Wybierzmy niepodległość Polski!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Czy będzie jeszcze Państwo Polskie po 2015 roku?.

 

Każdy - niezależnie od prezentowanych przez siebie poglądów - kto w jakikolwiek sposób czuje się Polakiem, ma polskość w duszy oraz  pragnie lepszej przyszłości dla siebie, swoich dzieci i wnuków... winien stawiać sobie to pytanie każdego dnia, ono winno nawet nękać i zmuszać do szukania odpowiedzi.

 

Bo tak naprawdę w tegorocznych wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie będziemy dokonywać wyboru pomiędzy PiS a PO... Będziemy decydowali o przetrwaniu substancji narodowej, polskiej państwowości, polskiego narodu.

 

Będziemy dokonywać wyboru pomiędzy Polską będącą sztucznym regionem (województwem, gubernią?) innego, rozpadającego się obecnie sztucznego tworu zwanego zniemczoną już Unią Europejską (związkiem beznarodowych regionów, województw podporządkowanych Niemcom) a w konsekwencji kondominium niemiecko-rosyjskim a Polską niepodległą i suwerenną. Po odpowiednim zaś wyborze odsuwającym od władzy PO i obecnego prezydenta będziemy oczywiście musieli dbać o to, aby nasi nowo wybrani włodarze nie stworzyli zaś z Polski bezwolnego lennika interesów amerykańsko-izraelskich... ale o to będziemy się martwić później...

 

Wskazywałem już wielokrotnie na fakt, że odzyskanie przez Polskę suwerenności i niepodległości po latach panowania "sowieckiego" nie stało się niestety przełomem moralno-etycznym całego Narodu. Nie stworzyliśmy nowej jakości życia publicznego i prywatnego, która nakierowywałaby nas na przestrzeganie w codziennym życiu obowiązujących norm, zarówno prawnych, jak i moralnych. Takie pojęcia jak: patriotyzm, honor, ojczyzna, wiara, przyzwoitość, służba publiczna, uczciwość, praworządność zostały zrelatywizowane przez narzuconą nam globalistyczną, lewacką współczesność a ich właściwa wartość stała się niejako anachronizmem, prawie nieprzystającym do rzeczywistości absurdem.

 

Przez 25 lat polskie "pseudelity" polityczne nie były źródłem powstawania nowego, prawego państwa. Stawały się raczej w oczach jego obywateli synonimem małostkowości, karierowiczostwa, partyjniactwa i korupcji. Można powiedzieć, że "ryba psuje się od głowy" i tak też polskie "elity postokrągłostołowo-magdalenkowe" doprowadziły do zepsucia całego państwa. Podstawą był oczywiście brak rozliczeń z przeszłością i umożliwienie przestępcom komunistycznym swobodnego funkcjonowania i rozwoju w nowej Polsce. Ich sposób działania i wyznawane wartości życiowe stały się więc obowiązującymi w III RP. "Homo sovieticus" i jego cechy nie stały się więc w ostatnim dwudziestopięcioleciu obiektem krytyki a wręcz przeciwnie: nastąpiło jego przepoczwarzenie w "kolorowe opakowanie", puste w środku, antynarodowe, antypolskie.

 

Rządzą nami nie prawdziwe polskie elity, ale prości, zwykli, małostkowi ludzie, jakże pospolici i jakże cyniczni w swoim działaniu. Bo tak naprawdę jakość państwa zależy od jakości ludzi go budujących i zarządzających. Zależy od ich wielkości, w sensie posiadania propaństwowej wizji rozwoju i umiejętności wprowadzania jej w życie. To tak jak w normalnej firmie: jej sukces zależy od wielkości jej właściciela lub grupy osób nią zarządzających. Wielkie firmy miały wielkich osobowosciowo szefów i właścicieli, wielkie państwa wielkich przywódców i wielkie elity (w dobrym tego słowa znaczeniu). 

