Komunikat o błędzie

Warning: A non-numeric value encountered w video_filter_youtube_html5() (linia 1104 z /var/www/niepoprawni/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

„Gdańsk to faktycznie stan umysłu”

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Mówi się, że Rosja to stan umysłu, ale ja uważam , że nie tylko Rosja ale i Gdańsk.  Mam na myśli nie jego mieszkańców, ale władze Gdańska, niestety wybrane przez część mieszkańców Gdańska , gdzie dominują radni Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska, które różnią się od siebie, tak jak Coca Cola od Pepsi Coli.

Jak wspomniałem radnym Koalicji Obywatelskiej nie przeszkadzało sprzedaż infrastruktury miejskiej  obcemu kapitałowi. Wodociągów i infrastruktury z nią związaną Francuzom do 2023 r i co ciekawe, mimo tego, że w przyszłym roku kończy się współpraca, to niezbyt mądra Dulkiewicz zasila 45 mln zł Francuzów, bo są „biedni”.

Innym skandalem było sprzedanie GPEC Gdańsk, spółce komunalnej z Lipska, a Adamowicz sam siebie oddelegował do władz niemieckiej spółki.

Władze rządzące  Gdańskiem zachowują się tak jakby miały autonomie, a RM byłaby lokalnym parlamentem.

Teraz połączenie Lotosu z Orlenem zresztą według wytycznych UE, spowodowała u radnych z PO i WdG niemal furię.

A jeszcze w 2011 r, ich furer Tusk tak mówił  przy okazji wizyty w rafinerii Grupy Lotos. Zaznaczył jednocześnie: że nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie "nie" inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji.

W Gdańsku odbyła się NRM, na którą został zaproszony grabarz polskiego przemysłu J. Lewandowski, to tak jakby zaprosić pedofila do przedszkola i on mówiłby o wychowaniu dzieci, całe szczęście, że znalazł się radny PiS Andrzej Skiba i powiedział parę słów o Lewandowskim.

To „towarzystwo” rządzone przez jeden układ niemal 20 lat doprowadził do tego, że do  Gdańska nazwanego kiedyś miastem wolności przylgnęły określenia „ Mała Sycylia” albo jak ktoś woli „ Republika deweloperów”.

Działacze PO potrafią wytłumaczyć wszystko, nawet to jak powiedział zastępca Dulkiewicz Grzelak, że II WŚ zaczęła się od złego słowa Polaka do Niemca.

Domniemam, że jakby było zapotrzebowanie, ci niby Polacy z PO szczególnie  z Gdańska udowadniali, że pod Grunwaldem Polacy ponieśli klęskę a wygrali  Krzyżacy/Niemcy.

Skąd biorą się takie ciągoty radnych PO i WdG w kierunku Niemców? Jest dla mnie zagadką.

 

]]>https://www.tysol.pl/a23115-video-Adamowicz-sprzedal-Niemcom-gdanska-energetyke-teraz-mieszkancy-Lipska-zyja-na-koszt-gdanszczan]]>

]]>https://zyciepomorza.pl/2022/02/11/dwie-sesje-nadzwyczajne-dyskutowano-o-forum-gdansk-i-lotosie/]]>

]]>https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/499923,rafineria-lotos-idzie-na-sprzedaz-tusk-nie-mowi-kategorycznie-nie-rosjanom.html]]>

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

To nie tylko  nie tylko stan umysłu, to także etniczne geny . Na temat korzeni etnicznych i hitlerowsko- komunistycznego pochodzenia współczesnych folksdojczy min. tych władających Gdańskiem, przedstawiłem w cyklu „w niewoli sitw etnicznych” w częściach 1-10, które zostały  opubilkowane na niniejszym portalu.  W temacie samorządów, zagadnienie władzy tej mniejszości nad polską większością zostało  uwypuklone w części 6-stej  i10- tej cyklu .  

Pozdrawiam autora. 

Vote up!
4
Vote down!
0

E.Kościesza

#1641115

Powiaty, w których Kaszubi są  większością, głosują na PiS. Zastanawiam się dlaczego mieszkańcy Gdańska głosują na folksdojczy?

Vote up!
5
Vote down!
0
#1641121

"Skąd biorą się takie ciągoty radnych PO i WdG w kierunku Niemców? Jest dla mnie zagadką."

PO i WdG realizują interesy Niemiec i stąd takie postępowanie.

Interesem Niemiec jest to co kiedyś powiedział były kanclerz Gerhard Schröder:

"Konkurentem Europy nie jest Rosja, lecz Ameryka i Azja. Warunkiem sukcesu Unii Europejskiej w globalnej konkurencji jest sojusz z Moskwą."

Interesem Niemiec w pierwszym etapie jest sojusz z Rosją i dokonanie podziału stref wpływów w rosyjsko niemieckiej EURAZJI mniej więcej wg linii z paktu Ribbentrop Mołotow a w drugim etapie zdominowanie Eurazji, co ma spowodować olbrzymia przewaga gospodarcza i technologiczna  Niemiec/niemieckiej federacyjnej UE nad Rosją i stworzyć z Niemiec supermocarstwa światowego, zdolnego do konkurencji z USA i z Chinami.

Taki obrót sytuacji, to dla Polski oznacza likwidację państwa polskiego i stanie się prowincją EURAZJI.

Polityka UE konsekwentnie do tego dąży o czym świadczy powstawanie strefy małego ruchu granicznego pomiędzy Obwodem Kaliningradzkim a Polską.

Ta strefa wymagała zmiany unijnej dyrektywy regulujacej zasady tworzenia takich stref w UE.

