Pogarda i pycha

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

Już prawie rok temu, gdy ukraiński naród zdecydował się skończyć z dotychczasowym cynizmem i korupcją władz, ubezwłasnowolnieniem przez Rosję oraz złodziejskie kliki i może trochę naiwnie i buńczucznie zamanifestował na słynnym Majdanie swoją wolę zmian i niepodległości, w sąsiedniej Polsce, przyglądającej się rozwojowi wypadków dokładnie, zaczęła narastać i następnie coraz wyraźniej się manifestować pogarda do Ukrainy i jeszcze gorsza pogarda do Ukraińców.
Od pierwszego momentu poparłem Ukraińców w ich uporczywym dążeniu do samostanowienia i decydowania o własnym losie. Rozumiałem ich, współczułem i głośno wyrażałem aprobatę.
W rezultacie, czego się oczywiście spodziewałem, sam stałem się obiektem pogardy.
 
Pytanie, na które zapewne historycy i naukowcy odpowiedzą po latach - co było przyczyną takiego rozwoju pogardy, do bądź, co bądź, bratniego narodu i dla wszystkich tych mających odwagę, publicznie i głośno ich popierać.
Czy to był proces samoistny, oparty na brzydkich cechach ludzkiego charakteru, od których nikt z nas nie jest wolny?
A może został przez fachowców od manipulacji ludźmi uruchomiony, jak to się często nazywa – przemysł pogardy, mający w tym wypadku wyeliminować wsparcie, chociażby moralne, dla walczącego o nowe miejsce w świecie narodu?
Sądzę, że tak właśnie było. Lecz, żeby to lepiej zrozumieć, zastanówmy się, czym właściwie jest pogarda i pycha i dlaczego tak łatwo te uczucia wzbudzić.
 
Często dotychczas mówiło się o "przemyśle nienawiści". Pogarda jednak różni się od nienawiści. Jest "brudniejsza" i niższa. W pogardzie obdziera się pogardzaną osobę z szacunku i odczuwa się do niej zdecydowaną niechęć. Występuje więc tutaj silny komponent osobisty – poczucie wyższości wobec osoby pogardzanej.
Jak widać, pogarda jest rodzajem pychy, a to, w chrześcijaństwie, jeden z siedmiu grzechów głównych.
 
Zarówno człowiek, który ma zbyt wysokie mniemanie o sobie , jak i ten, który gardzi sobą, nie docenia siebie, nie może być dobrym przyjacielem siebie.
Pycha wyrażająca się w pogardzie dotyczy obu przypadków. Można pogardzać innymi, mając zbyt wysokie mniemanie o sobie, jak również ukrywając własne kompleksy i frustracje. Karen Horney [1] uważa, że przyczyną tego rodzaju pychy są impulsywne pragnienia pomszczenia własnych upokorzeń doznawanych w dzieciństwie. Jako ewidentny przykład podaje Adolfa Hitlera, który sam doznał upokarzających doświadczeń i poświęcił całe swe życie fanatycznemu pragnieniu triumfowania nad ludzkimi masami. Z kolei była koleżanka blogerka, demonstrująca najwyższe wyrazy pogardy i arogancji, zwierzała się z upokorzeń, jakich doznawała w szkołach, do których uczęszczała.
 
W pogardliwym stosunku do innych chodzi o wywyższanie się nad nimi poprzez poniżanie ich, frustrowanie, degradację. Jestem wielki, kiedy inni obok mnie stają się mali. W tym celu wykorzystuje się relacje międzyludzkie. Codziennymi rozmowami w rodzinie, w grupie koleżeńskiej czy środowisku pracy można umiejętnie manipulować w kierunku złośliwych żartów, cynizmu, obmów i oszczerstw 
Osoby wynoszące się nad innych i upokarzające ich czują się ciągle napięte, niespokojne, zagrożone, nieufne. Brakuje im humoru i radosnego podejścia do życia. Podejrzewają wszystkich o złe zamiary i intencje, a w najprostszych przypadkowych sytuacjach dopatrują się celowego upokorzenia. Łatwo posądzają bliźnich o to, co sami robią. W efekcie nieustannie żyją w napięciu i przyjmują postawę bojownika. Muszą bronić swoich "zagrożonych obszarów", gdyż w każdej chwili ktoś może im zagrozić.
 
Należy jeszcze podkreślić, że pycha nie istnieje w sposób sterylny w jednym rodzaju. Jest raczej mieszaniną różnych odmian, z dominantą jednej z nich. Dlatego można zaryzykować twierdzenie, że istnieje tyle odmian pychy, ilu ludzi na świecie. Każdy jest pyszny na swój własny sposób. Jeżeli twierdzi, że nie posiada pychy, powinien przemyśleć, czy tym stwierdzeniem nie sugeruje pewnego jej rodzaju. Ponadto istnieje szereg pochodnych, które przynależą do "rodziny pychy", jak np. próżność, duma, ambicja, arogancja, zarozumiałość, honor, nadmierna wiara w siebie. Granica między pychą a zaletą jest w tym przypadku stosunkowo delikatna. By ją określić należy uwzględnić motywacje i całą złożoność osobowości. [2]
 
Pogarda z pewnością nie jest uczuciem, które zasługuje na poklask i uznanie, gardząc kimś lub czymś dajemy świadectwo własnej niedojrzałości i nietolerancji.
Źródłem pogardy mogą być wszechobecne uprzedzenia, które żywimy do kogoś lub czegoś. Myślenie stereotypowe nie sprawdza się w praktyce, świat nie składa się jedynie z biało- czarnych kolorów, dominują przecież także odcienie szarości. Nie można osadzać po pozorach, które zazwyczaj są mylące.
Uczucie pogardy powoli, ale niezwykle skutecznie rozwija się w umyśle danego człowieka i stopniowo zaczyna dominować nad jego stylem bycia. Osoba przepełniona tym uczuciem uważa siebie za kogoś lepszego, przypisując obiektowi lekceważenia jak najgorsze cechy. Na uwagę zasługuje fakt, iż osoba pogardzająca nigdy nie potrafi obiektywnie ocenić własnej osoby, nie dostrzega w sobie wad, samoistnie wybacza sobie każde potknięcie i życiowe błędy, brutalnie zaś rozlicza innych ludzi, wyśmiewa ich wady, podważa zalety, kpi z ich ogólnej prezencji czy dokonań.
Osoba pogardzająca kimś lub czymś nie jest w stanie nauczyć się niczego nowego, ponieważ jej życie polega tylko na ciągłym ocenianiu i wyśmiewaniu. Osoba taka nie docieka prawdy, nie próbuje jej poznawać, nie doświadcza innych uczuć, jak tylko niechęci i braku szacunku. Należy zaznaczyć, iż człowiek ma prawo do subiektywnej oceny i własnej opinii na każdy temat, jednak należy w swoim osądzie wyeliminować wszelkie uprzedzenia i stereotypy, a skupić się na właściwym (w miarę realnym) oglądzie.
Pogarda wiąże się z przeświadczeniem o własnej wyższości i dominacji nad innymi. Błędem jest stwierdzenie, iż uczucie pogardy zależne jest wyłącznie od wysokiego statusu społecznego czy majątkowego. Nic bardziej mylnego, pogarda może towarzyszyć osobom, których życiowy dorobek pozostawia wiele do życzenia, zdarza się, że osoby pogardzające innymi są zgorzkniałymi i rozczarowanymi życiem nieudacznikami, obibokami, którzy przegrali swój los na loterii. Nonszalancki styl bycia rekompensuje im własne niepowodzenia i poczucie wewnętrznej pustki, czyni bardziej atrakcyjniejszymi. [3]
Osoba, która dała się uwieść i opanować pogardzie i wstrętowi, przez wielu psychologów i psychiatrów porównywana jest do chorego psychicznie. Najprawdopodobniej dlatego, że oba te uczucia są dominantą, w takich ciężkich schorzeniach, jak schizofrenia paranoidalna, czy paranoja maniakalna. Granica jest bardzo delikatna i właściwie opiera się tylko na natężeniu, intensywności, oraz czasu trwania stanu patologicznego.
Wspólnym komponentem intensywnej pogardy i wstrętu, oraz powyższych chorób psychicznych jest niemożność oceny dotkniętej tą przypadłością swojego defektu. W tym jest największy problem – ta niemożność refleksji, autokrytycyzmu i oceny samego siebie.
Jak to możliwe, że Polak, w większości katolik daje się opanować uczuciom pogardy i wstrętu. Wielcy mędrcy kościoła, św. Augustyn, czy św. Bernard zdawali sobie sprawę z wielkiej mocy grzechu pychy. Dlatego też przestrzegali i uczulali wierzących na te wstrętne Bogu uczucie. Wydawało by się, że każdy katolik powinien mieć swoją pychę na silnej smyczy. Niestety – pycha, narcyzm, mania wielkości, arogancja,pogarda i wstręt mają się wspaniale i zamiast zanikać w naszych zachowaniach, coraz bardziej przepełniają stosunki międzyludzkie.
 
W pogardzie osobę pogardzaną należy sprowadzić do parteru. Najlepiej ją odczłowieczyć. Nie nazywa się więc naszych sąsiadów Ukraińcami, tylko rezunami i chazarami. Chociaż Żydzi Aszkenazyjscy, mówiący jidysz, wywodzą się z Niemiec, to nie wiadomo dlaczego, nienawidzący Ukraińców, ich właśnie nazywają Chazarami, twierdząc, że to słowiańsko – mongolsko – żydowska mieszanka. Bułgarzy powinni się chyba obrazić, bo to tam były te plemiona koczownicze. Ale odpowiedni propagandyści podsuwają łatwe zbitki pojęciowe, tym, co swoją pogardę chcą kultywować.
Pogarda często łączy się z ksenofobią i strachem przed czymś obcym. Jest też przykładowym wyrazem niedojrzałości psychicznej.
 