 

Hitler i Stalin dobrze wiedzieli jak zniszczyć Polskę i Naród Polski - niszcząc właśnie elity, najznamienitszych obywateli, mogących budować silne państwo i będących niedoścignionym wzorem dla swoich rodaków! Podobnie wiedzą o tym współcześni.

 

Stąd obydwie tragedie w Katyniu lub pomordowanie przez Niemców polskich naukowców w Krakowie. Stąd przeogromna wola wyłapywania i niszczenia wybitnych (nawet w skali mikro) Polaków-Patriotów zarówno w latach powojennych, jak i nam współczesnych. Stąd niszczenie prawych ludzi: naukowców, dziennikarzy, działaczy lokalnych. Przykładów przeszłych i obecnych można by mnożyć: np. od próby zamachu na Jana Pawła II, poprzez śmierć Jerzego Popiełuszki, księży - Niedzielaka czy Suchowolca, zmuszenie do emigracji ludzi I Solidarności, atomiazację społeczeństwa, odsunięcie od "okrągłego stołu" polskich patriotów, zawodową tragedię Romana Kluski, śmierć Krzysztofa Olewnika, problemy Wojciecha Sumlińskiego czy Pawła Zyzaka... aż po śmierć G. Michniewicza i zamach smoleński. Osobistych tragedii oraz "niszczenia" i mordowania zwykłych i niezwykłych, normalnych polskich patriotów jest oczywiście wiele więcej. I nie zawsze są to ludzie "z pierwszych stron gazet": często właśnie mali przedsiębiorcy, działacze samorządowi, ale też zwykli ludzie, z których zrobiono moherów, ciemniaków i idiotów. 

 

Powtarzam!. Najbliższe wybory (prezydenckie i parlamentarne) dadzą nam, Polakom odpowiedź na pytanie: Czy chcemy Polski czy też udała się przepoczwarzonym postkomunistom i ludziom umoczonym w sowiecko-komunistycznej "post i agenturze" PRL-u rzecz niezwykła - Czy potrafili Nas przez 25 lat wynarodowić i stworzyć "masę" bezmyślnych pseudoeuropejczyków, którzy porzucili przeszło 1000 lat historii własnego państwa i narodu? 

 

Od dawna zastanawiałem się jak jak to jest możliwe, że dokonania w zakresie budowy i rozwoju państwa w okresie II Rzeczpospolitej są relatywnie i niewspółmiernie wyższe od dokonań ostatnich 25 lat. Odpowiedź jest prosta: II Rzeczpospolitą budowli polscy, wielcy patrioci, budowały propaństwowe elity (a przynajmniej stanowili oni na tyle liczną i silną grupę, która była zdolna nadać odpowiedni kierunek rozwoju Polski i jej państwowości). I to niezależnie czy reprezentowali lewą (socjaliści, nie mylić z komunistami), czy też centrum lub prawa stronę polityczną. Elity te w naturalny sposób więc mogły wyłonić spośród siebie ludzi mogących stać się prawdziwymi mężami stanu!

 

Dzisiaj większość reprezentujących taką "karykaturę elit" np. partii politycznych, naszych ministrów i posłów cechuje taka małość i prowincjonalizm polityczny, że tak naprawdę nadawałaby się li tylko i wyłącznie do czyszczenia butów przedwojennym państwowcom.

 

Zauważmy!. My wszyscy czujący się Polakami. Dziś w Polsce nie dokonujemy wyborów partii politycznych i określonych idei społeczno-polityczno-ekonomicznych! Przecież tak naprawdę w Polsce nie ma dziś liczącej się partii socjalistycznej ani centrowej, liberalnej czy nawet prawicowej... prawie wszystko zawłaszczyli postkomuniście wespół ze zdrajcami "umoczonymi" w agenturze PRL i zasiadający w Magdalence i OS. Dziś mamy wybór pomiędzy: partią choć w części niepodległościową a partiami dążącymi do ustanowienia w Polsce obcych protektoratów. I nie ma to nic wspólnego z PiS, PO, SLD, PSL... 

