normalności) wymaga szkolnictwo. Państwo bowiem opiera się na dwóch podstawowych fundamentach. Prawie i edukacji. NA TERAZ, natomiast, potrzebna jest absolutna , niepodzielna i bezwarunkowa konsolidacja zdrowej polskiej tkanki narodowej, w pracy na rzecz zwycięstwa jedynego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Piszę jedynego ponieważ to jedyny kandydat który posiada następujące cechy:

1. Wykształcenie właściwe dla polityka.

2. Praktykę w strukturach władzy i na arenie międzynarodowej.

3. Posiada właściwy kręgosłup moralny.

4. Bez zagmatwań przeszłości.

5. Zna języki obce tak dobrze, że nikt nie słuchając go, nie czeka podświadomie na potknięcia.

Ostatni punkt może wydawać się oczywistościa ale patrząc wstecz, jakos tak nie do końca.

Każdy kto próbuje włazić w buty prawicy i konkurować z Dudą, robi z siebie uzytecznego idiotę albo jest wprost agentem wpływu. np. (jestem o tym wewnętrznie przekonany) Korwin.. etc. Co w tym układzie robi Kukiz i Braun? Nie mam pojęcia ale szanse mają gówniane a syfu narobią w wyborach znacznego.

TOTEŻ SZANOWNI NIEPOPRAWNI. WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD I POPIERAMY ANDRZEJA DUDĘ. KTO PRZECIW TEN ZWYCZAJNYM GŁUPKIEM JEST. 

Vote up!
10
Vote down!
0

rumjal

#1465410

Serdecznie dziekuję za ten konstrukcyjny komentarz.

Niech rozum i zdrowy rozsądek zawsze zwycięża

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Co do harmonogramu i ważności poszczególnych niezbędnych poczynań można (a nawet należy) się spierać.

Vote up!
5
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465415

Lubie pana Brauna za jego charakter, ale to za mało, by mógł konkurować z A. Duda.

A. Duda to mój kandydat na prezydenta.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1465419

Ja też lubię i szanuję pana Brauna. To wspaniały człowiek. Tylko po co wkręca sie teraz w wybory. To bez sensu. Trzeba działać konsekwentnie, rozumnie i twardo. Wybory prezydenckie mogą stać się "być albo nie być" naszej niepodległości. Żarty się dość dawno skończyły.

Pozdrawiam również.

Vote up!
5
Vote down!
0

rumjal

#1465423

Rada Regencyjna, monarchia i wreszcie … strzelnica?

Vote up!
3
Vote down!
-1

kassandra

#1465441

1. Jazgdyni. Zadałeś pytanie do czego potrzebny w Polsce jest Urząd Prezydenta. Pozwól zatem, że odwrócę pytanie. Do czego Polsce potrzebny jest urząd premiera? Prezydenta wybiera cały Naród, premiera partyjna klika. Czy nie lepiej jeśli rząd będzie tworzył Prezydent i rządził Prezydent? Wybierany przez cały Naród?
 
2. Senat. Do czego potrzebny? W tej formie do niczego, ale jeśli zrobimy Senat reprezentantem całago Narodu, wszystkich Polaków, zarówno tych w kraju, jak i tych za granicą? Jeśli Polacy z zagranicy, nie jakaś tam polonia, a POLACY!, będą mieli swoich reprezentantow w Senacie. Czy to coś zmieni?
 
3. Zgoda co do Konstytucji. Z tym, że według mnie nowa Konstytucja musi zmienić kształt Polski. Musi zmienić kształt polityczny Polski. Musi zmienić kształt administracyjny Polski. Musi być Konstytucją Prezydencką. Musi zlikwidować urząd premiera. Musi zlikwidować dualizm władzy wykonawczej. Musi zmienić całkowicie wszystko. Niestety biorąc pod uwagę zaszłości w  nowej Konstytucji muszą się znaleźć zapisy, które w normalnym kraju nie musiałyby być w Konstytucji. Poza tym patrząc na to w jak ordynarny sposób istniejąca Konstytucja jest łamana, jest koniecznością stworzenie agencji psów konstytucji nie podlegającymi nikomu na okres conajmniej dwuch pokoleń tzn ok 35 lat.
 
Reszta z Twoich postulatów wypływa właśnie z zapisów Nowej Konstytucji. A zatem pozwól, że zadam jeszcze jedno pytanie. Czy widzisz PiS zmieniający Konstytucję w ten sposób? Ja, niestety, NIE! Wniosek? Dopuki nie znajdzie się siła polityczna gotowa to zrobić, nic a nic się nie zmieni! 
 
Dlatego, w pierwszej rundzie, będę głosował na Grzegorza Brauna. A w drugiej, jeszcze się zastanowię.
Vote up!
6
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1465452

Witaj

 

Jakże słuszne uwagi.

 

Co do funkcji prezydenta - NIE JEST POTRZEBNA w tej postaci, jak dotychczas. Dlatego przywołałem nawet Wałęsę i Kwaśniewskiego. A gdzie w przyszłości będzie centralny ośrodek władzy - prezydent, kanclerz, czy premier, to naród powinien ustalić referendalnie, a potem konstytucjonaliści zagwarantować w nowej umowie.

 

Czy widzę PiS jak to wszystko zmienia? Przyznam, że nie za bardzo. Ale Dudę już widzę. Ja cały czas podkreślam, że traktuję PiS instrumentalnie - jako narzędzie do odsunięcia PO-PSL od władzy.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465455

co do spraw nurtujących, można dopisać jeszcze wiele, ale świadczy to boleśnie o tym że tak niewiele przez te 25 lat zostało zrobione, albo zrobione żle.

Nasz obecny system sprawowania władzy odnoszę często do IIRP, porównanie wypada fatalnie oczywiście dla IIIRP. Obecna sejmokracja jest samonakręcającym się mechanizmem, scalonym siecią powiązań i arogancją sprawowania władzy

Vote up!
2
Vote down!
0

hobo

#1465466

Masz rację, system jest fatalny.

To powinien być prosty działający automat. Z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Wygląda jednak na to, że nikt nie chce tego bagna zmienić. Dlaczego? Bo tu kraść można lepiej.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1465470

Też uważam, że tylko Andrzej Duda ...ale w obliczu, gdy tonące draństwo czepiło się swojego Brąka K. musimy być zintegrowani i szczególnie pamiętać o serwerach PKW, z którymi nawet największy prawy Polak nie wygra...

Vote up!
8
Vote down!
0
#1465601