Moja osoba, wraz z coraz liczniejszą grupą współobywateli, którzy mają odwagę głośno i wyraźnie wspierać Ukrainę, nazywana jest również rezunami, chazarami, czy, co najśmieszniejsze – żydami. Określenie "żyd" stanowi największą obelgę rzuconą przez opanowanych anty – ukraińską pogardą. W ich nomenklaturze i szczerym przekonaniu, żyd jest gorszy od szatana i marniejszy od pełzającego robaka.
 
Wspomniane przeze mnie środowisko tuczy się strachem. Świadomie i perfidnie podsycanym przez różne grupy interesu, w tym najmocniej, przez pro-moskiewską agenturę, mającą za zadanie utrzymywanie polskiego społeczeństwa w stanie niepokoju, zdenerwowania i ogólnego skłócenia.
Czegóż ci ludzie się nie boją? Niech przytoczę tylko najważniejsze strachy – tzw. usrael, czyli amerykański imperializm w połączeniu z żydowskim państwem Izrael, Niemcy, Ukraina, Unia Europejska, atom i energia jądrowa, GMO, ślady na niebie, meteoryty, szczepionki, międzynarodowe instytucje finansowe, koncerny chemiczne, itd., itp.
Dziwię się, jak w ogóle można żyć i normalnie egzystować w takim ciągłym zagrożeniu?
 
Podałem powyżej, za naukowcami, że ludzie darzący innych pogardą nie potrafią być szczęśliwymi i radować się życiem.
Odczuwam smutek i litość, starając się nie popadać w grzech pychy, w stosunku do tych moich znajomych, którzy z powodu rozwoju wypadków na Ukrainie i podstępnych podszeptów Kremla, ulegli pogardzie. Trudno im samym będzie się wyleczyć.
Tym gorzej, że już wokół nich kręcą się agenci i partyzanci ruskiej propagandy, dumni z nowo pozyskanych pionierów w czerwonych chustach. [1] http://pl.wikipedia.org/wiki/Karen_Horney
[2] http://www.deon.pl/inteligentne-zycie/psychologia-na-co-dzien/art,395,pycha-pogarda-i-perfekcjonizm.html
[3] http://www.miejsce-pamieci.pl/artykul-197/pogarda.html

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:28)

Komentarze

   "Tylko ludożerca nie pogardzi drugim człowiekiem".

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

              

#1440065

W przypadku stosunku Polaków do kwestii Ukrainy objawia się, moim zdaniem, kompleks niższości, który,  z kolei, uruchamia mechanizmy obronne. Polacy siedzą na d..., grillują i psioczą, więc zdecydowana akcja Ukraińców stanowiła cios w ich dobre samopoczucie i mniemanie o sobie. Stąd ta niechęć niewolnika, typowa niechęć cwaniaka i obiboka do kujonów, lepszych i innych uznawanych za frajerów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1440066

Witaj,

 

No tak, ale to też pogarda. Na dodatek podparta zawiścią i wściekłością na własne nieudacznictwo. Toteż ciągle o tym piszę, staram się, by Polacy się wyprostowali, wzięli sprawy w swoje ręce. Bo mają do tego konstytucyjne prawo.

Za to spotykają mnie obelgi, pogarda właśnie, a w najlepszym wypadku kpiny i rechot.

No cóż... tak daleko nie zajedziemy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-14
#1440068

Zawiść, wściekłość na własne nieudacznictwo?

"staram się, by Polacy się wyprostowali, wzięli sprawy w swoje ręce".

Kompletnie nie rozumiem tej krytyki.

Wiesz, co to znaczy być elitą? To nie znaczy krytykować i pouczać innych, tylko samemu wziąć się do roboty.

Nie znoszę, gdy źle się mówi o Polakach, jako społeczeństwie lub narodzie. Nie jesteśmy gorsi od innych, a nierzadko jesteśmy lepsi. Mamy tylko o wiele gorsze warunki wyjściowe.

 

 

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-7
#1440099

Pani Krystyno!

 

Nic mnie tak nie wkurza, jak obskurantyzm i hipokryzja.

Unoszenie się honorem, choćby narodowym, też jest grzechem pychy.

Więcej skromności bardzo by się nam wszystkim przydało.

 

Ps. Ja źle nie mówię o dobrych ludziach. Pani źle nie mówi o Polakach... widzi pani w tym logikę, sprawiedliwość i etykę?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-14
#1440123

   Jakoś ciężko mi znaleźć jakiegokolwiek Polaka mającego kompleks niższości w stosunku do Ukraińców. Żaden chyba naród w Europie nie jest tak empatyczny jak Polacy jeśli chodzi o udzielanie pomocy innym narodom będącym w potrzebie. Biorąc pod uwagę stan zamożności w porównaniu do innych państw, Polacy zawsze wykazują się olbrzymią chęcią niesienia pomocy. Akurat Ukraińcy budzą negatywne emocje i niechęć nie tylko w Polsce.

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-3

              

#1440069

Witaj!

 

Ale dlaczego budzą takie negatywne emocje? Czy to są sereotypy, tak samo, jak w przypadku Cyganów i Rumunów?

 

Czy to nie jest zakodowane poczucie wyższości?

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-15
#1440072

    Stereotypy?

   Moja ciocia ( kuzynka mojej mamy) mieszkała przez 40 lat w Jaśle. Pierwszym ostrzeżeniem po przybyciu na ferie jakie otrzymaliśmy, to trzymanie się z daleka od pomalowanych na niebiesko domków należących do Ukraińców. To było dosyć dawno temu, lecz jakieś 5 lat temu zdarzyło mi się być nieopodal Goleniowa gdzie pewien człowiek chciał dosyć promocyjnie sprzedać swój nowy dom. Bardzo ładny z wielką działką. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w pobliskim sklepie. Tam sympatyczna pani, która nas kasowała zapytała nas czy wracamy z owej miejscowości. Odpowiedzieliśmy, że tak i że oglądaliśmy tam dom. Wtedy ona nam powiedziała dlaczego ten człowiek chce ten dom sprzedać. Otóż nieopatrznie wybudował chłopina dom w wiosce ludzi przesiedlonych w ramach akcji Wisła. Tam mieszkają sami Ukraińcy i mieszkać obok nich się nie da. Każdego Polaka traktują jak intruza, od czasu osiedlenia ci ludzie nigdy nie dopuścili do powstania mieszanych małżeństw. Jeśli zagłębisz się w temat, to znajdziesz całą masę takich doniesień. Nawet policja nie reaguje w tych miejscach gdy powinna.

   Wokół siebie mam całą masę ludzi z państw postsowieckich. Żadne z nich nie odnosi się z jakąkolwiek empatią do Ukrainy. Dla nich to są zwykli rezuni i tyle. Każde z nich ma jakieś własne doświadczenia z Ukraińcami i żadne z nich nie ma doświadczeń dobrych. Nawet kolega, który urodził się na Ukrainie ( ojciec Rosjanin a matka z pochodzenia Polka), a później wraz z rodzicami znalazł się na Łotwie, nie ma żadnych sentymentów związanych z Ukraińcami. Polacy wyciągali dłoń do Ukrainy ale nigdy nie przyniosło to żadnego wymiernego efektu. W 1945 roku interwencja Andersa uratowała Ukraińców SS-manów przed wydaniem Sowietom! Jako pierwsi uznaliśmy niepodległość Ukrainy. Pseudoelity rządzące Polską zamykały oczy gdy Ukraińcy nadawli patronat samemu Banderze nad lotniskiem we Lwowie ( tuż przed Euro). Jeśli tak ma wyglądać "partnerstwo", to czemu się dziwimy, że nikt nas nie szanuje?

    Wspomnij te krokodyle łzy wylane przez łże-elity, biadolące nad odsunięciem Polski od negocjacji ukraińsko-rosyjskich. Prawda jest taka, że dalszy udział Polski w "kwestii" ukraińskiej byłby "pocałunkiem Judasza" tak dla Poroszenki jak i dla Jaceniuka, bo "ukraińska ulica" natychmiast murem stanęłaby za Prawym Sektorem. Tam Polska i "polscy Panowie", to wróg śmiertelny. Nawet dziś gdy Polska stoi po ukraińskiej stronie ( tzn władza stoi, bo Polacy już nie specjalnie), Ukraińcy w Polsce nadal organizują swoje marsze pod flagami OUN-UPA. Nie tędy droga.

    Mam trochę więcej informacji na ten temat, ale nie mogę ich poprzeć dowodami, więc to co napisałem chyba powinno wystarczyć.

    Tak na marginesie zastanawiam się jaki jest Twój stosunek do tego, iż pod koniec lat 80-tych Sowiety miały Polsce oddać Kresy kosztem Ukrainy ale ekipa pewnego "spadochroniarza" ponoć miała im to wybić z głowy.

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-2

              

#1440084

W rzeczy samej.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5
#1440091

"Pacyny"

Pozdr.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1440102

A widzisz...

Ja pracowałem tak z dziesiątką Ukraińców - oficerów mechaników i techników na raz. Raz tylko, jeden z nich 55-letni był wyraźnym sowieckim, wrednym kagiebistą. Pozostali to fantastyczne chłopaki, pracowici, uczciwi i honorowi. Przyznam, choć to nieładnie, znaczne lepiej pracowało się z nimi, niż z Polakami, którzy potrafią być kłótliwi i aroganccy.

