Komunikat o błędzie

Warning: A non-numeric value encountered w video_filter_youtube_html5() (linia 1104 z /var/www/niepoprawni/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

25 lat Radio Maryja. Alleluja! i do przodu! Alleluja!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Już wczoraj wieczorem z moich toruńskich okien ( na przepięknym Bydgoskim Przedmieściu ) widziałem wielki , kolorowy napis " Witajcie 25 lat Radio Maryja" wyświetlający się na ścianie nowej przepięknej hali sportowej przy ulicy gen. Józefa Bema.

Dzisiaj od rana przybywają goście.
Rodzina Radio Maryja.

A rodzina to szczególna!
Niepowtarzalna.
Od 25 już lat gromadząca się nie tylko na wspólnej modlitwie.
To ona, ta RODZINA ufundowała to radio ze swoich skromnych, przeważnie emerycko/rentowych datków.
To oni z przysłowiowego oraz wręcz konkretnego wdowiego grosza sfinansowali i dalej utrzymują to niezwykłe dzieło!

To wielkie dzieło, to wielkie dobro już na trwałe wpisało się w polski ( 9 nie tylko polski) rynek medialny.

A zaczynali 8 grudnia 1991r. nadawać lokalnie w Toruniu i Bydgoszczy za pomocą dwóch 100 Watowych nadajników.
I to z nich popłynął do polskich domów katolicki głos!
Potem szerzej i dalej i ten glos, katolicki głos zagościł w coraz to nowych, kolejnych domach w Polsce i za granicą.

Dziś Radio Maryja już na trwale się wpisało w rynek medialny.
Bardzo, a to bardzo niechciane, sekowane, wykpiwane i jakże mocno zwalczane.
I nie tylko przez salon IIIRP, postkomunę!
Było ono tez niemile widziane nawet w niektórych tzw postępowych kręgach polskiego kościoła; tak hierarchów, duszpasterzy oraz wiernych.

A dla co poniektórych naszych rodaków to był wręcz obciach.
Słuchać Radio Maryja!
To wstyd!

Mam tą satysfakcję, że wielokrotnie w przeszłości, jako bloger pisałem na temat Radio Maryja, Dzieła Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka!
A mój tekst sprzed pięciu lat, w 20 rocznicę istnienia tego katolickiego głosu w naszych domach zacytuję poniżej.

" Gdyby to był normalny, zdrowy, suwerenny kraj, to O. Tadeusz Rydzyk za pomysł, realizację i efekty z tytułu Radio Maryja, TV Trwam, Campusu Akademickiego pod Toruniem byłby co roku obsypywany wszelakimi nagrodami od Nike przez biznesmana roku, człowieka dwudziestolecia!
Dostawałby wszystkie Pulitzery, łącznie z Gramm'ami!

Ale mamy q- III RP, z dyktatura oberq salonu sterowanego z antypolskiej, neokominternowskiej superq czerskiej!
A więc mamy to co widzimy!
Mamy wielki zgiełk i jazgot michnikowego GWna, które jednak nie jest w stanie zagłuszyć polskiego głosu płynącego z RM, obrazu-przekazu TV Trwam!
I to ich boli!
W Toruniu jest taki pacan, który w lokalnej mutacji GWna usiłuje dosłownie śledzić wszystko co związane jest z działalnością RM, Tv Trwam, a szczególnie samego dyrektora tego kapitalnego polskiego, chrześcijańskiego przedsięwzięcia. To niejaki, a raczej NIJAKI red. J. Hołub!
Typek raczej ograniczony, mało lotny czyli typowy dla funkcjonariuszy czerskiego GWna!
Śledzi każdy ruch!
Ale to człek na swój sposób nieszczęśliwy, by nie rzec tragiczny, gdyż jego knajackie i demaskatorskie w zamiarze teksty w rzeczy samej... opisują sukcesy O. Tadeusza, RM i tv Trwam!
Okazuje się, że ten mało lotny redaktorek jest jakby niezamierzonym... WSPÓLNIKIEM propagującym zasadnicze przesłanie Radio Maryja!
Bo red. Hołub, ten nieszczęśnik zamiast być swoistym tajniakiem-kneblem służy RM, propaguje misję mediów powołanych przez Tadeusza Rydzyka!

Muszę przyznać, że O. T. Rydzyk z prostego wikariusza poprzez ciężką, mądrą i systematyczna pracę stał się KIMŚ!
Tak!
T. Rydzyk to jest GOŚĆ!
To jest figura, instytucja, to jest KTOŚ!
I żadne salonowe prymitywy mu nie podskoczą!
Ani L. Wałęsa czy raczej TW Bolek, ani tym bardziej jego garkotłukowa małżonka swymi dyrdymalskimi wypocinami mu nie zagrożą!
Tym bardziej gnuśny, leniwy bp Pieronek psujący powietrze na Wawelu czy inny Boniecki!
Kudy im leszczom, funkcjonariuszom salonu III RP do Ojca Dyrektora!

W normalnej rywalizacji Tadeusz Rydzyk by ich nosem wciągnął!
I byłoby po nich!, po tych salonowych leszczach, po tych obskuranckich ciotach!

Ot co!
Jak mawiał nasz dziadek! legionista Marszałka, obrońca Ojczyzny w 20 roku!