 

Ale tak się niestety składa, że ludzie władający niestety tymi trzema ostatnimi partiami w większości chcą obcych protekoratów  a ludzie PiS w większości niepodległej Polski, choć wydaje mi się, że jeszcze bardziej tej niepodległej pragną środowiska republikańskie, narodowe a nawet monarchistyczne - z nimi to jest konieczne utworzenie przez PiS koalicji!. Nie znaczy to jednak, że zwykli Polacy, którzy w jakiś sposób są lewicowi, liberalni czy centrowi nie mogą być wspaniałymi patriotami! Wprost przeciwnie: historia pokazuje, że właśnie mogą! Smutnym niestety jest, że właśnie PO czy KNP (Korwin) sztucznie i cynicznie zawłaszczyło liberalizm, SLD lewicowość a PSL ludowość. To jest jakiś postokrągłostołowy i postkomunistyczny polski matrix...

 

Pamiętajmy więc przy urnach wyborczych! Gdy Polską rządzić będą prawi i przyzwoici ludzie, to my sami zwykli Polacy - mając takie wzory i autorytety - staniemy się lepsi, uczciwsi, mądrzejsi i prawi. Będziemy coraz bardziej wartościowymi, wzajemnie się szanującymi ludźmi. A jeżeli tacy będziemy i będziemy się szanować to tak będziemy postrzegani i szanowani w Europie i na świecie. Tak będzie szanowana nasza Ojczyzna - silna, bogata i niepodległa Polska!

 

Wybierzmy w najbliższych wyborach prezydenckich i parlamentarnych niepodległość Polski a nie jej utratę! 

 

Pozdrawiam

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:12)

Komentarze

To nazwyklejsza cholota.  ci idioci maja za nic Nasza Ojczyzne i Nas. Trzeba odbudowac wszystko dlatego nie  wymieniam w detalu co odbudowac. Bedzie tej pracy na okolo 20 lat. Ale da sie zrobic. Stop mieszania sie w nie nasze sprawy. Zajmijmy sie Nasza Ojczyzna Polska.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

casey

#1467989

Niezwykle trafny opis obecnej sytuacji w Polsce. Niestety, wnioski końcowe są niezbyt trafne.  Nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że "ludzie PIS w większości pragną niepodległej Polski". Gdyby tak było, to prezydent Lech Kaczyński nie wyraził by zgody na podpisanie traktatu lizbońskiego, a wzorcem dla Jarosława Kaczyńskiego byłby Viktor Orbán. To tak w wielkim skrócie.

Oczywiście, pełna zgoda że doły partyjne PIS-u w większości są patriotyczne. Nie będą one miały jednak żadnego wpływu na postępowanie okrągłostołowej góry, doły zostaną po raz kolejny oszukane. Polska zaś zatańczy kolejną rundę chocholego tańca pookrągłostołowych układów.

Pisze Pan:

"Wybierzmy w najbliższych wyborach prezydenckich i parlamentarnych niepodległość Polski a nie jej utratę!" - tutaj pełna zgoda lecz nie może być  wśród rekomendowanych kandydatów Pan Andrzej Duda, gdyż jest to typowy przedstawiciel starych układów.

Biorąc pod uwagę to, że Andrzej Duda jest żonaty z nauczycielką pochodzenia żydowskiego, Agatą Kornhauser-Dudą oraz jego teść (suto nagradzany) Julian Kornhauser jest autorem antypolskiej poezji, trzeba być naiwnym aby uwierzyć w jego przedwyborcze obietnice.