 

Znam Ukraińców z okolic Słupska i Człuchowa. To przymusowo przesiedleni ludzie z naszych kresów. Są rozgoryczeni i faktycznie dosyć wściekli i hermetyczni. Ale ich radziecką metodą przerzucono na drugi koniec świata, na ziemie poniemieckie. Zapewne nikt nie był szczęśliwy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-15
#1440103

Ja też znam jednego ukraińskiego lekarza, który przyjechał do Polski pracować, aby polepszyć los swojej rodziny. Był sympatyczny, uczciwy i bardzo europejski. 

I co z tego wynika? Nic. Dokładnie nic.

Mamy prawo bać się wojny na Ukrainie. Wiemy, że rozpętały ją nieczyste siły, mało mające wspólnego z aspiracjami uczciwych Ukraińców.

Mamy prawo chcieć, aby jak najszybciej nastał tam pokój.

Św. Jan Paweł II mówił że: "Wojna jest zawsze klęską ludzkości. Wojny nie rozwiązują problemów, ale sieją zniszczenie".

Papież Franiszek mówił wczoraj o szaleństwie wojny, o tym, że najczęściej są one prowadzone w związku z planami geopolitycznymi wielkich mocarstw, z żądzy pieniędzy i władzy, w interesach przemysłu zbrojeniowego. 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2
#1440110

Co z tego wynika? Choćby to, że tam są normalni ludzie, a nie tylko żądne krwi dzikusy i rezuny.

 

Ja też nie chcę wojny. Ale wojnę już mamy. Masz jakąś mądrą propozycję, jak tą wojnę zakończyć?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-15
#1440113

Tą wojnę zakończą strony konfliktu, jeśli nie będzie go nakręcać zbyt wielu "pomagierów" z zewnątrz..

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-7
#1440120

Dziękuję za tą mądrą odpowiedź.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9
#1440126

    Mojego kolegi babcia wylądowała w Szczecinie w ostatniej fali repatriantów z okolic Brasławia. Jej się też to nie podobało. Ale dzięki temu mogli normalnie żyć nawet biorąc pod uwagę ówczesne komunistyczne realia. To może zabrzmieć trochę dziwnie ale to byli Kresowiacy. Oni się uważali za lepszych od tych "zza Buga" jak każdy szanujący się mieszkaniec Kresów. Można by o tym piękny tekst napisać.

    A co z moim pytaniem o tę straconą szansę z lat 80-tych?

   Sowiecki wredny kagiebista, to trochę inny typ od wołyńskiego rezuna wielbiącego Banderę.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

              

#1440115

Już tu komuś odpisałem - średnia wieku mężczyzn na Ukrainie 36 lat. Ile lat ma dzisiaj wołyński rezun wielbiący Banderę?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-14
#1440127

    Myślę, że tyle samo co nasi miłośnicy Piłsudskiego...

   http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=121&pkid=126&nid=202

W związku ze wzrastającą popularnością radykalnych organizacji wśród zgromadzonych na Majdanie Ukraińców, "Rzeczpospolita" zamieściła wczoraj wywiad z rzecznikiem "Prawego Sektora" – Andrijem Tarasenko

"Prawy Sektor" to koalicja różnych radykalnych i nacjonalistycznych ugrupowań, które odgrywają bardzo ważną rolę w starciach z Berkutem na Majdanie w Kijowie. Odwołują się do dziedzictwa Stiepana Bandery, Ukraińskiej Armii Powstańczej i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnych za wymordowanie ponad 100 tysięcy Polaków w trakcie II wojny światowej.    Całość tutaj:   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prawy-sektor-wyjasnia-swoje-stanowisko/h...

  Jest tam dużo więcej smacznych kawałków.

  Prawy Sektor cieszy się sporym poparciem. Zdecydowanie większym niż ugrupowania nacjonalistyczne w Polsce.

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2

              

#1440136

Sorry,

x. Isakowicza Zaleskiego nie uważam za obiektywne źródło w sprawach ukraińskich.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-11
#1440140

Moja rodzina pochodzi częściowo ze Lwowa. Niejedne wakacje, nawet w 1938 roku spędzali w podlwowskich wsiach letniskowych. Moja matka, ciotka, wtedy dzieci, bawiły się i biegiały z ukraińskim dzieciakami po łąkach, mam nawet ich zdjęcia w przebraniach w lokalne stroje ludowe. Nie było żadnych animozji, wrogości, a gospodarze cieszyli się, że mają niezły zarobek. Cała ta OUNowska i bulbowska histeria zrobiła ludziom wodę z mógów i podsyciła zwykłą chytrość. Nawet Łemkom wmówiono, że są Ukraińcami, choć nie są. Więc nie mogę się zgodzić, że to "wrodzone", czy "wyssane z mlekiem matki" i na pewno jest do wyrugowania. To, że nie odcierpieli nic, a nic, za to co zrobili na Wołyniu woła o pomstę do nieba, ale skoro nasze kolejne rządzy odpuszczały i odpuszczają to czego oczekiwać? U nas też są fanatycy PZPRu i PO pomimo tego, że gołym okiem widać co to za banda... Po prostu propaganda wrzyna się głęboko...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1440132

Witaj

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze wielu tu piszących okłamuje samych siebie.

Pies drapał, że mnie okłamują. Lecz sami żyją w świecie ułudy i wyobrażeń i nie potrafią sami przed sobą przyznać się do fałszu swojej oceny.

 

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-11
#1440144

Koło Jasła to raczej Łemkowie. Oni za Ukrainców raczej się nie uważali chociaż są wrzucani do jednego kotła.Obecne władze związku łemków zresztą są bardzo podatne na wpływy ukraińskie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

hobo

#1440299

Nierzadko z powodów obiektywnych budzą negatywne emocje. To psychologizowanie jest .... jakieś dziwne.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-6
#1440100

Witaj

 

Możesz powiedzieć, co budzi twoje wątpliwości i wydaje się dziwne?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1440104

To spekulowanie na temat rzekomej pogardy wobec wszystkich Ukraińców, gdy w rzeczywistości niepokój wzbudzają przede wszystkim pogrobowcy UPA i polityka oligarchów, prowadzona w interesie międzynarodowego kapitału z użyciem brutalnych prowokacji. No i rozpętanie wojny domowej.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4
#1440112

Logiczne i słuszne.

Lecz, jak myślisz ilu może być na Ukrainie tych pogrobowców UPA w tym 45 milionowym narodzie? Gdy średnia wieku mężczyzn jest 36 lat, czyli rodzili się głównie w latach 70-tych ub. wieku, a kobiet 43 lata.

Jest ich dużo więcej niż u nas zwolenników Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ)?

A oligarchowie? Myślisz, że taki Kulczyk, Krauze, Gudzowaty są zdecydowanie różni od ukraińskich oligarchów? Fakt, śą nasi znacznie biedniejsi, bo tam było znacznie więcej do ukradzenia.

I na koniec, jakie masz dowody, że to miedzynatodowy kapitał rozpętał, jak to nazywasz, wojnę domową na Ukrainie (na Krymie też?).

..........................................

Ale droga Pani Krystyno, mnie tu ineresują powody pogardy, którą Polacy odczuwają do Ukraińców. W tym i Polacy - dobrzy katolicy.

 

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-13
#1440119

Międzynarodowy kapitał rozkręcił Majdan i jego skutki, to jest bezsporne i było już wielokrotnie dowiedzione. Janukowycz był demokratycznie wybranym prezydentem i jego usunięcie wywołało wojnę domową na Wschodzie Ukrainy, gdyż mieszkańcy tej części kraju bynajmniej nie chcą przynależności do UE.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6
#1440124

Wybacz, ale nie rozśmieszaj mnie!

...jest bezsporne i było już wielokrotnie dowiedzione.

 

Przez kogo? Ławrowa i Żirinowskiego? A może Korwina Mikke?

Proszę cię, uzupełnij lektury o jakieś obiektywne doniesienia, a nie tylko to, co pasuje twoim poglądom.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-12
#1440128

W ogóle nie czytasz amerykańskich opracowań?

Już kiedyś linkowałam:

http://forumemjot.wordpress.com/2014/03/09/grabiez-ukrainy-rozpoczeta-pa...

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kryzys-ukrainski-zapowiada-apokalipse-...

A tak poza tym, to nawet polscy specjaliści z UJ przewidywali wojnę:
 
Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1440141

#1440142

#1440143

Czy ja idąc twoim przykładem mam tu podać linki do trzystu różnojęzycznych, nie rosyjsko i nie ukraińskojęzycznych doniesień obalających twoje stanowisko?

Uwierz, że one istnieją i są ogólnodostępne.

lecz ty nie chcesz tego przyjąć do wiadomości. Bo to właśnie by kolidowałoby z pogardą, którą do Ukrainy odczuwasz.

I sama do tego nie chcesz się przyznać.

 

???

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-10
#1440146

Pozostań zaten przy tych "trzystu doniesieniach". Na razie nie podałeś ani jednego.

I nie "wciskaj mi w brzuch" jakiejś pogardy wobec zwykłych, przyzwoitych ludzi.

Naiwnością jest nie widzieć, jakie siły polityczne rozgrywają teraz Ukrainę. Nie mają one nic wspólnego z przyzwoitością, dobrymi intencjami, ani jakimikolwiek chrześcijańskimi wartościami.

Nie mam najmniejszej ochoty popierać obecnego układu sił na Ukrainie. Oni też nie mają - zresztą - żadnych oczekiwań wobec Polski. Liczą na innych partnerów. Poczytaj sobie choćby tutaj:

http://www.naszdziennik.pl/swiat/94231,biernosc-zachodu-wsparciem-dla-ro...

