Kijów: wywiad potwierdza, że Rosjanie przerzucili na Ukrainę żołnierzy i sprzęt

Obrazek użytkownika Mind Service
Artykuł

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oświadczyła, że dwie duże, liczące ogółem ok. 700 ludzi, grupy rosyjskich żołnierzy weszły tego dnia na teren Ukrainy. Rosjanie mieli przekroczyć granicę w obwodzie ługańskim.

- Przed chwilą rozmawiałem z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Ukraiński wywiad potwierdza, że dokonano przerzucenia z Rosji na Ukrainę żołnierzy i techniki – powiedział premier Arsenij Jaceniuk podczas konferencji prasowej z premier Ewą Kopacz.

Dodał, że sprzęt bojowy może pochodzić tylko z Rosji.

- Czołgi, haubice, systemy rakietowe Grad, Buk, stacje do walki elektronicznej nie są sprzedawane na bazarze w Doniecku. Dysponuje nimi tylko ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej i sztab generalny wywiadu wojskowego GRU (Głownoje Razwiedywatielnoje Uprawlienije ) – podkreślił Jaceniuk.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Czy ktoś w końcu powstrzyma tą zarazę ze Wschodu? Oni się dadzą żywcem zjeść byle bliżej Zachodu, bliżej cywilizacji chociaż na chwilę być. Rosja rozjeżdża suwerenny kraj a tu obrady, zaniepokojenia, spotkania na szczycie, sankcje...ludzie! Ruski będzie żarł smalec i popijał benzyną i mieszkał w czołgu, nie straszne mu jakieś sankcje....

Vote up!
3
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1461781