Krach anty-smoleńskiej narracji

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Dyktaturze Matołów pozostało już tylko rozhuśtywanie zbiorowych emocji sprawami obyczajowymi, w nadziei na ożywienie społecznych podziałów.

I. Bezradność sekty

Ostatnie wydarzenia wokół Tragedii Smoleńskiej zapoczątkowane skandalem ekshumacyjnym zaczynają układać się w ciąg wydarzeń ostatecznie destruujących oficjalną narrację „Sekty Pancernej Brzozy”. O bezradności najlepiej świadczy kompletne przemilczenie przez wiodące audiowizualne mediodajnie niedawnej Konferencji Smoleńskiej na UKSW z udziałem ekspertów prezentujących różne dziedziny nauk ścisłych. Na posterunku zameldowała się natomiast oczywiście „Wyborcza”, ale jej nieudolne kpiny trudno odczytać inaczej, niż wyraz bezsiły w obliczu nowych ustaleń.

Podobnie zresztą jest ze specjalistami zatrudnionymi przez tzw. komisję Millera, którzy po odfajkowaniu swej prorządowej pańszczyzny nabrali wody w usta i skrupulatnie unikają wchodzenia w jakąkolwiek merytoryczną polemikę. No, ale czegóż wymagać, jeśli wspomni się słowa prof. Biniendy podczas jednego ze spotkań, kiedy to opowiadał jak dopraszał się o wyliczenia od millerowych specjalistów, bo jeszcze wtedy naiwnie sądził, że „oni jednak coś policzyli”. Innymi słowy, rządowi naukowcy dali swe nazwiska i tytuły dla uwiarygodnienia wersji o „pancernej brzozie” lansowanej od pierwszych godzin po zdarzeniu i „usankcjonowanej” przez raport Anodiny, nie zaprzątając sobie głowy zbędnymi szczegółami.

II. Profanacja sacrum

Oczywiście, wszystko pruło się w szwach już znacznie wcześniej – dla mnie przełomową chwilą, kiedy ostatecznie odrzuciłem myślenie spod znaku „może jednak to nie zamach” były ustalenia prof. Biniendy (do tego momentu zostawiałem sobie jakiś minimalny margines niepewności). Przypuszczam jednak, że dla tzw. „ogółu” punktem zwrotnym stała się sprawa zamiany ciał Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej wraz z bulwersującymi szczegółami dotyczącymi potraktowania zwłok przez Rosjan. Tu bowiem wkroczono na teren sacrum, jakim dla Polaków są zmarli, pamięć o nich i godny pochówek. Bezczeszczenie zwłok owo sacrum profanuje w sposób nie do przyjęcia dla każdego normalnego człowieka. Tak oto „kult Tanatosa” nad którym w czasie Żałoby Narodowej wydziwiała „Krytyka Polityczna” pokazał, że lepiej go nie tykać.

Małostkowe wystąpienie Tuska podczas sejmowej debaty i pokrętne tłumaczenia Ewy Kopacz, mimo medialnego wsparcia, były wręcz przeciwskuteczne, nakładając się dodatkowo na atmosferę „przełożenia wajchy” społecznych sympatii politycznych. Dodatkowym elementem świadczącym o kompletnym zatraceniu wyczucia przez „smoleńskich narratorów” było dopuszczenie przed mikrofony i kamery wynaturzonych celebrytów deklarujących jeden przez drugiego, że to przecież wszystko jedno co się stało z ciałami oraz gdzie i w jakich fragmentach leżą, bo przecież i tak wszystkich zjedzą robale. Ekstremalny popis nihilizmu dała tu Krystyna Mazurówna (ta od aborcyjnego coming-outu), która oznajmiła że po śmierci dzieci mają wywalić jej prochy przez kibel samolotu. Biedna dzidzia-piernik chyba nie wie, że w samolocie toalety nie mają ujścia na zewnątrz... a kibel w pociągu relacji Łowicz-Skierniewice może być?

III. Fiasko „inscenirowki”

Jeszcze kilka słów o niedawnej sprawie zdjęć z syberyjskiego portalu. Otóż, ta wrzutka ruskich służb i zadaniowanej „blogerki” Karacuby paradoksalnie obróciła się przeciw jej autorom. O czym bowiem ona świadczy? Ano, świadczy o malejącej zdolności służb do rozgrywania polskiej opinii publicznej za pomocą podobnych prowokacji. Zdjęcia ofiar Smoleńska wisiały w necie od września i pies z kulawą nogą się nimi nie zainteresował, nie mówiąc już o robieniu medialnej zadymy. Antoni Macierewicz po ich otrzymaniu przekazał je specjalistom do analizy i tyle.

