ROCZNICA ŚMIERCI ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO

Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Historia

Dzisiaj goscimy tekst Jerzego Scheura prezesa Fundacji "POLSKA SIĘ UPOMNI" nawiązujący do upamiętnienia naszych bohaterów walczących o wspólne wartosci tak niezbędne w życiu każdego Narodu. Jacek.

ROCZNICA ŚMIERCI ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BOHATERÓW WALKI Z TOTALITARYZMEM

25.05 to dzień szczególny w kalendarium obchodów Dnia Pamięci i Roku Żołnierzy Wyklętych, jest to rocznica stracenia rotmistrza Witolda Pileckiego – wysłannika AK, do KL Auschwitz, bohaterskiego obrońcy Reduty Pileckiego w Powstaniu Warszawskim, wysłannika gen. Andersa do kraju skazanego na śmierć i straconego w więzieniu mokotowskim przed 63 laty.
Chcielibyśmy żeby z czasem był to „Międzynarodowy dzień bohaterów walki z totalitaryzmem”.
W jego losach w sposób szczególny spięte są wysiłki człowieka, który z własnej inicjatywy z olbrzymią energią i determinacją podjął działania przeciwko największej maszynie śmierci jaką był Auschwitz. By po latach spędzonych w konspiracji i walce podjąć dobrowolnie misję przeciw totalitarnemu komunizmowi w imię niepodległości Polski i zginąć męczeńską śmiercią w komunistycznej katowni.
Jest to los wyrazisty, ale dla wielu „Żołnierzy Wyklętych” typowy walka z hitleryzmem, by później być prześladowanym i mordowanym przez komunistów.
,,Porozumienie” nie ma środków i władzy do organizowania, dla wskazanych obchodów centralnych. Jest naszym celem inicjowanie i pokazywanie działań, które są prowadzone, a które winny być intensyfikowane przez setki a może tysiące polskich patriotów. Niech dzień 25.05 każdego roku będzie dniem spotkań, prelekcji, pokazów filmowych przede wszystkim skierowanych do młodego pokolenia. Szczególna rola nauczycieli szkół zarówno średnich i licealnych jak i wyższych, a także młodzieży w ich samoorganizacji.
Heroizm i przedsiębiorczość w walce o prawdę i wartości to nie jest przeszłość. Potrzebna jest i dziś w życiu każdego człowieka, choć nie na taka miarę i drastyczne okoliczności, jest jednak próbą i miarą człowieczeństwa.
Prosimy o informacje o planowanych jak i wykonanych imprezach.
Patronat nad Rokiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych objęła „Rzeczpospolita” daje to szansę jego szerszego odbioru.
13 maja 2011 r.– odbyły się „Marsze Rotmistrza”, wiążące się z 110 rocznicą urodzin rtm. Witolda Pileckiego, w ponad 20 miastach. Więcej www.marszrotmistrza.blogspot.com
Wielka w tym zasługa inicjatywy obywatelskiej ,,Przypomnijmy o Rotmistrzu” i osobistego zaangażowania Pana Michała Tyrpy inicjatora wielu działań upamiętniających postać Witolda Pileckiego.
63 rocznica jego męczeńskiej śmierci to okazja do spotkań i prelekcji jest to data postulowana jest jako ,,Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem,” dla nas Polaków moralnie już obowiązująca.
Prosimy o jak najwięcej inicjatyw upamiętniających postać rtm. Witolda
Polecamy film ,,Śmierć Rotmistrza Pileckiego’’, Ryszarda Bugajskiego – 87 minut, dostępny na kasetach i w internecie.

W IMIENIU ,, POROZUMIENIA NA RZECZ OBCHODÓW DNIA I ROKU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”
PREZES FUNDACJI „POLSKA SIĘ UPOMNI” JERZY SCHEUR

Ocena wpisu: 
Brak głosów