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/02/10/mocne-atuty-kandydata-dudy/

http://p21.neon24.pl/post/119372,swiadkowie-barmicwy

Wydaje się, że w tej sytuacji kandydatami niepodległościowej prawicy powini być: Grzegorz Braun, Marian Kowalski  i Janusz Korwin-Mikke. Przy czym pamiętać należy, że ten ostatni będzie tak wiarygodny w stosunku do wyborców jak jest wierny kolejnym swoim  kochankom. :)

 

 

 

 
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Grzest

#1468025

Nie bardzo rozumie stwierdzenie tyczące Andrzeja Dudy iż jest zonaty z Agatą Kornhauser.Czy on jak sie zakochał w młodej ładnej kobiecie już wtedy miał wybierać polityczną poprawność?Czy wiedział wtedy że nie jest wskazany taki związek bo ktoś mu to wypowie w niedalekiej przyszłości? Zejdzmy na ziemię.Ja kiedy miałem 18 lat zakochałem sie w dziewczynie,która była żydówka jej ojciec grał na akordeonie w warszawskiej knajpie Zaporowska na warszawskiej woli.W latach terroru Gomułki rodzice tej dziewczyny wyjechali do Izraela ona pozostała razem ze swoja babcia w warszawie.Niestety nie dorosłem do małżeństwa i nasze drogi się rozeszły.Kontakt został urwany z jakis tam nie istotnych przyczyn.Czy to znaczy że ona lub ja gdybyśmy byli razem to by było nie mile widziane?Odnośnie KM to napewno jest tak samo wiarygodny jak jego pomysły.On jest dobry na jakis rok ale jako minister od wywiadu i spraw wewnętrznych i tylko tyle i aż tyle.Co do podpisania traktatu Lizbonskiego to były stawiane warunki przez Pana Lecha Kaczynskiego,a te zostały spełnione i traktat podpisał.Tu niema co dyskutować o podpisaniu traktatu,ponieważ są instrumenty,które pozwalają wycofac sie z tego o ile to przyniesie wymierne korzyści dla Polski.Powinnismy już dawno odbudować przemysł,który zniszczyłi pseudo patrioci polscy wmawiając że to komunistyczne i nie rentowne.Postawić ich przed sądem z zarzutem swiadomej działalności na szkodę Panstwa Polskiego a wyrok tylko jeden dożywocie z całkowitym przepadkiem mienia aż do 5 pokolenia wstecz.Być może ja pojmuję zbyt liberalnie albo małostkowo kampanie Pana Andrzeja Dudy,ale napewno nie widzę w obecnej sytuacji społeczno-politycznej lepszego kandydata na prezydenta.Najblizszy czas pokaze co z tego wyjdzie i czy był to dobry wybór czy przysłowiowy gwóżdz do trumny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1468126

Andrzej Duda wrogiem Polski? Absurd. Szukanie wroga tam, gdzie go nie ma, to chyba bardzo polska przywara, którą prawdziwi wrogowie rozgrywają swoje partie. Partie prawicowe obrzucają się nawzajem oskarżeniami o nieprawdziwość, jakby przeciętnego Polaka obchodziły bardzo te politologiczne dylematy.

Jestem przeciętnym Polakiem. Chcę niepodległości, niezależności, zamożności Polski - ot tak, jak na przykład ma Dania. Nie chcę, by w Polsce panował surowy liberalizm, nie chcę socjalizmu, mam w dupie gospodarkę wolnorynkową, ale też nie zgadzam się na ograniczenia swobód gospodarczych. Irytują mnie kłótnie pomiędzy głównymi partiami prawicowymi, nie rozumiem kłótni pomiędzy nurtami narodowymi.

Nie jestem fanatykiem działaczy politycznych. Najsmutniejsze dziś jest to, że nie ma w Polsce wielkiego Polaka. Ale uderzać w jedynego Polaka, który może nas wyrwać z lewackich łap, to już zdrada.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1468037

Szanowny Panie Albercie,

W tytule swej notki pisze Pan, że Polak nie musi być katolikiem. Zgadzam się z Panem w 100%, nigdy nie twierdziłem czegoś przeciwnego.

Nigdzie też nie twierdziłem, że Pan Andrzej Duda jest wrogiem Polski. Stwierdziłem tylko, że Pan Andrzej Duda (i najwyższe kierownictwo PIS-u) nie jest zwolennikiem Polski niepodległej, suwerennej. A to jest zasadnicza różnica.