Wreszcie w desperacji jacyś „ktosie” zaczęli oferować zdjęcia redakcjom – i tu zaskoczenie – nawet tabloidy odmówiły publikacji. Nie z wrażliwości oczywiście, prywislańskie mediodajnie pokazały niejednokrotnie gdzie mają uczucia rodzin. Poszło tu moim zdaniem o co innego – mediodajnie zreflektowały się poniewczasie, że takie pójście za głosem Paradowskiej, by „pokazać wszystko” odbiłoby się fatalnie zarówno na ich wiarygodności, jak i na zbierającym się do medialno-politycznego kontrnatarcia Tusku. Innym słowy, odrobiły lekcję ze skandalu ekshumacyjnego i przyjęły taktykę - „ciszej o Smoleńsku, ciszej o ciałach”.

Taktykę tę przyjęto również dlatego, że poza wszystkim innym, stan widocznych na zdjęciach porozrywanych ludzkich zwłok i poszarpanych szczątków samolotu wyraźnie pokazuje, że to nie mógł być zwykły wypadek, że tak wyglądają ofiary wybuchu. Natomiast obudowanie tych fotografii żałosną historyjką o „mordzie rytualnym” i hipotezą „inscenirowki” świadczy o zupełnym pogubieniu towarzyszy czekistów, którzy najwyraźniej postanowili wciskać społeczne guziki na oślep w nadziei, że któryś odpali. Nie odpalił, mimo że „inscenirowka” i niesławna „maskirowka” Free Your Minda zdają się być uszyte wedle tej samej sztancy. Trzeba jednak oddać FYM-owi, że swą „maskirowkę” skomponował o wiele zręczniej – miał więcej czasu na snucie opowieści rodem z Dana Browna - potem zaś spektakularnie unicestwił swe dzieło własnymi rękami, sprawiając (świadomie, lub nie) że klimat na tego typu okołosmoleńskie historie minął bezpowrotnie, nawet w skłonnej do dawania wiary różnym sensatom blogosferze. Fakt ten towarzysze czekiści od „inscenirowki” jakoś przeoczyli.

IV. Rozkaz - milczeć!

Koniec końców, okazuje się, że to co działało do tej pory, nie działa – metodę ze smoleńskimi „wrzutkami” wyeksploatowano do cna. Ba, nieostrożna „wrzutka” może wręcz spowodować społeczny przechył w niepożądanym przez Dyktaturę Matołów i jej mocodawców kierunku. Gdyby np. szpalty gazet i ekrany zapełniły się zdjęciami zmasakrowanego ciała śp. Lecha Kaczyńskiego, poskutkowałoby to pewnie nawet przypływem antyrosyjskich i antyrządowych emocji. Bajeczki o państwie, które „zdało egzamin” skutkowały tylko do czasu. Gdy społeczne wahadło wychyla się w druga stronę, mogą budzić już tylko irytację. Dlatego lepiej przesłać otwartym tekstem polecenie „nie publikować!”, bo taki był sens medialnych jeremiad rządu i „pokazuchy” z wezwaniem na dywanik rosyjskiego ambasadora. A o Konferencji Smoleńskiej – milczeć!

Nic więc dziwnego, że Tusk nagle wyskoczył z projektem rozporządzenia w sprawie refundacji „in vitro”, wcześniej zaś rękami Palikota podsycił wojnę światopoglądową. To nie tylko odpowiedź na „jesienną ofensywę” PiS, który wreszcie umiejętnie zbalansował przekaz „merytoryczny” i „smoleński”. To również – a może przede wszystkim – próba zagospodarowania społecznych emocji, by odwrócić uwagę gawiedzi od zamachu smoleńskiego i kolejnych skandali ekshumacyjnych, oraz niedopuszczenie, by ludzie nie interesujący się na co dzień Smoleńskiem zainteresowali się ustaleniami poważnych naukowców, którzy idąc wbrew rządowej wersji wydarzeń gotowi są postawić na szali swą naukową reputację. A nie są to wyłącznie eksperci związani z Zespołem Parlamentarnym, mimo że „Wyborcza” nie omieszkała rzecz jasna napiętnować ich mianem „PiS-owskich ekspertów”.

