Od łaskawców aż mdli! Przepraszają za Hitlera! a za niegodziwości prl i III RP?

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Za Hołdysa przeprosin się nie doczekalismy!! a za Hitlera przepraszają! i to kto! A może by tak raczej przeprosić za lata prl, za esbeckich kapusi na wrocławskim uniwersytecie!
Za skrzywdzonych w l. 1945-89 i pózniej wielu uczciwych pracowników tej uczelni!
Za Dutkiewicza, który honorował Baumana- mordercę polskich patriotów w jednym z audytorium tej uczelni!!

Panie rektorze! to kibicom "Śląska" zatrzymanym aresztowanym i sądzonym za protest przeciw obecności łajdaka, zbrodniarza sowieckiego agenta smiersz i nkwd-Baumana w murach tej uczelni należą się przeprosiny!

Aż mdli mnie na samą myśl o pewnym złotoustym prof. językoznawcy, co to latami "gaworzył" z esbekami go prowadzacymi!
A jego magnificencja łaskawiec przeprasza za Hitlera!
Niechaj za Adolfa przepraszają i to co rusz! permanentnie uczelnie Getingi, Koloniii inne nad Łabą, Renem i Menem!
Bo to nie naszą sprawą jest wyrównywac krzywdy wyrządzone za czasów Adolfa niemieckim uczonym na niemieckich uczelniach!
A co nam do tego? może jeszcze odszkodowania im pan rektor wypłaci i do Krzyżowej udacie się znów na kolanach!

Zaiste! nie nadążam za rektorem wrocłwaskiego uniwerrsytetu! niby to profesor- prawnik! karnista! więc powinien się posługiwać jakąś elementarną logiką!
A on uderza w tony rozmemłanej zelotki!
Jest tak naiwnie szlachetny?, czy zwyczajnie durnowaty!?
Nie! nie naiwnie szlachetny!, nie durnowaty!
Tylko cwany i wygodny!
Tak! wygodni cwaniacy!
Jakieś nędzne granty załapią!
Bo Niemcy bardzo potrzebują użytecznych idiotów rozmieniających, a raczej wybielających morderczą brutalną zbrodniczą przeszłość ich dziadków, rodziców z niemieckiej na jakąś tam mgławicowo brzmiąco nazistowską.
Szukają pożytecznych idiotów skorych do zamiennika zbrodniarza, mordercy Niemca na jakiegoś bliżej nieokreślonego nazistę.

"Ofiary nazistów, zbrodnie nazistowskie"!? To terminy z okolicznościowych pism-tekstów pana rektora oraz jednego profesorów historyków z jego uczelni lgnących do swych niemieckich dobrodziejów!

"Wielowiekowa tradycja"!!
O gęsi irlandzki!
O kobyło inflancka!
O jakiej to naszej polskiej uczelnianej tradycji mowa?
Cokolwiek wspólnego mamy z brutalnym Wilusiem, kórego imię nosiła za Niemca ta wrocławska uczelnia!?
A jakich niby nazistów? wszak to ofiary Niemców; niemieckich kolegów szpicli donoszących do gestapo, niemieckich komisji odbierających dyplomy swym nieprawomyślnym kolegom. Wszak to ofiary niemieckiego senatu tej uczelni!
Naziści, nazistowska przeszłość!?
Wolne żarty!
Nie nazisci, ale Niemcy i do tego bardzo konkretni; Schulze, Shmidt, Halitzki, Kunze!
Nie nazistowską przeszłość, ale bardzo, bardzo spersonifikowana... zbrodnicza, brutalna made in KL Auschvitz! Birkenau! NIEMIECKA!
Nie naziści,lecz Niemcy!

I tak oto jm rektor wrocławskiej uczelni bije się w swoje i niestety ...moje też! piersi za niemieckie czystki na niemieckiej uczelni w l. rządów Hitlera!