Zapewniam także Pana, że przeciętnego Polaka obchodzą te, jak Pan pisze, politologiczne dylematy, gdyż wyjaśniają mu kim jest i kogo reprezentuje dany kandydat. Polacy lubią prawdziwą demokrację a nie fasadową. Jeśli wiemy o kandydatach dużo, wtedy łatwiej nam podjąć właściwą decyzję, dokonać właściwego wyboru. Tylko podanie wszystkich informacji, tych dobrych i tych złych daje gwarancję prawidłowych wyborów. Inaczej będziemy mieli do czynienia z demokracją fasadową. Wiadomo także, że nie wszyscy kandydaci chcieliby ujawnić pewne szczegóły ze swoich życiorysów. Zapewne każdy z nich ma także jakieś wstydliwe szczegóły swego życiorysu i nie chciałby aby były one omawiane publicznie. Jest na to jedyna rada – nie zgłaszać swojej kandydatury w wyborach powszechnych. Jednak jeśli się już dany kandydat na to zdecyduje, musi się liczyć z tym, że nie wszyscy będą pisać peany na jego cześć.

Pisze Pan, że irytują Pana kłótnie pomiędzy głównymi partiami prawicowymi, nie rozumie Pan kłótni pomiędzy nurtami narodowymi.

Otóż te irytujące Pana kłótnie są, że się tak wyrażę, solą demokracji. To dzięki tym kłótniom wyborcy mogą wybrać partię (kandydata), która bardziej spełnia ich oczekiwania. Ważna jest w prawdziwej demokracji możliwość późniejszego zweryfikowania różnego rodzaju obietnic wypowiadanych przez partię lub kandydata w okresie wyborczym. U nas takiej możliwości nie ma, dlatego twierdzę, że nasza demokracja jest fasadowa.

Wracając do tematu, napisanie o kimś prawdy, że ma żonę żydowskiego pochodzenia jest obraźliwe? Dlaczego?

Pisze Pan także, że w Polsce nie ma wielkiego Polaka. To nie jest prawdą. W Polsce jest wielu wybitnych Polaków. Jednak pookrągłostołowa sitwa nie pozwala im zaistnieć na forum publicznym.

To tyle, nieco przydługiego wykładu.

Na koniec jeszcze tylko jedna uwaga. Pisanie o bardzo polskich przywarach, zdradza Pana. Sądzę, że jest Pan związany z pookrągłostołową sitwą lub nawet starą komuną. Zgadłem?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Grzest

#1468047

Prawda jest taka, że dla młodego Polaka (oraz tego w okolicach cztredziestki)  Kościól jest bardzo mało ważny. Widzę to co niedzielę i święto. Dla nich przekaz: monarchia, strzelnice i kościoł jest absolutnie nieatrakcyjny, a nawet śmieszny. Mam córkę studentke i mlodych siostrzeńców zaangazowanych w ruchy religijne. Ich typem jest Duda.  Niezadowoleni młodzi  popierają Kukiza, natomiast zupełnie nie obchodzi ich Braun. Nie znajduje to odbicia na tym portalu, bo chyba nikt nie pokusił sie o napisanie artykułu o Kukizie takiego jak są o Dudzie i Braunie.

Podobnie nie widzę mozliwości, żeby przebił się do ludzi przekaz o Polsce niezależnej od UE, niezaleznie od tego, co tu sobie w małym gronie komentujemy. W ramach UE też mozna lepiej lub gorzej funcjonować, walczyc o dobro własnego kraju a nie tylko w łasne profity.  Dlatego potrzeba polityków uczciwych, o dużej wiedzy i pragmatycznych.

Na poczatek trzeba by walczyć o media i szkoły, ale to się chyba nie uda, skoro wwiększość polskojęzycznej prasy nalezy do Niemców, którzy prawdopodobnie własnie kupują TVN.

