Kuratorium z Tel Avivu

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

   Przeczytałem właśnie informację Onetu, który w ślad za GW donosi, że przedstawiciel Ambasady Izraela w Warszawie odbył rozmowę z dyrekcją I LO w Tarnowie (a może z miejscowym kuratorium?) Przedstawiciel ów zwrócił uwagę swojego / swoich interlokutora / interlokutorów na skomplikowany i wieloaspektowy charakter problematyki polityki bliskowschodniej.

   Dlaczego kurator z Tel Avivu pofatygował się (?) do Tarnowa? Ano dlatego, że z młodzieżą owego liceum miał się spotkać Omar Farris, szef Pozarządowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków w Polsce.

   Nie deklaruję sympatii proizraelskich. Nie deklaruję sympatii propalestyńskich. Potomkowie Sema i potomkowie Chama mają swoje problemy, niech więc rozwiązują je sami. Pytam tylko, dlaczego jeden czy drugi urzędnik resortu oświaty z Tarnowa w ogóle zechciał wyrazić zgodę na rozmowę z przedstawicielem Ambasady Izraela w Warszawie? Dlaczego pozwolił sobie na rozmowę służbową z obcym dyplomatą na temat działalności dydaktycznej podległej mu placówki?

   Kuratorium w Tarnowie to jedno. MEN w Warszawie to drugie. Ale kuratorium w Tel Avivie...

 

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

"Skomplikowany i wieloaspektowy" - zasadniczo wszystko pod to można podciągnąć.
Zasadniczo, coś "bywa" wieloaspektowe wtedy, kiedy idzie o zamaskowanie jednego, konkretnego "aspektu", który jest bardzo niewygodny :)

Koincyndencja czasowa, godzinę temu dostałem maila z takim oto linkiem:

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/uk-ready-to-take-on-israel-over-fate-of-children-clapped-in-irons-7888914.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270198

Taa, ciekawostka... ;-)

Ale ja, Max, prosty człowiek jestem, to się zdenerwowałem (eufemizm!) taką bezczelnością. A już najbardziej zdenerwowały mnie (eufemizm!) dupki (eufemizm!) z Tarnowa, które zgodziły się na odbycie rozmowy z obcym dyplomatą zamiast powiedzieć mu zgodnie z protokołem: Masz pan problem? Idz pan do MSZ. :-(

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270199

Skrót "euf!" na przyszłość sam zacznę stosować :)

No, bezczelność, to jest fakt.
Ale.
Był holokaust?? Był.
No to teraz musi być "sprawiedliwość", niektórym wolno więcej...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270211

I o to chodzi...i o to chodzi... ;-)

Mitologia Holocaustu jako doświadczenia unikalnego i niepowtarzalnego - podkreślam: nie mitologia Holocaustu, ale mitologia Holocaustu jako doświadczenia unikalnego i niepowtarzalnego - wydaje owoce. Zatrute owoce sprawiedliwości. Żydowski mesjamizm bez mesjasza... A może wręcz przeciwnie. Może mesjaszem został Holocaust? A może nawet Holocaust enterprise...?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270214

Pisałam o tym w czasie strajku w obronie historii: nauczyciele są tak niedouczeni, że mało kto podejrzewa:((( ((( Kto uczy w szkole? Najwięksi oportuniści! Ilu nauczycieli za komuny głosowało za krzyżami w szkole? Wg mojej wiedzy 1 na 50! Ale wszyscy do kościółka biegają!

Tł, zaręczam Ci, ze ta dyrektorka najpierw pomyślała o sobie. Piszesz o MSZ!hehe Ona nie ogarnia takich rzeczy. Za trudne. Ja zapytałabym: jacy podatnicy płacą za twoją robotę? Polscy czy izraelscy?

pzdr

aaaaa, rozesłałam tekst do znajomych z Tarnowa i milczą = znowu odezwała sie patriotycznie nawiedzona! Za tekst dyszka. Za logikę i rozsądek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#270238

Dzięki Petronelu. A już szczególne dzięki z przesłanie tekstu do Tarnowa! Może właśnie tam odbije się nie tylko echem, ale jakimś działaniem. :-)

Oczywiście masz rację, pisząc o poziomie nauczycieli, egoiżmie i oportuniżmie urzędników, etc. Ale kluczowa jest końcówka! To są urzędnicy opłacani przez nas! Ja nawet od nich nie wymagam kręgosłupa! ;-). Ja od nich wymagam tylko kompetencji i postępowania zgodnie z pragmatyką!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270245

Słabego tłumacza mają :)

Izraelska placówka dyplomatyczna przyznaje, że interweniowała, ale zaprzecza, by telefonował osobiście ambasador,   – Był to jeden z pracowników ambasady. Dyplomata ten odpowiedzialny jest za zagadnienia edukacyjne i stąd właśnie jego interwencja, której nie musiał z nikim konsultować. A w rozmowie, która się odbyła, wyraził jedynie zdziwienie z powodu takiego spotkania, a nie żądanie jego odwołania – twierdzi rzecznik przedstawicielstwa Izraela w Warszawie Michał Sobelman.