Cytuję stosowny fragment:

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk stwierdził, że NATO jest partnerem Ukrainy i dlatego oczekuje on od Sojuszu praktycznej pomocy oraz ważnych decyzji.

Przypomnę, że na prośbę Litwy i Polski zwołano Radę Atlantycką w sprawie wydarzeń na Ukrainie. Niestety, nie doczekaliśmy się żadnych efektów. Ukraińscy politycy powinni zacieśnić współpracę między politykami litewskimi i polskimi, ponieważ to właśnie te dwa kraje są największym sojusznikiem Ukrainy w Sojuszu. Tymczasem politycy ukraińscy zapominają o tym, kto najbardziej ich wspierał podczas pierwszej fazy konfliktu z Rosją. Ukraińskie elity popełniają tym samym duży błąd. Nie wypracowano strategicznego sojuszu politycznego z Polską. W tej chwili starają się rozmawiać poza naszymi plecami z Niemcami czy Francuzami, płacąc przy tym wysoką cenę.

Aha, jeszcze to:

http://wpolityce.pl/swiat/211638-skandal-na-ukrainie-ta-nominacja-bluznierstwo-wobec-pamieci-o-ofiarach-terroru-komunistycznego

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1440154

To, że "międzynarodowy kapitał rozpętał Majdan i jego skutki" jest bezsporne w kręgach zbliżonych do pana Putina i wielokrotnie dowiedzione przez rosyjskie służby i media. To nie kapitał potrzebuje Donbasu, ale Rosja.Wiemy o tym, bo mamy mapę, czytamy statystyki demograficzne i wiemy co za jakiś czas stanie się z Syberią, Baszkirią, Tatarstanem i Zakaukaziem.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1440180

Podałam źródła swoich informacji. Nie tylko amerykańskie (doradca Regana), ale także polskie (isakowicz-Zaleski, a także naukowiec z UJ). A więc nie sugeruj mi innych motywacji. 

Pozxa tym jesteś skrajnie nielogiczny. Gdy międzynarodowy kapitał chciał "przejąć Ukrainę", oczywistym było, że Putin będzie musiał się "zatroszczyć" o wschodnią część tego kraju. Pisało o tym wielu obiektywnych naukowców i publicystów.

A Ciebie stać tylko na agitki i pomówienia.

Tak się nie prowadzi polityki zagranicznej, propagandzisto.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1440183

Wybacz, że się wtrącę.

 

To co tutaj serwujesz, to jest czysty paralogizm, a nie myslowo wypracowana opinia. Np. x Isakiewicz jest najmniej wiarygodnym źródłem w sprawach Ukrainy. Wie to każdy w Polsce, który się tymi tematami zajmuje.

Ja zadam sobie trudu i przygotuję na jutro, specjalnie dla ciebie krótki briefing, z prawdziwymi autorytetami, a nie dobraną pod zadaną też grupą.

Przykro mi, bo coraz bardziej mnie rozczarowujesz. Gdzie tój uprzedni obiektywizm?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1440184

Będę nareszcie wiedzieć, kto jest dla Ciebie prawdziwym autorytetem.

Bo na razie, to jako argumenty, masz tylko nieudokumentowane oceny i epitety.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1440186

faktem jest, że ksiądz Isakowicz jest "emocjonlany", ale i nie do końca bezstronny. Jego narodowość też wskazuje na dobre relacje z Rosją - po prostu Armenia zawsze popiera Rosję. To po pierwsze.

A po drugie, chociaż to już jak widać zapomniany przez rusolubów rok wstecz... to Rosja miała wchłonąć Ukrainę w postaci "Uni celnej", nastąpiło wypięcie się na Europę przez Janukowycza czego ludzie w miastach nie mogli polubić.

A czy WY, wielcy krytycy "Majdanu" chcielibyście? Pasuje wam unia z Rosją? Chyba tak.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1440200

Dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej? To taki ruski obyczaj? A może jesteś przedstawicielem jakiejś gminy i myślisz, że w Polsce tak samo? Ja funkcjonuję w cywilizacji łacińskiej, personalistycznej. Jestem osobą pojedynczą i osobiście biorę odpowiedzialność za swoje przekonania.

A przechodząc do rzeczy. Majdan miał służyć do tego, aby Ukraina nie zawierała takich unii, jakie chciała? Dlaczego miałaby mi pasować Unia z Rosją? To w Polsce miała być ustanowiona Unia z Rosją? Nic mi o tym nie wiadomo.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1440223

Czemu WY? Bo jest was dużo. Nie powiem legion, ale dużo. Te poglądy są całkiem powszechne, tutaj na tym portalu też, więc stąd "wy".

A co to znaczy,. że "Ukraina chciała"? Ja należę do cwyilizacji łacińskiej i bizantyjskie podejście, że to co chce car to wola ludu jest mi obce. Nie trzeba kochać Ukrainy, ale w sytuacji kiedy nadchodziła wielkimi krokami wymuszona przez Putina "unia celna" (tak, celna, haha) w polskim interesie było popierać tych, którzy się jej sprzeciwiali. I tyle.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1440337

Kompleks niższości jest kompleksem generalnym, przede wszystkim w stosunku do Zachodu, ale także odezwał się, po przekształceniu w kompleks wyższości, w stosunku do Ukraińców po Majdanie. "Niech siedzą cicho i robią to co my, Europejczycy. Wojenek im się zachciało."

Lekko Ukraińcy nie mają, wszyscy ponoszą szkody jakie spowodowali szowiniści ukraińscy w czasie II WŚ. Trzeba tę złożoną sytuację zrozumieć i nie upraszczać przy pomocy wygodnych stereotypów. Czy można dziwić się, że Ukraińcy przesiedleni w akcji Wisła nie  mają zaufania do jakiejkolwiek władzy w Polsce ?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8
#1440093

       "Lekko Ukraińcy nie mają, wszyscy ponoszą szkody jakie spowodowali szowiniści ukraińscy w czasie II WŚ. Trzeba tę złożoną sytuację zrozumieć i nie upraszczać przy pomocy wygodnych stereotypów. Czy można dziwić się, że Ukraińcy przesiedleni w akcji Wisła nie  mają zaufania do jakiejkolwiek władzy w Polsce ?"

 

      To już jest kpina. Ukraińcy w Polsce cieszą się PRZYWILEJAMI. Nie tylko cieszą się pełnią praw obywatelskich ale mają też regulacje dotyczące MNIEJSZOŚCI, które de facto stawiają ich w pozycji uprzywilejowanej w stosunku do Polaków! W moim komentarzu odnoszę się tak do Ukraińców w Polsce jak i na Ukrainie, więc podreślam nie ich szowinistyczne zaszłości historyczne a wręcz nazistowskie zapędy tu i teraz. Dziwne jest, że nie mają zaufania do kakiejkolwiek władzy w Polsce, bo to, że pracują w IPN, na uczelniach wyższych, w mediach itp itd. a jest to sytuacja nie spotykana na całym świecie. Tylko chyba Polska tak bardzo olewa kwestie własnego bezpieczeństwa, obdarzając mniejszości takimi możliwościami.

      Tak na marginesie Stalin nam wsadził żółto-niebieskiego konia trojańskiego, bo mógł nimi zaludnić okolice Dudniki czy Urilska. Byłoby wstydem gdyby Polacy np. mieszkający dziś w Wielkiej Brytanii  za 50 lat zachowywali się tak jak Ukraińcy wobec Polaków dziś. Akcja Wisła wielu z nich uratowała życie i umożliwiła im uniknięcie tak naprawdę kary za Wołyń. Zapytaj tych co przeżyli Wołyń, jak się czuli gdy na Pomorzu Zachodnim musieli mieszkać obok rezunów. Bezkarnych rezunów i ich dzieci.

     Kiedyś korespondowałem z Polką mieszkającą we Lwowie. Tam Polacy boją się mówić po Polsku na ulicy. Przyznanie się do Polskości oznacza problemy. Tam według niektórych szacunków są nawet 2 miliony Polaków. Tym się Polska powinna zająć a nie jakimś Majdanem czy Donieckiem. Polacy jakoś nie tworzą w tym konflikcie  ochotniczych batalionów. Dlaczego?

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-5

              

#1440106

Ukraińcy są mniejszością uprzywilejowaną w Polsce???

Jesteś pewien? Możesz to jakoś udokumentować?

Coś mi się wydaje, że zaczynasz własnie konfabulować i dajesz się ponosić fantazji, byleby tylko twoje było na wierzchu.

Nie ładnie...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-13
#1440130

Udokumentowalem to w samym wpisie, tam gdzie mowa o dopuszczeniu Ukraincow do armii, administracji etc. Takie rzeczy tylko w Polsce.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

              

#1440150

nie jest tajemnicą ,że mamy kilku posłow z PO pochodzenia ukraińskiego a nawet takich ,którzy są potomkami dowodców band UPA i chcą ku chwale UPA stawiać pomniki. Jeden z nich zgnął nawet w katastrofie Smoleńskiej.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

lupo

#1440172

czy tu na NP też są ich potomkowie?

Pozdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1440174

No właśnie - gdzie są ci ukraińscy potomkowie?

A może to Zasławscy, Woronieccy, Czetwertńscy, Sokolscy, Massalscy, Ogińscy, Puzynowie, Szujscy. Czy może Holszańscy, Giedroyciowie, Świrscy lub Glińscy....

Nie wiecie kto to taki?

A wiecie skąd pochodzą najstarsze rody w Polsce?

Och wy poszukiwecze rezunów i chazarów.

Kniaziów szukajcie i się uczcie. Polskich kniaziów i Rurykowiczów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8
#1440176

"Lekko Ukraińcy nie mają..."