Polityka izolacjonizmu skończy się jak u Orbana, gdy izolowany i opluty przez UE był zmuszony zaprzyjaźnić się z Putinem. Osobiście widzę w eurokołchozie polityke RWPG, ale nie zamierzam poświęcać dla utopii doraźnych celów ratujących to, co jeszcze mamy.

Moj głos: zapytajcie sąsiadów i młodzież , co sądzą o programie: monarchia, strzelnice i Watykan - pozostaje głosem wołającego na puszczy.

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1468066

Mój głos : zapytajcie rodziców sąsiadów i rodziców młodzieży dlaczego nie wychowali ich patriotycznie i mądrze.Mimo tego nie można iść z prądem bo tak chce młodzież wychowana bezstresowo.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1468227

Trzeba mieć cały dzień włączony telewizor, żeby ze steku kłamstw i ekwilibrystyki prawdą wyłapać kilkunastosekundową przerażającą informację.

Wczoraj kandydat na prezydenta - A. Duda robił objazdówkę po Mazurach. Przez cały dzień była tylko informacja, ale bez przekazu na żywo z tych  spotkań.

Późnym wieczorem pokazano fragment ze spotkania z mieszkańcami ma ulicy. Była dość dużą grupa zebranych. W pewnej chwili młody mężczyzna (w wieku ok. 30 lat) powiedział:

Wiemy, jaka ciężka jest sytuacja polskich emerytów i rencistów. Wiemy też, że Polska ma wypłacać 50.000 żydów a po ich śmierci spadkobiercom  comiesięczne świadczenie w wysokości 100€. Co pan o tym sądzi?

Odpowiedź, jakiej po długim namyśle udzielił kandydat na prezydenta - zamurowała mnie.

TRZEBA TO WYPŁACAĆ, BO JEST TO WYNAGRODZENIE ZA ICH PRACĘ W POLSCE.

Kiedy młody człowiek drążył temat mówiąć, że oni w Polsce nie pracowali, a jeżeli, to na rzecz Niemiec  - A. Duda zaczął się plątać, że to są pieniądze dla tych, którzy wyjechali w roku 1968.

Pytającego zagłuszono, a relację ze spotkania przerwano.

50.000 x 100€ = 5.000.000 €

5.000.000 x 3 zł = 15.000.000   PIĘTNAŚCIE MILIONÓW  zł CO MIESIĄC.

 

Tak więc z dotyczczasowego MOJEGO kandydata i faworyta zsuwa się kołderka.

 

 

Pozdrawiam.

 

PS.

1.Ciekawe, co będzie z lasami. Nawet, jeśli ich nie sprzedamy, to jaką możemy mieć gwarancję, że prezydent nie będzie za tym, żeby te lasy przekazać na własność w ramach rekompensat za utracone mienie.

2. O rodzinie obecnego prezydenta dowiedzieliśmy się dopiero w czasie trwania kadencji. O rodzinie kandydata są w internecie podobne informacje. Dlaczego kandydat na prezydenta nie reaguje na publicznie stawiane pytania o rodziców małżonki i pretendentki na PIERWSZĄ DAMĘ Rzeczypospolitej Polskiej?

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1468069

Czy przypadkiem nie chodzi o emerytury Zydów, ktorzy byli zmuszeni byli opuścić Polskę w 1968r? Warto doprecyzować pytania, bo przecież Duda nie musi znać na wszystko odpowiedzi. Przynajmniej do nastepnego takiego zapytania. Natomiast wypłacanie wynagrodzeń wnukom jest pomysłem absurdalnym i szkodliwym. Czy młody człowiek pytający na ulicy powiedział prawdę, jest na to jakiś zapis w ustawie (link)?

Podane liczby 50 tys. korzystających i wypłaty w wysokości około 400, zł miesięcznie mogłyby na to wskazywać. Podobnie Polacy pracujący kiedys za granicą otrzymują zagraniczne emerytury.