Tia, dać mu palec, a weźmie całą rękę.

Młodzież chciała poznać ich opinię na temat konfliktu na Bliskim Wschodzie, bo zwykle rozmawiamy o tym tylko ze stroną izraelską. Szkoła ma z nią bardzo dobre kontakty, na początku września przyjeżdża do nas nawet na wymianę izraelska młodzież – mówi Małgorzata Wrześniowska, dyrektor liceum.

http://www.rp.pl/artykul/10,904989-Bliski-Wschod-w-Tarnowie.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270206

Ano, może pani Wiśniewska powinna zamiast młodzieży izraelskiej zapraszać seniorów? Z ambasady? ;-)))
A propos doniesień Rzepy. Przeczytałem tam dzisiaj, że Hajfie wybrano miss Holocaustu. Lat 90. Wymiarów nie podano. Smiać się, płakać...?

Pozdrawiam

PS. Wysłuchawszy swojego rozmówcy z ambasady p. Wiśniewska powinna grzecznie zakończyć rozmowę i natychmiast poinformować o jej treści swoich zwierzchników. Ci zaś, MSZ. Oczywiście drogą służbową. Zaś polski MSZ powinien w trybie pilnym uznać owego izraelskiego dyplomatę za persona non grata. Ale to oczywiście tylko moje rojenia... :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270215

Miss Holocaustu, 79-latka - za wygląd dawali tylko 10% :))), pozostałe za opis swoich cierpień podczas II wojny.
http://www.sfora.pl/Makabryczny-konkurs-W-Izraelu-wybrali-Miss-Holokaustu-a44953

W Tarnowie to może i droga służbowa była /na szczeblu szkoła - kuratorium/. Skutek jest taki, że po wakacjach dyskusja się odbędzie, prawdopodobnie jednak poza terenem szkoły. A polski MSZ to ma na głowie ważniejsze sprawy, bączki i inne gadżety.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270217

Dzięki za korektę wieku miss. Teraz wygląda to nieco mniej makabrycznie. ;-)))

Odnośnie do MSZ masz rację. Przecież oni mają na głowie całą naszą politykę! Zagraniczną!Co mówię?! Globalną!!! ;-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270219

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#270308

Fakt. ;-))). To okrutny żart, ale w moim mniemaniu organizatorzy tego eventu w pełni nań zasłużyli. Dlaczego "Miss"??? Nie potrafili wymyślić nic bardziej adekwatnego??? Tak to bywa, gdy ideologizuje i komercjalizuje się pamięć i historię...

Pozdrawiam

PS. Uprzedzam, że jeśli ktoś wymyśli Miss Powstania Warszawskiego, Miss Pacyfikacji Zamojszczyzny, albo coś w tym stylu, to zabiję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270309

cynizmu, BRAKU WYOBRAŹNI, ....słów nie staje. I chyba też okrucieństwa. Bezmyślnych organizatorów i nie mniej (a może nawet bardziej) bezmyślnych uczestniczek. Jak trzeba wszystkich wokoło nienawidzić aby takie hucpy wyprawiać. Chce się powiedzieć (za napisem na murze wydawnictwa Znak) zGroSSa.

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#270310

Wyobrażni to nie zabrakło. Tournee Miss Holocaustu brzmi świetnie. Szczególnie w USA. Gross jako konferansjer.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270311

Na przykład pod tytułem "Jak się laszczyłam w Auschitz". Zudziałem Brada Pitta i Angeliny Jolie oraz z Melem Gibsonem jako esesmanem Bronissławem (wiadomo czyje były TE obozy).

