Niemieckie Patrioty ....Tuskiem, na Tusku! pisane

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Brać czy nie brać? pomoc obiecaną przez Niemców w postaci Patriotów.

Na moje, to nie traktować tego na serio!
Albowiem wszelkie niemieckie deklaracje pomocy wojskowej Ukrainie po 24 lutego są tak samo niepoważne, jak fałszywe.

Kaprawe szwaby, już wielokrotnie to potwierdzili w przypadku zaatakowanej Ukrainy.

Dlatego, że od początku ataku Rosji na ten kraj czekają na kapitulację Ukrainy, na jej upadek.

Wszak marzy im się nadal duopol; Rosja/Niemcy od Władywostoku po Lizbonę.

cyt. :" Jak na razie jednak Niemcy jedynie cały czas coś tam deklarują, ale później niewiele z tych deklaracji wynika” - mówi portalowi wPolityce.pl poseł PiS Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej."

Zaś zakres ich dotychczasowej pomocy Ukrainie, jest dosłownie minimalny, odnosząc ją z jednej strony do potencjału militarnego oraz poziomu pkb, z drugiej zaś do efektywnej, realnej i szybko udzielonej pomocy przez USA, UK, Polskę, Kanadę oraz także małych państw i mniej zasobnych jak pozostałe kraje bałtyckie czy Słowacja.

Teraz zaś uznali, że będą wspomagać militarnie Polskę, deklarując rozstawienie baterii Patriot na naszej wschodniej granicy z Ukrainą.

Fałszywi łaskawcy!

Niechaj pierwej wywiążą się z deklarowanej pomocy dzielnie walczącej oraz brutalnie niszczonej Ukrainie!

Kaprawe szwaby.

Najpierw przysyłają nam, nasyłają na Polskę swego knechta Tuska, który od swego przybycia, usiłuje zdemolować nasz kraj, osłabiać go w każdej sferze, łącznie z obronnością, wstrzymują pomoc za przyjęcie milionów uchodżców wojennych z Ukrainy, blokują należne środki z KPO, a teraz "łaskawcy", kaprawe teotoństwo deklarują nam montaż Patriotów!

Już nam "zamontowaliście" swoją antypolską wyrzutnię, kamerade Donalda, oposition fuhrera ze sforą optantów, wrogą Polsce, jako swoistą BATERIĘ, rażącą nasze terytorium, interesy, osłabiającą, godzącą w naszą obronność, w bezpieczeństwo Polski.

cyt. " - Opór Ukraińców pokrzyżował plany Niemiec, które miały objąć cały nasz kontynent - mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie Minęła 20 ekspert z Akademii Sztuki Wojennej prof. Piotr Grochmalski. Zdaniem analityka, gdyby rząd RFN osiągnął sukces, dzisiejszy świat wyglądałby inaczej. "To naprawdę nie był przypadek, że Donald Tusk pojawił się na początku wojny hybrydowej"
""To okropna rzecz, ale w początkowym etapie (inwazji na Ukrainę) w Niemczech przeważał pogląd, że gdyby doszło do wojny, co byłoby katastrofą, to byłoby lepiej, gdyby cała sprawa szybko się skończyła, a Ukraina upadła. (...) Kraje bardzo różniły się w spojrzeniu na sytuację. Francja, aż do samego wybuchu wojny, zaprzeczała, że może do niej dojść"

- mówił w wywiadzie dla CNN były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson."

Niechaj Niemcy zdadzą wreszcie swój egzamin z UCZCIWOWOŚCI!

Te ich Patrioty przydadzą się najbardziej na Ukrainie, przy okazji będą chronić i nasze terytorium.

cyt. " Decyzja o tym, czy wysłać do Ukrainy systemy Patriot to kwestia w kompetencji konkretnych państw NATO - powiedział podczas konferencji w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Odniósł się tym samym do słów niemieckiej szefowej MON, która oświadczyła, że "jakiekolwiek użycie ich poza terytorium Paktu Północnoatlantyckiego wymagałoby wcześniejszych rozmów z NATO i sojusznikami".

cyt." Rozlokowanie Patriotów na zachodniej Ukrainie jest korzystne dla bezpieczeństwa wschodniej Polski, to także wsparcie dla obrony Ukrainy; prezydent Ukrainy apelował o takie wsparcie - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak"
" Z wojskowego punktu widzenia byłoby najlepiej, gdyby zestawy Patriot znajdowały się w pewnej odległości od polskiej granicy, na terytorium Ukrainy, ale decyzja w sprawie ich rozmieszczenia należy do strony, która nimi dysponuje, czyli do Niemiec - powiedział prezydent Andrzej Duda."

Otóż to!, z wojskowego, militarnego punktu widzenia niechaj Niemcy je tam przemieszczą i zamontują.

