Komunikat o błędzie

Warning: A non-numeric value encountered w video_filter_youtube_html5() (linia 1104 z /var/www/niepoprawni/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

Radio Maryja, tvTrwam obywatelskim sukcesem

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

W miniona sobotę w Toruniu pielgrzymi oraz zaproszeni goście świętowali 27 już rocznicę założenia, nadawania Radio Maryja.

8 grudnia 1991 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Początek, pierwsza audycja z dwóch małych stacji-nadajników w Toruniu i Bydgoszczy po 100 W.

I poszło w Polskę, potem w świat.
Udało się!
Alleluja i do przodu.

W sobotę z moich okien na toruńskim Bydgoskim Przedmieściu widziałem wielki napis Witamy i logo Radio Maryja na ledowej ścianie hali Arena.
Tysiące ludzi.
I tak w już kolejnym roku, nie w przaśnocie jak w przez wiele lat!, ale w wynajętej od miasta wygodnej, nowoczesnej hali sportowej oraz w wybudowanym namiotowym miasteczku na parkingu wokół jej spotkanie rodziny.
Tak, tak! bez przesady, to już zżyta ze sobą wielka rodzina katolickiego radio i tv.

A ileż kpin przez laty.
Przeszkód.
I to nawet nie ze strony samych hierarchów oraz obojętności wśród rzeszy księży!
Także tych deklarujących i praktykujących katolików.
Choćby dwóch moich niegdysiejszych bardzo dobrych kolegów z podziemia, potem posłów.

A Radio Maryja, potem tv Trwam ciągle do przodu!
Alleluja i do przodu.

Czy to się zmieniło?
Trochę tak!
Ale w środowisku polskiego duchowieństwa ( od dołu do góry) chyba ten stan minimum obojętności nadal trwa.
A wśród niektórych wręcz wrogości, kpinek, wyszydzania.

Obojętność! chyba to tamże dominuje!
Największy ładunek wrogości, jadu do tych rozgłośni był w mojej ocenie w okresie rządów PO/PSL za premierów Donalda Tuska oraz Ewy Kopacz.
Znamienne, że większy niż za lewizny sld/psl.
To D. Tusk utrącił na ponad dekadę przedsięwzięcie biznesowo/gospodarcze Lux Veritatis-wykorzystania wód geotermalnych jako kolejnego żródłą zaopatrywania Torunia w ciepłą wodę.

Stawiam tezę, że Radio Maryja, to wielki obywatelski sukces wbrew salonowi III RP!!
Sukces samoorganizacji, organicznego oporu, determinacji na miarę tych udanych polskich przedsięwzięć w zaborze pruskim.
Radio Maryja, tv Trwam miało tak samo trudno w obcym sobie, wrogim odisntytucjonalnym systemie IIIRP.

Ale to zadanie na doktoraty, habilitacje.
Mnie przerasta udowodnienie tej tezy, zresztą i skromne strony NP, to nie miejsce na to.

Gdyby IIIRP, była normalnym, zdrowym, suwerennym krajem, to już w połowie lat 90 o. Tadeusz Rydzyk za pomysł, realizację i efekty z tytułu radio Maryja, TV Trwam, Campusu Akademickiego pod Toruniem byłby co roku obsypywany wszelakimi nagrodami od Nike przez biznesmana roku, człowieka dwudziestolecia!

Dostawałby wszystkie Pulitzery, łącznie z Gramm'ami!

Ale wredna IIIRP ze swoimi wszelakimi fiksacjami, z dyktatura różowo/czerwonego salonu sterowanego z antypolskiej, neokominternowskiej czerskiej i dalej nie tylko sorosowskiej antycywilizacyjnej centrali nie była i nadal nie jest krajem uczciwym.

Nadal mamy wielki zgiełk i jazgot nie tylko odmichnikowy, które jednak nie były i nie są w stanie zagłuszyć polskiego głosu płynącego z RM, obrazu-przekazu TV Trwam!

Przez lata to ich bardzo bolało!
W Toruniu był taki pacan, który w lokalnej michnikowej mutacji dosłownie śledził wszystko co związane z działalnością RM, Tv Trwam, a szczególnie samego dyrektora tego kapitalnego polskiego, chrześcijańskiego przedsięwzięcia.
Typek to był ( pewnie i jest nadal)raczej ograniczony, mało lotny czyli typowy dla funkcjonariuszy czerskiego miotu.
Tacy jak on wymyślali nie tylko mitycznego Maybacha, aby zohydzić dyrektora Radio Maryja w oczach Polaków.

