Warszawę, Poznań i Trójmiasto, toczy zgnilizna

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Co się dzieje z aglomeracjami wymienionymi w tytule. Co się stało z W-wą, która zapłaciła olbrzymią daninę krwi w czasie Powstania Warszawskiego, gdzie kwiat polskiej młodzieży zginął w walce z okupantem, a oprócz tego Niemcy wymordowali kilkaset tysięcy ludności cywilnej.

Muniek Staszczyk w jednej z piosenek śpiewał o W-wie, gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje, co widać w głosowaniach na prezydenta W-wy,  gdzie syn TW Justyny  w czasie wyborów na prezydenta W-wy wygrał w cuglach.

W W-wie  Warszawiaków, którzy są związani z W-wą od dziesięcioleci jest praktycznie garstka, gdzieś około 10%, resztę stanowią tzw. „ słoiki” czyli ludność napływowa, dla której W-wa  jest miejsce pracy i kariery, miejscem gdzie się można dorobić, natomiast nie jest miejscem, z którym ma się więź.

To, że  władze W-wy chcą wymazywać pamięć świadczy likwidacja tablic poświęconych męczeńskiej śmierci tysięcy Polaków w czasie II WŚ. Z ponad 400 tablic umieszczonych różnych  miejscach gdzie Niemcy rozstrzeliwali lub wieszali Polaków, zostało około 160.

Innym skandalem było umieszczenie na tablicach , że mordów dokonali jacyś mityczni naziści, gdy grupa działaczy patriotycznych zrobili akcję zaklejania napisów z napisem naziści , na Niemcy, zaczęło się wielkie halo ze strony ratusza przecież Rafau z partii proniemieckiej chce, żeby wszystko zamulić rozwodnić, z jednej strony żal mi trochę Warszawiaków, z drugiej mają to co wybrali, „słoiki” chcą być tacy europejscy i wybrali Europejczyka nieudacznika na prezydenta.

Drugim  miastem, który zatracił swój charakter jest Poznań, ten Poznań, który wraz z Poznaniakami wywołał  udane Powstanie Wielkopolskie, którego mieszkańcy chcieli by ich region był w Polsce, powstanie się udało i znaczna część Wielkopolski była w granicach II RP.

Wreszcie ten Poznań, którego robotnicy w czerwcu 1956 r. wywołali tzw. Czerwiec 56, w czasie którego wojsko i milicja zabiło od 50-80 osób kilkaset raniąc, „rozruchy” w Poznaniu były przyczynkiem do wybuchu rewolucji na Węgrzech w październiku 1956 r.

Ci dzielni i gospodarni Wielkopolanie głosują na proniemiecką partię jaką jest PO i wybierają kogoś takiego jak Jaśkowiak na prezydenta, wreszcie ci, którzy przez dziesiątki lat nie dali się zgermanizować, dobrowolnie ulegając propagandzie antypolskich mediów oddają się we władanie przedstawicielom Niemców na Polskę, czyli PO.

No i wreszcie Trójmiasto, to Trójmiasto, które w grudniu 1970 r wystąpiło przeciwko podwyżce cen żywności przed Świętami,  jak to było w stylu komunistów krwawo stłumione przez wojsko którego szefem był „człowiek honoru”  Wojciech Jaruzelski.

W Trójmieście zginęło 49 osób kilkuset było rannych, nastąpiła zmiana I sekretarza PZPR, Gomułki na Gierka. Bunt robotników w 1970 r. był wskazówką dla robotników w 1980 r. żeby nie wychodzić na ulicę, robotnicy ale nie tylko, strajkowali na terenie swoich zakładów.

Powstał największy niekomunistyczny związek zawodowy Solidarność zrzeszający 10 mln członków, mimo tego, że Wałęsa, Jurczyk, Sienkiewicz, przywódcy strajków , byli współpracownikami, a tylko nie dawno Andrzej Rozpłochowski nie był na smyczy służb, w Polsce coś się stało, obywatele poczuli swoją siłę i mimo wprowadzenia „stanu wojennego”  wiatru przemian nie dało się powstrzymać.

Jest mi bardzo przykro , że w moim Trójmieście  ludzie tak głosują, że partia proniemiecka rządzi we wszystkich miastach Trójmiasta, a takie słowa jakie wypowiedział z-ca Dulkiewicz, że w mieście , w którym rozpoczęła się II WŚ, a wg niego, wojna zaczęła się od złego słowa Polaka do Niemca, powinno tę partię zdyskwalifikować.

Niestety na razie tak nie jest i Trójmiasto i miasta, które wymieniłem zżera, poprawność polityczna, podlewana sosem propagandy anty rządowej.