Zaś z polskiego punktu widzenia, nasz interes wymaga, aby Niemcy, wreszcie zrozumieli, że czas już po temu, aby ich KAMERADE fuhrer oposition D. TUSK dowodzący skierowaną przez nich i zainstalowaną nad Wisłą ANTYPOLSKĄ BATERIĄ TOTAL OPOSITION przestał do nas strzelać, razić Polskę NIEMIECKĄ AMUNICJĄ.

pzdr

ps.
Czy można sobie wyobrazić pobyt niemieckich żołnierzy np na Zamojszczyżnie, gdzie w czasie ich okupacji cyt. "... Ogółem z Zamojszczyzny od listopada 1942 r. do sierpnia 1943 r. deportowano ponad 110 tys. osób. Kilkadziesiąt tysięcy osób trafiło do obozów koncentracyjnych m.in. do Oświęcimia i Majdanka. Znaczną część społeczeństwa polskiego wywieziono na roboty przymusowe do III Rzeszy.
Szczególnie okrutny los spotkał dzieci, określane dziś mianem „Dzieci Zamojszczyzny”. Przyjmuje się, że z 30 tys. dzieci objętych akcją wysiedleńczą ok. 10 tys. straciło życie bądź zaginęło, a ok. 4,5 tys. przeznaczono do germanizacji. Transporty wycieńczonych i głodnych najmłodszych Zamojszczan skierowano m.in. do Siedlec, gdzie 3 lutego 1943 r. mieszkańcy miasta, na znak protestu wobec bestialstwa Niemców, zorganizowali demonstracyjny pogrzeb dzieciom zmarłym podczas podróży."
Po zbrodni Aktion Zamosc osiedlano tam Niemców pochodzących głównie z Bukowiny i Besarabii. Szacuje się, że na te tereny przybyło ok. 12 tys. kolonistów.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (19 głosów)

Komentarze

;)

Vote up!
4
Vote down!
0
#1648602

kolejna min. obrony RFN, która nie tylko kontynuuje samo rozbrojenie w duchu zielonych i lewaków. Co gorsza sieje spustoszenie w NATO.
cyt.' " O niełatwym położeniu niemieckiej minister obrony Christine Lambrecht pisze "Welt am Sonntag".

– Minister działa chaotycznie, jest całkowicie przytłoczona powierzonymi jej zadaniami, nie odgrywa żadnej roli w debatach na temat polityki bezpieczeństwa – stwierdził Johann David Wadephul z CDU podczas parlamentarnej debaty nad budżetem, która odbyła się w tym tygodniu.

Później pojawił się kolejny problem. Po tym, jak rakieta ukraińskiej obrony przeciwlotniczej spadła na terytorium Polski, minister zaproponowała rozmieszczenie na granicy niemieckiego systemu rakietowego Patriot. "Kierowała się tu radami swoich konsultantów ds. PR. Jak się jednak okazało, nie skonsultowała jednak tej propozycji z wojskiem" – czytamy. Przekazanie systemów oznaczałoby, że Bundeswehra zrezygnowałaby z ostatniej zdolności do obrony własnej przestrzeni powietrznej.

Christine Lambrecht argumentowała, że Patrioty są częścią "zintegrowanej obrony powietrznej" NATO i dlatego ewentualny transfer na Ukrainę, co zaproponowała Polska, powinien być dyskutowany w ramach sojuszu. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg stwierdził jednak, że debata w ramach sojuszu nie jest konieczna i, że jest to "decyzja narodowa". To właśnie Lambrecht będzie musiała jakoś wybrnąć z tej sytuacji – zaznacza gazeta.

Kolejne wpadki minister
"Welt am Sonntag" opisuje, że Lambrecht zalicza kolejne wpadki. "Czasem wykorzystuje samoloty Bundeswehry do rodzinnych wycieczek, potem wykłada o strzelających w powietrze lufach czołgów albo zobowiązuje swoich trzygwiazdkowych generałów, by nie mówili publicznie o wciąż fatalnej sytuacji sprzętowej. Skutek jest taki, że według ankieterów Ipsos tylko 10 proc. Niemców jest zadowolonych z jej pracy, a 47 proc. jest przeciwnego zdania. To najgorszy wynik w całym rządzie" – czytamy.

Minister nie radzi sobie z obowiązkami, dlatego Urząd Kanclerski coraz częściej ingeruje w codzienne sprawy resortu obrony. Na najbliższy poniedziałek Olaf Scholz zaprosił przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego na spotkanie w swoim urzędzie. "Welt am Sonntag" dowiedział się o tym z kręgów rządowych. Z udziałem przedstawicieli ministerstw obrony, gospodarki i finansów dojdzie do rozmowy w sprawie zwiększenia produkcji amunicji dla Bundeswehry i dostawy pomocy dla Ukrainy.

To oznacza, że Lambrecht jest dziś postrzegana bardziej jako pomocnik, niż niezależna minister."

I dlatego ta jej oferta dla Polski jest po prostu zabiegiem pr, mającym ocieplić wizerunek tej bałaganiary z frauministerium.
A totalsi biją pianę, traktując deklarację Lambrecht na serio.

pzdr

Vote up!
6
Vote down!
0

antysalon

#1648603