I rzecz znamienna, że cały ten trud nie tylko tego nieszczęśliwca poszedł na marne.
Albowiem jego knajackie i demaskatorskie w zamiarze teksty w rzeczy samej... opisują sukcesy o. Tadeusza, RM i tv Trwam!

Okazało się się, że ten w rzeczy samej nędzny, mało lotny łżeredaktorek stał się jakby niezamierzonym... WSPÓLNIKIEM propagującym zasadnicze przesłanie Radio Maryja!
Ten nieszczęśnik zamiast być swoistym tajniakiem-kneblem posłużył RM, propagując misję mediów powołanych przez Tadeusza Rydzyka!

A sam twórca, pomysłodawca Radio maryja, tv Trwam oraz innych dzieł, o. T. Rydzyk z prostego wikariusza poprzez ciężką, mądrą i systematyczna pracę stał się KIMŚ!

Tak!
o. Tadeusz Rydzyk to jest GOŚĆ!
To jest figura, instytucja, to jest KTOŚ!
I żadne salonowe prymitywy mu nie podskoczą!
Ani L. Wałęsa czy raczej TW Bolek, ani tym bardziej jego garkotłukowa małżonka swymi dyrdymalskimi wypocinami nie są w stanie jemu zagrozić!
Tym bardziej gnuśny, leniwy bp Pieronek zbijający bąki na Wawelu czy inny ks Boniecki!

A kudy# im leszczom, funkcjonariuszom salonu III RP do Ojca Dyrektora!
W normalnej rywalizacji Tadeusz Rydzyk by ich nosem wciągnął!
I byłoby po nich!, po tych salonowych leszczach, po tych
obskuranckich ciotach!

Ot co!
Jak mawiał nasz dziadek! legionista Marszałka, obrońca Ojczyzny w 20 roku!

I tyle mam ja do powiedzenia, nieudacznie oddający to, jak widzę dzieło ojca Dyrektora !

A poza tym Alleluja i do przodu.

pzdr

# rusycyzm, wiem!-przepraszam!, ale pasuje do tych mentalnych sowieciarzy.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

wydała wielu wielkich Polaków, ale do dwóch największych bez wahania zaliczyłbym Jana Pawła II i oj. Tadeusza Rydzyka. Gdyby nie dzieła oj.Rydzyka tacy jak Kwaśniewski, Tusk, Komorowski i wielu innych prawdopodobnie już świętowaliby pogrzeb Polski. Obsewuję jak bardzo pchają się do tvTRWAM obecnie rządzący politycy, od prezydenta do posłów. Wiedzą, że bez poparcia oj. Rydzyka nie mają szans na wygranie wyborów, a on już ich ostrzegł, że następnym razem Polacy nie będą głosować na nich tylko dlatego, że opozycja jest gorsza. Powiedział, "ja patrzę na wasze ręce, następnym razem Polacy nie będą głosować na mniejsze zło, mają tego dosyć i po prostu pozostaną w domu tak jak i ja".

Vote up!
12
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1576442

100 lat drogie i bardzo kochane nasze MEDIUM :)

Katowice nisko się kłaniają  i pamiętają jak w Wielkim Marszu_Obronie wyruszyliśmy przed laty z pod Katedry wzmacniani  modlitwą  i pieśnią "Błękitne rozwińmy sztandary"

serdeczności z drogi Życia :)

Vote up!
12
Vote down!
0

gość z drogi

#1576447

i bardzo zdziwione miny zachodnich dziennikarzy, kiedy to starzy i młodzi z całej Polski, ręka w rękę szli skandując "nie oddamy wam telewizji TRWAM" i tak się stało.

Wara wszelkiej maści zaprzańcy od naszych mediów - 100 lat Niech Nam żyją, a nawet 150!!! Boże miej ich w nieustającej opiece!

Jest nadzieja, będzie dobrze!

Vote up!
8
Vote down!
0

Tantum nudam veritatem

#1576476

Jedyne media które nie kłamią.