Ich nie da się „unieważnić” w powszechnym odbiorze tak łatwo jak „szalonego” Macierewicza, czy „smoleńskich wariatów” z „Gazety Polskiej” lub Krakowskiego Przedmieścia. Nie da się również ludziom z powrotem narzucić optyki ze złotej epoki ruskich wrzutek – arsenał wyczerpany. Robota płatnych trolli w internecie i medialnych funkcjonariuszy jest coraz bardziej jałowa, buksują w miejscu powtarzając wciąż te same, zdezaktualizowane zaklęcia. Nawet oblicze „merytoryczne” Tuska spod znaku „drugiego expose” się nie sprzedaje. Dyktaturze Matołów pozostało już tylko rozhuśtywanie zbiorowych emocji sprawami obyczajowymi, w nadziei na ożywienie społecznych podziałów. Ale ta wysilona żenada to ostatnie podrygi. Już niedługo...

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Brak głosów

Komentarze

na informację z KIM zamieniono ciało Prezydenta Kaczorowskiego.
Dzisiaj w rozmowie ze znajomymi usłyszałam, że na Powązkach prawdopodobnie pochowany był... Prezydent. Trochę wierzę, trochę nie, ale u ruskich wszystko jest możliwe, barbarzyńcy!
****************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#301028

Ano właśnie, tekst pisałem wczoraj w nocy, a dopiero dziś podano, że w Świątyni Opatrzności Bożej jednak nie leży prezydent Kaczorowski. Znowu zwalą na rodzinę?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301037

D.Tusk dzisiaj mówił,że to była pomyłka przy identyfikacji(czyli znowu rodzina zawiniła).

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#301047

A dodał, że nie było nikogo z odpowiednich polskich służb przy identyfikacji, zaś ciało prezydenta Kaczorowskiego było dobrze zachowane? I że identyfikację zostawiono Ruskim?
Donek naprawdę musi zmykać do tej Brukseli, bo jak przestanie być premierem, to nie będzie mógł pokazać się na mieście.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301050

Do Brukseli?
Raczej na Białoruś, może tam uniknie wyroku.
To dla niego już jedyny kierunek.

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#301134

W Brukseli będzie miał immunitet, no i Angela nie pozwoli zrobić krzywdy swemu protegowanemu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301141

D.Tusk jest bez szans na Brukselę. Mimo wszystko obowiązują tam inne standardy,a Angela traci wpływy. Myślę,że wbrew wszystkiemu Smoleńsk pogrzebał nadzieje Tuska. W swojej partii też nie będzie miał lekko(PO nie jest monolitem). System władzy,który stworzył może mu nie wystarczyć do dalszego rządzenia.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#301176

Eee, wstawią go jako "kukłę" na jakąś synekurę. Angela w końcu coś tam musiała obiecać, gdy zabroniła mu startować w wyborach prezydenckich. Sądzę, że dotrzyma słowa, żeby nie zrażać na przyszłość innych swych protegowanych.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301287

Pożyjemy,zobaczmy.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#301289

No, właśnie!
I znowu jest to tylko jedna rodzina czy tylko jeden urzędnik.
Tym durniom nie przychodzi do głowy, że nawet najpospolitszy leming w pewnym momencie wpadnie na to, że przecież w taką pomyłkę musiałyby być zamieszane dwie rodziny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#301070

Dobrze chociaż, że mediodajnie podały, iż to jakiś urzędnik z MSZ jest odpowiedzialny za błędną identyfikację. Ale oficjalnego komunikatu wciąż nie ma... Pewnie u Tuska trwa narada jak tym razem rozmydlić sprawę.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301085

"- Niewykluczone, że zgodnie z tym, o czym informował prokurator generalny na sali sejmowej, możemy mieć do czynienia z pomyłką indentyfikacyjną urzędnika - ponieważ rodzina (Kaczorowskiego) nie uczestniczyła w identyfikacji - powiedział premier."

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/711341,Tusk-o-ekshumacji-Kaczorowskiego-pomylka-urzednika

contessa

PS. Ciekawe jest w tej odpowiedzi jest również to, że płemieł próbuje tuszować chamstwo Seremeta w Sejmie pod adresem rodziny śp.Anny Walentynowicz i próbuje narzucić nową narrację, a mianowicie że Seremet NIGDY nie powiedział, że winę za błędy w identyfikacji ponosi rodzina - zwróćcie uwagę na zwrot "Niewykluczone, że zgodnie z tym, o czym informował prokurator generalny na sali sejmowej (...)".
Hehehehe, "zgodnie z tym"....
Premier faktycznie bierze na klatę ale... czy ta klata wytrzyma ?