 

To bardzo delikatnie powiedziane. Oni, w przeważającej masie mają strasznie.

Do Majdanu byli upodleni, okradani i oszukiwani. Ja się nie dziwię, że szlag ich trafił.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-15
#1440107

Kompleks niższości Polaków wobec Ukraińców? Dawno nie czytałam równie niemądrej wypowiedzi.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-3
#1440095

Nie czytałaś, bo źle przeczytałaś. Nie spiesz się i postaraj się zrozumieć nieco niefortunną gramatykę.

Napisał, powiedzmy tak: Polacy kompleks niższości wobec zachodu rekompensują kompleksem wyższości wobec Ukrainy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-16
#1440108

Nie przypuszczałam, że komentarz zetjota będzie złożony z dwóch części ;) Przy czym nie zgadzam się ani z pierwszą, ani z drugą częścią.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-4
#1440125

co napisałeś zapytam, nie jesteś przypadkiem Ukraińcem? Bo ja znam właśnie takie objawy u wielu Ukraińców jaki ty przypisujesz tu Polakom. Nawet na obczyźnie repatrianci z Ukrainy /nie Ukraińcy/ nie mieli zbyt pozytywnego zdania o tym narodzie.  Ja też nie przepadam za nimi co nie znaczy,że nie życzę im wolności.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

lupo

#1440169

Jak to ladnie brzmi - "ukraiński naród zdecydował ... ".
Autor, a z czego zyli miesiacami ci na majdanie? Czy ty na powaznie, ze nic nie wiesz o tym, ze im placono za ta rewolucje? Powaznie nie wiesz?
Inny kwiat z tej laczki "naiwnie i buńczucznie zamanifestował" - tam zabijano sie nawzajem. Czy to u cibie jest naiwne czy bunczuczne? Czy to (polski odpowiednik z sadow) akt przemocy przy uzyciu czolgow?

Inne takie "pogarda do Ukrainy i jeszcze gorsza pogarda do Ukraińców" - tu musze sie przyznac, ze ja nie Swiety Panski i jak ktos mi morduje kawalek narodu, a z mordercow robi bohaterow to ja go kochal nie bede. Mam troche instynktu samozachowawczego, a ty? Niemusisz?
"Bratni narod" - patrz powyzej. Moze i bratni, ale ci z ukrainskich pominikow to nie bohaterowie - dla mnie. A dla ciebie? Jak to jest? Napisz prosze.

"przemysł pogardy" - dla kogo? Dla moich przodkow? Czy dla ich mordercow?
"przykład podaje Adolfa Hitlera" - jest taka zasada doswiadczalna (Godwin rule) - wjechales na 100%.
"Każdy jest pyszny na swój własny sposób" - sugeruje pisanie o samym sobie, a nie wypowiadanie sie o innych.
Moge dosc dlugo o tym twoim dziele, ale zakoncze innym cytatem
"Jesli ja zapomne o nich to Ty Boze w niebie zapomnij o mnie", Amen.
PS. No patrz ten wstretny Admin chcial abym mial motto, no to wybralem sobie. A jak to idzie
?
"Kartagina ma byc zniszczona, a bron na Ukraine dostarczona. No". Kurcze ten Admin jak on to przewidzial - znowu pasuje jak ulal.
PSS. A jak tu jestes to pomoz Wilkowi bo ma problemy z kropelka wody.
PSSS. Strasznie mi sie podobalo to o naukowcach - wiec przypomne te nauki rozne - a to o plaskiej ziemi, albo o powietrzu ktore plynie w zylach, nasmiewanie sie z Pasteur, eter pomiedzy gwiazdami, moge dlugo.

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-6

Bogdan

#1440079

Nie będę z tobą poraz tysięczny wałkował tych twoich pytań. Po co? Ty i tak wiesz lepiej. Jesteś mądry, doskonały, tylko sobie powściekać się czasem lubisz.

Klasyczny przykład arogancji i pogardy do świata.

Ty po prostu wyładowujesz tutaj swoje kompleksy, a nie dyskutujesz.

 

EOT

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-16
#1440080

pracowity,inteligentny naród,która ma wirusa POLSKA.Tak.Rozpoczynamy od :siebie.Przykłady:

Dobra kondycja dziecka, czyli o istocie codziennych „wypadów”:

http://www.sportowarodzina.pl/index.php/sportowa-czytelnia/porady/dobra-kondycja-dziecka-czyli-o-istocie-codziennych-wypadow.html

Zacytuję i proszę o tolerancję ze strony autora:

Systematyczne spacery zmniejszają też ryzyko rozwoju miażdżycy tętnic wieńcowych, poprawiają elastyczność i sprężystość mięśni ud i pośladków, obniżają problemy z kręgosłupem i tzw. „bóle w korzonkach”. Długie spacery o każdej porze roku poprawiają też koloryt naszej skóry i w zupełnie naturalny sposób sprawiają, że staje się ona pełna życia, niezależnie od wieku, pracy i chorób, które tak często nam doskwierają. Zamiast więc siedzieć w domu i się zastanawiać zadbaj o swoje zdrowie – najtańszą z możliwych dróg. Spacer przecież nie kosztuje kompletnie nic. A wieczorem, zamiast nieodzownego pilota do telewizora czy programu telewizyjnego warto złapać psa i wyjść z nim na długi spacer.

http://www.dolina-mlodosci.pl/aktywnosc-fizyczna/spacery-poprawia-twoja-kondycje.html

Polecam wszystkim również...Dialog zamiast kłótni czy obrażania.Mediacja zamiast konfrontacji....

 

Pozdrawiam autora.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1440090

Muzyk i nauczycielka.Brat z Ukrainy pomimo polskiego nazwiska  (inne aniżeli moje)a jego żona jest Rosjanką.Mają dzieci.Oni tylko chcą spokojnie tam żyć i przetrwać.Bez wojny,bez konflłiktów.W pokoju.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%82tawa

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1440094

Modlą się codziennie, to ludzie silnie wierzący, i modlą się o pokój. Żeby Ruscy dali im spokój i żeby mogli normalnie żyć.

I żeby kiedyś spełniły się ich marzenia, które, zapewniam, mają dokładnie takie same jak nasze.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-13
#1440109

Autor tekstu uległ niestety propagandzie i tych, o których wspominasz, zalicza do terrorystów, separatystów i czego tam jeszcze. Chłopaczyna zapomina o tym, że trwa tam wojna domowa, w której siły rządowe bombardują cywilną ludnośc.

Polecam ten LINK, gdzie można zapoznać się z postawą mieszkańców wschodniej Ukrainy, o których raczyłeś wspomnieć.

Warto też przypomnieć, co Ukraińcy zrobili ze swoimi ziomkami w Odessie, w budynku związków zawodowych.

Esesmani przy tej swołoczy, to aniołki Chrlie'ego.

 

 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-8
#1440121

Proszę opuścić mój blog i nie wracać, póki się nie ucywilizujesz. Bo dzisiaj rezuni przy tobie, to angielscy dźentelemeni.

 

EOT

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-17
#1440133

Wiesz co to jest "strefa wolnego słowa"?

Tak więc rozmawiam sobie z ludźmi, czego mi zabronić nie możesz.

Konwersacja z Tobą, to żadna przyjemność, więc ochoczo sobie tego odmawiam.

Skup się na dyskusji z tymi, którzy wyrażają chęć na taką z Tobą.

Mnie pomijaj panie EOT.

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-8
#1440137

Do ciebie, skończonego chama i buraka zza stodoły nie ma sensu grzecznie się odzywać.

Z fornalami załatwialiśmy sprawę krótko.

Chroniony anonimowością ćwoku możesz sobie brykać i wpieprzać się z błotem na pokoje.

Taki to kłopot z chamami.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-15
#1440147

Podokazuj sobie panie inteligencie, podokazuj. Tyle twojego.

Właśnie wyłazi tobie słoma już nie tylko z butów i spod odpustowego sygnetu, ale i ze łba.

Nie musisz mnie wyzywać od ćwoków i fornali, tylko dlatego, iż nie podzielam twojego zdania, że Polak musi kochać Ukraińca za to, że Ukraińcy dopuścili się ludobójstwa na Polakach.

Nie masz chłopcze pojęcia o pogardzie i pysze, ani o niczym innym zresztą.

Zastanów się troszkę... grafomanku, zanim kolejnym razem zaczniesz wypisywać podobne bzdury.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-9
#1440168

Synku, pod twoimi tekstami nawet się nikomu dzioba nie chce otworzyć, taki jesteś denny. Za co ci płacą? Dawno bym cię z roboty palancie wywalił.

Wot kulturnyj narod... rab jeden

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-12
#1440170

Sugerowanie, że ktoś mi za coś płaci, to czysta oligofrenia chłoptasiu.

Wiele razy pisałem, że nie wszyscy nadążają, choć wielu próbuje, a to już sukces.

Zaznajomienie się z twoimi bredniami, nie wymaga wysiłku intelektualnego, stąd zapewne dysproporcje z "otwieraniem dzioba". 

Ale nie przejmuj się, ty hrabia, ja fornal i zapewniam cię, że to honor dla mnie być określonym "fornalem" przez personę twojego karatu.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9
#1440175

Ja się nie na karaty mierzę tepaku gramotnyj.

Wysiłku intelektualnego to ty nie doświadczyłeś nigdy w swoim życiu. Nawet, jak miałeś chroniczne zatwardzenie.

Stąd ta pieniaczość parobska.