I tyle mam ja do powiedzenia, nieudacznie oddający to dzieło Ojca Dyrektora !"

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Jeszcze długo będzie kłuło nie tylko w oko.

Szczęść Boże w dalszej realizacji.

Ot, co ...

Vote up!
7
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1527090

Dodam tylko , że to jest piękny przykład działania wolnego rynku. Żadne państwowe , przymusowe dotacje , podatki i inne środki grabieżcze nie są potrzebne , tylko dobrowolne datki. Zapytam retorycznie : dlaczego rząd mający teraz poparcie sejmu , senatu i prezydenta w dalszym ciągu utrzymuje reżymowe media?

Vote up!
6
Vote down!
0

spider

#1527107

Wielkie dzięki Panie Prezydenciw za obecnośc i za słowa. Nareszcie wielka praca małych i najskromniejszych Polaków znajduje uszanowanie. Tylko Święcicki z PełO w tvp info wił się jak wąż z nienawiści. Widać jak daleko mu do uczciwej pracy a jak blisko do krętactwa. Tylko tyle takim klanaliom zostało. O. Tadeuszu, głowa do góry, alleluja i do przodu. Psy niech sobie szczekają. My jedziemy dalej. Nie żałuję i nie będę żałował grosza na RM.

Vote up!
8
Vote down!
0

Kolejorz

#1527118

To już 8 grudnia 2016 roku minie ćwierć wieku, kiedy w eterze po raz pierwszy rozległ się dźwięk: "Tu Radio Maryja - katolicki głos w naszych domach".

Jakoś Prezydent Najjaśniejszej Rzeczopspolitej dr Andrzej Duda - idąc za przykładem milionów słuchaczy RM - nie obawiał się, iż libertyńsko-lewackie środowiska nazwą Go zaściankowcem, rydzykowcem czy moherem.

W swoim wystąpieniu prezydent podziękował rozgłośni za budowanie wielkiego dzieła wspólnoty, miłosierdzia oraz siły polskiego społeczeństwa i państwowości.

– Ja przybyłem tutaj dzisiaj jako prezydent Rzeczypospolitej, żeby podziękować. Bo jeżeli 22 lata temu nasz Ojciec Święty codziennie Panu Bogu dziękował, to po 25 latach wypada, żeby prezydent Polski podziękował Panu Bogu i tym, którzy Radio Maryja stworzyli – powiedział Andrzej Duda.

Andrzej Duda zmierzając z bydgoskiego lotniska do Torunia zatrzymał się przed krzyżem upamiętniającym miejsce porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie złożył kwiaty i się modlił.

Następnie udał się do świątyni Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, która jest wotum wdzięczności Rodziny Radia Maryja za dar Papieża Polaka. Prezydent modlił się przed głównym ołtarzem, a także w dolnej Kaplicy Pamięci.

Odwiedził również Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie spotkał się z władzami uczelni i studentami.

(Fotoreportaż tutaj: http://www.radiomaryja.pl/multimedia/prezydent-andrzej-duda-uroczystosci...(link is external))

Wzorem obchodzonych rocznic powstania Radia Maryja w latach ubiegłych - nie mogło w tym roku zabraknąć Prezydenta Miasta Torunia  Michała Zaleskiego, który powiedział:

 

Pozdrawiam wszystkie "mohery",

Satyr

 

Vote up!
5
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1527142

w XX-tym wieku dwóch wielkich Polaków, są nimi, Jan Paweł II-gi i oj. Tadeusz Rydzyk. Jan Paweł II-gi odbudował w Polakach wiarę w siebie, a oj. Tadeusz Rydzyk oprócz wspólnych modlitw dostarczał Polakom prawdę o tym co się w Polsce dzieje i jakie mają plany wobec Polski Jej wrogowie. Oj. Rydzyk otworzył wielu Polakom oczy, nie jestem pewien czy bez RM i tv TRWAM udałoby się uratować Polski, prawdopodobnie nie.

P.S.

Dziękuję antysalonowi za wpis, a Satyrowi za komentarz i staranne zdanie relacji z pięknych uroczystości.

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1527145

Tow. Aaaadama i jego kolesi boli, że RM zabrało im monopol na informację a raczej dezinformację...dlatego śledzą, donosza i łżą...jak na komunistów przystało...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1527159

... że w parafii pw. Św. Józefa na Bielanach - zarówno celebrans, jak również o. Redemptorysta głoszący homilię - na dzisiejszej Mszy Św. krótko naświetlili tę 25-rocznicę powstania Radia Maryja. To oczywiście cieszy.

Ale smuci to, że nie tylko wspomniana przez Ciebie parafia na Starówce przemilczała ten fakt. Drugą parafią - jak mi "donieśli" znajomi, - była parafia pw. Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Podgórnej. Po tej budowli sakralnej wciąż krąży duch byłego ks. kanonika proboszcza Kardasia, choć on jeszcze żyje, a nie jest już proboszczem. Ale był TW i wprost nienawidził Radio Maryja.

Na pocieszenie... popatrz i posłuchaj po raz kolejny, co powiedział abp Leszek Słowoj-Głódź na tej uroczystości rocznicowej (od 3:15:04):

 

Pozdrawiam wraz z żoną Evą,

Satyr

        

Vote up!
1
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1527186