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#301216

Teraz pozostaje czekać na sfałszowanie sejmowego stenogramu z wystąpienia Seremeta- tak jak było ze słynną mową Ewy "na metr wgłąb" Kopacz.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301288

dla PRL-owskich wladykow z dlugoletnim doswiadczeniem w podobnych praktykach -zawszec to BBN w osobie Jaruzela moze doradzic, jak zalatwia sie takie sprawy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#301104

Ależ zwalano na "rząd londyński" - czyli na Kaczyńskiego, bo "za mało zrobił, gdy był u władzy". Ale to też już nie działa.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301114

Donald Tusk to ten po lewej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#301154

Tusk to po retuszu, a ten po prawej to pewnie Jozef Bak? Jako, ze podobienstwo trudne do zaprzeczenia

Vote up!
0
Vote down!
0
#301198

Seiko.Bardzo pouczający tekst.Myślę także że to ;łabędzi śpiew;Pospolitych Odszczepieńców.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Seiko

#301031

Odszczepieńcy chwytają się brzytwy. Ciekawe, czy Tusk dotrwa do 2014,kiedy to mają wystrzelić go w kosmos, tj do Brukseli.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301038

gadasz i gadasz i masz... całkowitą rację ')

Ostatnie wrzutki Tuska (in vitro, aborcja) to takie chwytanie sie brzytwy tonącego. Jeżeli ktoś tego nie widzi, to już nie zobaczy niczego.

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#301032

gość z drogi

i 10 a reszta jest milczeniem ale nie sowieckim,nie KGB

...lecz szacunkiem dla treści :)

serd pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#301039

Dzięki :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301043

Myślę, że stopniowo coraz więcej ludzi tę brzytwę zauważa. Im będzie biedniej, tym większa będzie rzesza "obudzonych". Dodam jeszcze, że te wrzutki obyczajowe będą wręcz budziły coraz większą irytację elektoratu na zasadzie - my tu mamy pustą michę i zimnego grilla, a ci chrzanią o refundacji "in wiadro".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301042

- oby!
Świetne. I 10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#301036

Jeszcze trochę i ta galwanizowana żaba przestanie podrygiwać ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301044

Ostatnio wstąpiła we mnie nadzieja ,że uda się coś wreszcie zmienić w tym naszym umęczonym kraju.
Czuję ,że nie tylko ja tak myślę i 11 Listopada damy wyraz naszej determinacji do tych zmian.
Ja w każdym razie wybieram się na Marsz Niepodległości i już się na to cieszę.

Pozdrawiam z 10

Vote up!
0
Vote down!
0
#301048

11 Listopada będzie ważny - zwłaszcza gdy ludzie skonfrontują liczebność "pochodu" Komorowskiego z jego muzealnikami i zbowidowcami z masowością Marszu Niepodległości.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301052

Tegoroczny 11XI będzie miał większenie dla rządzących niż dla opozycji. W momencie gdy sypie się "narracja smoleńska" i wypala się propaganda prorządowych mediów, święto niepodległości może być momentem przełomowym. Jeśli dojdzie do prowokacji ze strony rządowej, to sytuacja może wymknąć się spod kontroli... władcom III-ej RP.
Zniecierpliwienie narasta wśród wyborców PO i niegłosującej większości, dochodzą również nowe fakty i coraz to nowe kompromitacje obozu rządowego.
Afery Amber Gold nie udało się zamieść pod dywan, a prowokacja GazPola z sędzią Ryszardem Milewskim, przekonały nieprzekonanych. 11XI jest szansą na przebudzenie większej ilości Polaków ze snu "o ciepłej wodzie w kranie" i tego obawiają się zarówno Tusk, jak i Komorowski.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#301089

Co ciekawe, lewactwo odwołało "blokadę" i nie będzie zapraszać szkopów. Ciekawe, jakie prowokacje są szykowane w tym roku. Blokowanie/spowalnianie Marszu "pochodem" Bronka? W zasadzie Gajowy, to ostatnia karta w ich talii, bo wciąż ma wysokie wskaźniki zaufania. Ale to na próżno - podczas marszu "Obudź się Polsko" nawet zblazowana warszawka zaczęła sympatycznie reagować na "moherów" - to znacząca zmiana.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301100

- ale faktem jest, ze na tych fotkach widac, ze Prezydent ma obciete nogi ( czyt. juz nigdzie nie pojedziesz), ze ma obcieta prawa reke ( czyt. juz nigdy nic nie podpiszesz) - to jest kod !

