Rangą, przemówienie Trumpa można porównać do tego z 1979 r. JP II

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

W mrocznych czasach władzy ludowej pielgrzymka JP II do Ojczyzny dała Polakom wiarę i właśnie ta wizyta Jana Pawła II odmieniła oblicze polskiej ziemi.

Wizyta JP II była iskrą , która dała Polakom nadzieje i spowodowała „wybuch” w postaci powstania „ Solidarności” i upomnienie się robotników nie tylko o swoje prawa, ale także o wolność i prawa człowieka. Później był stan wojenny by pod koniec lat 80-tych nastąpił upadek systemu komunistycznego.

Wczoraj w Warszawie na Placu Krasińskich przemawiał 45-ty prezydent USA, tak znienawidzony przez kręgi lewacko-liberalne , Donald Trump.

Przemówienie Trumpa można porównać z przemówieniem IP II. Trump mówił tak jak papież o wartościach , ale jako polityk mógł powiedzieć więcej. Mówił o historii Polski porównując Powstanie Warszawskie do walki o wartości, których nikt u Polaków nie potrafił złamać.

Mówił o cywilizacji Zachodniej, która musi walczyć o swoją tożsamość, jeżeli nie, inaczej zginie. Donald Trump miał zapewnie na myśli zagony tzw. muzułmańskich emigrantów, które zalewają Europę. Donald Trump mówił dużo o Bogu, którego się nie wstydził, w przeciwieństwie do europejskich elit.

Polska w historii już co najmniej dwa razy uratowała Europę, raz w XVII wieku, gdy pod Wiedniem król Jan Sobieski, pokonał osmańską potęgę, prącą na podbój Europy. Później w 1919 r pokonał bolszewików w wojnie polsko – bolszewickiej , którzy parli na zachód aby połączyć się z niemieckimi komunistami.

Obecnie Polska jest oazą spokoju i pokazuje zachodowi , że jest krajem , który lideruje w Europie w obronie wartości  cywilizacji zachodniej i Boga, natomiast   poprawność polityczna Zachodu, prowadzi do rozsadzenia Europy, przez muzułmańskich fanatyków.

Jestem wręcz pewien, że przemówienie D.Trumpa , będzie miało wpływ na losy Polski a być może również na los zlaicowanej i poprawnie politycznej Europy.

Uważam, że Polska jako najwierniejszy sojusznik USA zasługuje na zniesienie wiz dla Polaków do USA i takiego gestu administracji amerykańskiej mi zabrakło. Proszę porównać co się dzieje w Hamburgu, gzie wszelkiej maści lewactwo wprost nienawidzi Trumpa, z bardzo gorącym i ciepłym przywitaniem w Polsce.

http://wpolityce.pl/polityka/347591-prezydent-usa-wskazal-polske-jako-lidera-europy-w-obronie-cywilizacji-wartosci

    

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)