UE przekształca się w „nowoczesny” Komintern

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Słowa kanclerz Merkel  o tym , żeby państwa narodowe powinny być gotowe do przekazania swojej suwerenności , budzą trwogę i zażenowanie. Jest to  swojego rodzaju przestroga i pewnego rodzaju paralela  do czasów minionych, kiedy to pewien pan z wąsikiem  żądał od Polski zrzeczenia się suwerenności i zgody na wybudowanie przez teren Polski drogi eksterytorialnej łączącej Niemcy z Prusami.

Czym to się skończyło wszyscy wiemy. Na rzecz kogo państwa suwerenne miały by się zrzec swojej suwerenności? ano Brukseli czyli de facto najsilniejszego państwa w UE Niemiec.

Czyli to co pewien pan z wąsikiem chciał zrobić siłą, Merkel chce zrobić za pomocą gospodarki i swojej przewagi gospodarczej w Europie.

Z drugiej strony jest to kalka rozwiązań , które proponował tow. Lenin i jego towarzysze, wówczas państwa niby suwerenne miały podporządkować się wzorom płynącym z Moskwy, to właśnie dlatego powstał Komintern, a współczesna UE jest nowoczesną formą Kominternu , z tym wyjątkiem, że wszystkie kraje podporządkują się Niemcem (Berlinowi) ale nie wprost tylko w sposób zawoalowany   czyli Brukseli , gdzie dominującą role odgrywają Niemcy, może przy wsparciu francuzika  Macrona.

Okazuje się, że tak naprawdę przegranym politykom, Merkel ,która ma około 30% poparcie w swoim kraju i w grudniu zrzeka się przywództwa swojej partii oraz nadmuchanej wydmuszce Macronowi , który ma 20% poparcie marzy się, żeby to oni decydowali o losach państw narodowych, a wielcy zbrodniarze Lenin i Hitler przewracają się w grobach bo ich idee fix  cały czas są żywe i mają swoich kontynuatorów.

https://www.tvp.info/40103058/merkel-dzis-panstwa-narodowe-powinny-byc-gotowe-do-przekazania-suwerennosci

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)