POrozumienie?! czy tylko bajer na full?

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Oczywiście, że cieszy mnie to porozumienie!
Tylko czy jest ono uczciwe traktowane przez stronę rządową?
Czy to tylko taki bajer na full!, aby zyskać na czasie?
Kupić sobie troche czasu.
Aby choć na chwilę rozładować grożną dla rządzącej PO i PSL wiszacego u ich klamki! atmosferę?
Rozładować, a potem powoli dalej atomizować, rozbijać Śląsk, Ślązaków, górników!

Ja najzwyczajniej tym łjzom nie wierzę!
To PO jaki gwint upychali nocą na chama, kolanem, pośpiesznie te ustawę o likwidacji kopalń, skoro nastepnego dnia dogadywac się ze strajkującymi górnikami, że likwidacji nie będzie!
I PO jaki gwint te deklaracje, że nie ma innej drogi?!

Tym porozumieniem Kopacz kupiła sobie trochę czasu!
Ile?
Na jak długo?
I co w tym tak zwanym międzyczasie chce osiągnąć!?
A co usyskali ad hoc oraz w perspektywie najbliższych tygodni górnicy?
Jak przedstawiciele strajkujących górników oraz oni sami będą w stanie monitorować postępowanie tych szachraji!?
Jak szybko dojdzie do zmian personalnych w spólkach, kopalniach gwarantujących normalne, gospodarne nimi zarządzanie?
Czy zastopowany, zatrzymany został import rosyjskiego węgla?!
Co z Piechocińskim oraz tymi ministrami POkroju Cedenbała ...Tomczykiewicza?
Wszak oni jeszcze dziś chcieli liwkidować kopalnie prez tzw wygaszanie.
I co od g. 17,00 zostali przeorientowani z likwidatorów-wygaszaczy na gospodarnych ministrów?
Piechocinski, który wiedział, że Tusk łże, okłamuje górników i nie reagował od teraz już ma koncepcję ratowania tej branży!?

Tak zwyczajnie nie wierze tym oszustom, krętaczom, nierobom, niszczycielom!
A górnicy, ich rodziny, mieszkańcy Śląska, związkowcy?
Już im uwierzyli?
Bo Kopacz przed św Barbarą uklękła?
Przecież to motaczka, macherka, kłamczucha POkroju Beaty Sawickiej a nie Margaret Thatcher!
Żelazna Dama!
Wolne żarty!
Damą trzeba albo się urodzić, albo swą pracą zachowaniem na to zasłużyć!
Spsiapsiółkowany garkotłuk!

I ja mam takiej wierzyć!

pzdr

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (17 głosów)

Komentarze

Cel tej zagrywki z porozumieniem jest tak oczywisty, że aż parzy. Nie da się ustawowo zamknąć kopalni bo górnicy grożą strajkiem i ulicą. Trzeba więc wrócić do starych metod. ... Bo nic stoi na przeszkodzie aby doprowadzić wszystkie kopalnie do sądowej upadłości  - i to właśnie POgłowie teraz zrealizuje - tak mi podpowiada moja intuicja.

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1461134

Proszę, taka sama metoda z stoczniami, i co, mamy stocznie.

To jest wybieg przed wyborami, by red bul Bredzisław nie musiał wybierać opcji, czy jest za górnikami, czy za rządem, teraz go zrobią bohatera, że bronił górników, a i kopara liczy, że ludzie będą ten czyn ratujący górnictwo, na jesień wyborcy pamiętali, co jaki czas przypominane przez media ubeckie.

Skończą się wybory, przyjdzie czas likwidowania kopalń Polskich, tak jak to zrobili ze stoczniami. Liczą że Polacy już tego nie pamiętają.

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1461140

Bo to takie masońskie obyczaje ;) Podobno :)

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1461151

zadaję sobie te pytania! Przekrętacze dokładnie wiedzieli jak górnicy i społeczeństwo zareagują! To wszystko jest  tak grubymi nićmi szyte i  tak prymitywne, że zapewne związki i rząd, przechodzą do opracowanego wcześniej planu B! W głowie mi się nie mieści, aby w ciągu 1 doby, tak ad hoc rozwiązano wyjątkowo trudną sprawę! No, ale skoro górnicy zaryzykowali, to już teraz ich sprawa! 

Vote up!
10
Vote down!
0

viki

#1461157

To nadal jest polska sprawa.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1461160

Na dziś i na teraz to sprawa tylko górników i ich decyzji Tylko o to chodzi że ci ludzie nie mają (nie widzą) innego wyboru.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1461163

"Na dziś i na teraz to sprawa tylko górników i ich decyzji Tylko o to chodzi że ci ludzie nie mają (nie widzą) innego wyboru."

Józefie - patrz szerzej. Górnicy uzyskiwali narastające poparcie innych branż będących w podobnej sytuacji, była szansa, że protest zaowocuje, wymusi rzeczywiste reformy. Czytałeś porozumienie? Czym ono się różni od podpisanej w sejmie ustawy, poza terminem (marzec)?Teraz, bez górników - nic nie wypali i o to chodziło Kopaczce. Manewr godny Wałęsy ze stoczni - też rozwiązał strajk olewając pozostałych. Wtedy była Walentynowicz i inni. Teraz ?

