PO ma swojego Cybę, dlaczego PiS ma nie mieć?...

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

...J.Owsiak za atak na prezydenta Gdańska na jego imprezie wini plastusie Basi Pieli i  TVP.
A jak mówisz TVP – myślisz PiS...
W mediach internetowych odezwał się L.Wałęsa, o dziwo tym razem b.lakonicznie - napisał na TT „Pawle jesteśmy wszyscy z Tobą.” i to wszystko.  Z PO R.Trzaskowski też coś tam coś tam ale tak jakoś pod surdynką. Tylko B.Borusewicz i oficer kulturalny kulturalnego stanu wojennego płk Mazguła pojechali ostro i choć ten pierwszy tylko bezosobowymi okólnikami, ten drugi wprost wini Jarosława Kaczyńskiego.
A jak mówisz Kaczyński – myślisz PiS...
Tylko onet zdobył się na zadanie pytań ale tylko retorycznych - czy ochrona na scenie zareagowała właściwie i jak napastnik w ogóle tam się dostał. I to było na tyle w internetowym mainstreamie w 2-3 godziny po tragedii.
Dziwne?
Dziwne, że po ataku na prezydenta Gdańska P.Adamowicza niby jest szum ale go nie ma bo dziwnie milczą liderzy PO, którzy do milczków nie należą i jeśli jest tylko okazja wskoczyć na PiS to jej nie tracą. A tu okazja jest bo wg nich to przecież PiS rujnuje państwo, to PiS zieje nienawiścią do opozycji, PiS kopie przepaście w społeczeństwie!  Ale Platforma Obywatelska wciąż milczy. Schetyna nic, Neumann nic, milczy wygadany Siemoniak i Grabiec, wyszczekane Nitrasy, Szczerby, Tomczyki, Kierwińskie, Kopacz i i.
Zwykli obywatele od wieczora modlą się o zdrowie dla prezydenta Gdańska (nawet pan Timmermans w Brukseli), czyżby oni też przyklękli sobie gdzieś w ciszy  i skupieniu?  Tak sobie pytam choć za kilka godzin i tak będzie wiadomo jaki duch „zstąpił” na nich w modlitwie i natchnął mądrością, że za zamach jest winny Kaczyński i PiS.
Milczy również Nowoczesna i jej liderka, no ale akurat jej milczenie jest  raczej  jasne...
...Zaczęłam R.Cybą bo tak mi się skojarzyło jakoś z wielkim jazgotem  platformersów po zamachu w Łodzi 19.10.2010 r. na PiS-owca Marka Rosiaka ponieważ naprawdę zastanawiające jest dlaczego Platforma Obywatelska  milczy. To dziwne milczenie bo o ile w Łodzi ofiarą zamachu padł zwykły pracownik biura poselskiego posła PiS i w obecności tylko kilku świadków, o tyle w Gdańsku ofiarą zamachowca jest wybrany z listy PO potężny prezydent miasta, szóstego w Polsce pod względem liczby mieszkańców, a sam zamach odbył się w wyjątkowo pokazowy sposób - na oczach  zebranych na koncercie WOŚP tłumów i tysięcy, a może nawet milionów ludzi, oglądających imprezę w telewizji. 
Komu zależało na takiej gigantycznej i spektakularnej pokazówce i jakie może mieć z niej korzyści?
Dlaczego akurat P.Adamowicz padł ofiarą i kto może mieć największy interes w odstawieniu go na jakiś głuchy  tor? Aniołem nie jest, ma sporo za uszami, Bóg wie co jeszcze  i prokuratora na głowie ale żeby aż tak?
Oczywiście  może być również tak, że on jest całkiem  przypadkową ofiarą całkiem przypadkowego szaleńca, któremu chodziło tylko o to żeby „zasłynąć”...
Nie, przypadki tu nie pasują. Te puzzle nie chcą się tak ułożyć!... 
...Zaczęłam Cybą również dlatego ponieważ jego łódzki zamach dość poważnie popsuł Platformie Obywatelskiej wizerunek i tak już  nadszarpnięty np.sposobem traktowania tragedii smoleńskiej, skandaliczną farsą  śledztwa i powoli wyłażącymi na wierzch urokami rządów koalicji PO-PSL i prezydenta Komorowskiego. Te „uroki” spowodowały, że w 2015 r. Polacy w wyborach im wszystkim podziękowali i wybrali sobie nowe władze. Dlaczego nie zepsuć im i Polsce wizerunku? Dlaczego nie skompromitować w Polsce i zagranicą? Niech grillowanie trwa. Tym bardziej właśnie w chwili gdy Platformie w opozycji  poparcie i znaczenie wciąż spada i w kraju i zagranicą, a na wierzch wychodzą afery bardzo ciężkiego kalibru. Z kolei PiS-owskim władzom poparcie i prestiż w kraju i zagranicą rośnie, Polska to już nie kamieni kupa, a na kolanie preparowane przeciwko „PiS-owi” kompromaty są przy tych z czasu poprzednich rządów jak uczniowskie wrzucanie much do kałamarza.  
 
Małe podsumowanie tego co powyżej – powody (oczywiście hipotetyczne) już są, hipotetyczny moment też „dojrzał”. Tylko wybór miejsca na pokazowy zamach, wybór ofiary – bardzo wysoko postawionego samorządowca bo prezydenta miasta Gdańska niestety nie są hipotetyczne i są strzałami w 10 by grillowanie Polski podjąć ze zdwojoną siłą i pewnym skutkiem. Pozostała kwestia wykonawcy i nauczenia go „legendy”. Znalazł się, bardzo realny i tak bardzo niehipotetyczny jak skutki jego krwawego dzieła.
 
Pozostaje czekanie...
Na wieści o stanie ofiary.
Na krew – najlepiej 0 RhD- (minus).
Na ostatnie puzzle w tej układance.
 
Ktoś może powiedzieć, że jestem brutalna pisać w takim momencie takie rzeczy. Nieprawda. Jestem wstrząśnięta tym co się stało. Jestem przerażona co jeszcze  może się stać. I boję się. Bardzo boję się tego, że powyższe  hipotezy o grillu za chwilę mogą przestać nimi być, a będę niejako zmuszona powiedzieć – „A nie mówiłam???”!
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

   Kandydatem PO był chyba Wałęsa?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

              

#1578357

PA został zastąpiony Wałęsą niejako w ostatniej chwili przed wyb.samorządowymi 2018 i wyrzucony skąd? Z PO. We wcześniejszych wyborach z czyjej listy startował? Prezydentem Gdańska był od 1998 r. - ile to kadencji z listy PO? 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1578476

 Dla mnie to jasne, przecież Adamowicz jako skompromitowany i prawnie uwikłany w sprawy karne stał się bardzo niewygodny dla PO i dlatego nie był kandydatem tej partii na prezydenta Gdańska i sprzeciwiając się woli PO sam sięgnął po władzę.

 Gdańsk jednak to nadal "wyborczy bastion PO" z którego rodowód wywodzą skompromitowani politycy tacy jak Wałęsa i Tusk a wieloletnie układy obecnej władzy Gdańska rozpędem jeszcze długo będą  przeć w kierunku jej interesów.

 Sądzę a nawet jestem tego pewien, że tutaj nie zagrały emocje ani polityczne uwikłania (brak podstaw z kryminalnej przeszłości napastnika do formułowań takiej teorii) a jedynie obecna grupa realnej ekonomicznej władzy i powiązanych z nią szemranych interesów w których niewygodni muszą odejść lub zostają usunięci. Fakt, że zrobiono to tak publicznie i w spektakularny sposób musi jednak skłonić do głębszej refleksji a porównanie tego do działań mafijnych, gdzie zastraszani są wszyscy potencjalni przeciwnicy samo nasuwa się przez analogię działania.

 Dla jasności nie popieram żadnych siłowych rozwiązań ani mordów ale nie ja wymyśliłem przysłowie "Kto sieje wiatr ten zbiera burze"...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1578368

A Adamowicz, zamiast pójść na emeryturę, sprzeciwił się tej decyzji i wystartował do koryta... i wygrał.

I ma za swoje.

Nowe wybory wygra Wałęsa i będzie jak miało być.

A zamachowiec ? On już udowodnił całemu światu, w blasku kamer, że jest wariatem.

Kilka lat się poleczy w wariatkowie, wyjdzie jako 33 latek, dostanie w nagrodę, na dobry start, bar w Pucku... albo gdzieś w okolicy i nikt nie będzie mu przeszkadzał, nikt krzywo nie spojrzy. Bo w 2025 roku nikt nie będzie pamiętał.

Może któryś z was, siedząc latem w Pucku, może Stegnie, czy Jastarni zobaczy nad barem napis "U Stefana", a obok siedzącego pana w tych samych ciemnych okularach..

 

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0
#1578415

kto rozdaje karty?

 

trójmiejska mafia

rozdaje karty

kto się jej przeciwstawi

kończą się żarty

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1578418

Świetny komentarz. Ale z Puckiem bym nie przesadzał, stawiam na knajpę w Pół-Tusku o nazwie "U Stefana i Donalda"

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1578425

Chyba, że będzie jak w Dallas !

Policja prowadzi zamachowca do sądu, a tu kilku fotografów jako świadkowie, przypadkowy, chory na raka Jacek Rubinowicz zamiast sobie w łeb, strzela zamachowcowi (trzymanemu sztywno na linii strzału) w brzucho.

Bar w Pucku przypadnie komu innemu. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0


#1578502

'Totalsi' milczą do czasu, ale jak zaczną to na całego bez przebierania w słowach i faktach, oj 'będzie się działo'.

Jedyny ich program to "anty-PiS" i nie odpuszczą takiej okazji.

 

 

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1578424

dublet

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1578457

To ten kolekcjoner mieszkań i złota z Amber Gold, poległ za POLIN!. Tacy jak on, są określani za życia, mianem sprzedawczyk!. Po śmierci subtelnieją, do rangi jednego z nas, nieszczęśników!. On tak jak cała "elyta" z PO, traktował kraj i stanowisko, jak tuczną gęś z przerośniętą wątrobą!...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1578458

  Zgadzam się ze spostrzeżeniami dot. piekłoszczyka Adamowicza, jednak chciałbym zauważyć, że jeśli L. Kaczyński "poległ za Polskę", to i I. Jaruga- Nowacka za Polskę poległa. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

              

#1578471

No jednak nie, bo Nowacka dołączyła się jako na doczepkę do delegacji śp. Lecha Kaczyńskiego, do którego należała inicjatywa pojechania do Katynia i oddania hołdu poległym polakom.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1578473

Rodzi się pytanie : kto i jak leczył przez miesiąc, psychicznie (podobno) chorego byłego więźnia ? Kto go utrzymywał ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


#1578501

powiazanych z bylymi sluzbami DDRu usadowionych w Trojmiescie.Stal sie niebezpieczny za duzo mial na sumieniu i za duzo wiedzial szczegolnie o Oskarze ,mozliwe ze tez wiedzial o czym rozmawial Tusk z Putinem.Podejzewam ze Tusk czul sie zagrozony i od niego wyszla inicjatywa ,mysle ze Tusk moze stac na czelsamej gorze zarzadzania ukladem gdanskim,gdyz on ma najwieksze poparcie niemieckich sluzb.Dla Tuska nadanie  toku likwidacji jakiegos  niebezpiecznego slupa po smolensku to pryszcz.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1578838

Mocne słowa Ziemkiewicza: Nie liczmy, że jakakolwiek przyzwoitość ich powstrzyma

Platforma Obywatelska chce zrobić ze śmierci Pawła Adamowicza swój Smoleńsk. I zrobią to, jeśli Polacy im na to pozwolą - mówił dziś na antenie TV Republika publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz odniósł się na antenie TV Republika do postępowania Platformy Obywatelskiej po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – Jest zrozumiałe, że kiedy ktoś umrze, mówi się o dobrych stronach jego osobowości i o tym, co dobrego w życiu zrobił, ale kiedy słyszę polityków Platformy Obywatelskiej, którzy już zdążyli kanonizować Pawła Adamowicza (...) to nie jestem w stanie pojąć jednego: dlaczego nie chcieli go wystawić w wyborach, tylko wystawili przeciwko niemu Wałęsę – mówił publicysta.

