PO na wszystkie sposoby blokuje przejęcie jej bankomatu, Lotosu.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

Mieszkam w Trójmieście już dosyć długo, po 1990 r okazało się , że Lotos stał się bankomatem gdańskiej PO, ale może nie tylko gdańskiej, stąd wycie platfusów po zgodzie UE pod pewnymi warunkami  na fuzję Orlenu z Lotosem.

Oczywiście słowa furera Tuska z 2011 r, że nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, żeby sprzedać Lotos komukolwiek w tym Rosjanom, nie padły, ale internet nie zapomina.

Po zgodzie UE Orlen wypełnia warunki narzucone przez Unię. 30 % udziałów w Lotosie ma przejąć jedna z największych firm naftowych na świecie  Aramco, a część stacji  benzynowych Lotosu ma trafić do węgierskiego MOL-a.

Jak już wspomniałem w platformerskim Trójmieście czują, że pieniążki do trójmiejskiej nie traafią , w Trójmieście, było tajemnicą Poliszynela, że Olechnowicz zadbał o to, żeby w sposób bardziej lub mniej oficjalny, przez sieć spółek i spółeczek, trafiały tam gdzie trzeba, tzn. do PO.

Po fuzji może być smuteczek, bo przypływ gotówki dla PO się skończy, lub będzie mocno ograniczony. PO zaangażowała wszystkie swoje siły i środki w tym senat , aby ratować bankomat o nazwie Lotos, ale senat ze swoimi rezolucjami to sobie może ( podkreślić wężykiem).

Ostatnio w Gdańsku zebrało się gremium w b. silnym składzie Borusewicz, Aziewicz Pomaska, Krzywonos, Chmiel, to gremium chce, żeby sejm na najbliższym posiedzeniu 11-12 maja zajął się przyjętą w czwartek, 28 kwietnia 2022 r., ustawą senacką. Ma ona zastopować wyprzedaż majątku Grupy Lotos na rzecz Saudi Aramco z Arabii Saudyjskiej i węgierskiemu MOL, a następnie połączenie gdańskiej spółki z PKN Orlen. - Uchwaliliśmy ustawę, która blokuje zniszczenie Lotosu - powiedział wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. - Czeka nas prywatyzacja, kolonizacja i rozbiór Lotosu - ostrzegł poseł Tadeusz Aziewicz.

W tym gremium takie postacie jak tramwajarka Krzywonos, czy niezbyt mądra Pomaska, którą nawet członkowie PO w pomorskim nie widzieli na stanowisku szefowej regionu, wypowiadają się na temat fuzji, po prostu żenada, ale, jak można stracić pieniążki PO chwyta się brzytwy czy pań Krzywonos i Pomaskiej.

 

 

 

]]>https://www.tvp.info/59914092/blokujemy-zniszczenie-lotosu-zaskakujace-slowa-borusewicza-na-konferencji-platformy]]>

]]>https://energia.rp.pl/surowce-i-paliwa/art36174441-senat-przyjal-projekt-ktory-ma-zablokowac-przejecie-czesci-lotosu-przez-wegierski-mol]]>

]]>https://www.parkiet.com/parkiet-plus/art35716921-w-polowie-roku-mogloby-dojsc-do-faktycznej-fuzji]]>

]]>https://www.gdansk.pl/wiadomosci/B,a,219222]]>

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

bronią swoich bandyckich dochodów kradzionych Polsce i Polakom.

Vote up!
9
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1643953

W punkt

Vote up!
4
Vote down!
0
#1643962

W punkt,

za komentarz pozostają obecnie 2 ;) więcej dać nie mogę ;)

za wpis 24 ;)

.......ale to tylko jakieś punkty......

Po prostu- w punkt!

Pzdrawiam serdecznie Andy-aandy ;) ;)

z uszanowaniem,

MM

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1643979

Vote up!
10
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1643956

Będą musieli pogadać z naturą- za Kidawą.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1643963

30.04.1951 r. - w Londynie urodził się Jan Antony Vincent-Rostowski, znany bardziej jako Jacek Rostowski.

Wnuk Jakuba Rothfelda - Rostowskiego (syna Mojżesza Rotfelda i Lei z domu Broder).

W momencie otrzymania teki ministra finansów nie miał obywatelstwa polskiego.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1643961

Dlatego zamieszkał w Bydgoszczu

Vote up!
3
Vote down!
0
#1643964

"W momencie otrzymania teki ministra finansów nie miał obywatelstwa polskiego."

 

To nie było ważne, ważnym było zaufanie jakim darzyli go jego rodacy wyznania pieniężnego.

Piniądze były, ale właśnie dla nich(stąd afera goniła aferę z aferą VAT na czele).

Jego rodacy są tak bezczelni, że sądzą iż goje się nie zorientują, za co takie indywidua są publicznie obsypywane nagrodami i zaszczytami, np. tytułami.

Vincent był wielokrotnym laureatem plebiscytu "Najlepszego Ministra Finansów Europy Śr.Wsch."(2009, 2012).

Vote up!
3
Vote down!
0
#1643983

 od sowiecko-rosyjskiej agentury w Niemczech - im bardziej zdradza polskie interesy.

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1643986

Zdradzania polskich interesów -> nie zdradza, bo (umożliwia umarza -niem... niemicKim...) - agentura antypolskiego "sądowNiczego" - zamiatania antypoloniZmów dyplomatycznych - pod dywan - nie ścigania przestępstw (i zbrodni antypolonizmów) - popełnianych z przyczyn politycznych... kamuflowanych artykułem 44 - od 1997 roku, okupującym Konstytucję RP...

- CzyTającym (?) Polakom - przyczyny polityczne - do faktycznego "ustania".... - nie klarownego (od 1997 roku) - deKlarowania - konstytucyjnych zasad Państwa Prawa...

Pozdrawiam. J. K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1643999

oni uczestniczyli już w organizacji chrztu Polski, wyszywali ornaty biskupom chrzczącym, święcili wodę i roznosili w butelkach po gawiedzi. Trzymali za głowę Mieszka i wciskali do chrzcielnicy z wodą. tak skutecznie, że woje ledwo odratowali podtopionego ( wg. rozkazu germańskiego cesarza). Jako płaczki wyrywali sobie włosy z rozpaczy, gdy przeżył. Ech niewdzięcznicy!

:-)), bo już nie mogę słuchać tych Leszczyn, Vincentów, Tusków, Kosiniaków , Kamyszów  i innych pogrobowców "lepszych czasów".

Vote up!
0
Vote down!
0

yenom

#1644004

Ja też mamich ich powyżej dziurek w nosie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1644091