Wyjątkowa rocznica

Obrazek użytkownika Gawrion
Historia

Tegoroczna rocznica zamachu smoleńskiego jest wyjątkowa, ponieważ po ostatniej wizycie Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego w Kijowie wysoki urzędnik rosyjski - Rogozin - wypowiedział na Twitterze słowa, które są przyznaniem się Rosji do winy. Wściekły na wizytę Kaczyńskiego na Ukrainie napisał: "Przyjedź do Smoleńska, porozmawiamy". Jakież to wymowne. Napisał to w nocy, po kilku godzinach "tłit" zniknął, ale jak to mówią: w internecie nic nie ginie... Masa ludzi zapoznała się z jego treścią, powstały dziesiątki, setki kopii.

Zamach ten jest jedną z największych tragedii narodowych w historii polskiej państwowości. Została zamordowana Para Prezydencka, Prezydent Kaczorowski, politycy wielu opcji politycznych, w tym ówczesnej PO, generałowie, patrioci, bohaterowie Solidarności, piloci, funkcjonariusze BOR, obsługa samolotu.

96 krwawych ofiar zamachu...

Kilka dni po tej zbrodni Polacy byli zjednoczeni. Nie na długo, ponieważ już w ciągu kolejnych kilku dni antypolskie media, na czele z TVN, wyborczą, zaczęły powielać propagandę rosyjską, zaczęły się ohydne żarty polityków, mediów, celebrytów z ofiar, "elity" aktorskie, celebryckie urządzały sobie kpiny i ohydne żarty. Zaczęto obwiniać pilotów, zmyślając fałszywe historie. I nie trzeba było długo czekać, aż ta dzika narracja odniesie skutki wśród zwykłych ludzi.

Niedługo po tym ludzie modlący się pod Pałacem Prezydenckim podczas miesięcznic byli fizycznie atakowani, wyszydzani, opluwani. Sikano na znicze zapalane pod pałacem prezydenckim. Antypolskie media, celebryci aktywowali najgorsze, bezmyślne bydło. Pożytecznych idiotów. Obudziły się najgorsze zachowania i instynkty ludzkie. Zachowania paskudne, obrzydliwe... Niegodne ludzi.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że "nasze" ówczesne władze totalnie skapitulowały przed Rosją. Tusk oddał całe śledztwo Rosji, a "nasze" polskie komisje powtarzały celowo propagandę rosyjską. Powinien się nimi zająć co najmniej Trybunał Stanu.

Dziś - w kontekście brutalnego ataku Putina na Ukrainę - jest pewne o co w tym wszystkim chodziło. Był to odwet Putina za bohaterską obronę Gruzji. Wtedy to śp. Prezydent Kaczyński wypowiedział wizjonerskie słowa o kolejnych celach Putina: Ukrainie, państwach bałtyckich, a następnie Polsce. Ale Ci, którzy z uwagą obserwowali politykę Kaczyńskiego doskonale wiedzą, że nie było to wizjonerstwo, jasnowidztwo - była to zwykła mądrość polityczna naszego Prezydenta. Mądrość wielka i wybijająca się wyraźnie na tle mierności innych polityków.

Mam nieśmiałą nadzieję, że szczególnie kontekst dzisiejszych wydarzeń na Ukrainie uzmysławia ludziom rozsądnym w sposób jaskrawy co przez te 12 lat działo się wokół zamachu. W jaki prosty sposób media, dezinformacja rosyjska, oddziaływała na polityków, elity, wreszcie na rzesze polskich, pożytecznych idiotów. Dziś kontekst ukraiński ukazuje nam jak na dłoni polską V kolumnę, polskich zdrajców pod auspicjami Putina czy Europy. Doskonale z perspektywy kontekstu i czasu widzimy te zjawiska.

I jeszcze jedna refleksja. Zamach smoleński jest wielką ofiarą. To oczywiste. Ofiarą najwyższą. Z perspektywy kilkunastu lat trzeba stwierdzić, że nie jest to ofiara daremna. Co więcej - dzięki tej krwi, która wsiąkła w smoleńskie błota, możliwe było odwrócenie politycznej sytuacji w Polsce. Dzięki temu antypolscy zdrajcy, pachołki moskiewskie, brukselskie, niemieckie, zostały odsunięte od władzy. Dzięki temu rządy prawicy mogły przejąć władzę i odbudowywać niepodległe państwo polskie. Brzmi to może patetycznie, ale taka jest prawda.

