Jedenastka marzeń

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Humor i satyra

Szanowni Państwo, witam Państwa prosto ze Stadionu Narodowego. Już za chwilę rozpocznie się mecz. Mecz o wszystko. Komanda wybrana a teraz trzymajmy kciuki. Reprezentacja zagra systemem 4-4-2 no i oczywiście bramkarz…

W bramce niezawodny Stefek Niesiołowski. Dlatego stoi na bramce ponieważ broni w sytuacjach niemożliwych. Gdy inni zawodzą, Niesiołek staje na wysokości zadania. Gdzie diabeł nie może, tam pośle Niesiołka i sprawa załatwiona. Obrona niemożliwego do obrony staje się faktem. Mówi się, że bramkarz ma być trochę szurnięty i właśnie Stefek idealnie się do tego nadaje.

Lewa strona obrony to rewir Kazimiery Szczuki. Nikt inny nie potrafi tak obronić lewej strony jak właśnie ona. Robi to z gracją i polotem, a jej „r” jest bardziej tuskowe niż Tuska „r” i co nieco przypomina „r” Hanny Gronkiewicz Waltz. Kazia dostała swoje imię na cześć Kazimierza Deyny i choć ten brylował w środku pola to jednak nie ma większego znaczenia. Kazia to idealny materiał na najlepszego lewego obrońcy świata. Niezła z niej sztuka na tej lewej obronie.

Środek obrony należy do Romana Giertycha. Tam potrzebny jest wysoki i silny chłop. Kiedyś grał na prawej stronie, ale nie szło mu za dobrze (był tylko wicepremierem, więc pewnego poziomu przeskoczyć się jednak nie dało). Teraz za to doskonale wypełnia swoją rolę. Broni to lewej, to prawej strony. Niektórzy mówią, że gdy znalazł się na środku to wszędzie go pełno (a to w telewizji a to w innych mediach). Ostatnio jest już mega gwiazdą, z którą liczyć się muszą najlepsi napastnicy drużyny przeciwnej. Po przejściu na środek obrony jakby nieco wypiękniał. Ile to czasem jedna zmiana pozycji daje, prawda?

Drugi ze środkowych obrońców musi być nieco niższy, ale i szybszy. Ciężki był to wybór, ale w końcu padło na Aleksandra Kwaśniewskiego. Co prawda nie grzeszy on szybkością, ale swoim dobrym nastawieniem buduje dobrą atmosferę w całej strefie obronnej. Można go niejako pasować na LiD-era formacji defensywnej. Zna się na sporcie jak mało kto, na treningach wylewa morze potu, ale spokojnie, od razu uzupełnia płyny i robi to regularnie. Swego czasu zabrać go chciała filipińska reprezentacja, ale dzielny Olek nie dał się wmanewrować w te ich zakusy.

Prawa obrona to jedyny i niepowtarzalny Lech Wałęsa. Broni on prawej strony jak niepodległości. Z zawodu – elektryk, poraża przeciwników, którzy drżą na myśl o spotkaniu z nim. To w jego strefie bardzo często dochodzi do spięć wszelkiego kalibru. Sam potrafi sprowokować groźne sytuacje, ale najczęściej sam je zaraz gasi. Niezły z niego agent na tej prawej obronie.

Gdy jest naprawdę źle, w sukurs Kazimierze Sztuce przychodzi Jan Hartman. Nie rzuca się on specjalnie w oczy, ale taka już jego natura. Wszak to jeden z nielicznych profesorów w składzie (Wałęsa po zawodówce, Kwaśniewski ma wykształcenie kwaśniewskie, czyli niepełne…). A Hartman ma czas i bronić i atakować. Broni tej lewej strony jak lew, ale jak trzeba to atakuje. Uniwersalny, dobry na wszystko, solidny i rzetelny. Taki jest Hartman, który gra na lewej stronie…

ciąg dalszy na ]]>http://prawymsierpowym.pl/index.php/2013/12/jedenastka-marzen-cz-ii/]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (16 głosów)

Komentarze

Zastanawiałem się, czy Donaldinio oprócz roli głównego rozgrywającego - pełni też rolę trenera selekcjonera. Wydaje mi się, że jednak nie, bo sztab szkoleniowy jest bardzo rozległy: od Berlina aż po Moskwę.

Ewenementem w tym "harataniu w gałę" jest to, że zarówno na boisku, jak i w sztabie szkoleniowym mamy niewiasty. Nie mówię tu o pięknej Makreli czy Grodzkiej. Bieńkowska jest już bohaterką dowcipów o blondynkach. Mamy też facetów. Ale do nich trudno zaliczyć... Biedronia. Cholera! - Ten jednak mimo wszystko powinien grać jako obrońca. Świetnie gra... tyłem i w dodatku w pochylonej pozycji. Ze świecą takiego szukać. Ale na napastnika się nie nadaje. Taka... ciota. A jak już strzeli, to na wysokość... tęczy.

 

Pozdrawiam :-)

   

Vote up!
8
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1445678

Witam serdecznie.

Od rana miałam wisielczy humor,ale po przeczytaniu twojego komentarza cudownie sie rozbawiłam i pisząc odpowiedź śmieję się serdecznie. Pozdrawiam 
 

Vote up!
2
Vote down!
0

 

 

 

#1445725

Podobno ryży oszust już zakłada w Brukseli drużynę piłkarską..Lepiej wali w gałę niż zna się na tym co ma tam robić..

Vote up!
1
Vote down!
0

Marika

#1445730