Eurokołchoz na wesoło

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Na wstępie - swego rodzaju sensacja, która może okazać się  precedensem rządów Platformy, że coś fajnego po nich jednak pozostało...  

Otóż - wciąż jeszcze nie wiadomo w jakim stanie Ewa Kopacz i jej "serniczkowy" gabinet zostawili ten kraj  swym następcom bo audyt ekipy premier Szydło wciąż trwa, ale jest dobra wiadomość - Ewa Kopacz na odchodne zostawiła nowej premier pełny....  barek!

I to jest naprawdę sensacja, biorąc np.pod uwagę stan rezydencji Prezydenta RP po wyprowadzce Bronisława Marii... 

O ile Ewa Kopacz zaskoczyła wysokim procentem spadku,  o tyle jej mecenas i promotor - "dyro Europy" Donald Tusk  w tym samym czasie  i w wyraźnym stanie  "zero spożycia " stoczył się  w ułamku ułamka sekundy na poziom niższy od takiego pana Edzia z Dworca Centralnego - człowieka orkiestry bo anioła stróża źle parkujących i dobrego duszka dla nowoprzybyłych do stolicy, zorientowanego gdzie są i jak dojechać do tanich ale oferujących wszelkie wygody locum, zarabiając w ten sposób na coś do zjedzenia i... na środki czystości, zabijające zapachy nocnej zmiany przy myciu  dworcowych kibli. M.in.   "z najwyższego szaconku"  dla wspaniałej pani Dziuni - niezwykle zdolnej mistrzyni  konserwacji zabytków, na stanowisku  babci klozetowej "dociągającej"  do prawa na  ustawową emeryturę  wg  "reformy emerytalnej" Donka i Bronka...  

Ten właśnie Tusk - być może  "dopompowany"   niedawną sporą podwyżką świadczeń dla europudli, "błysnął"  13.01.2016 niespotykaną arogancją na posiedzeniu europudli w sprawie Polski:  

13 stycznia 2016 r. rypła i w sekundy rozbiła się o beton cała  misternie tkana przez czersko-wiertnicze agendy i agentów  III RP wazeliniarska legenda  o Donaldzie Wielkim, który na stanowisku "prezydenta Europy" miał dokonać tyle i takich fiku-miku dla Polski, że w pale się nie mjeści....  Bez, czy z Donaldem, dziś propagandyści i piewcy byłych i przyszłych sukcesów Donka, Bronka, Ewki i w ogóle III RP, ze łzą w oku i w  jakimś atawistycznym tańcu św.Wita  wywalają się jak walenie albo delfiny na brzeg. By...  dokonać pokazowego zbiorowego samobójstwa.

To się może przydać "instrumentom" Tuska Schulzowi i jego brukselskim pinczerom, hehehe!

Ale... O ile zwierzęta zawsze coś tam naukowo da się usprawiedliwić, to te  wyrzucające się na mieliznę Lisy i Kraśki, Tadle, Lewackie czy Wielowieyskie oraczki, a dobosze itd.,  cierpią co najwyżej albo na syndrom "gejszy" albo na alergię na kacze pierze.

Wszystko jedno właściwie - Mea swoje zrobiła, Mea może spierdalać... Żaden dziennikarz - z deutschezeitungów czy OBWE i wszystkie te cyngle i kapiszony, które dopiero co  wspierały całe to pierdolone jewrokołchoźne gremium, "zatroskane stanem demokracji w Polsce", nie tylko nie wypierze sobie slipów  i skarpetek w znak protestu, ale nawet nie splunie w ich obronie! 

....

POdobno Bronisław Komorowski wreszcie "uruchamia" swój "Instytót"... Pierwotny zakres działania "Instytutu Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego"  jeszcze kilka miesięcy temu miał na celu konkretne cele -         "(...)  instytut będzie narzędziem służącym temu, aby niektóre problemy czynić przedmiotem debaty publicznej, także debaty politycznej. Jak podkreślał, w ramach zaangażowania w politykę międzynarodową instytut będzie też działać na rzecz przyjaznych relacji z Ukrainą i wspierania reform w tym kraju.(...)

http://www.parlamentarny.pl/ludzie/instytut-im-bronislawa-komorowskiego-...

