Bezczelność władzy - głupota czy zdrada?

Obrazek użytkownika LunarBird
Kraj

Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem, jak skomentować usunięcie chyłkiem krzyża ani ogólnie zachowanie władzy. Na to nie ma określeń w języku kulturalnych ludzi. Tym bardziej, że Komorowski doskonale wiedział, że takim posunięciem wywoła na nowo konflikt. Ile jeszcze ten pseudohrabia rodem z WSI będzie kręcił i motał? Ile jeszcze zdrad i kłamstw zanim dostanie wreszcie to, na co sobie zasłużył? Przecież to on, nie kto inny, zapowiedział upamiętnienie katastrofy dając ludziom nadzieję. To on, nie kto inny, bezczelnie pokazał wyborcom wała tuż po wyborach, zapowiadając usunięcie krzyża. A potem było jego wielkie zdziwienie, że wyborcy śmią się oburzać, że Komorowski tak chamsko ich okłamał. Teraz on sam, bo nie wierzę, że nie ma władzy we własnej kancelarii, zdecydował się na usunięcie krzyża w formie niemalże akcji wojskowej. Co nam chce powiedzieć pan prezydent? Że nie cofnie się przed strzelaniem do własnych obywateli jeśli zajdzie taka potrzeba? Że „dożynanie watah” jest dla niego ważniejsze niż poparcie społeczeństwa?

Prawo jest po stronie Komorowskiego? No i co z tego? Ja łamię prawo codziennie, oglądając przez Net anime niezlicencjonowane w Polsce. Formalnie popełniam przestępstwo. I dobrze mi z tym, wcale się tego nie wstydzę. To nie moja wina, że prawo jest idiotyczne.

Wcale nie jestem jakimś strasznym fanatykiem pozostawienia tam krzyża. Jeśliby powstał godny znak pamięci, to niechby sobie ten krzyż przenieśli. Nie sądzę, żeby ktoś się nadmiernie sprzeciwiał. Ale na poniżanie mnie przez szmaciarzy w rządzie i kancelarii prezydenta pozwalać nie mam zamiaru. Jestem Polakiem, mam swój honor i nie zamierzam siedzieć cicho, kiedy Komorowski i Tusk go depczą i okazują mi pogardę tylko dlatego, że jestem wyborcą PiS i tradycja jest dla mnie ważniejsza niż światły marsz w nowoczesność pod rękę z pedałami i feministkami.

Dodatkowo zamurowało mnie kiedy przeczytałem słowa biskupa Pieronka. Panie biskupie, konflikt się nie skończył. Konflikt się dopiero zaczyna. Da Bóg, że wzburzona fala pana także zabierze ze sobą. Schowajcie sobie w tyłek wasze porozumienie. Wy nie macie żadnego prawa nam rozkazywać, gdzie możemy postawić krzyż. Że niby mam obowiązek być wam posłuszny? Nie, złemu nie wolno być posłusznym. Niewdzięczności i podłości nie wolno popierać. Tacy jak Pieronek zdradzili swój stan kapłański nawoływaniem do pogrzebania tragedii smoleńskiej w niepamięci, podczas gdy obowiązkiem Kościoła było przypominać o tej tragedii. Co to jest za kapłan, który morduje pamięć ofiar katastrofy tylko dlatego, że to byli ludzie politycznie mu niewygodni? Niechby to był nie Kaczyński a Kwaśniewski, nadal bym się domagał budowy pomnika. Polityka z tym nie ma wiele wspólnego, po prostu hańbą jest tak wielkiej katastrofy nie upamiętnić należycie. A jeszcze większą hańbą jest, że Kościół na to pozwala i nie protestuje.

Gdybym nie spotkał w życiu prawdziwych księży, księży z powołania, pewnie bym w tej chwili zaczął wątpić w Kościół Katolicki. Wielu ludzi może porzucić wiarę widząc koniunkturalizm co niektórych biskupów. Na szczęście ja wiem, że istnieją księża, którzy tak jak ja szanują tradycję tego kraju. Księża, których zupełnie nie obchodzi, jakie represje wobec nich zastosują biskupi. Wiem, że tacy istnieją, bo wychowałem się w parafii, w którym proboszczem jest taki ksiądz. Jestem pewien, że on, czytając słowa biskupa Pieronka, jest tak samo rozgniewany jak ja, że Kościół Katolicki zdradza swoich najwierniejszych wyznawców.

Niestety niektórzy ludzie w tym kraju z hańbą na rękach żyją na co dzień i wolą hańbę byle tylko dało się na niej dobrze zarobić... I niestety są tacy także między biskupami.

Swoją drogą zdumiewa mnie postawa PO. Ta pogarda i jad, ta buta, to totalne lekceważenie wyborców partii opozycyjnej. Skąd ci ludzie biorą taką pewność, że w razie rozruchów będą w stanie je stłumić? Czy tak ślepo wierzą w skuteczność własnej propagandy, czy może są pewni, że dobry wujek Putin i ciocia Merkel im pomogą w razie czego? Przynajmniej Komorowski może prezentować taki światopogląd. Nie na darmo przecież był przeciwko przeciwko likwidacji WSI.

