Czy dyr. Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau P.Cywiński jest godzien dalszego sprawowania funkcji

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

W 2006 r.powołał go na to stanowisko min.K.M.Ujazdowski, a min.P.Gliński w krótkim czasie… otrzymał wystarczającą ilość dowodów by go odwołać ze stanowiska.
Pomijam „koniugacje” K.M.Ujazdowskiego i P.Glińskiego z rządem Zjednoczonej Prawicy po 2015 r., które osobiście nazywam krótko i po imieniu – polityczny mezalians…
 
To nieprawda, że za dyrektorowania  P.Cywińskiego Muzeum "rozwijało się dynamicznie" jak twierdzą różne przekaziory. Za jego dyrekcji drastycznie spadła rola edukacyjna Muzeum, proporcjonalnie do edukacji historycznej, wycofywanej  ze szkół przez rządzącą koalicję PO-PSL, a dynamiki nabrały niestety jedynie akty bezczeszczenia tego miejsca.
Paradoksem jest, że gdy liczba aktów bezczeszczenia terenów Muzeum rosła, już działało tzw.Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.
To za tę „edukację” dyr.Cywiński został powołany w  przysłowiowe „za 5 min. dwunasta” w kwietniu 2015 r.  przez ministrę premier Kopacz  Omilanowską do Rady ds. Muzeów przy MKiDN?  
Jak ona wyglądała? Zobaczmy…
 
„Podczas ubiegłorocznej wizyty Donalda Trumpa w Warszawie, do Polski przyleciał również wpływowy nowojorski rabin Shmuley Boteach (ma prawie milion fanów na facebooku, a sam określa siebie nieskromnie "the most famous Rabbi in America"). Podczas wędrówek po Warszawie towarzyszył mu Marcin Czapliński (ostatnio nieustannie walczy o dobre imię Polski na gruncie angielskojęzycznych stron społecznościowych). Gdy dotarli na Pawiak rabin wraz z rodziną szczerze się zdziwili. - "To Niemcy też mordowali Polaków? Za co?".” *
 
Dyr.P.Cywiński szczyci się wzrostem odwiedzalności Muzeum, zwłaszcza przez zagranicznych gości…
Co wzrastało – pada pytanie, choć prawidłowe powinno brzmieć – co właściwie pojawiło się i wzrastało w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau za dyrektorowania P.Cywińskiego i stało się regułą?
Nawet w ZOO odwiedzający zachowują się cywilizowanie – załatwiają fizjologiczne potrzeby w miejscach do tego przeznaczonych, nie obnażają się. Za dyrekcji P.Cywińskiego demonstracyjne akty defekacji na terenie Muzeum gdzie popadnie, "ekshibicjonizm" - nieprzystojny w takim miejscu nawet obnażeniem górnej połowy ciała,  kradzieże eksponatów stały się regułą.
...Brakuje już tylko „graffiti”  na ścianach zachowanych bloków obozowych?…
 
Dlaczego za dyrekcji P.Cywińskiego  Muzeum Auschwitz-Birkenau objęła  dziwnego rodzaju "exterytorialność", owocem której jest np. nazwanie tam polskiej flagi  dziś "takim czymś", z którym "pod skocznią narciarską się stoi"?...
Kiedy Rzeczpospolita Polska odstąpiła terytorium niemieckiego KL Auschwitz, dziś państwowego muzeum RP komukolwiek? 
Takiego aktu prawnego nie ma, takiej umowy nie ma ale stało się to za dyrekcji P.Cywińskiego!
Czyli co...?
Polska flaga kala i bezcześci miejsce kaźni milionów Polaków, którzy zginęli tam obok milionów istnień ludzkich dziesiątek narodowości?
Polska flaga kala i bezcześci miejsce w Polsce, polskie terytorium?
 
Dyrekcja Muzeum Auschwitz, kierowanego przez dyr.P.Cywińskiego wydała „oświadczenie w sprawie szokującego i skandalicznego zachowania członków Stow.Rodzin Polskich Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych” na obchodach rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz  27.01.2018 ale nigdy nie wydała takiego po bezczeszczących to miejsce skandalicznych ekscesach rozwydrzonych „gości” Muzeum. Głównie z Izraela…

...Nieprawdą jest rozpowszechniana przez czerskie antypolskie medium bajeczka jakoby członkowie w/w SRPONOK zachowywali się „skandalicznie” i „szokująco”. To ich delegacja została zredukowana przez "organizatorów” z 5 do 3 osób. To członkowie SRPONOK usłyszeli haniebne słowa o Polsce i polskich barwach narodowych - „z takim czymś to pod skocznią narciarską się stoi” od osób, których to medium oczywiście nawet się nie pofatygowało poszukać. Ale wie ze 100% pewnością, że „Członkowie stowarzyszenia mieli mówić do byłych więźniów, że nie są prawdziwymi Polakami”.
Czyli - rzetelność informacji medium z Czerskiej i i. polega tylko na  „mieli mówić”. Na przypuszczeniu, rzekomości... To jest 100% pewności GW - pewności zero ale i to wystarcza temu medium do przyprawiania co dnia i na każdym kroku gęby barbarzyńcy i żydożercy Polsce i jej obywatelom, którzy w 2015 roku powiedzieli sprzedajnej koalicji PO-PSL, swoistego Sezamu GW, swoje „dziękujemy”…
 