 

Fuj...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10
#1440177

o swoją rodzinę na Ukrainie,w Połtawie ale i w Permsk w Rosji.Przekaz informacji  o wojnie przeciw Rosji precyzyjnie przedstawia AdNovum na innym portalu.On nie ma rodziny w Rosji czy na Ukrainie.Moje propozycje wyjazdu do Berlina rodzina odrzuciła.Za bardzo kochają Rosję ałe i Ukrainę.Powtarzam.To jest wojna kartelów i koncernów z Rosją a mieszkańcy kochający Ukrainę mają DRAMAT.Kochani dla informacji:Moja rodzina jest jak na polskie warunki bardzo liczna.Ja mam osobiście 10 dzieci a dziadkowie mieli po 14.Pochodzę z rodziny ,która  ma tylko 6.Przodkowie mieli również pomiędzy 9-18 dzieci.Jestem "młodym" ojcem ale jenocześnie ....z 9 wnukami.Do dzisiaj.Rodzina i to najbliższa jest również innych krajach.....

 

Porszę o zrozumienie.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1440139

pogardy i pychy w stosunku do Ukraińców w ich obecnej sytuacji wydaje mi się poważnym nadużyciem. To nie pogarda i pycha ale instynkt samoobrony wynikający z historycznych doświadczeń Polaków jakich doznaliśmy ze strony Ukraińców. W innych komentarzach bardzo jasno zostały sprawy te przypomniane. Dlaczego mamy bić się w piersi i zapominać, gdy tymczasem druga strona nawet nie pomyśli aby chociaż raz uderzyć się w piersi?

Owszem, współczuję narodowi ukraińskiemu mieszkającemu na wschodzie kraju, że musi żyć w cieniu spadających pocisków i ciągłym strachu czy to nie ostatnia godzina życia. Ale gdzie byliśmy jak rozpętywano tę brudną grę wojenną, co zrobiliśmy aby to powstrzymać? Na ślepo klaskaliśmy w dłonie i popieraliśmy tych, którym zamarzyła się kolejna rozróba, nie bacząc na nasze własne, polskie interesy, jak to czynią inne państwa.  Teraz gdy mleko się wylało trzeba je posprzątać, ale  to powinni robić  politycy europejscy i amerykańscy. My powinniśmy przede wszystkim pomóc tej doświadczonej piętnem wojny ludności żeby mogła przetrwać najgorsze. Nie wiem, może się mylę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-3

Szpilka

#1440111

Jeżeli sie mylisz, to mylących się jest już dwoje. 

Wyrażam się opinią ze wszech miar tożsamą z Twoją.

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-6
#1440114

Witam

 

Bardzo się cieszę, że jest dyskusja i koledzy prezenują swoje opinie. I że jest różnorodność.

Ty widzisz ostrożność i nieufność spowodowana tragedią i ludobójstwem sprzed 70 lat. Potrafię to zrozumieć.

Ja niestety widzę (i czuję, bo to dla mnie dosłownie brzydko pachnie) pogardę, nienawiść i wstręt.

Lecz tamci oprawcy, jeśli jeszcze żyją, mają dzisiaj po 90 lat. Oczywiście, spadek przechodzi na dzieci i wnuki.

Lecz my jakoś nie mamy równych uczuć wobec Ukraińców, Niemców i Rosjan? Dlaczego? Bo łatwo jest odczuwać pogardę i mieć poczucie wyższości w stosunku do Ukraińców, Rumunów, czy Cyganów, a trudno o to samo wobec Niemców, czy Rosjan.

 

Chciałbym, byśmy na moment zapomnieli o uprzedzeniach, które są częścią naszej osobowości - np. nie lubię tłustych, czy pryszczatych, czy brzydko pachnących i ucziwie sobie powiedzieli, za co nienawidzę Ukraińców i dlaczego nie nienawidzę Rosjan.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-15
#1440116

   "... za co nienawidzę Ukraińców i dlaczego nie nienawidzę Rosjan."

   Walka o usunięcie pomnika Iwana Czerniachowskiego, słynna reakcja na marsz Rosjan w dniu meczu przeciw Polsce w czasie Euro, walka o wyrugowanie 4 Spiących z Pragi, pogardliwe komentarze o rosyjskich prostytutkach w Polsce...można by tak wymieniać i wymieniać. Problem polega na tym, że z dwojga łobuzów media wpychają Polakom na siłę Ukraińcow jako braci. Następuję sprzężenie zwrotne, choć Polacy wcale od tego Rosjan bardziej nie kochają.

  

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-4

              

#1440122

Bądź uczciwy!

Skocz sobie na NEon24 i poczytaj, jak się do ruskich łaszą. Albo posłuchaj Korwina lub Łysiaka...

Czy wy jesteście pół-ślepi i widzicie tylko to, co chcecie widzieć?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-15
#1440135

A inni się łaszą do Ukraińców...
Ja widzę równowagę w narodzie, część z nas lubi-kocha tę Ukrainę, część się jej obawia (nie bez powodu!), częśc jej nie znosi, część trzyma dystans. Czego chcieć więcej? Wszyscy mamy ją wielbić?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1440148

Nie Stanisławie (może tak być?)

 

Tak właśnie, jak piszesz, jest dobrze. Tylko niektórzy nie potrafią się wyrazić.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1440158

No, ale ci co w każdym "na nie" chcą widzieć wpływ ruskiej propagandy też miewają z tym kłopot. ;)

"Nie Stanisławie (może tak być?)"

Pewnie, może. ;)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1440304

Neon24 jest jak Donieck, same zielone ludki.:) Tu jest jak w Naddniestrzu - powoli przenikają... Na szczęście, na dłuższą metę nie dadzą u nas rady. Jeszcze nie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1440338

Wczorajszy atak był symptomatyczny.

 

Musi po spetznaz sięgają już.

 

Zdrufko

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1440356

Ja, na właściwym miejscu. Przeczuwałam, że ze zwycięstwa nacjonalistów nie wyniknie nic dobrego. Co do ich stosunku do Polaków, że jest entuzjastyczny, wręcz przymilny teraz, owszem, zgadzam się. Taki jest, zwłaszcza od momentu, kiedy zielone ludziki zaczęły strzelać.

 Nie oznacza to jednak, że poprawil się los Polaków żyjących na Ukrainie. Brak takich sygnałów.

Swoje niepokoje opisałam w poniższym tekście:

http://niepoprawni.pl/blog/5734/hola-szanowne-towarystwo

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1
#1440157

Witam

 

Znam twoje zdanie i je szanuję.

I nie sądzę, żebyś własnie ty pogardzała Ukraińcami.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8
#1440159

Przedstawiasz bardzo wyidealizowany portret Ukraińców a jednocześnie wszystkich bez mała Polaków malujesz na czarno. Jako pysznych i pogardzających. A prawda jest taka, że jest dokładnie na odwrót.

Bardzo dużej części Polaków można przypisać różne wady. Pierwszą z nich jest, niestety tchórzostwo i olewajstwo. Ta część naszego społeczeństwa na samą myśl o tym, że trzeba by coś poświęcić dla dobra ogólnego wpada w panikę, a już samo wspomnienie o tym, że "wolność krzyżami się mierzy" sprawia, że dostają drgawek i robi im się ciężko w spodniach. Niestety, tak zostali wychowani. Zostali wychowani na wzorcach oportunizmu i serwilizmu. Wszczepiono im głupotę kosmopolityczną zamiast patriotyzmu. Przedstawiono Polskę jako kraj jeźdźców bez głowy. Wszczepiono poczucie niższości w stosunku do "zachodu". Czy nie myślisz, że to o czym piszesz może być pochodną tego właśnie "wszczepienia"?

Mówiąc o Ukraińcach trzeba podkreślić trzykrotnie grubą linią, że sami ułatwiają zadanie, aby odnosić się do nich z wielką rezerwą. Historia uczy, że Ukraińcy  w swojej masie nigdy nie byli przyjaźni Lachamjednocześnie gdyby zrobić badania genetyczne, to okazałoby się, że korzenie większości z nich tkwią na Mazowszu, Podlasiu czy Małopolsce. Śmieszne, prawda?

Wracając do nieułatwiania. Budowanie tożsamości narodowej na mordercach, bandziorach i właśnie pogardzie i pysze do Polaków i nie tylko, jest właśnie dziełem Ukraińców. Stawianie pominków Suhewyczwi i Banderze. Prowokacje antypolskie. Budowa przekonania, że tylko OUN/UPA były jedynymi walczącymi o wolność Ukrainy, duma z ludobójstawa na Wołyniu, Polesiu i Rzeszowszczyźnie, przekraśla raz na zawsze jakiekolwiek sympatie bardzo dużej grupy Polaków do rewolucji na Majdanie.

I o ile wszyscy Polacy są sercem za odzyskaniem przez Ukrainę wolności, o tyle ta pogarda i pycha Ukraińców powoduje, że bardzo dużo Polaków odsunęło się od nich, a będzie ich o wiele więcej. Sami Ukraińcy to powodują. Pytanie tylko, na czyje polecenie i za czyje pieniądze. Jak narazie to widzę trzech poważnych graczy tj. Niemcy, Rosja, i Żydzi oraz jednego jeźdźca bez głowy, to Ameryka Obamy. A tam gdzie gra Rosja wspólnie z Niemcami nigdy nic dobrego nie wyniknie dla Polski. A Żydzi? Chyba jednak szykują się do powrotu do Chazarii.