Wolałabym mieć w rodzinie (a właściwie w powinowactwie) teścia Żyda poetę, niz ubeków .

 

A skąd wziął się przelicznik 3, zł?

Moim zdaniem miesięczne wypłaty z tego tytułu powinny byc liczone (jesli podane dane są prawdziwe)

50.000 x 400,zł = 20.000.000

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1468074

1. Przelicznik 3 zł zastosowałam, jako przybliżony kurs średni €. Może jest zaniżony, może zawyżony.

2. Jeśli teść p., A. Dudy pisze o oprawcach z orzełkami na czapkach, jako zabójców małych żydowkich dziewczynek, to coś jest nie tak. Poza tym to współpracownik "wielbiciela" Polaków - Michnika. Ja do takich osób podchodzę z dystansem.

Rasistką nie jestem, ale czy nie ma w polskim narodzie małżeństwa uczciwych Polaków, którzy identyfikują się z krajem nad Wisłą i w których piersiach bije polskie serce. Którzy nie wstydzą się swojego przywiązania do tradycji, kultury, historii Polski oraz polskiego Narodu?

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1468077

Musimy na przyszłośc uczuluć młodych, by zmieniając stan cywilny, przed ślubem "sprawdzili" historie rodzinną partnera/ki do 10 pokolenia wstecz. A może wtedy nie dojdzie do tak dramatycznej sytuacji. Już wczesniej o tym pisałem że mój śp.teść był wysokiej rangi oficerem LWP, i co ja z tego powodu miałem. Wielokrotne przebywanie w ośrodkach dla warchołów.

Ludzie zastanówcie sie czy Wy nie wpadliście juz w jakąś paranoje.

ps

A i .teśc Dudy pisząc swój wiersz  to tez powinnien przewidzieć, że kiedyś będzie miał za zięcia kandydata na prezydenta !!!!

to wszystko chore

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1468079

Jest pytanie? Czy prawdę oddaje  wiersz o bezwzględnych bandytach z orzełkiem na czapce, którzy zabijali uderzając prętem małe żydowskie dziewczynki? Czy wiersz był pisany na zlecenie naczelnego, który pogardę do Polaków ma na twarzy wypisaną? Powtarzam; rasistką nie jestem, ale też nie pozwalajmy, żeby z nami grali w durnia. Ile razy damy się nabrać na uśmiechy? Uśmiechał się tusk i takie twarzowe, niebieskie koszule nosił, a przed nim, wcześniej był olek bywały w świecie.

 

Józio.

Rozsądek i ostrożność to nie choroba. Jak długo jeszcze i ile razy będziemy losować i zastanawiać się, które zło jest lepsze?

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1468083

Powiem tak na temat wierszy teścia A.Dudy. Jest coś takiego jak internet, jest coś takiego jak dr.Google i warto sprawdzic kiedy teśc Dudy pisał te wiersze czy w tym momencie sie znali .

Warto poszukać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1468203

Witaj w klubie,mój św.p ojciec też był wysokim oficerem wojska polskiego a mnie za cos tam zamkneli w pierdlu.Niestety tatus mi nie mógł pomóc.Czyli jak ojciec został zawodowym żołnierzem to powinien przewidzieć że jego syn kiedyś bedzie miał inne zdanie?To naprawde jakas paranoja narodowa.A zeby było weselej to mama moja pochodziła z Ukrainy.Czyli wynika z tego że jestem albo banderowcem albo?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1468128

Ja to mam juz wszelkie "przydomki" od rzyda do banderowca że o antychryście nie wspomne

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1468238

Mam odrzucić poezję Mickiewicza z powodu jego żydowskich korzeni? Kto o tym dzisiaj pamięta. Nic mi nie wiadomo o przyjaźni Dudy z Michnikiem (który jest dla mnie zdrajcą idei Solidarności).

Emerytury za przepracowany okres w Polsce należa się tym Żydom, więc Duda odpowiedział słusznie.. Nie wierzę (póki nie zobaczę zapisu ustawowego), że  dotyczą wnuków. Wypłaty będą malały z uwagi na wiek świadczeniobiorców.