...Rocznica wyzwolenia KL Auschwitz 27.01.2018 r. stała się nie polskim, nie międzynarodowym wydarzeniem, a spektakularnym monospektaklem Izraela i jego aktorki - pani ambasador A.Azari, która tam, w trakcie uroczystości składania hołdu Ofiarom niemieckiego barbarzyństwa  mówiła co mówiła bo "wykonywała instrukcje rządu izraelskiego"? 
Co to za „instrukcje”?
Jeść ciastko niemieckich reparacji i mieć ciastko?
 
Dlaczego izraelsko-niemieckie relacje w kontekście II w.św. dziś mają odbywać się kosztem Polski?
Dlaczego izraelsko-niemieckie relacje w kontekście II w.św. dziś mają odbywać się kosztem Ofiar KL Auschwitz?
Dlaczego izraelsko-niemieckie relacje w kontekście II w.św. dziś mają odbywać się kosztem wciąż żywych świadków kaźni  swych krewnych i współwięźniów, ich pamiętających bliskich,   pielgrzymujących do Muzeum Auschwitz z całego świata i póki serca im biją by złożyć Ofiarom hołd pamięci?
 
Nie po to Rzeczpospolita Polska w 2015 roku wybrała sobie prezydenta i rząd, który nie kpi z państwa i narodu, nie kpi, że „polskość to nienormalność”. Polska po to wybrała takie władze państwowe, które z przedmiotu do pomiatania, poklepywania po pleckach i wiecznego dojenia wreszcie podniesie Najjaśniejszą do podmiotu, z którym główni gracze światowej polityki wreszcie powinni zacząć się liczyć!
I nawet zaczęli!
To oczywiście nie wszystkim się podoba bo nagle padły dalekosiężne plany tych, którym poprzedni rząd koalicji PO-PSL oddał się w opiekę. Padły ich plany względem czegoś tam między Wisłą, Bugiem i Odrą, jakiejś tam Polski, współczesnej kolonii której premierowi B.Szydło niespełna rok temu ówczesny prezydent Francji  F.Hollande miał czelność powiedzieć – wy sobie możecie chcieć ale pieniądze są nasze….
 
To wspaniałe i podniosłe, że wreszcie można czuć i głosić – jest Rzeczpospolita Polska!
W całym swym Majestacie.
Jest i się odradza bo tuskczyzna i platformizm „obywatelski” "tenkraju"  wreszcie się skończyły!
 
Tak, skończyły się!
Ale nie dla dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, P.Cywińskiego, za którego dyrekcji nie ma tam już miejsca nawet dla Hymnu RP i polskiej modlitwy żałobnej pod Ścianą Śmierci. Nie ma miejsca dla Polski bo wyparło ją dyrektorskie przyzwolenie na uprawianie swojej polityki przez „gości”.
Polityki przeważnie sprzecznej z polską racją stanu!
 

 
* - podkreślenie moje
]]>http://niewygodne.info.pl/artykul8/04259-Rabin-w-szoku-gdy-poznal-histor...]]>
]]>http://www.citizengo.org/pl/35329-zwolnic-dyrektora-muzeum-auschwitz]]>
]]>http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22986507,zadaja-przywrocenia-ms...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

Niestety lista podpisów za odwołaniem Cywińskiego na citizen go rośnie bardzo wolno.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1557516

Jestem subskrybentem Citizen Go i nie widzę w ogóle takiej petycji... czy to jakaś ściema?

Vote up!
0
Vote down!
0

PitKoz

#1557582

Zbrodnią jest zawężanie historii zbrodni do jednego obozu i jednego narodu !

Vote up!
6
Vote down!
0

#1557517

Wystarczy popatrzeć na tego Cywińskiego by wiedzieć, że dla niego "goście" to swoi...

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1557526

Już nawet nie można z flagą Polski wejść, bo ten żydowski pachołek wszystko zabrania i .zamyka co Polskie w obozie zagłady w Oświęcimiu.

Nawet nie chciał zapraszać Polskie rodziny tak jak rodzinę rotmistrza Pileckiego i innych.

A przecież pierwszymi więźniami którzy tam zgineli byli Polacy i to w dużej ilości, nie żydzi.

Natychmiastowe odwołanie tego antypolskiego sługusa żydowskiego z funkcji dyrektora Muzeum w Oświęcimiu.

Pozdrawiam

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1557527

Vote up!
5
Vote down!
0

LechG

#1557535