"Twoja mowa nienawiści jest twojsza niż mojsza"

Gość TV Republika zwrócił także uwagę na toczącą się od kilku dni "walką z mową nienawiści" i organizowaniem w związku z tą "walką" specjalnych lekcji w szkołach. Jak zdaniem Ziemkiewicza będą wyglądać takie lekcje? "Kochane dzieci, my lewica tęczowa jesteśmy fajni, a wszyscy inni są niefajni". W ocenie publicysty, tego rodzaju zajęcia na pewno będą miały podłoże ideologiczne, ponieważ nie wspomni się na nich o retoryce Jana Tomasza Grossa ani o filmie "Kler". Ziemkiewicz podkreślił, że w tym kontekście lewica kieruje się mottem: "twoja mowa nienawiści jest twojsza niż mojsza". Wspomniał przy tej okazji Kamila Durczoka, który jeszcze kilka tygodni temu zamieszczał w internecie "jadowite posty" dotyczące radnego Kałuży, którego nazywał ciulem i straszył go, że kiedy pojawi się na Śląsku różne rzeczy mogą go spotkać, a dziś jest wielkim przeciwnikiem mowy nienawiści.

"Chcą mieć swój Smoleńsk"

– Mowa nienawiści to jest to, co wy mówicie. Nasza mowa to jest walka z mową nienawiści – zauważył. Ziemkiewicz podkreślił, że jeśli ktoś naprawdę chciałby oczyścić życie publiczne z mowy nienawiści, to całe instrumentarium prawne istnieje i można je zastosować. Wskazał tu m.in. pojęcie groźby karalnej. – Ale jak się tworzy nowe pojęcie, które nie wiadomo co znaczy od razu widać, że to smród i próba wyciągnięcia z tej śmierci politycznej korzyści – ocenił.

Zdaniem publicysty, Platforma Obywatelska na pewno nie przepuści okazji, aby przejąć Gdańsk i nie zrezygnuje z wystawienia w wyborach swojego kandydata. – Nie liczmy, że jakakolwiek przyzwoitość ich powstrzyma – dodał. Ziemkiewicz podkreślił, że Platforma Obywatelska chce zrobić ze śmierci Pawła Adamowicza "swój Smoleńsk" i zrobi to, jeśli tylko Polacy im na to pozwolą.

Źródło: Telewizja Republika

Cytowane za: https://dorzeczy.pl/kraj/90507/mocne-slowa-ziemkiewicza-nie-liczmy-ze-jakakolwiek-przyzwoitosc-ich-powstrzyma.html

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1578854

Atak nawet w czasie żałoby. Cejrowski: Śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin. Był okropnym typem jako prezydent

Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin, wszyscy zobowiązani płakać – na takie słowa po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza pozwolił sobie Wojciech Cejrowski.

Wpisem na Facebooku podróżnik odniósł się w ten sposób do tragedii w Gdańsku.

To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska

– czytamy.

Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły

– dodaje Cejrowski.

Oberwało się też Jerzemu Owsiakowi. Zdaniem Cejrowskiego, jako prezes Fundacji WOŚP był osobiście odpowiedzialny za koncert w Gdańsku.

A Owsiak zachowuje się potwornie zwalając swoje winy na bezbronną kobietę, która ulepiła jego figurkę z plasteliny. To Owsiak, jako prezes fundacji, był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem

– napisał podróżnik na Facebooku.

Cytowane za: https://wpolityce.pl/polityka/430073-cejrowski-adamowicz-okropnym-typem-jako-prezydent

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1578856