Rodzi się we mnie przeświadczenie, że na spotkania  Dudy zaczynają się przychodzic  prowokatorzy. Stanowi realne zagrożenie dla urzędującego prezydenta.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1468080

Informacja o związlu p. J. Kornhauera (teścia p. A. Dudy) z GW została usunięta z Wikipedii.

Jeszcze jest ponad 2 miesiące kampanii. Trzeba po prostu obserwować, co się dzieje. Wiadomo, że to jest decydująca walka. Ostatnie starcie. Albo Polska wygra, albo zniknie z mapy świata.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1468084

Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś.

https://www.facebook.com/andrzejduda/photos/a.1052258928124347.1073741829.160906857259563/1064303500253223/?type=1&theater

Fotka Dudy z Malejonkiem przed koncertem. Dorobek Malejonka w popularyzowaniu piosenek o wartościach religijnych jest spory.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1468085

Wiarygodnym kandydatem będzie ten, którego będą popierały  środowiska patriotyczne. Te, które nigdy Polski nie zdradziły, a walczyły i walczą nadal o jej wolność, dumę i dobre imię.. Żołnierze Niezłomni, Solidarni 2010, Reduta Dobrego Imienia, Grupy Rekonstrukcyjne, Rajd Katyński, Kibice, Fundacja "Łączka"......A medialnie ..  TV TRWAM

Na doświadczenia i głosowanie "na chybił - trafił" nie możemy sobie pozwolić.  Nie ma już czasu. Zabrali nam ponad 30 lat życia.

Bolek obiecał, że  trzeba przez 3 lata zaciskać psa, żeby nastąpiła poprawa. I co....? Ano, taplamy się w bagnie, które jest coraz głębsze i brudniejsze. 3 lata rozciągnęło się w czasie tak, że wypędziło w poszukiwaniu chleba  kilka roczników młodego pokolenia, a "solidarnościowcom" dało głodowe emerytury.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1468087

Niestety, dopiero teraz mogłem - po krótkiej przerwie - zasiąść przy komputerze. Nie mogłem więc na bieżąco komentować, ale dziękuję wszystkim za tak liczne uwagi i wartościowe komentarze. 

Wielu z Państwa pisze o kandydatach na prezydenta. Ja celowo w swoim tekście nie wskazałem na jednego konkretnego, który realizowałby propolską politykę. Wiem tylko jedno... na pewno nie będzie jej realizował B. Komorowski. 

Osobiście uważam, że - obok A. Dudy - cennymi kandydatami są: Marian Kowalski, Grzegorz Braun i Paweł Kukiz. Można by powiedzieć, że przydałaby się jedna wyrazista kandydatura skupiająca w sobie cechy i programy tych kandydatów, co można sobie przecież wyobrazić. Byłaby to ciekawa propolska propozycja dla wyborców. Niestety jest tak, że owe osoby nie mają realnych szans na odegranie znaczącej roli w końcowych wynikach wyborów. Niemniej cieszę się, że startują, bo to może być dobry materiał na liderów przyszłej formacji patriotyczno-niepodległosciowej. Móię przyszłej, bo teraz i tak wygra B. Komorowski, niestety...

Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuję za ciekawą dyskusję

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1468111

KOMOROWSKI NIE WYGRA !!! Wygra w II turze Andrzej Duda !!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1468139

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wróżka tak rzekła?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1468230

Chcę , pragnę , marzę , ABY POLSKA BYŁA POLSKĄ , dlatego będę głosować na Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP . W wyborach parlamentarnych będę głosować na PiS , gdyż jest najlepszą z istniejących partii w Polsce , mimo, że nie jest idealną , ale najbardziej godną wśród obecnych na scenie politycznej .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1468137

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...zapomniała Pani dodać,że jest najlepszą partią opozycyjną...ale do rządzenia się nie bardzo nadaje...jak narazie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1468232