Mowa nienawiści a la Borys Budka

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Po tragicznej śmierci śp.  Pawła Adamowicza wydawałoby się, że politycy zwłaszcza ci od totalnych,  trochę  się opamiętają , a tu masz nowy „kwiatek” który wypłynął w związku ze zwolnieniem przez sąd chorego psychicznie podpalacza biura poselskiego pani poseł Beaty Kempy.

O ile zachowanie wdowy można określić jako co najmniej „dziwne”, która wybaczyła mordercy a nie mogła wybaczyć telewizji  publicznej i PiS za ponoć mowę nienawiści.

Postawę organizatorów pogrzebu w stosunku do najwyższych osób w państwie PAD i PMM, było posadzenie ich w 5 rzędzie w kościele, co jest niezgodne nie tylko  z protokołem dyplomatycznym nie mówiąc o normalnej ludzkiej przyzwoitości.

Media totalne rzuciły się na telewizje państwową zwłaszcza frontmeni z TVN i GW, zarzucając mordercy Adamowicza , że do czynu skłoniło go oglądanie TVP. Po komunikacie , że w więzieniu w którym przebywał w ogóle nie było TVP, atakujący nabrali wody w usta.

Jak mają zachować się wyborcy prawicy, po wypłynięciu protokołów z prokuratury z przesłuchania  Sebastiana K. , który mówi wprost, że inspiracją do tego czynu były słowa Borysa Budki.

Szanuje również słowa  które głoszą panie Pihowicz i Lubnauer i są one dla niego „ drogowskazem”, poza tym nienawidzi Solidarnej Polski  i PiS, zdawał sobie sprawę, że w budynku , w którym znajdowało się biuro poselskie mieszkało kilkanaście osób w tym dzieci , ale jego nienawiść do tych partii była tak wielka , że się nawet nie zastanawiał tylko to zrobił.

Czy słowa Borysa Budki , Pihowicz, Lubnauer, były słowami nienawiści? I skłoniły chorego człowieka do tego czynu , który miał wg. prokuratury znamiona czynu terrorystycznego. Czy pani poseł Kempa ma się zachować jak pani Adamowicz i wybaczyć podpalaczowi a atakować PO i .N, których posłowie zainspirowali go do tego czynu?

Czy w tym przypadku możemy mówić o mowie nienawiści byłego ministra sprawiedliwości posła PO Borysa Budki, uważam, że nie, ale idąc tropem myślenia totalnych mnożna tak uznać.

Rola sądów i biegłych, jest tematem na inną „opowieść”.

 

https://wpolityce.pl/polityka/433575-podpalacz-opieralem-sie-na-opinii-budki

https://www.kontrowersje.net/borys_budka_mow_nienawi_ci_wyhodowa_hejtera_podpalacza

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)