Obejmuje ona powiaty Prus Wschodnich właczonych do Polski po II WŚ i tzw. "korytarz" łączący III Rzeszę z Prusami Wschodnimi, wraz z "Wolnym Miastem Gdańskiem".

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1641116

Mąż stanu Churchil mówił, że Niemcy powinno się bombardować co 50 lat bez podania przyczyny, "chłop" miał rację.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1641122

Zastanawiająca jest decyzji władz kościelnych o pochowaniu prezydenta miasta w Bazylice NMP. To jedno. A drugie, że przed jego miejscem pochówku zorganizowana została "paleta" do stawiania świeczek. Jest rozświetlona bardziej niż ołtarze świętych, bo przecież wyznawcy PO też tę Katedrę odwiedzają. A muzeum w Ratuszu poświęca osobie tragicznie zmarłego włodarza miasta całą salkę.

Nie wnikam w zasługi zamordowanego prezydenta Gdańska. Bo może o nich nie wiem. Wszystko to jednak, oględnie mówiąc - jeszcze raz użyję tego słowa - zastanawiające...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1641124

Może to  spiskowa teoria, w "schowanie" złota z Amber Gold byli zamieszani Dominikanie z Gdańska i to może być odpowiedzią dlaczego  Adamowicz  leży w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1641127

".... dlaczego  Adamowicz  leży w Bazylice Mariackiej w Gdańsku."

Może "leży" podobnie jak Kulczyk.

Fingowanie śmierci znane było od dawna a przekonywanie opinii publicznej o tym, to teraz rola mediów.

Sztuczki z "byciem" i "znikaniem" to nie tylko te z kartami, jak np. na tym filmie:

 

Wiele osób obserwowało wydarzenia  na scenie "Finału WOŚP" w Gdańsku, ale tylko garstka zauważyła to, że Adamowicz nie został zaatakowany nożem a paralizatorem, czego dowodem było jego zachowanie po ataku a potem akcja ratunkowa na scenie trwająca około 40 minut, podczas gdy po drugiej stronie ulicy, w odległości kilku minut jazdy dla karetki jest szpital.

Poza tym, osobie z ranami kłutymi brzucha i klatki piersiowej nie robi się w klasyczny sposób sztucznego oddychania, poprzez masaż klatki piersiowej, na co zwróci uwagę lekarz, biegły sądowy w piśmie do prokuratury, natomiast tak postępuje się z osobą po ataku paralizatorem.

https://dziennikbaltycki.pl/dr-gross-patomorfolog-biegly-sadowy-gdyby-prezydent-szybciej-trafil-do-szpitala-moglby-przezyc-rozmowa/ar/13939975#wiadomosci

Poza tym skutków ataku paralizatorem doznał też asystent Adamowicza, który stał obok Adamowicza i z problemami z sercem został odwieziony do szpitala, o czym informowały media.

Naturalnym odruchem człowieka ugodzonego kilka razy  nożem w brzuch i klatkę piersiową jest zgięcie się w pół i zwrócenie rąk w miejsce zranione.

Tymczasem Adamowicz trzymając "światełko do nieba" w uniesionej ręce pobiegł za napastnikiem, nie opuszczając ręki i dopiero po chwili poczuł się słabo,, wiec przysiadł na jakimś siedzisku a gdy podbiegł do niego jakiś człowiek z pytaniem "co Panu jest?", ten gestem ręki odpowiedział "nie nic takiego".

Potem ratownicy rozpoczęli masaż "rannego serca" , by "wypompować z niego krew".

Krótko przed tym wydarzeniem Adamowicz wrócił z USA, co może sugerować, ze załatwiał tam sobie warunki do "ewakuacji" a "pochówek" poprzez kremację, jest środkiem do przerwania ewentualnego dochodzenia, bo z popiołu DNA się nie sprawdzi.

Dziwne było też zachowanie M. Morawieckiego, który wysłał do Londynu samolot rządowy po żonę Adamowicza.

Potem rodzina(żona i brat) zrobili polityczne kariery.

Mafia dla dużych pieniędzy potrafi zrobić bardzo wiele i tak było zapewne w tym przypadku.

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1641133

  Zapominamy, jak ważne są Wybory Samorządowe. Nie tylko wybieramy, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, ale wybieramy "Pracodawcę" I to jest sedno. Mamy wielu takich "pracodawców", który już pokoleniowo scementowali wokół siebie sitwy układu. Ciężko te chwasty rodem komuny wyrwać z korzeniami, bo nowe młode odnogi odrastają.

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1641128

Dlatego ustawa, że prezydent/burmistrz/wójt, wybrany w wyborach samorządowych może być tylko dwie kadencje, co ma znaczenie zasadnicze, a samorządowcy totalnych już protestują.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1641134

...to nie jest kwestia korzeni,ale kont bankowych.To jest tak,gdy byt kształtuje świadomość.Chociaż ma Pan rację,korzenie odgrywają również dużą rolę.Genów się nie oszuka.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1641145

Czyli korzenie i konta.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1641174

...kiedyś słusznie zauważył,że wystarczy jeden nowo zakupiony F- 16 z ładunkiem napalmu i problem Gdańska,chociaż moim zdaniem to dotyczy całego Trójmiasta,zostanie raz na zawsze rozwiązany.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1641140

Pojechałeś po całości.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1641142

....dlatego,że sam jestem z Gdańska.Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1641144

.....na tę zagadkę jest prosta.Pecunia non olet.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1641143

Gdańsk ogólnie jest spoko. Ej.

Vote up!
0
Vote down!
0

tapu, tapu, tapu.

#1641295