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#1461334

Okradani ludzie chwycą się wszystkiego, nawet namiastki nadziei na to, by nie stracić podstaw swojej egzystencji. Każdy pragnie spokoju i stabilizacji ...  i za to, ludzie gotowi są zapłacić wiele, wiele się wyrzec. Jednak czara goryczy społecznej powoli zaczyna się przelewać. Myślę, że tą kroplą przelewającą czarę, będzie bunt kolejnej społecznej grupy i podwyżki cen podstawowych artykułów.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1461185

Kopaczowa i jej świta wiedzieli, że górnicy to nie PiS, nie kupią kwiatków, nie pochodzą sobie po Warszawie w ciszy i spokoju, nie zadowolą się "moralnym zwycięstwem" we własnym mniemaniu, tylko będą prać po pyskach, a przed wyborami byłoby to źle widziane, górnicy postawili więc sprawę ostro i jasno, no i był to kolejny udany protest, udany dzięki temu, że nie zaangażował się w to PiS. Protest w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego i w sprawie fałszerstw wyborczych, też byłby udany, ale niestety, tam protestujący pozwolili mieszać PiSowi, który w swoim stylu skanalizował nastroje, dzięki czemu spełniły się zamierzenia rządowe.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1461193

"protestujący pozwolili mieszać PiSowi, który w swoim stylu skanalizował nastroje" -  Naprawdę wierzysz w to, co piszesz? Możesz zdradzić tę słodką tajemnicę "kanalizacji nastrojów"?

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#1461330

Kto Kopacz-ce wierzy to będzie bezrobotnym...tyle dedykacji dla górników. A związkowym działaczom. którzy wspóllnie z nie-rządem okłamali biednych ludzi wypada powiedzieć jedno - udało się wam to czego Po nie umiała - zepsuliście odradzającą się ludzka solidarność Polaków, może medla dosrtaniecie od Bradzisława panie Duda czy Kolorz ?

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1461202

"A związkowym działaczom. którzy wspóllnie z nie-rządem okłamali biednych ludzi wypada powiedzieć jedno - udało się wam to czego Po nie umiała - zepsuliście odradzającą się ludzka solidarność Polaków

Jakże bardzo bym chciał, byś nie miał racji!. Ale masz...

Vote up!
1
Vote down!
0

Stasiek

#1461332

Górnicy, i nie tylko górnicy wiedzieli, że nie jest to czas na wychodzenie na ulice. Trzeba było coś z tym zrobić. Więc najlepiej podpisać jakiekolwiek porozumienie i zacząć przygotowania do ostatecznej rozgrywki. Styczeń, luty, marzec i kwiecień trzeba było koniecznie odpuścić. Połowa maja jest okresem kiedy można będzie zaczynać, ale wtedy wszystkich wyciszaczy, won!. 

Bardzo łatwo było rzucić teraz garstkę ludzi na zomo. Najlepsi zostaliby wdeptani w asfalt, i wszelka nadzieja zostałaby pogrzebana na długie lata.

Vote up!
3
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1461212

tak śmierdzący jak komuchy w stanie wojennym.Wyjasnienia jakie podają mendia  i wystąpienia tzw znawców zagadnienia utwierdzaja tylko w przekonaniu że jest to zwykłe oszustwo polegające na uzyskaniu czasu aby cos wymyslec,typu wybuch metanu lub wewnetrzne nagłe wylewisko wody powodujące zatopienie wyrobiska.Nikt nie mówi o rozwiązaniu tzw spółek czy choldingów w postaci zmiany struktury zarządzania a jedynie o jakis kosmetycznych posunięciach. Aby wszystkie kopalnie były rentowne i przynosiły zyski trzeba odpowiedniego człowieka,który zna zagadnienie na stanowisku Dyrektora czy tez prezesa ale z uposarzeniem nie wyższym niż 15.000 tys zł/m-c oraz jakas kwartalna premia Nie może też byc mowy o jakiejkowiek odprawie ,musi też być bezapelacyjna odpowiedzialność personalna na wszystich etatach decyzyjnych..Nie może byc też tak drastycznej ilości gryzipiórków wnoszacych tylko włwsny smród do biur kopalni.Jeszcze nie tak dawno kopalnie miały własny tabor zaopatrzeniowy,róznego rodzaju zaplecze techniczne było 3-do pięciu księgowych posiadali liczydła i wszystko było w porządku.Teraz maja komputery i wszystko idzie wolniej albo wcale bo przecietny gryzipiórek nie zna albo programu albo lata pietro wyżej do pani Kasi z pytaniem czy juz to co wysłał jest na jej laptopie.Takich i innych bzdur nie tylko w kopalniach można się dopatrzeć w prawie kazdym urzędzie tzw panstwowym.Nie wspomne o propozycji 6-dniowego tygodnia pracy bez możliwości zapłaty tylko na odbiór dnia wolnego,bo jak to sie zliczy to w pewnym momencie cała kopalnia bedzie musiała byc zamknieta na miesiąc.To nie jst chore,to jest tragiczne.Zdaję sobie z tego sprawę że to pobożne życzenie ale moze  w części zostanie zrealizowane to juz bedzie dalej łatwiej.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1461220