Gdyby do dziś Polską rządziła platforma, to mielibyśmy dziś strzępy państwa, zdewastowanego i zniszczonego przez mafie, z rozgrabionym do końca majątkiem narodowym, bezbronne, nie posiadające żadnego samodzielnego głosu na arenie międzynarodowej, poklepywane przez Niemców i Francuzów... Bez IPN, bez CBA, bez LOTu, Lotosu, Orlenu, KGHMu, bez polityki historycznej, bez dumy, tożsamości i skundlone. Skundlone jak dzisiejsi przywódcy tzw. totalnej opozycji, jak siebie określili. Skundlone jak XVIII wieczna i współczesna targowica.

Cześć, pamięć i chwała Ofiarom zamachu smoleńskiego! Wszystkim 96! Bez tej ofiary nie byłoby dzisiejszej Polski!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

Tylko taki kraj, jak bezkarna Rosja jest zdolna do wszelakich zbrodni.
Zanim był Smoleński, ogołocono polskie wojsko z nowej generacji, polskiej kadry lotnictwa
Patrz katastrofa Casy ( 2008).
Obie te "katastrofy" spina klimat czasu Tuska, lepki system Tuska, o czym wielokrotnie pisałem na NP.
To było spoiwem wielu naszych nieszczęść; nieróbstwo niesamowity bałagan, korupcja nieprzejrzystość procedur.
Nędzni politycy oraz zaprzedane media, skorumpowany tzw salon.
Nędza intelektualna łże elit.
Bezkarne panoszenie się rosyjskich oraz niemieckich służb od jawnych po ukryte.
To ten klimat, to wszystko sprawiło, że szczególnie po 10 kwietnia 2010 tak trudno było dojść prawdy.

pzdr

Vote up!
17
Vote down!
0

antysalon

#1643286

Ta fotografia powstała na dzień przed tragedią, 9 kwietnia 2010 r., kiedy Pierwsza Dama Maria Kaczyńska zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego Polaków ze Wschodu.

 

Vote up!
12
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1643291

przepiękne i jakże wymowne pozdr wieczorne

Vote up!
8
Vote down!
0

gość z drogi

#1643293

jak co roku  swiece migają  tajemniczo na oknie i cichutko szepczą Pamiętamy czuwamy, modlimy się

Vote up!
11
Vote down!
0

gość z drogi

#1643294

Polsko jesteś piękna w ten wieczór pamiętny ,dzięki Ci za Twoją obecność na Warszawskiej  dzisiejszej uroczystości

Vote up!
12
Vote down!
0

gość z drogi

#1643295

    Witam! Byliśmy z przyjaciółmi w stolicy zamanifestować przynależność do wielkiego narodu polskiego, pochylając w hołdzie się nad ofiarami Zamachu Smoleńskiego. Bez żadnych negatywnych ekscesów wróciliśmy szczęśliwie do swoich domostw. Trochę zmęczenia daleką drogą go gór, więc czas na wypoczynek. Pozdrawiam!

Vote up!
12
Vote down!
0

ronin

#1643306

To była egzekucja na Prezydencie i polskiej elicie będąca skutkiem wyroku wydanego przez putina (piszę z małej litery pasującej bardziej do jego wzrostu - kontrastującego z jego wielkim ego)

 Zamontowanie ładunków wybuchowych długo przed ostatnim lotem świadczy wyraźnie o planowanym zniszczeniu samolotu. Oddanie śledztwa rosyjskiemu aparatowi przez Tuska, który jako premier był odpowiedzialny za przygotowanie wizyty Prezydenta w Katyniu było naturalną konsekwencją jego rozmowy (może i ustaleń?) z Putinem w Sopocie po której rozdzielono planowane uroczystości w Katyniu aby wyeliminować obecność niewygodnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

 Znamy bardzo dobrze spory Tuska o to kto (on czy prezydent) ma prawo w pierwszej kolejności do latania rządowym samolotem Tu 154 i tu powstaje zasadnicze pytanie - jeśli Tusk nie wiedział nic o planowanym zamachu lub o fatalnym przygotowaniu lotniska w Smoleńsku to dlaczego 7 kwietnia 2010 roku nie poleciał tam tym Tu 154 tylko innym samolotem?

 Dlaczego po remoncie w Rosji drugi Tu 154 po katastrofie smoleńskiej na którego remont wydano krocie nie został wprowadzony do użytku przez Tuska i Komorowskiego?

 Każdy kto tylko nawet amatorsko interesuje się przyczynami katastrof lotniczych wie, że dla śledztwa w ustalaniu ich przyczyny najważniejsze są elementy samolotu w stanie nienaruszonym po katastrofie, które specjaliści wydobywają nawet z głębi oceanu i z dokumentacją składają i analizują elementy kadłuba i silników których uszkodzenia mogły do niej doprowadzić. Widzieliśmy jak ruscy specjaliści "zbierali" dowody na miejscu w Smoleńsku używając do tego buldożerów, koparki, łomów i szlifierek do przecinania metalu.

 Oddanie śledztwa państwu na którego terenie doszło do katastrofy lotniczej gdy na terenie tego państwa przeprowadzano jego remont to już nie mieści się w żadnych przyzwoitych normach prawnych - to jest zdrada stanu zwłaszcza gdy w katastrofie ginie Prezydent.

Vote up!
9
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1643310

Jarosław Kaczyński rozpoczął właśnie bitwę o wszystko. Dla takich chwil jesteśmy kaczystami.

 

Vote up!
8
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1643312

 i serdeczne podziękowania za odwagę , Tym którzy  10 lat temu ,12 tez 

mieli odwagę pisać o Zamachu a nie o morderczej brzozie, pamietam Was  Wszystkich ,rownież Tych,którzy patrzą już na nas z drugiej strony  Drogi

Wilku Morski ,pamietsz nas ? 

Warto również podziekować za piękne wiersze Smolenskie pani Cecyli Pasławskiej ,

panu Wolskiemu i pozostałym 

świetne i odwazne były również ówczas teksty łażącego Łazarza

Kochani,

myśmy już wtedy wiedzieli ,kto stał za Zamachem na Polską Elitę i na Polskiego Prezydenta,który Putinowi się nie kłaniał

TO była Krwawa zemsta tego,który dzisiaj rękami swych zołdaków,morduje niepokorną Ukrainę

Vote up!
8
Vote down!
0

gość z drogi

#1643316

Bohaterów

Tych, którzy ostatnim Lotem prosto do Nieba pomkneli 10 Kwietnia 2010 roku

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1643317

Cześć i chwała poległym pod Smoleńskiem! Cześć i chwała zamordowanym w Smoleńsku obu prezydentom Polski i wszystkim przedstawicielom Polski!

Trudno nam zrozumieć ludzi, którzy od 12 lat zbrodnię smoleńską nazywali tragedią (co jest tylko wybiegiem stylistycznym, by nie użyć słowa zamach), lub wręcz katastrofą czy wypadkiem (planowana zbrodnia nie jest wypadkiem). Trudno nam było zrozumieć państwo, które taką frazeologię oficjalnie stosowało, ale chcieliśmy wierzyć, że decydowały o tym ważne względy o wadze państwowej. Sam Antoni Macierewicz zawsze mówił po polsku, nazywając zamach zamachem, a  zbrodnię - zbrodnią. Jednak zdawał się też milcząco godzić na oficjalne słownictwo stosowane prez państwo, bo rozumiał te ważne, utajniane wówczas powody. Od wczoraj słowa zbrodnia i zamach są używane przez organy i media państwowe. Starajmy się wszyscy zawsze używać tych słów. Trzeba zawsze mówić o zbrodni katyńskiej i smoleńskiej, a nie różnicować w jakikolwiek sposób te dwie zbrodnie.

Vote up!
8
Vote down!
0

ppłk

#1643321

czyli Zamach 

tak jest  podpułkowniku

wnuczka przedwojennego oficera  polskiego

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1643323

Apelowałem wczoraj o to do ludzi na TT, bo coś mnie trafia gdy widzę, że nawet gorliwi patrioci używają sformułowania "katastrofa". To jest celowa zmiana pojęciowa, znaczeniowa!

Vote up!
7
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1643342

Wystarczyło spojrzeć na strzępy samolotu rozrzucone po okolicy, aby już na pierwszy rzut oka stwierdzić, że to musiał być zamach, Udowodnienie tej oczywistości zajęło 12 lat. Taka jest nasza pozycja wobec Rosji i taka Zachodu wobec Polski. Milczeli tak, jak po Gibraltarze i Katyniu.

Za czasów Kościuszki było trudniej zjednoczyć Polaków, ale dziś, gdy nasza świadomość może być modelowana dużo sprawniej, na przeszkodzie stoi podobny problem: spreparowana przez komunistów klasowość i powojenne edukacyjne kłamstwo tak sprawnie hodowane przez 70 lat. W obydwu epokach, mimo internetu,  niewiele się zmieniło.

96 ofiar!! To była egzekucja za Gruzję. W samolocie remontowanym w Rosji. Niewiele się nauczyliśmy. Dopiero wojna na Ukrainie i dzisiejsze wyraźne zalecenia dla najwyższych władz rządowych podczas konferencji min. Macierewicza, tę sytuację mogą zmienić. Dwanaście lat po katastrofie. Musimy wreszcie wyleźć z dołu naszej obojętności, bylejakości i nieświadomości, bo nas żywcem tam zasypią. Żal jest żalem, ale najważniejszy jest rozum. 

96 ofiar... Cześć ich pamięci. 

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Ryszard Surmacz

#1643326

Vote up!
6
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1643343