To przecież nie jest naturalne, że ich kandydat wygrał paroma procentami, a oni są tacy butni, jakby skosili konkurencję w pierwszej turze. To nie jest normalne, że na rok przed wyborami do parlamentu natychmiast po wyborach prezydenckich odcinają się od własnych obietnic i sądzą, że nikogo to nie zdziwi. Gdzieś musi kryć się źródło ich pewności siebie: albo w głupocie, albo w zdradzie. Innej opcji nie widzę. Oby to była tylko głupota, bo jeśli to ta druga opcja, to czekają nas ciężkie czasy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

to w ogóle jest kuriozum. Ten niby-katolik zapowiedział poparcie refundacji zabiegu in vitro, ponieważ służyć to ma leczeniu niepłodności. Tak samo w 1997 roku w związku z powodzią zapowiadał wprowadzenie stanu wyjątkowego. A w tym roku padło sformułowanie z jego ust, że ludzie powinni być przyzwyczajeni do klęsk żywiołowych, ponieważ zdarzają się cyklicznie.

Dodam, że jeszcze absurdem jest organizowanie miejsca wyjętego spod prawa, gdzie można publicznie oddawać mocz oraz spożywać napoje wysokoprocentowe, używać słów niecenzuralnych (za wszystkie wyżej wymienione czyny wlepia się w końcu mandaty) oraz obrażać grupy osób ze względu na wyznanie (za to można zapłacić sporą grzywnę). I to jeszcze przed Pałacem Namiestnikowskim... To wstyd na cały świat. Moim zdaniem tą rozwydrzoną młodzież powinni zdzielić porządnie pałą i zlać wodą, wtedy by im się odechciało raz na zawsze.

Odnośnie *strzelania do obywateli*. Na kiboli,mafie związkowe urządzające sobie biwaki na Ujazdowskich czy ekologistów na Górach Świętej Anny czy w Rospudach to nie ma innego sposobu niż policja, która spałuje porządnie to towarzystwo. A jak demonstranci zachowają się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy porządku publicznego, to uważam, że powinno być dozwolone użycie ostrej amunicji. W końcu nie po to płacimy podatki, żeby zalegała w magazynach.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#86418

Dopiero dzisiaj miałem okazję posłuchać jego przemówienia z Jasnej Góry i jest to jeden z powodów dla których do końca życia będę się zastanawiał, dlaczego wybrano go na prezydenta.
No tak, ale jak sobie przypomnę Bolka, to głupieję.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86467

Mądrze prawisz o ich bucie.
Wydaje mi się, że jak dalej będą tak POgrywać z Polakami, to kolejne wybory się nie odbędą, gdyż wcześniej po prostu sami się wybierzemy.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86465

połączona z chamstwem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86487

Za Free Your Mind, 16 września, 2010 - 11:56
".....gigantyczne (..) tchórzostwo i niewyobrażalna głupota.... Tchórz boi się ludzi odważnych, a głupiec ludzi mądrzejszych od siebie. Tchórzostwo i głupota, idąc zwykle w parze, prowadzą jednak najczęściej do bardzo opłakanych skutków..". Tablicę "ku pamięci" też przypięli ukradkiem. Strach nimi rządzi. Widzieliście "dzikie oczy"( zdjęcia) Tuska?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#86492

w dużej części redaktory bezczelność butę i chamstwo nazywają sprytem i odwagą..Na pomoc przybywają hartmany celińskie frasyniuki i inne szuje. pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#86494

 Zachowanie części episkopatu w sprawie krzyża przed pałacem to gorzej niż zbrodnia to błąd. Kuria warszawska z zadowoleniem przyjmuje jego usunięcie , biskup Pieronek wyraża swe głębokie zadowolenie biskup Życiński  ble , ble , ble , prymas Kowalczyk etc, etc. Myślę że św p Prymas Tysiąclecia w grobie się przewraca a słynne powiedzenie Marszałka Piłsudskiego to o kurach i polityce nic nie straciło ze swej aktualności !!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#86499

Mufti Turbanator opisał swoją wizytę pod (bez) krzyżem, Rozdawano prośby urzędowe o podniesienie prestiżu P-rezydenta. Jeszcze jestem ogłupiała. Co za dureń to wymyślił? Ale na pokrzepienie dusz, jeszcze ciepły wiersz

 Mamucha »       
 16.09.2010 13:49
Krzyż niesubordynowany

Krzyż był niesubordynowany
Przystanął w miejscu niefortunnym
Zakłócał komfort, burzył plany
Myśli kierował tam, gdzie trumny

Krzyż nie był wielki, lecz przeszkadzał
Jakby sumienie wręcz uciskał
Sprawiał, że gorzka była władza
I nie pozwalał na igrzyska

Nikt nie chciał tu krzyżowych stacji
Lecz krzyż opętał w jednej chwili
I się dopuścił prowokacji.
Że opętani się modlili

Aż się doigrał – nielegalny -
Zdjęli go zręcznie, w kilku susach
Barabasz bardziej jest medialny
Ktoś chce po stronie być Chrystusa?
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#86505