Podziękujmy Pani Ambasadorce za jej łaskawość!

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Jak podają dobrze poinformowanie źródła (Bloger Jacek Mruk z 24.11.2018r) w minioną środę do polskiego Sejmu pofatygowała się osobiście pani ambasadorka Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej we Warszawie (ambasada jest we Warszawie nie Ameryka, co to to nie). Pani w kulturalny i elegancki sposób obtańcowała zgromadzonych posłów, którzy ponownie oniemieli. Już raz był w historii Polski taki przypadek, iż Sejm Niemy był. Teraz historia się niejako powtórzyła, chociaż nie do końca, gdyż we środę nie było stojących po ścianami żołnierzy  z karabinami wycelowanymi w ciżbę. Chwała Bogu i za to. Wypada podziękować Pani Ambasadorce za tak miły akcent, a także za to, iż zamiast wydzwaniać i przez telefon i wydawać instrukcje (jak jeszcze onegdaj, kilka lat temu robiono z "zaprzyjaźnionego" Berlina, a wcześniej z "braterskiej" Moskwy) pofatygowała się i osobiście, przekazała pouczanki, które domniemywam z Berlina za pośrednictwem Telawiwu, przez Waszyngton napłynęły. Wielki to dla nas zaszczyt, gdyż choć istniejemy już ponad 1.150 lat zapomnieliśmy o tak drobnym fakcie, że ustawy należy konsultować, i tylko dzięki wstawiennictwu (jak domniemywam) naszego wielkiego przyjaciela pana Prezydenta Donalda Trumpa, nie doszło do kolejnej kłopotliwej sytuacji jak w przypadku ustawy o IPN, iż została uchwalona przez obie izby Parlamentu, a później po interwencji jakże życzliwych rządów w Izraelu, Stanach Zjednoczonych oraz wielomilionowej hucpie na całym świecie, nie musiała być odkręcana. Uch. Dziękujemy. Dziękujemy. Dziękujemy.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (6 głosów)

Komentarze

nie będzie się mitrężyć

 

by nie przyszło komuś do głowy

pierś nagą wrogom wyprężyć

nad nieprzyjaznymi im ustawami

sejm nie będzie się mitrężyć

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1575884

Napijemy się daniels’a

zaliczymy crêpe georgette

i zesramy się ze szczęścia

biorąc za dobrą monetę:

dyspozycje, przykazania

wszelkie rady i wskazówki

tej paniusi, tego pana

tego szyda i szydówki!

Gwałtu rety co za dziwy

dobrą zmianę, dobre rady

dają nam smakować darmo

dwie szydowskie ambasady!!!

PS

http://kontrowersje.net/po_prostu_b_dziemy_mieli_dwie_ambasady_izraela_w_polsce

Już mamy Twin Wash?

Vote up!
5
Vote down!
0

casium

#1575951

Przed nami jeszcze tyle tragedii/komedii że należy powoli wchodzić w rolę. Sądzę, iż niektórzy totalni także powoli przeglądają na oczy w co ich "firerzy" wpakowali kraj. Co zmiana to bardziej wchodzimy w podległość.

Ps. Casium sama popełniłaś ten sympatyczny wierszyk? Masz talent, co ja mówię 100 talentów. Dziękuję, iż pod moim wpisem.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
4
Vote down!
0

Apoloniusz

#1575955

Wchodzimy bardziej w podległość bo należy w końcu obok ustawy anty sitwowej złożyć projekt ustawy prześwietlającej korzenie każdego kandydata od sołtysa do prezydenta, do siódmego pokolenia. Nic nie mam przeciwko Żydom żyjącym w Polsce, działającym dla dobra Polski i nie ukrywającym swojego pochodzenia. Nie ufam tym, którzy nazwiska traktują jak ksywkę... Chcę wiedzieć a nie mieć wątpliwości  do treści, które serwują w Internecie?  https://www.youtube.com/watch?v=K0ezBBZ3QSw

Dlatego RODO, nakazana krzywizna  ogórków i bananów, dotacje na domki z piasku, zakaz wędzenia w dymie etc. służą określonym celom.

To nie jest tak, że nas Polaków kiwać będą bez końca. Skoro ślimaki mają dość to i nasze młode niedojdy wkrótce zmężnieją :-))

Polityka jest paskudna - kocham literaturę. Wiersze zaczęłam pisać dawno, dawno temu. Nie było dnia by na tablicy ważnych zdarzeń w moim LO nie było nowego wiersza Kaśki. Były okresy życia, w których powstało kilka cennych liryków, ale i takich dotyczących spraw Ojczyzny. Część wierszy drukowała prasa, część opublikowały Zeszyty Naukowe szacownej uczelni. Mówiąc prawdę zaniedbałam sprawy i aktualnie piszę okazjonalnie. Ten o podwójnej ambasadzie napisałam z marszu. Bardzo cenię autorów wierszy zamieszczanych na NP.  Gdyby jeszcze chcieli mnie usłuchać to dam radę: piszcie kochani więcej i... nie rymujcie na siłę kosztem treści. Siła przekazu tkwi w słowie zrozumiałym dla odbiorcy a używany eufemizm powinien mieć przynajmniej jedną cechę wspólną ze słowem, które zamienia. 

Pozdrawiam serdecznie

 

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1575966

" ogień wytrawi malowane dzieje,

skarby mieczowi rozkradną złodzieje,

pieśń ujdzie cało! "

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

Vote up!
2
Vote down!
0

Apoloniusz

#1576014