Vote up!
11
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1576448

... osób duchownych i hierarchów Kościoła Katolickiego popiera tę katolicką rozgłośnię i dzieła przy niej powstałe. Wreszcie przejrzeli na oczy i zobaczyli, że o. dr Tadeusz Rydzyk wraz z załogą RM, TV Trwam, WSKSiM codziennie dają namacalne dowody miłości do Boga, Ojczyzny i Bliźniego.

Z zadowoleniem obserwuję, jak tę rozgłośnię od lat traktuje Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Może być przykładem dla wielu prezydentów innych miast, chociażby Gdańska, Poznania, Wrocławia czy Krakowa. Niestety, prezydenci tych miast: Adamowicz, Jaśkowiak, (Dudkiewicz) Sutryk, Majchrowski... "dmuchają w inną trąbkę" - antypolską trąbkę.

Oto słowa Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, jakie skierował do wszystkich uczestników obchodów 27-rocznicy powstania Radia Maryja w pięknej i b. nowoczesnej, ogrzewanej hali widowiskowo-sportowej przy ul. gen. J. Bema w Toruniu użyczonej na tę uroczystość przez władze miasta:

 

Alleluja i... do roboty!!!

Satyr

Vote up!
11
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1576449

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...dhmnzcj człwk hmnzcj zwrząt ftrkwych, szczgóln ktk scjlstyczng nczlnk, który dj ktlk.

https://glr.tv/vd/T2JjLZfpFt1qwntt9gn2vB

RM rzpczęł dzsj ndwn nwj pwśc, którj wysłchn jż prwszg dcnk ...zpr dch w prsch dbr mwę.

https://www.ytb.cm/wtch?v=LWKSDpR9R-

Vote up!
3
Vote down!
-6

Verita

#1576455

Serwus antysalonie. Znakomity wpis i naturalnie piona. Tak O. Tadeo to bez dwóch zdań jeden z największych Polaków wszechczasów. A wszystko zaczęło się od prywatnej posesji w Toruniu, ofiarowanej O. Tadeo przez bezdzietne, wiekowe małżeństwo, które odchodziło na wieczną wartę. O. Tadeo tam przyszedł pewnego dnia i rzucił w glebę garść cudownych medalików św. Katarzyny Laboroue, a potem rzekł: "Z Maryją zaczynamy w Imię Boże".

Z dnia na dzień rosło to wspaniałe, kochane Radio Maryja, potem był Nasz Dziennik i w końcu ta wspaniała Telewizja Trwam. Mój Boże ile jeszcze wspaniałych dzieł narodziło się przez modlitwę i przyczynę tego wspaniałego kapłana, wspartego przez współbraci Redemptorystów oraz miliony oddanych słuchaczy, czytelników i widzów. Długo można pisać i wymieniać. Pozdrawiam b. serdecznie

Vote up!
8
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576463

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Niepotrzebnie są tam puszczane protestanckie filmy, które dolewają tylko wody do rozcieńczonego, posoborowego katolicyzmu. To na pewno nie jest dobre ani  mądre.

Vote up!
2
Vote down!
-4

Verita

#1576468

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Agata75 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Skr tk łtw przychdz c hjtwn nnych ldz, t j sę zbwę w hjtwn CB mły człwk, który w życ nc n sągnął, próbj sę wyprmwć n kłmstwch nnych, jcc prwdpdbn współprcwł z SB lb był w Wrmchc , b dzck gd tylk dzdk lgnśc... Jk c sę pdbją kłmstw TB?


Jśl chdz pn Rydzyk (b zknnkm jż n jst z względ n przpych w którym żyj łmąc kdks zknny) glądłm tylk frgmnty rczystśc, l jkż cnn tóż człwk wżjący sę z ksędz spytł, jcyż t ksęż są wśród ns z tych, którzy zstl przdstwn w &qt;Klrz&qt;, j krzyknęłm d tlwzr TY żądny ksy pklsk...  Trz p przmyśln sądzę, ż n kłmł, b jż n wż sę z ksędz tylk z bznsmn...

Vote up!
0
Vote down!
-7
#1576470

... na Niepoprawnych wypisujesz kłamstwa i bzdury na temat ojca dr Tadeusza Rydzyka (nie pana Rydzyka!!!), to... moja reakcja będzie dla ciebie przykra, bo nie cierpię kłamstw, obłudy i... chamstwa, jakie tu zaprezentowałaś.