Jeszcze jedno, obawiam się, że, że los Ukrainy był przesądzony od początku. Jestem więcej jak pewny, że Swoboda czyli OUN/UPA jest niemiecko - rosyjskim koniem trojańskim na Ukrainie. Teraz rezuny mają broń, kto będzie następnym? Kierunek jest bardzo łatwy do przewidzenia. Będą to "odwiecznie" ukraiński zakerzońskij kraj. "odwiecznie" Ukraińskie miasta, takie jak Jasło, Przemyśl, Lublin, Zamość, Kraków, a kto wie co tam jeszcze w międzyczasie dodadzą do odwiecznej ukraińskości. Ukraińcy przyznają sie się bowiem do Rusi, Grodów Czerwieńskiech, Rusi Zakarpackiej, Małopolski, Podlasia i być może Mazowsza. Zapominają tylko o jednym. Spadkobiercami Wielkiej Rusi to oni napewno nie są. Oni są ukrańcami, nie Rusinami.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1440138

Witaj,

 

Surowo oceniasz Polaków. Bardziej surowo niż ja.

Tylko skąd się bierze mentalne uwarunkowanie, że jak mówię Polacy, albo Ukraińcy, to znaczy, że mówię WSZYSCY  Polacy lub WSZYSCY Ukraińcy? To jest niedozwolona supozycja. Już bardziej adekwatne byłoby NIEKTÓRZY Polacy.

Poza tym uczmy się dobrze historii, Proszę.

Co to znaczy: - "... A Żydzi? Chyba jednak szykują się do powrotu do Chazarii."

Czy to znaczy, że ty myślisz, iż tysiąc lat temu Kaganat Chazarski był państwem Żydów? To częsta i powszechna pomyłka. Kaganat był wielowyznaniowy i w pewnym momencie historii wprowadzono judaizm, jako jednolitą religię. Chazarowie wywodzili się z Turcji i obecnej Bułgarii. Prawdziwych Żydów było doprawdy niewielu.

 

Ale nieważne...

 

I tak nimi pogardzasz, więc sobie nie pogadamy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9
#1440151

Żydzi. Nie mam na myśli mieszkańców Judei,  a żydów jako wyznawców religii, a Chazaria była państwem gdzie religią panującą była religia judajska i w ten to sposób Chazarowie stali się Żydami, nie mieszkańcami Judei czy nawet Izraela, jako że w Izraelu religią panującą wcale nie była religia wyznawana przez Judajczków. Nie będę się zagłębiał w różnice. Jak chcesz to sobie poszukaj. Napewno znajdziesz.

Chazaria lub Kaganat Chazarski. Granice:

  • Północ - Mniej więcej dzisiejsza południowa granica Białorusi
  • Południe - Morze Czarne z Krymem, Kaukaz
  • Wschód - Morze Kaspijskie i Aralskie
  • Zschód - linia Dniepru z Kijowem

Jeśli mówisz o Bułgarii to nie zapomnij dodać, że chodzi tu o tzw Bułgarię nadwołżańską, leżącą na północny wschód od ówczesnej Chazarii.

Niektórzy Polacy, jak niektórzy. Jaka część, z pokolenia teraźniejszych 30-45 latków, niestety większość to patrioci inaczej.  Nie oceniam ich. Staram się znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy. Przyczyna jest prosta. Zostali tak nauczeni. Przez kogo? Ja wiem, a Ty się domyśl.

Powtarzam raz jeszcze, mam wielki sentyment do Ukraińców, ale nie do bulbowców czy banderowców. Nie musisz mi tłumaczyć, że nie każdy ukrainiec jest bulbowcem czy banderowcem. Problem w tym, że oni przejęli przywództwo na Majdanie. To właśnie ich poprzednicy i oni już dwukrotnie pozbawili Ukrainę możliwości bycia niezależnym państwem. Robią to po raz któryś z kolei. Swoją głupotą i szowinizmem. Szukają wrogów blisko a przyjaciół daleko, zrażając sobie wszystkich dookoła. Niesty to poprzez ich działania postrzegana jest dzisiejsza Ukraina. 

Co pogardzania. Pogardzam tchórzami, i łobuzami. Złodziejami i bandziorami.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1440182

Czy masz na myśli UPAwskiego atamana Tarasa Borowecia, jak piszesz Tatas Bulba, a potem o bulbowcach?

 

Ja mam swoją osobistą teorię o tworze politycznym, który nazywa się Ukraina. To jest młodziuteńki byt, który się dopiero wykluwa. Dlatego jestem taki zainteresowany i pragnę jego dobrostanu.

Bo w jakiej części tego to była Rzeczypospolita?

Ty rozważasz o Chazarach, którzy tak na prawdę skończyli się w XIII wieku.

A ja o najstarszych polskich rodach, o kniaziach, którzy byli Polakami, z posiadłościami, tam hen, aż za Kijów.

O Pacach, o Giedroyciach, Czetwiertyńskich, Wiśniowieckich czy Glińskich i jeszce wielu innych.

Dlaczego się nie przypomina, że tam, na dzisiejszej Ukrainie, ci kniaziowie, to własciwie uznani książęta, zanim jeszcze zachodnie dwory zaczęły nadawać takie tam tytuły hrabiowskie, czy baronów.

Tam właśnie, na tych biednych walczących obszarach, są nasze prawdziwe źródła. Tam byli Polanie.

 

Nikt tego na poważnie znać nie chce.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1440189

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1440149

Była, była... i kosiła, że aż hej!!!

Drobne przyjemności nieszczęsnej istoty.

 

Zdrufko

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8
#1440152

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

na scierwomedium NeOn 24.ru nie ma prawie nic do powiedzenia to tu wscika sie ze hej.

Ale ............... wiecej o tym czyms nie napisze bo jeszcze zabrudze kompa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1440153

Niby "prawicowi" blogerzy to nie reprezentacja narodu. To tylko jego bardzo sfrustrowana część.

 

Nasza niezawodna "stara" eska dokonała takich odkryć"

 

...otóż red. Palade publikuje informacje o przeprowadzonym sondażu Homo Homini, a tytuł tej notatki jak powyżej - 
Polacy nie chcą umierać za Kijów.
Najpierw wyniki > chcą:
zdecydowanie tak      7,1 %
raczej tak                    11,5 %
trudno powiedzieć     7,4 %
raczej nie                    27,8 %
zdecydowanie nie     46,1 %
Wnioski proste >  prawie 74 % polskich respondentów nie chce umierać za Kijów!

Chwila, chwila, to nie całkiem prawda, bowiem pytanie sondażowe brzmiało zupełnie inaczej >
Czy pojechałbyś wesprzeć Ukrainę i Ukraińców, walcząc przeciwko prorosyjskim separatystom na wschodzie Ukrainy?
I tu nagle objawia się rzecz niewiarygodna wręcz – nie chodzi o symboliczny Kijów, chodzi o konkretne wzięcie udziału w walkach z ruskimi, tam i teraz!
I oto 18,6 % procent naszego ludu jest gotowa tam jechać i walczyć, a następne 7,4% się waha, ale nie mówi NIE ! Cóż, jeśli co piąty badany jest gotów walczyć za Donieck i Ługańsk, to, moi drodzy, mamy wynik stulecia.

W momencie maksymalnej zdolności bojowej (lato 1944) siły AK liczyły ok. 390 tys. osób, w tym 10,8 tys. oficerów. Ludność Polski wg ostatniego spisu z 1938 roku to prawie 35 mln, z czego tylko 24 mln stanowili  Polacy. Odliczając straty wojenne i dzieci do lat 15-tu możemy przyjąć, że ilość osób, które podlegałyby prawom sondażu w tamtym czasie to około 16 mln ludzi.
Czy jesteś gotów walczyć w szeregach AK ? TAK odpowiedziało czynem zaledwie 2,5 %......Oczywiście to w żadnym wypadku nie to  samo, co sondaże, zwracam tylko uwagę na fakt, że największa armia podziemna II wojny to było 2,5 % procenta dorosłej populacji polskiej w owym czasie. Oczywiście AK plus inne organizacje podziemne to nie było tylko wojsko, myślę, że razem z całym zapleczem organizacyjnym mogło to nawet sięgnąć 5 %.

Jednak 18,6 % procenta dzisiejszej populacji, która jest zdecydowana iść na wojnę na Ukrainie, tu i teraz, powinna dać do myślenia. Albowiem :
W tzw. wieku mobilnym (18-44) mamy obecnie circa 7,8 mln mężczyzn, czyli, biorąc pod uwagę tylko tych najbardziej zdecydowanych (7,1 %), ponad 500 tys. ludzi teoretycznie jest zdecydowane walczyć dziś lub jutro za Donieck.

Już widzę komentarze, które będą mi udowadniały, że plotę kompletne bzdury – cóż, jakoś przeżyję :) Wyliczam tylko, co wynika z tego sondażu - jeśli traktujemy sondaże jako obraz społeczeństwa, to pół miliona facetów  zdolnych do noszenia broni jest zdecydowanych walczyć na Ukrainie, a następny prawie  milion tego nie wyklucza. I co Wy na to? Bo mnie szczęka opadła, przeliczałam i przeliczałam, ale liczby są nieubłagane...

 

http://naszeblogi.pl/49440-polacy-nie-chca-umierac-za-kijow#comment-986948

....................

Interesujące prawda? Słusznie walczę i mam wiarę w polski rozum i rozsądek. Dlatego wam kochani nie odpuszczę!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9
#1440155

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1440165

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1440166

 Nie jest łatwo, jak widzisz. My, Polacy, mamy w sobie cechę, której brakuje innym narodom. Łatwo wybaczamy krzywdy. Nawet, jeśli były bolesne. Jednak, równolegle do tej szlachetnej przypadłości, kroczy druga, nie mniej silna i znacząca. Jest nią pamięć.

 Naiwny ten, kto wyobraża sobie, iż czas sprawia, że ona ginie wraz z bólem świeżych ran. Nieprawda!

Pamięć o narodowych tragediach dziedziczymy wraz z genami. Nie mścimy się jednak. Nie szukamy odwetu. Po prostu pamiętamy.

