Pytania o dokumenty po przewożącym VIP-ów 36 SPLT

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Przeczytałem w internecie tezę, że likwidacja 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego ma służyć zniszczeniu lub ukryciu dokumentów pozwalających odtworzyć działania pułku i innych organów Państwa przed 10 kwietnia 2010, tego tragicznego dnia i być może także po tym dniu (a także rosyjskich mechaników, którzy coś robili przy TU-154 kilka dni przed 10.04.2010). Podszedłem do tej tezy z rezerwą, ponieważ można niewygodne dokumenty zniszczyć także bez likwidacji pułku - jednak przy istnieniu pułku byłoby to trudne do ukrycia, a likwidacja pułku na pewno może ułatwić tego typu działania. W dodatku przypomniałem sobie co działo z aktami śledztwa dotyczącymi sprawy Krzysztofa Olewnika. Pytałem też o to osobę znającą się na tym i nie wykluczyła ona, że to prawdziwa teza (z braku czasu nie spytałem o zgodę na ujawnienie jej nazwiska, więc na wszelki wypadek nie zrobię tego). Oczywiście powody mogą być inne jak chęć uniknięcia latania drugim TU-154 i samolotami JAK-40 przez polityków PO i PSL czy pokazanie, że rząd Tuska coś robi - prawdziwe mogą być te wszystkie przyczyny.

Zatem warto pokazać, że obywatele się tą sprawą interesują i przesłać do MON, KPRM oraz mediów pytania w tej sprawie - moja propozycja:

1. Czy wszystkie dokumenty likwidowanego 36 pułku lotnictwa specjalnego będą przechowywane w bezpiecznym miejscu, zapewniającym ochronę przed pożarem, zalaniem, kradzieżą lub zniszczeniem przez osoby postronne oraz innymi zagrożeniami?

2. Jeśli nie wszystkie dokumenty będą przechowywane, to jakie nie będą i czy wobec zainteresowania opinii publicznej wszystkim co związane z katastrofą rządowego samolotu TU-154 w Smoleńsku nie można zmienić decyzji i przechowywać wszystkie dokumenty?

3. Jak długo dokumenty te będą przechowywane?

Pytania można wysyłać do Departamentu Prasowo-Informacyjnego MON newsroom.dpimon@mon.gov.pl, na kontakt@kprm.gov.pl oraz do mediów według własnego uznania (ale niekoniecznie tylko do mediów, które lubimy).

Oczywiście jeśli popieracie tę inicjatywę skopiujcie ten wpis na swój profil na portalu czy blog :)

Filip Stankiewicz

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mysle ze sa to prawdziwe powody rozwiazania tego pulku.Wiedza ze wybory przegrane wiec sie zabezpieczaja.Ale jak mowi przyslowie co ma wisiec nie utonie tak i mysle ze nie uda sie im zniszczyc wszystkiego i wyroku za te bezprecendsowa tragedie nie unikna.I beda mogli w bulu i nadzieji w odosobnionej celi reszte zycia przeznaczyc na gre w szachy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178213

Nie do końca zgodzę się tylko z tym, że wiedzą że przegrają wybory - oczywiście w znaczeniu utraty władzy, bo że zdobędą mniej głosów niż PiS to pewnie się spodziewają, ale liczą że z SLD i być może PSL stworzą większość rządową. Zatem liczą się z utratą władzy, ale pewności nie mają (niestety).

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#178259

100 do jednego, że te dokumenty już nie istnieją. Może można było by wyjaśnić na ich podstawie np. awarie casy, która miała transportować Generalicję, a o której nie ma śladu.... Trudności są także, przecież z dokumentacją startu z Okęcia Tupolewa...A może komuś mogą przydać się "na przyszłość".Poza tym, zawsze można "utajnić", kierując się "dobrem" Państwa...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181800