Mam nadzieję, że ludzie w końcu przejrzą na oczy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Co do Poznania to już zapomniano kto to byli Leistungspolen. Warto sobie przypomieć. Niemcy w czasie okupacji promowali Polaków, ktorzy im byli potrzebni. O ile wiem to tylko Greiser zafundował sobie takich "hitlerowskich stachaowcow". Oczywiście pracowali für den Endsieg. Głupota pożeniona z serwilizmem. A dziś to co innego? Gdańsk i Warszawa to taki Promenadenmischung. Nie ma tam żadnej tradycji. Jest trochę przywoływanej niemieckikej, ale sami Nimecy się z tego śmieją. 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1639749

Zawsze chciałem zapytać mieszkańca Trójmiasta, jak to możliwe, że przytłaczająca większość z nich głosuje tak, jak głosuje. A ty chłopie zdobywasz się tylko na ubolewanie... Rozumiem Twój ból, ale przydało by się coś więcej - jakaś próba wyjaśnienia tego fenomenu!

Vote up!
2
Vote down!
0

Arnold Parszawin

#1639864

- w powiecie wołomińskim - gdzie żydokomuna opanowała już cały Powiat i osiedlają tu masowo imigrantów z Izraela i cały czas zmienia się własność i narodowość tego Powiatu na niekorzyść Polaków. Tu cały czas wybory są kreowane i wołomiński PiS dyskretnie przekazuje władzę komunistom.

Jednym z głównych rozgrywających jest ten komunistyczny bandyta niżej na zdjęciu Adam Łossan (grasował i w Warszawie na Bemowie) - którego ojciec w wojnę miał ochronę Gestapo a po wojnie NKWD.

To wielki przyjaciel wołomińskiego PiS-u bo na jego smyczy jak  na postronku chodzą togowe świnie z tutejszego Sądu.

Stało się tak raz że  PiS przypadkiem mimo fałszerstw komunistów wygrał wybory w Starostwie w Wołominie  gdzie od lat cała banda sku*****synów kradła nieruchomości i działki budowlane bo tu się dzieli nieruchomościami w imieniu Skarbu Państwa ku**a mać !!!!!!! - i ten proceder za przyzwoleniem wołomińskiego PiS-u trwa dalej.

Na czele Starostwa  miał stanąć Kazimierz Rakowski (ten w środku) 

- ale ogłoszono przerwę i po kilku dniach zmienił barwy polityczne na Platformę Obywatelską za namową tego żydo-komunisty Adama Łossana (na zdjęciu po prawej stronie).   Te przeklęte aferały mają sprawę w Sądzie ale jest utajniona tak jak największa afera w Polsce SKOK - również w Wołominie. 

Wołomin to wylęgarnia kurew, złodziei, bandytów i wszelkiej maści  ścierwa ku aprobacie tutejsze PiS-u. To jedna mafia !!!!!!!!!!!!!

potem z PiS-u vice Starosty wpadł Robert Szydlik (ten wyżej na zdjęciu) - ze znanej rodziny Żydów z Tłuszcza którego błyskawicznie usunięto z tej funkcji i na to miejsce mianowano Lubiaka ten na zdjęciu niżej po prawej stronie który jest przyjacielem poprzedniego aferała K.Rakowskiego, Tak złodziejska kamarylla trwa dalej w nienaruszonym stanie choc ludziom się wydaję że maja wpływ na wybory.

- takiego ku*estwa jak dziś nie było nawet za komuny - normalnie rzygać się chce.

Teraz lody kręcą na rozbudowie szpitala w Wołominie (już była interwencja Prokuratury) - największa trupiarnia w Polsce gdzie jednej nocy pobili rekord zgonów w Polsce (24 zgony ) jeszcze dużo przed Covidem.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639866

Wołomin to ma pecha, jak nie gangsterzy, to takie indywiduum.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1639898

- sędziowskie. Teraz to prawdziwa mafia zgodnie z definicją kiedy togowe bandyty, politycy, policja i złodzieje współpracują ze sobą.

Kradzieże samochodów czy handel narkotykami przy tym co teraz robią to mało intratna robota. Jeden przejął tam ziemie za frii za 10 milionów !!! - Byłem w tej ich dzielnicy pałaców na skraju Wołomina (okolica trasy S 8).

Karinktony ze słynnego serialu w TV to przy nich kalwaryjskie dziady. Tam złotem z ogrodzeń kapie.

Vote up!
2
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639901

Od wyjaśniania są socjologowie, ja na nich nie głosuję.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1639897