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#270313

Daj spokój, bo wykraczesz. Nawiasem mówiąc, czytałem gdzieś wywiad z jednym z aktorów, grających w "Bękartach...". To był chyba Eli Roth(?) Ten amerykański Żyd wygadywał takie rzeczy, że niech się Obama schowa. A u nas fani Tarantino mieli kolejny powód do zachwytu. :-(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270318

w najlepsze trwa nadal. To co czym tu rozmawiamy, jak i po co rozmawiamy świadczy, że nic do końca nie zostało załatwione po 1945. Bękart traktatu wersalskiego, który nie został dobity po II WŚ znowu dyktuje wszystkim warunki (a wszyscy na nie przystają). Naród który się wybrał odlatuje kompletnie owładnięty jakimiś obłędnymi ideami, a my (i nie tylko my) jesteśmy coraz bardziej bezwolni i bezsilni. Liczę tylko na to, że jest to element (przejściowy) jakiegoś Boskiego Planu, bo jeśli nie to uuuu.....

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#270328

Oczywiście, że trwa. Teraz to wojna o umysłu, żeby nie użyć nazbyt górnolotnego słowa. A my znowu przegrywamy. Prawdziwi zwycięzcy pozwolili nam teraz nawet - metaforycznie - zatknąc sztandar na Bramie Brandenburskiej (gdzieś tam w Brukseli). W poczuciu zwycięstwa gubimy świadomość przegranej. Vae victis, czy gloria victis...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270330

"Malowanym ptakiem" jechala z pamieci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270385

Wybór tekstów literackich jest duży. Nie mówiąc o "naukowych".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270387

płakać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#270240

http://www.tvs.pl/9863,rasizm_w_szkole.html

I cooo? Kto uczy w szkołach?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#270256

Mówiąc żartem, chłopak miał szczęście, że nie zarobił paru kulek z uzi.

Mówiąc poważnie, pani nauczycielka i pan naczelnik powinni stanąć przed sądem. Nawet gdyby miał ich uniewinnić, to może zreflektowaliby się trochę...

Ale przecież zawsze może się okazać, że "obrona" pana ambasadora przez urzędnika i nauczycielką "nie wywołała strachu" w napastniku. ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270259

sorry, że piszę z doskoku, ale dzis inaczej nie da rady:((

chcę jeszcze powiedzieć o wychowaniu: chłopak kompletnie nie ma kompleksów na tle swojego pochodzenia. Jest dumny z tego, kim jest!! Ojciec baaaardzo madry. I teraz porównaj to z polityczną poprawnością, jakiej u nas coraz wiecej. Obiektywnie popatrz na małolaty w swojej rodzinie. Ja niestety muszę napisać, że chlopak przerasta wszystkie moje małolaty łącznie z geniuszem przyrodnikiem.

I poza tym Ty mi powiedz, skad te nauczycielki wiedzą, że żyda trza sie bać i słuchać?!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#270264

I bardzo dobrze, że nie ma kompleksów. Pochodzenie arabskie, żydowskie, czy jakiekolwiek inne nie powinno być powodem do kompleksów.

Ostatnio polecałaś mi parę filmów. Pozwól więc, że Ci się zrewanżuję. ;-) Obejrzyj sobie dokument z 1970 roku "Konsul i inni" (reż. K. Gradowski) lub/i fabułę z 1989 roku "Konsul" (reż. M. Bork) to sama zrozumiesz dlaczago niektórzy nasi ziomkowie zachowują się tak, jak się zachowują. ;-)))

To ekranizacje autentycznej historii niejakiego Czesława Śliwy, który podając się za dyplomatę Jacka von Silbersteina założył we Wrocławiu "regularny" konsulat austriacki. :-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270278

Bydło :)
Jak nie wizyty żydków, to ćwierć-polactwo :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270322

Nie mówię pogardliwie o Żydach. Staram się tylko - w dostępnej mi skali - demaskować tych Żydów, którzy są polonofobami. A sporo ich się nazbierało. Najwięcej z diasporze za oceanem. I jeszcze co nieco w Warszawie...;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270333

Interesująca informacja.
Tarnów, Będzin - jak rozumiem show na razie trzyma się A4, a wiadomo coś czy impreza rozkręci się od września ?
Może to rozgrzewka ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#270300

Nie wiem, co mamy. Pamiętam natomiast, że parę lat jakaś organizacja żydowska puściła na ruropejskie tory coś w rodzaju pociągu pamięci. Tego nawet Niemiaszki nie zniosły. Koleje niemieckie skutecznie przyblokowały inicjatywę. ;-)))

Wiem natomiast jedno. Nigdy nie słyszałem, aby ambasada polska w Tel Avivie występowała w roli kuratora wobec izraelskiego systemu oświatowego. ;-)

Mam serdecznie dosyć wizyt izraelskich licealistów w Polsce. A tu jeszcze zaangażowanie izraelskich dyplomatów w reformę polskiej edukacji! ;-)))

Hucpa, albo nawet chucpa! Ogólnie: chutzpah! ;-( A tzw. nasi, nic!!! Radzio et consortes "pochylą się" nad sprawą tarnowską. Ciekawe tylko, kiedy się wyprostują?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270302

Nowość i przestroga, przynajmniej jak dla mnie - zwrot "pół arab, pół polak" to rasizm ?
`rwamać...

