Spokojnie – my tylko zmierzamy do zagłady…(cześć II-ga)

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

 

Jak wspomniałem w I-szej części bloga, pt. „Spokojnie – my tylko zmierzamy do zagłady…” , demokracja z Grecji, prawo z Rzymu oraz chrześcijaństwo stanowiły fundamenty cywilizacji zachodniej. Patrząc jednak na nasz kalendarz (Anno Domini 2010), powinienem wskazać na chrześcijaństwo, jako najważniejszy element cywilizacji zachodniej. Bowiem to wypływająca z nauki Chrystusa moralność miała przez wieki wpływ zarówno na demokrację jak i tworzone w demokratycznych państwach prawo. Do moralności chrześcijańskiej odwoływała się większość konstytucji, w tym zwłaszcza konstytucja Stanów Zjednoczonych, ale i nasza – majowa Konstytucja. Moralność chrześcijańską widać do dzisiaj na amerykańskiej walucie-dolarze, gdzie zapisano: IN GOD WE TRUST.

Wszystkie nie-zachodnie cywilizacje a zwłaszcza cywilizacja komunistyczna za główny cel budowy nowego społeczeństwa obrały sobie walkę z chrześcijaństwem, czyli moralnością. Zniszczenie moralności znajdowało potem swoje odzwierciedlenie w prawie, które nakładało na społeczeństwa represje za samodzielne myślenie i samodzielne działania – wbrew woli partii, rządu i systemu. Zgodnie bowiem z nauką Chrystusa, każdy z nas wyposażony został w wolną i nie przymuszoną wolę i każdy z nas indywidualnie powinien dążyć do Zbawienia – poprzez przestrzeganie przykazań. Zatem cywilizacja zachodnia podniosła do rangi najwyższej jednostkę a nie masy – jak to się dzieje w cywilizacjach Wschodu.

W odpowiedzi na wpis jednego z czytelników mojego bloga podałem drastyczny, bo najnowszy przykład ewidentnego niszczenia podstaw naszej cywilizacji przez Unię Europejską, która sama sobie wybrała na tzw. prezydenta UE i szefa europejskiej dyplomacji osoby, które swoją postawą bliższe są komunizmowi niż cywilizacji zachodniej. Przesłuchiwany na kandydata na stanowisko tzw. prezydenta Europy Herman Van Rompuy, zapytany o kwestię przyjęcia Turcji do Unii, którego podobno jest przeciwnikiem, odpowiedział: „moje poglądy będą całkowicie poddane poglądowi Rady Europejskiej. To, co ja osobiście myślę, jest bez znaczenia". Z kolei, przyszła pani minister unijnej dyplomacji Catherine Ashton w przeszłości publikowała na łamach „Marxism Today” i nigdy nie zajmowała się dyplomacją ! Takie właśnie wybory są ewidentnym przykładem nadciągającego końca cywilizacji zachodniej, w czym największy udział będzie miała właśnie Unia Europejska !

Cywilizacja zachodnia przegra z cywilizacją Wschodu i popłuczynami komunizmu, który też powstał na Wschodzie i nadal tam istnieje w najlepsze (vide Korea Północna i Chiny).  Nasza cywilizacja przegra przez wymysł Fenicjan – pieniądz, a właściwie przez niemoralne wykorzystywanie pieniądza. Nie muszę dodawać, że pieniądz był i jest powszechny we wszystkich cywilizacjach, choć np. w komunizmie stosowano tzw. księżycową ekonomię, w oparciu o statystykę i kilka rodzajów pieniędzy (wymienialny, transferowy, realny i nierealny). Czy wiec kogoś zdziwi, że dzisiaj Europa uznała naszego ministra od księżycowej ekonomii, ukrywającego deficyt pod rożnymi dywanami – za najlepszego ministra finansów krajów Unii Europejskiej ? Mnie to nie dziwi, gdyż Europa stawiając na Rompuya i Ashton już określiła kierunek ku swojej zagładzie. Przy pomocy takich Rostowskich, cel osiągnięty zostanie wcześniej niż się można spodziewać.

Ten moment nadejdzie też z chwilą włączenia do UE pierwszego kraju muzułmańskiego - choć muzułmanie już w Europie są. I nie chodzi mi tu wyłącznie o setki tysięcy immigrantow, wśród których werbowani są przyszli terroryści…. Wojna dwóch cywilizacji odbędzie się zatem nie na terytorium Afganistanu czy Iranu – lecz w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Ostatnia próba zamachu terrorystycznego w samolocie nad Detroit, miała na celu te wojnę sprowokować… Ale już teraz właścicielami luksusowych hoteli a nawet klubów piłkarskich są szejkowie arabscy a ostatnie sprzedaże „flagowych” osiągnięć cywilizacji zachodniej chińczykom (m.in. Hummera i Volvo) – uzupełniają obraz pochłaniania cywilizacji Zachodu przez cywilizację Wschodu. Za gigantyczne przekręty finansowe, które spowodowały równie gigantyczny kryzys świata zachodniego skazano tylko jedną osobę i to w Stanach Zjednoczonych. Skazano Żyda i pewnie tylko dlatego, ze jego fundusz okradł innych Żydów… W resztę banków wpompowano jednak kolejne miliardy pieniędzy zwykłych podatników z nadzieją, że ich właściciele drugi raz tych podatników nie okradną. Ale to złuda. Cechą zachodniego liberalizmu jest bowiem notoryczne okradanie społeczenstw w imię "niewidzialnej ręki rynku", czyli ukrytych złodziei, których nawet nie wolno w naszej cywilizacji nazwać po imieniu - zgodnie z poprawnoscią polityczną i obowiązkowym anty-semityzmem...

Zadłużenie Stanów Zjednoczonych na koniec 2009 r. osiągnęło w USA poziom 90% PKB, co zapewne odnotuje nasz premier i jego minister finansów jako kolejny sukces rządu: znów jesteśmy lepsi niż Ameryka !  Bo nasze zadłużenie to tylko – bagatela-  600 mld złotych ! Za to jednak wszystko zapłacą zwykli zjadacze chleba, zafascynowani dzisiaj liberalizmem, postępem i „róbta co chceta”. Za 30 lat staną się żebrakami - bez nadziei nawet na skromną emeryturę... a może jeszcze z zaciągniętym sprzed 30-laty kredytem, ktory już będzie w arabskim banku ?! 

W swojej wędrówce ku katastrofie jesteśmy tak przeraźliwie głupi, że nie dostrzegamy, że w swej „tolerancji” podcinamy nawet podstawę fundamentu cywilizacji zachodniej, tj. rodzinę. Służy temu amoralne prawo, pozwalające na małżeństwa pederastów i lesbijek, na eutanazję i aborcję na życzenie, wychowanie dzieci przez zboczeńców. Służą też temu orzeczenie Trybunału UE w sprawie krzyża i brak reakcji sądów europejskich na drwiny i lżenie z krzyża - kwitesencji chrzescijanstwa ! To akceptacja dla satanizmu, sekciarstwa i dla posiadania narkotyków...To także zupełna beztroska „prawdziwych” europejczyków, różowe okulary, niekończący się taniec na tonącym Titanicu oraz picie drinków za pożyczone pieniądze….

Potężne zadłużenie USA i Europy ( w tym Polski !) oraz permanentne życie na kredyt spowoduje, że to Azja wyprze naszą cywilizację. Azja nas wykupi za grosze jak Volvo i hotele paryskie… Powinniśmy się tylko modlić do Pana Boga o to, by ostatecznie zwyciężyły w tej rywalizacji Chiny a nie muzułmanie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów