Gen. Franciszek Gągor, NATO, Putin...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam

Tylko kilka słów posiłkując się wpierw wikipedią:

"Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu (matura w 1969). W latach 1969–1973 studiował wWyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Był także absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1983) oraz studiów strategicznych w Akademii Obrony NATO w Rzymie (2001).

W 1998 w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie obronił rozprawę naukową nt. "Międzynarodowe operacje pokojowe oraz ich miejsce we współczesnej doktrynie obronnej Rzeczypospolitej Polskiej" i uzyskał stopień naukowy doktora nauk wojskowych.

W 2002 odbył Podyplomowe Studia Strategiczno-Operacyjne na Narodowym Uniwersytecie Obrony Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie (...)
W 1992 objął stanowisko szefa Oddziału Operacji Pokojowych Zarządu Wojskowych Spraw Zagranicznych, które w 1993 przemianowano na szefa Oddziału Misji Pokojowych Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych. Następnie kontynuował służbę w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie, gdzie był kolejno dyrektorem Biura Kontroli Zbrojeń i Misji Międzynarodowych – zastępcą dyrektora Departamentu (1993–1996) oraz dyrektorem Departamentu (1996–1999).

W 1999 został szefem Generalnego Zarządu Operacyjnego P-3 w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego w Warszawie.
W 2003 kierował Misją Obserwacyjną ONZ w Iraku i Kuwejcie, po czym pełnił funkcję dowódcy Sił Narodów Zjednoczonych ds. Nadzoru Rozdzielenia Wojsk na Wzgórzach Golan. W latach 2004–2006 był polskim przedstawicielem wojskowym przy Komitetach WojskowychNATO i Unii Europejskiej w Brukseli. 27 lutego 2006 został szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

W wyniku śmierci 10 kwietnia 2010 w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem przedwcześnie zakończył służbę. Trumna z jego ciałem przybyła do Polski 16 kwietnia 2010 roku o godz. 22:00".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Gągor

To tak, żeby wskazać Kim był...

Za kilka miesięcy miał objąć funkcje Głównodowodzącego Wojsk NATO...

Specjalnie dla niego i ku pamięci innych generałów polskich, sojuszników przybyło dziś do Polski wielu oficerów Armii USA...

Jak myślicie, co czuł Putin wiedząc, ze mianowany przez znienawidzonego L. Kaczyńskiego Generał Franciszek Gągor, Polak... zostanie dowódcą wojsk NATO?

Pozdrawiam

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To co napisze jest tak przerazajace, ze czuje w tym momencie jak zimny pot plynnie mi stuzkami po plecach. Wszyscy pasazerowie tego namaszczonego Trupolewa 154 zgineli daleko od miejsca sfingowanego wypadku w lasku smolenskim. Co najstraszniejsze prawdopodobnie torturowano ich i zabijano powoli, wyciagajac z nich jak njwiecej informacji. Kaczynskigo, Putre, Szmajdzinskiego i paru jeszcze innych, dostarczono na miejsce "katastrofy" aby mozna to bylo jako tako uwiarygodnic.Jak sie okazuje najdluzej cierpieli nasi Polscy Oficerowie, CZESC ICH PAMIECI !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#55546

Witam
Ja ez jestem rzekonany o amzachy, ale skad Ty masz takie informacje?
Trzeba być wielce ostroznym i opierać sie a jakichs źródłach, chociaz zagranicznych...
Pozdrawiam
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#55548

Dziękuje za ostrożność, co do Pana Myśliwego, to już mi podpadł kilkakrotnie.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#55550

Moja teoria o Katyniu 2 (a moze nawet i 3 jezeli zaliczymy do tego zamordowanie ks. Niedzielaka) polega li tylko na obserwacji, logicznym mysleniu i wyciaganiu prawidlowych (mam nadzieje) wnioskow. Po pierwsze : samolot ladujac zbacza z toru plyty lotniska i zwala sie do gory kolami rozrywany prawie na szczepy podlozonymi ladunkami wybuchowymi.
Po drugie : Po takim strasznym rozwaleniu duzego samolotu jakim byl Trupolew 154 z 100 (a moze i wiecej?)ludzi na pokladzie, powinna wokolo byc rozrzucona cala masa szczatkow ludzkich. Tego nie widac na zadnym filmiku czy zdjeciu tej katastrofy !
Po trzecie : Nasuwa sie wiec pytanie, gdzie sa Ci ludzie ? Wedlug mnie i znajac naszych kacapskich przyjaciol, wysadzono ich zupelnie w innym miejscu.Po przesluchiwaniach morduja ich, pozorujac wypadek lotniczy. Dlaczego nie mozna rozpoznac tak wielu ludzi ? Dalczego nikt nie bada DNA ? I dlaczego sa tak strasznie porozrywani i wymieszani ze soba, ze naprawde nikt nie wie kto jest kto. Dlaczego Putin wysyla ich do Polski partiami w olowianych trumnach, ktorych nikt z najblizszej rodziny zamordowanego nawet nie smie probowac otworzyc ? Co jest grane ? Dalczego FSB czy GRU, co nie jest dla nas w tej chwili istotne, przejela wszystkie osobiste rzeczy pomordowanych i tez na rozkaz cara (czekisty) Putina oddaja je Polsce z jak najwiekszym opoznieniem, sprawdzajac wszystko dokladnie i zatrzymujac to co im sie tylko zywnie podoba ?
Co Polska ma w tej sprawie do powiedzenia w osobach her. Tuzka i zdrajcy wszech czasow Komorowskiego to szkoda pisac....wszyscy to dobrze widzicie (Pan tez Panie Danz, mam nadzieje).
Po czwarte : Przywodcy Wojska Polskiego, ktorzy nie pokonczyli kacapskich uczelni wojskowych, bedac zarazem najwyzszymi oficerami wojsk NATO byli dla tych podlecow najsmaczniejszym kaskiem. Wedlug mnie ich najdluzej przesluchiwano i po zmasakrowaniu cial oddano je do Polski dopiero w piatek....prawie caly tydzien po katastrofie.
Nie rozumiejac calkowicie jak to jest mozliwe, ze tym okrutnym i dzikim kacapom udalo sie zgromadzic prawie cala smietanke polskiej opozycji( tu tez mam troszke inne na ten temat zdanie...ale o tym po zalobie), mam tylko taka mala nadzieje, ze lecac do kraju odwiecznego wroga nie zabrali ze soba materialow szczegolnej wagi panstwowej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#55611