Oj, tak, chciałbym ja zobaczyć reakcję władz izraelskich gdyby nasze MSZ postanowiło nauczać Żydów w Izraelu ; )
Znowu szereg autorytetuf musiałby przepraszać...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#270304

Przepraszać? ;-))). To by się raczej skończyło procesem w tel Avivie z aktualnym ambasadorem polskim w roli Eichmanna. ;-). Jeśli nie gorzej... ;-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270306

Dałby serię wykładów o "polskich obozach śmierci", karuzelach pod Gettem, szmalcu pociągniętym razem z mlekiem polskich matek, swoim strachu kojonym przez patrole Gestapo i tam dalej...
I zrehabilitowałby jakoś jasnopolaków ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#270314

Taa...pan Bartoszewski to wielki dyplom(m)ata. A właściwie nie mata. ;-)

PS. Karski był ostatnim z tych, którzy znali prawdę, i których znał świat. A przynajmniej rozpoznawał. My zostaliśmy beż świadectwa. Historycznego, artystycznego...Ci spośród ocalonych z zagłady, którzy świadczą na naszą korzyść nie są słuchani. Nikt ich nie zna...świat ich nie zna...

PS. Wiesz o co mam największą, niemożliwą do zapomnienia i wybaczenia pretensję do Bartoszewskiego? O Irenę Sendlerową.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270332

... tak brzmi prawdziwa nazwa profesji należącej do jednych z najstarszych.

Tak jak nie mieliśmy wywiadu i kontrwywiadu - bo i po co ?
Tak nie mieliśmy dyplomacji - bo i po co ?

No ale po 89. rzekomi bezpieczniacy i dyploszmaty zostały uznane za fachowców w swojej dziedzinie.
W jakiej dziedzinie, ja się zapytuję ?

Taki lokalny nobles-obliż.
Jaki pan taki kram...

Leżym i kwiczym.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#270368

Nie będę polemizował. :-)))

Ale dlaczego "rzekomi" bezpieczniacy? ;-). Faktyczni. ;-)
Dodam jeszcze zaciągi dyplomatyczne III RP, w których - jak sądzę - znaczny był udział TW. Plus dzieci "byłych" i "obecnych". Jasne, że obliż! :-)))Lody są przecież do oblizywania. :-)))

A na koniec jednak polemika! :-))). Leżym, kwiczym, ale jeszcze nas nie dorżnęli! ;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270375

Czekam co orzeknie sąd.
Ale czy to nie jest tak, że nie ma czegoś takiego jak pół żyd? Jest żyd i jak tylko zechce jest Polakiem albo np. Francuzem i nikt nie ośmieli się nic pisnąć?!!!

Podając ten link chciałam zwrócic uwagę na "charakterne" wychowanie poł Araba, pół Polaka. Chłopak ma dużą świadomość swego pochodzenia. Nie wstydzi sie swoich korzeni.

A w Polsce? Wszystko staje sie obciachem! To nasza słabosć. W dodatku Goovno wmawia Polakom zaściankowość i goovnożerne (=czytelnicy Goovna) bez przerwy nawiajają, jak to musimy nabrać europejskosci!!!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#270334

Bodajże to prof. Ewa Thompson jako pierwsza nazwała i zdefiniowała kompleks wielu naszych ziomków. Kompleks kolonialny. A warto zwrócić uwagę, że taki Pol Pot i inni Czerwoni Khmerowie byli wychowankami znakomitych francuskich uczelni. Też kompleks kolonialny, tyle że w trochę innym wymiarze. Ci postanowili dorównać nie Zachodowi, ale swoim znakomitym, zlewaczonym francuskim profesorom. Efekt znany.

A propos reszty Twoich uwag; polscy Tatarzy (element obcy etnicznie, kulturowo, religijnie, etc.) nalrżeli do najwierniejszych synów Rzeczypospolitej. Tyle o wpływie pochodzenia... ;-)

Pozdrawiam

PS. Przepraszam, że odpowiadam na komentarz skierowany do AdamaDee. ;-). Jakoś tak się tozkręciłem... ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270336

Miło mi:))) I dzieki za propozycję filmu. Obejrzę:)) Przeczytałam "Nauczycielkę" Ossendowskiego. Facet dobrze pisze. Muszę pożyczyć coś innego, ale w bibliotece nie ma. Może kupię.