Takie zamiary miał w sierpniu 2015. Dziś konkrety priorytetów IBK rozmywają się jak rozmywała się podczas jego "prezydętury" np. debata publiczna. I może dlatego B.Komorowski obrał  inne cele - " Wśród „priorytetowych zadań“ Fundacji będzie: wspieranie aktywnego uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej i NATO; wspieranie działań na rzecz zwiększania bezpieczeństwa; wspieranie działań na rzecz wzmacniania konkurencyjności gospodarczej, przedsiębiorczości i innowacyjności; oraz wspieranie polityki rodzinnej, kultury, sztuki i edukacji."

http://niezalezna.pl/74950-ma-ruszyc-instytut-komorowskiego

O Ukrainie już ani słowa. BK prawdopodobnie uznał, że w polityce międzynarodowej jest śmiesznym, skaczącym po krzesłach  pikusiem  i szybko zmienił  profil  działalności Instytótu na  "konkurencyjność gospodarczą, przedsiębiorczość i innowacyjność" . Rzekomo Polski w  UE i w NATO ale  pachnie to głównie  podjęciem walki z  "siepaczami  WSI" i  ten fachura z Budy Ruskiej,  patron WSI,  wesprze  antypolskie działania Donalda w Brukseli, służąc za kłonicę w szprychach relacji  Polska-UE i Polska-NATO... 

W kulturze, sztuce i edukacji  Bronisław Komorowski również odniósł spore sukcesy.

Zwłaszcza po maju 2015 r....

...Jednakoż gwoździem programu ostatnich dni była brukselska debata o stanie demokracji w Polsce i "wytrysk" Donalda Tuska, spowodowane nadaktywnością antypolskich  "centrali", które zareagowały ciężkim delirium na to, że partyjniacki Trybunał Konstytucyjny ma się odpolitycznić i zająć tym wszystkim, czym nie zajmował się przez ostatnie 8 lat.  Że media mają się rozstać z tak miłym ich sercu uprawianiem propagandy i biciem piany, a dziennikarze mają  rzetelnie informować odbiorców o tym co dzieje się w Polsce i na świecie,  że państwo polskie podejmuje działania by sytuacja polskich obywateli w wieku  0-100 lat poprawiła się. Że Polska przestaje być kondominium i zajmie na arenie międzynarodowej należne jej wysokie i poważane miejsce. 

To wszystko oczywiście nie może odbyć się bez ofiar i bulu, a że pierwszą czynnością wybranej przez Naród władzy w celu przywrócenia należnej rangi polskiej racji stanu i obywatelom statusu suwerena stało się odspawanie od państwowego koryta ssawek i ryjów wszelkich dotychczasowych pasożytów, złodziei, zdrajców, świętych krów, to...  sorry, taka jest potrzeba czasu. A poza tym... czy ktoś Platformie Obywatelskiej - poza nią samą - obecywał, że będzie rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej??? 

Platformie O. został już tylko sen o szpadzie, wspomnienie "7 lat tłustych" i marzenie o kolejnych. Ale...? Czy Platforma O. będzie w stanie spełnić kilka podstawowych warunków by wrócić do władzy?...

"Kupa mięci" i ku refleksji -  dedykuję platformerskiemu bezhołowiu i jego satelitom stary przebój. Z czystego chrześciańskiego miłosierdzia, które prawicowcowe rydzyko-mohery, smoleńscy fanatycy  i antyplatformerskie karły reakcji  tylko głoszą ale są go pozbawieni...  

Zatem - słuchaj  platfonsie! I pocieszaj się, że nie dostałeś w dedykacji wiązanki  polskich przysłów  o wole,  cielęciu, dołkach itd. albo wprost  "pozdrowienia"  w postaci pewnego sławnego obrazu Jana P.Norblina. Słuchając dedykacji....  możesz go sobie wygooglać pod hasłami "Targowica, zdrada, Norblin"...

Posłuchajcie i Wy, Goście bloga zezowatego skrzypka na dachu tych wspaniałych młodych Polaków - Janka  i jego Combo  (& Warszawskie Combo Taneczne) szlagieru  w wyk. ówczesnego "słowika Warszawy"-  Zb.Rawicza. Z  wspaniałych czasów międzywojennych wspaniałego Polskiego Radia...  

