Taka sobie mieszanka na szybko

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Nie wiem, czy jeszcze zdążę zanim wyjdę na drugi mecz półfinałów play off PLK; Toruńskie Twarde Pierniki Polski Cukier contra Energa Czarni Słupsk. ( pierwszy wygraliśmy, gra się do trzech zwycięstw, ale rywal, bardzo trudny, ambitny)
Ale spróbuję.

Schadzka prawników w Katowicach.
Wiadomo, że środowisko wymiaru sprawiedliwości i jego przyległości samo się oczyścili ze złogów bolszewicko/prlowskich, czego dowodem jest przyjazd byłego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego IIIRP.
Mimo zaawansowanego wieku, przyjechał pan profesor, aby pogratulować im nie tylko samooczyszczenia się, ale i co ważne dobrego samopoczucia, a humoru najprzedniejszego też.
Samozadowolenie, satysfakcja to ważna sprawa, [pozwala lepiej, wydajniej pracować, orzekać, oskarżać, bronić, ściągać długi.
Mają więc prawnicy powód, aby się spotkać.
I sobą...nacieszyć.

Objazdówka, czyli cyrk Grzegorza Schetyny w Toruniu i okolicach.
W miniony czwartek w godzinach lekko popołudniowych widziałem tę czeredkę, może celniej by było ...trzódkę pozbawiona koryta, oczekującą na swego szefa.
Sądząc po ich minach, to oni raczej na pogrzeb się zjechali, albo odwiedzić w szpitalu swego bardzo chorego towarzysza partyjnego.
Miny nietęgie, smutasy totalne.
Siedzieli w jednym z ogródków lodowych!

Komu lody, komu?
Sam Schetyna wyszedł z ...wody, by zjeść ...ogórek młody.
Jagodzianki, lody, ogórki małosolne.
Komu?

Nieszczęśnicy zamiast w klimatyzowanych pomieszczeniach, muszą łazić po interiorze, po jakimś Toruniu.
Zmęczona, zabiedzona Katarasińska, a na zupełnym boczku, jakby nie z nimi, samotny, zawstydzony (?) Antoni Mężydło.
Najbardziej oblegany Myrcha Belzebub!
Kto go tak otaczał i niecierpliwie pytał, kiedy? kiedy? gdzie jest przewodniczący Schetyna.
A któż tak się niecierpliwił?
Nie, Nie! to nie młodzieżowka!
To stare toruńskie komuchy przeplatane esbekami i TW i koder'y!
Oni, tylko oni wyrażali wielkie zainteresowanie i radość z wizyty Schetyny.
Potem tenże zjawił się na meczu naszych Pierników ze Słupskiem.
To kolejna zagadka.
Po co?
Otóż to!
Pikanterii dodaje fakt, że jego koleś, były prezes Energi Czarnych Słupsk musiał zrezygnować, gdyż jest podejrzewany o ustawianie meczy w Polskiej Lidze Koszykówki. Wyrzucony zaś z roboty dyr. gen. klubu oszukiwał zawodników i trenera Czarnych na wypłacanych pensjach.
Sprawę bada CBA i prokuratura.
Na marginesie tego najazdu, Schetyna przywiózł do Torunia jednego z swoich figolaków z PO w woj. warmińsko-mazurskim, który to wykonał epokową inwestycję. Otóż w Lidzbarku Warmińskim za sute dofinansowanie ze środków unijnych zbudował ten geniusz termy!
Tyle, że to termy a rebours!, gdyż woda tam wydobywana jest zbyt zimna i musi być...PODGRZEWANA!
Niezłe klocki!
Wiem, że Schetynę gościł prezydent Torunia.
Byli też razem na meczu!
Mam nadzieję, że Schetyna Michała Zaleskiego nie przerobił na te unikatowe na skalę światową rozwiązanie w temacie termy!

Wczoraj w tvp info swoją niepospolitą głupiznę znów zademonstrowała poseł z kropką, Szojringowa objawiając widzom stanowisko w sprawie imigrantów.
Brać!, brać!, brać! krzyczała w studio w kierunku posłów koalicji prawicowej oraz pani poseł od Kukiza!
Z jej oczu i twarzy ( mogłaby grać bez charakteryzacji role strażniczek obozowych w niemieckich KL ) biło złością, nienawiścią i zamętem.
Podobno w Himalajach są zioła na taki stan!

Skoro moja drużyna wygrała dziś drugi mecz z rzędu pokonując gości ze Słupska, a tekst wisi z dala od sg, to spokojnie poruszę jeszcze jedną sprawę.
Otóż na prawicowych stronach ( nie wszystkich), prawicowi dziennikarze ( niektórzy bardzo wrażliwi) płaczą po pewnym też dziennikarzu, któremu podziękowano w PR.
Dlaczego?
Za co?
Otóż za to, że mocno, grubo przesadził.
A w czymże?
A w tymże, że zaprosił do dyskusji człowieka o moralności politycznego alfonsa, osobnika obrzydliwego tak z gruntu, jak do gruntu!, który nie tylko onegdaj optował za kazirodztwem.
Tenże reprezentuje poziom, które ja na własny użytek nazywam szumowiną intelektualną.
I nie interesuje mnie jego dorobek naukowy.
To dno moralne.
I panowie niektórzy dziennikarze prawicowi bardzo się rozpłakali nad losem tegoż odwołanego szefa jednej z redakcji publicznego radio.( tak przy okazji, to warto by było, żeby zapoznali się ze znamiennymi wypowiedziami tego pana, byłego red. np. na temat katastrofy smoleńskiej! a jeśli je znają, to tym bardziej się dziwię!).
Odnoszę wrażenie, że w swej bardzo naiwnej moim zdaniem solidarności zapomnieli o bardzo znanej zasadzie, że jak masz miękkie serce, to część tylna musi być gotowa na bardzo twarde kopniaki.

I to by było na tyle.

pzdr

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:7)

Komentarze

"wybuchowa mieszanka" na szczęście już opuściła Katowice i rozpełzła się PO Polsce ,ale co "nawywijała kasta,to nawywijała"

i list-instrukcja wysłany wcześniej,nie pomógł

pozdrowienia :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1540199