Trochę jeździłam i wg mnie Polacy mają megakompleksy!! To nasza słabość. Gdyby w takiej Rosji Miiichnik odwołał się jeden raz do hasełka "rosyjskość=obciach", długo by nie pociągnął.

Wiem, wiem, Tatarzy. I inni. Ale reakcja dyrektorki tarnowskiego liceum to kleska. Kurator powinien ją odwołać.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#270349

Na pożegnanie, anegdota związana z Ossendowskim.
Kamienica przy ul. Grójeckiej, gdzie mieszkał w Warszawie, ocalała. Kilka lat temu ufundowano na niej tablicę pamiętkową. W napisie pojawiło się słowo "antykomunista". Kilku właścicieli mieszkań w owej kamienicy zaprotestowało. Słowo "antykomunista" usunięto...
A to Polska właśnie...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270351

Nie pamiętasz w którym to było roku? A ci właściciele to pewnie resortowi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#270406

W 2006. Grójecka 27. Wydaje mi się, ale nie jestem pewien, że inicjatorką protestu była pani określająca się mianem nauczyciela akademickiego. O ile pamiętam był o tym jakiś tekst w Rzepie i reportaż lub film dokumentalny. O! Przypomniało mi się! W cyklu filmów dok. "Errata do biografii".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270410

[quote=Petronela]Czekam co orzeknie sąd.
Ale czy to nie jest tak, że nie ma czegoś takiego jak pół żyd? Jest żyd i jak tylko zechce jest Polakiem albo np. Francuzem i nikt nie ośmieli się nic pisnąć?!!![/quote]

Ja tam nie wiem - wydawałoby się, że jak ktoś ma matkę Polkę i ojca Palestyńczyka to można powiedzieć, że jest pół Polakiem, pół Palestyńczykiem.
Choćby w potocznym rozumieniu nie powinno to być obraźliwe.

Ale co ja tam wiem - widać jest.

Ks. Isakowicz Zalewski, o ile się nie mylę, sam o sobie mówił, że jest pół Polakiem, pół Ormianinem.

[quote=Petronela]Podając ten link chciałam zwrócic uwagę na "charakterne" wychowanie poł Araba, pół Polaka. Chłopak ma dużą świadomość swego pochodzenia. Nie wstydzi sie swoich korzeni.
A w Polsce? Wszystko staje sie obciachem! To nasza słabosć. W dodatku Goovno wmawia Polakom zaściankowość i goovnożerne (=czytelnicy Goovna) bez przerwy nawiajają, jak to musimy nabrać europejskosci!!![/quote]

Zgadza się.

Choć z wychwalaniem tego chłopaka zdecydowanie bym się wstrzymał. Biorąc pod uwagę jakie środowiska u nas i na świecie biorą w troskliwą opiekę Palestyńczyków, mogłoby się okazać, że na Niepoprawnych właśnie powstał kult młodocianego lewaka z KP ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#270374

ks. Zaleski tak o sobie mówi:))) Ale wyobraź sobie kontekst: polska szkoła, akademia (czy coś podobnego) i nauczycielka mówi: "To pół Arab". Co by się działo, gdyby w odwrotnej sytuacji powiedziała: "To pół Żyd!"?!

Taa, nie chodzi mi o kult lewaka, ale o takie wychowanie, coby małolaty nie wstydziły się Polski!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#270403

chca wyslac na zielona trawe 7300 nauczycieli, pani dyrektor z Tarnowa powinna sie zalapac w pierwszej dziesiatce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270386

Czego jej życzmy ze szczerego serca! ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270388

Nauczyciele w większosci głosowali za PO!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#270404

ooone:

"Przedstawiciel ambasady Izraela w W-wie udal sie do Tarnowa zeby interweniowac w tamtejszym liceum i zaginal bez wiesci. Policja prowadzi sledztwo."

Tak by to bylo gdyby Polakom nie brakowalo tego czego im ostatnio brakuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#270432

Na RAŚ z siekierą, teraz ten komentarz...
O co ci chodzi?
Chcesz jakieś zbrojne komórki utworzyć?
Ktoś ma kogoś zabić czy może są jakieś grupy, które trzeba wyeliminować?
Pisz, chłopie, otwartym tekstem, a nie takimi zagadkami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#270436

.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#270712