I zadaję sobie pytanie!
Oni, znaczy się ten rektor prof. prawnik-karnista i profesor-historyk to wszystko pisali na... trzeżwo?! czy po pijaku!?

Wrocławska uczelnia istnieje od 1811r, od 1911 na cześć Wilhelma III zwała się Schlesische Friedrich-Wilhelm-Universität zu Breslau.
Od 1945 można datować początek Uniwersytetu Wrocławskiego, od 1952 wychwalała w swej nazwie sowieckiego bandytę, kapusia, mordrecę Bieruta!
I jak wiele polskich uczelni ma swoją historię bardziej lub mniej chwalebną, ma swe ciemne prl,owskie strony i niestety bezpieczniackie umoczenie się wielu jej pracowników zapisaną na kartach zdeponowanych w ipn!
Uczelnia ta od r. 1980 na mocy uzgodnień Kiszczaka z enerdowskim jego odpowiednikiem była też infiltrowana przez stasi.
A w niedalekim Dreznie znajdowała się bardzo ważna dla tego obszaru delegatura kgb, którą dowodził niejaki V.Putin, pułkownik!
Tak więc Wrocław i jego istotne skladniki, czyli uniwersytet też!! były, bo musiały być w swej istocie!!! w sferze zainteresowania tak stasi jak kgb z Drezna!

Tak więc mnie zaś z jednej strony zadziwiła ostatnia inicjatywa rektora tej uczelni, aby wyrównać krzywdy wyrządzone za czasów Hitlera niemieckim uczonym w l. 1933-45! tak jakby ta uczelnia nie miała własnej mrocznej przeszłości z l. 1945-1989?!
Z drugiej zaś, mając jeszcze przed oczyma te żywe obrazy z fety i gościny jakiej udzieliła ta uczelnia wspólnie z Dutkiewiczem sowieckiemu bandycie Baumanowi wszelkie moje złudzenia powinny zaniknąć!

I prysły zmysły!

pzdr

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

I ja jestem absolwentem uczelni, która wtedy miała sowieckiego agenta za patrona. Ale jeżeli na "mojej" historii znajduje się "naukowiec" przepraszający niemieckich uczonych za represje niemiecjich hitlerowców - to przerażające...Uniwersytet byl kolebka SKS-u, Lothara Herbsta choćby warto wspomnieć, a nie słowotokowca Miodka , kapusia SB, wstyd mi...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1459650

oraz  ewentualnie za swoje dzieci, jeśli jest taka potrzeba!

Ale nie za kapusi typu miodoustny czy czarnecki( on studiował na polibudzie) co to już od matury na kolegów donosił.

pzdr

Vote up!
3
Vote down!
0

antysalon

#1459654

nie sprawdzałem detali ale z tekstu (i kontekstu) wynika że rektorem jest równie trudno być jak Miss Polonia (przynajmniej tą sprzed kilkunastu lat): trzeba wiedzieć komu dać. Inaczej kariera w p[----].

Pozdrawiam wszystkich uczciwych. :-)))

Honic

Vote up!
5
Vote down!
0
#1459655

Umknęło mi to "przepraszanie" czy można poprosić o link, lub inną wskazówkę?

Vote up!
1
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1459697

to tekst J. Wieczorka mnie zainspirował.( z dnia dzisiejszego).

www.radiownet.pl

pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0

antysalon

#1459716

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/uczelnie-przepraszaja-za-winy-hitlera-kiedy-przeprosza-za-swoje-winy

Vote up!
2
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1459728

czym sie rozni zbrodniarz pochodzenia rosyjskiego od zbr. hitlerowskiego - ilosciá zbrodni - ale ilosc niewiele zmienia wyrok i tak winien zapasc - dlatego za udokumentowane zbrodnie nalezy sie wyrok

Vote up!
3
Vote down!
0
#1459698

wykształcenie często nie idzie w parze z mądrością i inteligencją

Vote up!
2
Vote down!
0

hobo

#1459711