Polecam się Waszej pamięci poniższym continue nieśmiertelnej polskiej siekiery i motyki. Bo   jak to leciało w  zakazanej piosence?  "Tera jest wojna i kto memuje, ten żyje!" ;););) 

 

(edycja - 2.02.2016)

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

Możliwe, że Kopacz po to zostawiła tyle wódki w swojej kancelarii, żeby stanowiła ona kolejną "minę" pod rządem PiS-u. W końcu gdyby nie audyt nowego rządu, to za kilka miesięcy jakiś usłużny dziennikarz doszedłby do informacji, iż w KRP znajdują się zapasy wódy i wysmażył artykuł, jacy to z tych PiS-owców alkoholicy, żeby nie powiedzieć pijacy :-)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1504942

Kolejna...Jednak Historia pokazała, że  "moce przerobowe"  intelektu,  wątrób  itd. ekip PO padają  na pysk w starciu z  wytrzymałością Polaków. :):) 

W okolicach Bożego Narodzenia i Nowego Roku pokrążyłam po "sąsiedztwie" - byłam w Turcji, Grecji, Macedonii, Serbii, Chorwacji i Włoszech. To była wariacka eskapada jak dla mnie statecznej babci, taka "prima vista" i w sumie oczywiście najbardziej zadowolona jest z niej  moja 5-letnia contessina. Ale mimo napiętego programu i walca kilometrów udało mi się wyłowić pewne lokalne szczegóły i "klimaty". I  mogę powiedzieć tylko tyle, że generalnie unijne Bałkany i unijna Italia  są dumne z postawy Polski względem prób zamordyzmu Brukseli. Mało - liczą na to, że gdy ranga Polski wzrośnie dzięki polityce narodowej  premier Szydło i prezydenta Dudy, UE "kolonializm" -  jak to nazywają,  nałoży sobie pewne cugle.

Być może powinnam napisać o tym wojażu oddzielną notkę jednak brak mi dowodów - nie mam nawet  screenów z lokalnych telewizorni. W każdym razie - tamtejsi telewizyjni komentatorzy nie szczędzą słów uznania dla "stoicyzmu" prezydenta RP  Dudy i twardej pozycji nowej premier RP. Co ciekawe - bardzo wysokim uznaniem cieszy się  min.Waszczykowski.  Wbrew temu co serwują pod jego adresem najbardziej "opiniotwórcze" media niemieckie. 

Jeszcze jedna zaobserwowana ciekawostka - oczywiście szok dla mnie ale miły  - w pierwszych wiadomościach z nowego roku jak Swiat witał Nowy Rok, w wiodącej tureckiej tv fragmenty orędzia noworocznego prezydenta Dudy+migawki z jego wizyt zagranicznych zajęły więcej czasu niż w "rodzime"j TVN i TVP temat "Andrzej Duda - prezydent RP i jego działalność". Muszę również przyznać, że po wyborach w Polsce w październiku 2015 moja lokalna tv dawała więcej materiałów o przedsięwzięciach gabinetu premier Szydło i prezydenta Dudy niż GW, TVN i TVP i cały mainstream  do kupy wzięty przez kilka miesięcy. O ile były to newsy wiarygodne - tu można by polemizować bo głównym nośnikiem ich informacji  pozostawała rządowa  PAP. Jednak mimo wszystko - gdy np. w grudniu w Polsce TVP i TVN  skupiał się na kupie mamy Madzi to ja z mojej tv dowiedziałam się na przykład, że  "w rocznicę grudnia  pod kamienicą Jarosława Kaczyńskiego zebrała się garstka manifestantów i szybko się rozeszła choć miało być goręcej niż  pod willą gen.Jaruzelskiego do tej pory. Manifestacja przebiegła bez incydentów. Obecności policji nie zauważono". Hehehehe! 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1504946

Tusk, Bieńkowska, Gras i ich brukselska ferajna to przeciez tylko najemnicy, służacy dla pieniędzy na rzecz obcych...czy mozna się dziwić,że gdy wzieli kase to muszą szczekac po niemiecku...?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1504970

Jak na wesoło, to usmiałam sie razem z Kaczyńskim oglądając filmik na YT pt: Kaczyński pęka ze śmiechu w sejmie. Ten śmiech jest zaraźliwy, polecam, choć jak zwykle nie moge wkleić linka. Podobno powodem śmiechu był list Kozakóœ Siczy Zaporoskiej do sułtana Mehmeda z XVIIw.

Dziekuje za dodanie ducha, bo wczorajsze tytuły o ratingach itp. wprowadziły mnie w nerwowy nastrój.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1504979

Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!

Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie nas w dupę pocałować!

Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami[4]

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1505129