Dla Broniarza matura to ostatnia wunderwaffe

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

Może moje porównania będą trochę za ostre, ale skoro ZNP z jego Prezesem  furerem Broniarzem zachowuje się jak talib albo ISIS biorąc za zakładników dzieci i młodzież wpisuje się w niechlubną taktykę tych terrorystycznych organizacji dokonałem takiego porównania.

Prezes Broniarz, który szefem w ZNP jest od zawsze , którego karierę można porównać tylko ( jeżeli chodzi o długość aktywności) jedynie do śp.  Mieczysława Fogga  czy Ireny Santor , zrobił po prostu nauczycieli w konia, nie informując ich, że nie dostaną zapłaty za czas strajku.

Postawa niektórych nauczycieli przypomina działania ZOMO, które łamało „kręgosłupy” w przenośni i dosłownie,  z tym, że nie bili, ale robili szpalery i łamali moralnie kręgosłupy tym nauczycielom, dla których egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty czyli  dobro dzieci i młodzieży były ważniejsze niż ambicje polityczne pana Broniarza.

Przepraszam za porównanie, ale chory w swojej zapiekłości do rządu Broniarz, zachowuje się jak Hitler, który do końca wierzył w soją wunderwaffe, które miało zmienić wynik wojny, tak dla  Broniarza matura jest ostatnią wunderwaffe w walce z rządem, strasząc , że egzamin maturalny czyli wejście młodzieży w dorosłe życie może się nie odbyć.

Strasząc młodzież , że matury mogą się nie odbyć ma nadzieję, że wymusi na rządzie to o co „walczy” ale musi być tysiąc zł, czy to w dwóch ratach czy trzech, ale zawsze jest to 1000 zł.

Negocjacje polegają na tym, że ustępują dwie strony i szukają consensusu, u Broniarza jest inaczej, negocjujmy ale musi być tak jak my chcemy.

Jeżeli dodamy „popisy” niektórych nauczycieli, przebieranie się za krowy, ubliżanie i   terroryzm psychiczny wobec nauczycieli, którzy zadeklarowali się brać udział w egzaminach, spowoduje to, że w pokoju nauczycielskim, który w zasadzie nie  był   miejscem podziałów politycznych, po tym strajku powstaną podziały nie mniejsze niż po katastrofie smoleńskiej.

I z tego pan Broniarz może być „dumny”.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:4)