Po pierwsze:
- nie masz szacunku dla bliźniego, także tego w habicie, o którym nic nie wiesz, a który modli się również za ciebie, jako... zbłąkaną duszę.
Skoro nie masz tego szacunku, to równie dobrze mogę napisać, że widziałem ciebie w roli... TIR-ówki dla old boy-ów. Fuuujjj! Właśnie zjadłem kolację, więc by nie wymiotować, zakończę tę dywagację.

Po drugie:
- widziałaś na własne oczy ten "przepych", w który opływa o. T. Rydzyk??? 
A ja tak! Miałem okazję być w miejscu, do którego udaje się na nocny spoczynek. Jest to klasztorna cela około 16 metrów kwadratowych w kompleksie klasztornym przy ul. Św. Józefa w Toruniu. Sporo tej powierzchni użytkowej zajmują... regały z książkami. Zatem, czy mieszkając w takiej celi... złamał śluby ubóstwa??? Bujda na resorach Agato!  
Zapamiętaj sobie raz na zawsze... prymitywie umysłowy, że Ojciec dr Tadeusz Rydzyk nie posiada żadnych dóbr materialnych na własność, które zabierze do grobu, a tym bardziej... przepisze na kogokolwiek! Wszystkie dzieła, które stworzył... są własnością Narodu Polskiego, którą to własnością zawiaduje Fundacja Lux Veritatis i Warszawska Prowincja Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.
Jedyne, co jest Jego własnością, to... różaniec w kieszeni habitu, do którego ma pełne i niepodważalne prawo, którego nawet ty... "antyklerykałka" nie jesteś i nigdy nie będziesz zdolna go podważyć! 

Po trzecie:
- Napisałaś, cytuję: "... ja krzyknęłam do telewizora TY żądny kasy i poklasku...  Teraz po przemyśleniu sądzę, że nie kłamał, bo już nie uważa się za księdza tylko za biznesmena...". Kolejna... bujda na resorach! Ileż trzeba mieć nienawiści w sobie, by bez zgłębienia informacji na temat działalności o. dr T. Rydzyka nadal twierdzić, że jest On biznesmenem. Ciekawostką dla ciebie... niedoinformowanej niech będzie to, że wszystkie inwestycje,... powtórzę: wszystkie!... finansują Polacy, także ci rozsiani po całym świecie. I to właśnie oni, także i ja wraz żoną -  jesteśmy właścicielami tych dzieł, nie Ojciec dr Tadeusz Rydzyk.

I już na koniec,... jeśli przetłumaczysz na język polski starorzymską sentencję o brzmieniu: audiatur et altera pars i zdasz sobie sprawę z tego (kłania się tobie samokrytycyzm!), że tkwisz w potężnym błędzie oceniając osoby, o których wiesz tylko z gazety wyborczej i tvn-u,... to w końcu zaczniesz kształtować swój umysł według prawd, które głoszą osoby znające tę postać na co dzień. A odnośnie powoływania się na treści z filmu "Kler", to wiedz, że "zmanierowane czyny pedofilskie" przez kler stanowią jedynie 0,04 % ogółu tego typu czynów zarejestrowanych w sektorze wymiaru sprawiedliwości (dane z 2017 roku). Czyli,... pozostałe czyny pedofilskie, tj. 99,06 % zostały popełnione przez tzw. osoby cywilne.

Satyr

P.S.
End off topic!
Nawet nie próbuj wchodzić ze mną w dyskusję, bo zmieszam cię publicznie z błotem, bo... "jezdeś tak mundra, jak Krysioków dzieciok, któren sie jeno łurodziuł, a jus mnioł... dwa zumpki mundrości".   

 

 

Vote up!
9
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1576481

Janku!

Zarówno Agata, jak też Halina - już tutaj trollowały.

Dzięki, że odpowiedziałeś na stek kłamstw o O. Rydzyku - wyprodukowany przez GieWu, i "radośnie" powielany przez różnych, bezmózgich głupków (gdyby mózg mieli, to by fakty sprawdzili).

Ja sama już tym trollom nie odpowiadam tylko, jak im wcześniej zapowiedziałam - stawiam minusy. Właściwie - szkoda czasu i nerwów - na trolle. Ale podłe kłamstwa zawsze są oburzające!

Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Evę,

Vote up!
7
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1576483

... Serdeczności wielkie i do usłyszenia niebawem na Skype.

Satyr

P.S.
Mimo swoich lat, zap*... na wysokości lamperii z prędkością światła. Ostatnio brakuje mi czasu niemal na wszystko. Aż się obawiam, że... spóźnię się na swój własny pogrzeb :-) 

Vote up!
6
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1576485

z kim się całuje?

 

z diabłem się całuje

a na świętość pluje!

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1576510

o. Tadeusz Rydzyk to jest GOŚĆ!
To jest figura, instytucja, to jest KTOŚ!
I żadne salonowe prymitywy mu nie podskoczą!

Vote up!
6
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1576495

puścił oko do Achilla i rzekł; ho,ho! ściemnia się!
Czyli?
-hejtowanie-cokolwiek to znaczy, czyli termin tak pojemny, że każdy z nas to uprawia, w tym ja też, jeśli ktoś tak uważa.

-osiągnięcia -nie śmiałbym nimi się przechwalać, gdyż ich brak ( aczkolwiek swego życia w kontrze do prl się nie wstydzę. Tak samo Krzyża Oficerskiego -od śp prof. Lecha Kaczyńskiego, wstrzymywanego ponad rok przez B. Komorowskiego, potem łaskawie przyznanego przez B. Komorowskiego nie przyjąłem.
Dopiero za A. Dudy go odebrałem.
Odznaka Honorowa działacza opozycji antykomunistycznej oraz Krzyż Wolności i Solidarności

- rodzice,oboje oraz ich rodzeństwo bardzo z dala od ub, sb wehrmachtu!
Wszyscy od 1942-45 w AK Obwód Nowogródek(Zachód), a po wejściu sowieta niemal do 1949r współpracowali ( mieli już wtedy trójkę dzieci) z obwodem AK Szczuczyn-Lida dowodzonym przez ppor Olecha Anatola Radziwonika walczącym z oddziałami NKWD na terenach nadniemeńskich.
Rodzina nasza wróciła do Polski dopiero w 1958r, ostatnią okazją.
Wszyscy mówiliśmy perfekcyjnie, literacko po polsku, nie mieliśmy żadnych kłopotów, ani opóżnień w szkole, gdyż w domu, cyt. za Czesławem Niemenem!"...tam daleko stąd! gdzie pola i las! a tam nad rzeką był dom daleko stąd..." mówiło się tylko po polsku.
I przy okazji, rodzina Niemena, czyli Wydrzyccy z Wasyliszek, jechała z nami z Grodna do Polski przez Kużnicę Bialostocką w jednym wagonie w kwietniu 1958r.
W poł. lat 70, a czasie lekkiej odwilży w tematyce akowskiej rodzicom proponowano członkostwo w zbowid ( możliwość sanatorium, 10 dni urlopu więcej, dodatek do przyszłej emerytury). Oboje odmówili.

Ani rodzice, ich rodzeństwo ( otrzymali wieloletnie wyroki sowieckie- po 10 lat Syberii, Workuty za udział w Operacji Ostra Brama" oraz sądów w Jeleniej Górze i Wrocławiu- po 15 lat więzienia w Strzelce Opolskie, Rawicz, Wronki), ani nikt z mojego rodzeństwa ( dwie siostry i trzej bracia(, ani ja sam nie zamoczyliśmy się we współpracę z bezpieką.( vide akta IPN).

tbntcnd

pzdr

Vote up!
7
Vote down!
0

antysalon

#1576500

Gratuluję autorowi...gdyby wszystkie redakcje wzorowały się na Radio Maryja i Trwam, nie byłoby tyle nienawiści wylewającej się codziennie. Dzięki opieki Najwyższego, otrzymujemy to co prawdziwy Chrześcijanin powinien oczekiwać. Życzę kolejnych sukcesów. Szczęść Boże.

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0
#1576506

Dobra notka.

A gdyby takich o.Rydzyków było z dziesięciu? Polska byłaby przepiękna.

Ważne: informacja-formacja-akcja!

W tej kolejności, nigdy odwrotnie.

Vote up!
6
Vote down!
0

CISZA

#1576588