Za zasługi dla czarnego dwugłowego ptasiora kapituła na Łubiance nakazała Orła Białego Wajdzie dać!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Intelektualne karaluchy, rozpełzające się po Tusk'wej III RP, gloryfikujące putinowską Rosję. Od młodych lat w służbie proletariatu! Za "pracę twórczą" obwieszony jak sowiecki politruk prl'owskimi medalami Sztandarów Pracy, odznakami Lenina.
Jesienią 1988r. jeżdżący z Michnikiem na sekretne rozmowy do Moskwy, aby ze stolarzami Gorbaczowa uzgodnić wymiary okrągłego stołu, na gotowo, z największą dokładnością!
Tak, aby w Magdalence i potem nawet najdrobniejszej zadry na meblu zwanym III RP nie było, aby Jaruzel z Kiszczakiem nie zadrasnęli się!
Zawsze gotowy na "ruki pa szwam"!
I tak toczno!
Przez lata wierny idei leninowskiej.
Służył partii deformując swymi krętackimi filmami obraz II RP i okresu po 1944r.
Walczył dzielnie z zaplutymi karłami reakcji.
Może nawet?! jeżdził na wieś agitować za 3x tak, zabierać "kułackie" zapasy?
Co prawda nie strzelał bezpośrednio wrogom ludu" w mokotowskiej katowni i na Montelupi w potylicę z nagana, ale rozstrzeliwał Polaków po swojemu, proletariacką twórczością zaangażowanego twórcy socjalistycznego.
Na trudnym odcinku kultury jak nazywano tę jego wredną, krecią robotę!
Dzisiaj nawet nie ukrywa, że od zawsze mu smakował biały chleb nad Morzem Czarnym i nadal chce tak pozostać!
Wajda to typowa karykatura tzw twórcy, właściwa postawa dla prl'owskich licencjonowanych przez Pałac Mostowskich opozycjonistów!, którzy za rządów Tuska przeżywają swe lepsze dni niż za sld.
Obrzydliwy prl'owski wazeliniarz znów ma swoje pięć minut!
pzdr

Brak głosów

Komentarze

piec minut, potem razem z ruda banda przed trybunal

Vote up!
0
Vote down!
0
#142334

narodowa jedni pracuja za ruble inni za ojro a jeszcze inni za dolary. Na szczescie zawsze jest grupka oszolomow ,takich jak konfederaci barscy,czy Pilsudski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#142339

Za Kuźnicę, za kwiaty na grobach, za AK-owca umierającego na śmietniku historii, za okładanie szablą lufy Tygrysa, ogólnie za całokształt z uwzględnieniem pierwowo sorta koniunkturalizmu politycznego powinien on dostać od Mateńki Rossiji order świętego Andrzeja Pierwszego Powołańca i 30 srebrników.

Vote up!
0
Vote down!
0
#142352

gość z drogi

dzięki za ten artykuł..........

10....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#142379

Starym Ikonom nadal się wydaje , że miejsce w Panteonie uprawnia do bycia ponad krytyką , swoistej bezkarności. Stare Ikony a jest ich sporo - miały kiedyś swoją szansę służenia społeczeństwu, bycia jego sterem, orędownikiem, przyjacielem. To nie tylko Andrzej Wajda. To również Lech Wałęsa, Władysław Bartoszewski a wcześniej Jan Dobraczyński i Wojciech Żukrowski. Może to nie ten format ale ta sama formuła. Chęć świecenia światłem i już nieważne jakiego rodzaju jest to światło. Czy jest to reflektor w oczy , czy blask monet czy wreszcie wyimaginowana aureola. Prędzej czy później nastąpi rozwód dzieła z autorem (Stan wojenny i przynoszenie książek pod drzwi skompromitowanych autorytetów dobitnie tego dowiódł).Później już tylko samotność i odchodzenie w niepamięć . I przeklęta świadomość , że była jakaś inna lepsza droga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#142434

wajda, kuc, bartoszewski - to prlowskie szuje.

Vote up!
0
Vote down!
0

lodek

#150655

sprzedajny czieławiek.Nie wart uwagi.I tak zakończy żywot.Kłamie że jego ojciec zginąl w Katyniu.Kreatura.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164083