PLATFORMA PUSTYCH KOLESI

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam

Niniejszym - z krótkim komentarzem - przedstawiam skrót wywiadu, którego udzielił Janusz Palikot Anicie Werner (TVN 24) i Pawłowi Siennickiemu (Polska The Times) -

; wytłuszczenia moje.

 

"P T T: Ciekawe, jak wygląda teraz życie wewnętrzne w Platformie?

J. P. Co tu gadać, żyjemy w napięciu. Jest mniej spontanicznie, bardziej uważnie, ostrożnie.

 

- Więź między Schetyną a Tuskiem pękła nieodwracalnie?

- Oni się poskładają. Ale wszystkich bolało, jak Schetyna został skasowany z funkcji wicepremiera i szefa MSWiA. To się sklei, ale już innym klejem.

 

- Jakie Schetyna ponosi za to koszty?

- Schudł dość dużo. To akurat dobrze, bo był za bardzo utuczony.

 

- To była więc lekcja wychowawcza Tuska?

- Nie tylko dla Schetyny, również dla Nowaka. On poleciał za karę, bo był za blisko, a teraz musi się od dołu zbudować. Na razie jeszcze się nie pozbierał, bo to musi boleć. Dostał w zęby, nikt z tego łatwo nie wychodzi. Pewnie dostanie drugi, trzeci raz w zęby, czeka go jedna, druga operacja plastyczna. Znów wstanie, pobiega, poczyta i znów dostanie w zęby. I tak się stanie ileś razy, dopiero będzie z niego samodzielny polityk.

 

- A jaka to lekcja dla Schetyny?

- Tusk mu mówi tak: zawsze byłeś w cieniu, ale wygrywałeś wszystkie wybory, bo ja tak chciałem. A teraz musisz to zrobić sam. Wtedy możesz być szefem partii i premierem.

 

- A jak Schetyna tego nie zrobi?

- To się nie nadaje na przywódcę. Powiem brutalnie: tylko wtedy możesz dać sobie radę, gdy KREW I SPERMA ciekły ci po twarzy.

 

- Schetyna już się podniósł?

- Tak, wyszedł z traumy i jest w rozpędzie. Ale on był lepiej przygotowany do przyjęcia tego wszystkiego na klatę. Nowak jeszcze trochę się męczy, ale jemu też za chwilę przejdzie. Dajmy młodemu człowiekowi jeszcze te rundę. Wygra wybory na szefa regionu na Wybrzeżu, będzie miał wreszcie samodzielną rolę. Ale na oscarową rolę musi jeszcze poczekać.

 

- Przegraliście w komisji hazardowej.

- Za to Schetyna ponosi polityczną odpowiedzialność jako szef klubu. Ale naprawdę afera Gosiewskiego jest większa niż afera Drzewieckiego czy Chlebowskiego, co potwierdza odwołanie go z funkcji szefa klubu.

 

- To ciekawe, co pokażą billingi Schetyny?

- Nic, bo on jest tak przebiegły, bezwzględnie sprytny i UWAŻNY.

 

- Jacy? (w sensie kogo jak nie braci Kaczyńskich należy atakować - kj)

- Takiego Ziobrę można atakować, bo to jest zimny drań, związany z Rydzykiem, a Rydzyk to jest człowiek służący interesom rosyjskim w Polsce. Więc Ziobrę trzeba tępić, wypalić gorącym żelazem.

 

- Co to znaczy, że Ziobro to zimny drań?

- Największe wartości, jakie są dla Polaka: wiara, Matka Boska, rodzina, Kościół, on tymi wartościami posługuje się cynicznie w grze politycznej.

 

- Jakoś tego nie widać.

- A gdzie jest rodzina Ziobry i inne cechy cnoty chrześcijańskiej? Szukałem dowodów jego homoseksualizmu, ale niestety nie udało mi się nic znaleźć.

 

 

- Ale co Panu do tego?

- Jak na niego patrzę, to widzę, że zachowuje się jak kobieta, nie jak mężczyzna. Nie wymaga to jakiejś szczególnej wiedzy psychologicznej. Jego usta, mimika, pewien rodzaj trzymania ręki, nawet chód, pośladki.

 

- Patrzy pan na pośladki Ziobry?

- Codziennie widzę go przecież w Sejmie."

 

STOP!

Nieraz dobrze poczytać sobie w sumie np. takiego szczerego wywiadu Janusza Palikota i tak głęboko zastanowić się: Ile razy w wywiadzie padły słowa dotyczące reformy Polski, dobra jej Obywateli, budowy dla niej Świetlanej przyszłości?

Wszystko obraca się wokół rozgrywek personalnych i kolesi oraz szukaniu haków na polityków opozycji... czyli wokół tylko i włącznie "władzy" jako takiej, jako kwintesencji wszelkich działań.

A MY, Polacy Nasza Ojczyzna? To pojęcia dla tych Panów abstrakcyjne!

Smutne...

Pozdrawiam

P.S.
Tak na koniec, J. Palikot o sobie: "Cóż, jestem gnojem, który ma użyźnić ziemię polskiej polityki. Można mnie rozrzucić na polach, zaorać i zasiać na tym zboże, którym się nakarmi ludzi".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... kiedy ludzie krytykowali JK, że PiS zbyt łagodnie platfusów traktuje, sądziłem, że może jednak wie co robi, bo nieatakowane platfusy będą się ostrzej żreć między sobą.

W końcu, jak uczy Ardrey, "spójność wewnętrzna każdej grupy jest w dużej mierze proporcjonalna do wrogości tej grupy wobec otoczenia". Z czego wynika, że ostro atakowane platfusy byłyby mniej skłonne żreć się skutkiem internetowej wpadki Chlebcia i Drzewcia.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com
http://tygrys.niepoprawni.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#42658

zapach gnoju roznosi się po całej Polsce,a sąsiedzi śmieją się ironicznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#42685