W tym ukladzie oficjalna wersja jak i teoria 2w p.Macierewicza sa psu na bude warte. Pozostaje FYM i "maskirowka" - no bo innego ?!

Falszywe,z manekinami w roli glownej lub temu podobna inscenizacja czy realne fotki nam pokazano via net ?

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#301049

Tam jest wiele ciał rozerwanych wybuchem. Powiem tak: w inscenirowkę i maskirowkę wierzą już tylko ci, co bardzo chcą wierzyć. Tak jak w sensacje Dana Browna, czy w "Z Archiwum X", które promowało się sloganem "I want to believe" ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301053

 "w inscenirowkę i maskirowkę wierzą już tylko ci, co bardzo chcą wierzyć." - a co wiarygodnego maja w zamian ?

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#301066

Mają "kod", oczywiście.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301080

... - jezeli nie to jak,czym wytlumaczyc te obciete nogi i obcieta prawice ? Tak nie wyglada ofiara wypadku ( takiego wypadku ) !

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#301179

Dan Brown też potrafił "przekonująco" wyjaśnić swój "Kod". Porównaj sobie referaty z Konferencji Smoleńskiej i zastanów się, jak się do tego mają "kody" "analizujące" rozczłonkowanie ciał. Jak żołnierzom na skutek wybuchów urywa kończyny, to też mamy "kod"?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301291

... mozna szybko zweryfikowac te wszystkie przekonywujace teksty,referaty, ...

... madrzy ludzie mowia, iz doskonale klamstwo zawiera 99% prawdy.

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#301752

MSZ: Zostawiliśmy ciało prezydenta Rosjanom

 

http://niezalezna.pl/34164-msz-zostawilismy-cialo-prezydenta-rosjanom?page=3  

*****************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#301063

Zostawili od 5:00 rano do 12:00 w południe. Pozostaje nadzieja, że ktoś ze strony polskiej był chociaż przy wkładaniu ciała do trumny i oznaczaniu jej tabliczką.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301081

Athina

 

  to św. pamięci Tadeusz Lutoborski prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej 

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#301088

gość z drogi

nie wiem,czy zwróciłaś uwagę na słowa dziennikarki ,pani Brygidy... w czerwonym sweterku,z tvn 24 ,która  w południe,która czytała  z kartki ,że...

...."ciała zostały wrzucone do worków,czy do worka ..." póżniej juz  nigdzie tego  nie powtórzyli...

a było to o godz 13,50 i pani czytała z kartki na podstawie oświadczenia,ale nie zrozumiałam,czyjego.....

a Więc Powtarza się wersja o CIAŁACH W WORKACH

serdecznie pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#301193

Trzeba jednak oddać FYM-owi, że swą „maskirowkę” skomponował o wiele zręczniej

Otóż nie on ją skomponował. Autorem hipotezy "maskirowki" był spec od teorii spiskowych Gerhard Wisnewski. Ten niemiecki dziennikarz, pisarz i reżyser już 30 kwietnia 2010 r. opublikował na portalu Koop Online swoją teorię "rzekomej katastrofy" w Smoleńsku. Tutka została skierowana na cywilne lotnisko Smoleńsk-Południe, gdzie pasażerów zniknięto natomiast na wojskowym lotnisku docelowym podstawiony był stary wrak. Użyte przez Wisnewskiego argumenty były i są do dzisiaj powtarzane przez wielu fymologów.

Kto chce może sobie przetłumaczyć: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/geostrategie/smolensk-absturz-simsalabim-weg-ist-die-polnische-elite.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#301124

O proszsz... Tego nie wiedziałem. Czyli jednak "Z Archiwum X" i "I want to believe" :) Ciekawe, czy ten Gerhard Wisnewski to tylko taki sobie amatorski Fox Mulder, czy coś więcej...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301131

... czy wykonywana przez FYM-a & Co analiza ( czego efektem bylo przyjecie tezy o 'maskirowce' ) materialow jakie podrzucano publice do wierzenia byla, ogolnie rzecz ujmujac niewlasciwa ?