 A Ukraińcy chcą wyrwać z nas tę pamięć, ośmieszyć ją i zakłamać. Drwią z bólu starców, wmawiając im demencję i oszustwo. Niszczą ślady swoich zbrodni i odmawiają odpowiedzialności za nie. Najgorszych zbrodniarzy przedstawiają światu jako bohaterów, a w swoim kraju budują im pomniki. Ideologia, która  wtedy doprowadziła do ludobójstwa, w chwili obecnej, głoszona  jest na Ukrainie powszechnie.

 Będzie wojna, Jazgdyni. Ci, co dążą do niej, osiągną swój cel. I my, jako Polska, pomożemy Ukraińcom, ale zrobimy to bez entuzjazmu, wbrew sobie, a głównie, przeciw sowieckim zapędom Putina. Wiedząc o tym, że sojusz z Ukraińcami wyjść nam może bokiem.

  Jeśli przeżyjemy ten konflikt, wrócimy do tematu, Jazgdyni. Opowiesz mi wtedy, co zostało z Twoich marzeń o "braciach" zza Buga.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1
#1440160

To chyba mnie nie znasz...

Przebaczyć, jak najbardziej. Ale stale pamiętać!

A kiedyś, jak już będzie pokój i stabilizacja, to zarządać rozliczenia.

Taka jest moja filozofia.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8
#1440173

Pokój był, ale Ukraińcy nie mieli ochoty na rozliczenia. Tak nienawidzisz księdza Isakowicza, a on przecież jeździł na Ukrainę w czasach pokoju, po pomarańczowej rewolucji i wyciągał rękę do pojednania. Widziałam przed laty film na you tube ze spotkania księdza i innych Polaków z kraju z miejscowymi.

 Mało, że  Ukraińcy zerwali dyskusję, to jeszcze sypali obelgami wprost w oczy nieszczęsnych posłańców pokoju.

 Mam tu link. To, co usłyszysz, nie jest głosem na puszczy. Popatrz, w jakim tempie przybywa odsłon i komentarzy. Zwłaszcza ukraińskie są ciekawe, te od mniejszości narodowych, oczywiście.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1440193

popieranie upa i pamiec o mordach i lekcewazeniu zamordowanych wykluczaja sie wzajemnie jesli ktos popiera zbrodniczy narod i zapomina o swoich pomordowanych nie zasluguje na szacunek!!wiec nie zadalem sobie trudu aby czytac dalej calym majdanem nie kierowali ukraincy tylko jak zwykle usa i ss sturnbahnfuhrer merkel wiec popieranie majdanu rowna sie popieraniu swiatowemu dazeniu dominacii nad swiatem zydowskiej i powiazanej z nia komunistycznej nomenklatury, popieranie agentow typu klitczko odbieram jako wspolprace z wrogami Polski

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4

adolfnr2

#1440164

W historii już mieliśmy bratnie narody i koszmarem jest powrót do tej historii nawet myślami.

Dzisiaj towarzystwo, o którym wspominasz, ponownie próbuje zrobić Polakom gówno z mózgów.

"Bratni naród" - oligofrenia w czystej postaci.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6
#1440171

Serwery mamy obciażone w 90% przez ruch z Rosji.

To oni kształtują w polskim internecie tzw. opinię. Są nachalni, wulgarni, agresywni.

Opanowują dyskusje pod każdą wiadomością z Ukrainy.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1440178

Witaj

 

Widzę, że się coś dziwnego dzieje na portalu. Nawet wysłałem zapytanie do Gawriona, czy nie jesteśmy pod atakiem.

w trzy godziny straciłem 600 punktów. A w komentarzach minusowało maksymalnie 4 do 5 osobników. Dzisiaj jest to regularnie -11.

 

To trochę dziwne, choć użeram się z przeciwnikami.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1440181

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1440188

Na Neon nie chodzę, bo natychmiast zaczynają do mnie strzelać. Lecz złamię się dla twojego brata.

Tym bardziej, że Jan III Sobieski jest moim ulubionym królem, a wiedeńska obrona njaważniejszym, obok 1920 epizodem w naszej historii.

 

Pozdrawiam

 

Ps, Wbrew pozorom, ja najbardziej lubię pisać o szczytnych i pieknych momentach odnośnie Polski. I piszę. Można odszukać.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#1440190

Najważniejszym dla Polski był Chocim 1620 roku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1440293

Jezus dokładnie opisał tych faryzeuszy i ich ojca diabła:
„Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego.” (Jana 8:44)
Będąc aszkenazyjskim Żydem, Abraham Foxmen nie jest prawdziwym Żydem, w jego żyłach nie płynie krew biblijnych Żydów z Izraela. Żydowscy uczeni historycy ustalili, że około 90% wszystkich Żydów (Żydów aszkenazyjskich) pochodzi w dużej mierze z Chazarii i zawiera turecko-mongolską domieszkę. Więc dlaczego pseudo Żyd Foxman, płacze z powodu antysemityzmu-czegoś , czego nie ma?
I dlaczego jest on zwolennikiem zakazu wolności słowa, prawa które jest gwarantowane w pierwszym artykule Konstytucji Stanów Zjednoczonych? Ponieważ to celowo zaaranżowany plan opracowany przez szatana, który zainspirował Rothschildów do przejęcia władzy nad światem.

Maria Teresa, królowa Czech i Węgier (1771-1789), powiedziała następująco na temat tych złych Żydów:
„Odtąd żaden Żyd, nie ważne pod jaką nazwą będzie się kryć, nie będzie mógł pozostać tu bez mojej zgody. Nie znam żadnego innego bardziej kłopotliwego szkodnika od tego, który zubaża ludzi za pomocą oszustw i lichwy, chwyta się sposobów którymi każdy człowiek gardzi. Muszą zostać oni usunięci i wykluczeni „.
Maria Teresa potwierdza to co wielu przywódców, przedsoborowych papieży i świętych wyraziło odnośnie tych moralnie nagannych Żydów.
Odmawiajmy różaniec, nośmy Brązowy Szkaplerz i módlmy się o nawrócenie tych Żydów których zainspirował szatan.
( miejmy też odwagę głosić Prawdę – „mówienie Prawdy nie jest antysemityzmem” Dr. David Duke – M.KK)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1440211

Nie mogę odnaleźć wpisu którego dotyczy ta wypowiedź ?!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1440216

Dziękuję wszystkim dyskutantom. Trollom też. Jednym z moich zamiarów było właśnie zwabienie do mnie jak najwięcej trolli. Rezultat był fenomenalny. Teraz Gawrion ma nieco do myślenia nad swoją automatyczną cenzurą. Bardzo marny algorytm niestety.

 

Mind Service, dokonał już błyskawicznej, ale doprawdy świetnej analizy wczorajszej dyskusji. Warto się zapoznać.

http://niepoprawni.pl/blog/7852/ukrainskie-fobie-niepoprawnych-by-jazgdy...

 

Nie ustanę we wspieraniu Ukrainy i udowadnianiu, że opcja pro=moskiewska jest fałszywa i anty-polska.

Kto ma inne zdanie, może zawsze starać się mnie przekonać. Lecz ciężko będzie.

 

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do dalszej dyskusji.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1440220

Dla wszystkich trolli

Witajcie!

 

Kawał roboty wykonaliście! Pełne zaangażowanie! Tak dalej towarzysze rodacy!

 

Dajcie sobie chwilę radości.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1440228

Polacy względem swoich wschodnich sasiadów od wieków wyrażali pogardę i w tej pogardzie się zatracili, natomiast względem Zachodu zawsze byłi zakompleksieni, usłużni i przekonani o swojej mniejszej wartości.

Trwało to wieki, aż znalazło odbicie w języku polskim, a mianowicie mówimy i piszemy we Włoszech, w Niemczech, w Danii, we Francji, w Anglii, to samo jeśli idzie o kraje położone na południe od nas, a mianowicie w Grecji, w Bułgarii, w Rumunii i na północ: w Szwecji, w Finlandii i w Norwegii.

A owa pogarda względem naszych wschodnich sąsiadów wyraża się mówieniem i pisaniem: na Litwie, na Białorusi, na Rusi (tradycyjnie), na Wołoszczyźnie, i uwaga - na Ukrainie.

Ale o najbardziej pogardzanym kraju, wrogim nam przecież, piszemy i mówimy na Węgrzech.

I tu autor będzie przytaczał gołosłownie, że ma na to dowód w postaci 300 (słownie trzystu) publikacji, które tę tezę potwierdzają, a na Węgrzech to wyjątek potwierdzający regułę.

A cała reszta, co na takie dictum powie - ano, że to bzdura wyssana z brudnego palucha i niewarta nawet zajmowania się tym.

Tak wygląda różnica między metodą autora a zdrowym rozsądkiem.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1440238

Ciebie tu jeszcze tylko brakowało analityku od siedmiu boleści...

Co - sumienie zaczyna małego Tadzinka podgryzać???

No ale leć chłopie, bo przecież macie kremlowską zbiórkę u druha Ruszkiewicza.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-10
#1440242

.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1440245

Hallo!!!

 

Pomyłka w adresie!

Tu nie kremlowski matecznik i Spirydon Ruszkiweicz!

 

Cyrylicu nie panimaju.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1440247

Bот кулътурный человек!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1440248

.

 

 

 

 

Co ty powiesz?!

 

 

 

 

.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1440269

piszemy "w" odnosząc sie do krajów dalekich, obcych.

piszemy "na" odnosząc sie do krajów bliskich, swojskich.

Stąd "na" tyczy sie wszystkich krajów Rzeczypospolitej + bratanki Węgrzy i ich prowincja: Słowacja

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1440623