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#301180

.... Wielce Szanowny Panie.
Pan , jako przedstawiciel nauk ścisłych... wie doskonale,
jaki grożny jest syndrom - Irvinga Janisa.
- Jednym z objawów , to :
iluzja nieomylnośći i pewności siebie....?
ps.
... może już czas / póki jest trochę jesiennego słońca/..
pochylić się jeszcze raz nad innymi faktami.
- FYM - już dawno..., powinien powiedzieć - sorry, myliłem się.
z poważaniem,
Marek Sosabowski

Vote up!
0
Vote down!
0
#301221

Pisze Pan: <„inscenirowka” i niesławna „maskirowka” Free Your Minda zdają się być uszyte wedle tej samej sztancy. >

Nie jest tak, na szczęście dla nauki, że każdy, kto podważa "naszą" interpretacje czegokolwiek - to brudny agencina.
Ja w referacie przesłanym do Organizatorów Konfer. Smol. odróżniłem inscenizacje,. na którą mamy dowody (okrągłe plamy, "chodzące" ścianki - i tych ścianek jest nadmiar - z 7, 7 i 10 okienkami...Plamy okrągłe błota, zaciek "pod górę" itp.) Wiele.
Ale - referat jest tylko na paru portalach, z Konferencji Organizatorzy odrzucili, nie przesyłając opinii to uzasadniającej. I dobrze. Ale nie piszmy takich brzydkich sloganów, proszę...

Informacje, jakie można uzyskać metodami logiki i fizyki o Zdarzeniu Smoleńskim [II]
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=7362&Itemid=100

Vote up!
0
Vote down!
0
#301200

Do GG:
Zapomniałem, ale też na niepopkach w mym blogu (Dakowski) sa trzy artykuły na ten temat, np: "Problem badania przyczyn i przebiegu „katastrofy smoleńskiej"
Warto poczytać, nim się publikuje ostre "stanowiska". pozdrawiam
MD

Vote up!
0
Vote down!
0
#301203

Piszesz:
"Wreszcie w desperacji jacyś „ktosie” zaczęli oferować zdjęcia redakcjom "

Wg mnie ponieważ faktycznie pies z kulawą nogą nie zainteresował się zdjęciami choć długo wisiały w sieci, a scenariusz przewidywał momentalną zadymę (wariant "A") i wyszła klapa, przeszli do wariantu "B" i rozdmuchali sprawę rzekomym oferowaniem ich redakcjom. To zmyła "pod publiczkę", nikt niczego nie oferował, no ale czemu nie spróbować wcisnąć kitu ? Ale... rura im wymięka bo co raz częściej zamieniają tryb twierdzący "Lemingi wszystko kupią" na tryb przypuszczający - "Być może lemingi go kupią".

Ale wracam do zdjęć... Wariant "B" miał również inny cel - oczekiwali i chyba byli całkowicie pewni, że na zdjęcia rzuci się momentalnie np.ND, GP itd., co momentalnie by zaowocowało - opozycja to hieny itd. czyli powtórka z rozrywki ale już w wersji hard.
Niestety - i tu klapa totalna.

Określenie "mord rytualny" u Karacuby na blogu, osobiście odebrałam jako prowokacyjną ironię na ewentualne polskie reakcje na zdjęcia, tzn. ponieważ zdjęcia jasno pokazują co się stało więc... Karacuba jasno mówi w takim sensie - wy, polaczki możecie sobie gadać co chcecie, a MY jak będziemy chcieli, to wciśniemy wam mord rytualny i taka wersja będzie obowiązywać tak długo jak MY będziemy tego chcieli, i g... nam zrobicie.

Oj, sypie się "strategia" lewactwa. Jak wióry z dziurawego worka i co raz bardziej ta ich medialna "socjotechnika" wygląda jak gadanie dziada do obrazu.
I bardzo dobrze. Przegięli pałę.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#301205

Ano, zmyła im nie wyszła - razwiedka nie wzięła pod uwagę całego kontekstu skandalu ekshumacyjnego, którego wystraszyły się mediodajnie. "GP" i "Nasz Dziennik" również zachowały się tu bardzo odpowiedzialnie, nie dając broni wrogom.

Natomiast co do "mordu rytualnego", to pewnie sądzili, że ta wrzutka namiesza w internecie i prawicowej blogosferze tak, jak "maskirowka" FYM-a. I tu też się zawiedli, po po sławnym "odlocie" wiarygodność FYM-a, a co za tym idzie - tego typu teorii spadła do zera.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#301299