Nasza droga od Lenina do Włodka…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Rok 2012 kończymy jak zwykle sukcesem - w porównaniu oczywiście z okresem minionym. Tym sukcesem – porównywalnym tylko z Literacką Nagrodą im. Włodzimierza Lenina, jest organizowany przez Państwowy Instytut Książki (jednostka bezpośrednio podległa ministrowi kultury) konkurs literacki o Nagrodę im. Adama Włodka. Tak więc minister kultury III RP wespół z Fundacją Wisławy Szymborskiej, nagradzać będą młodych poetów, dla których natchnieniem będzie były mąż Szymborskiej, Adam Włodek - donosiciel Urzędu Bezpieczeństwa w okresie stalinowskim.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że droga III RP od Włodzimierza Lenina do Adama Włodka nie była łatwa. Wymagała wysiłku setek autorytetów różnej maści, którzy udowodnili (często własnym życiem), że agent UB, czy też SB są solą naszej ziemi nadwiślańskiej. Solą ziemi, gdzie stało ZOMO z pałami – a dziś dzięcielina pała, a bąk Józef radośnie bzyka do rytmu Boni M. Bo przecież nad tą utrudzoną ziemią, nadal unosi się nieśmiertelny duch Włodzimierza Lenina, którego imię bezwstydnie splugawili stoczniowcy Gdańska, brutalnie je odcinając znad bramy stoczniowej. Imię, którego właścicielem i depozytariuszem stał się sam prezydent grodu nad Motławą, Budyniem zwany. Grodu, co dał nam jeszcze bardziej znacznego niż Włodek agenta, dzięki któremu możemy dziś bez żadnej trwogi, ostatecznie zniszczyć takich wrogów naszej ludowo-obywatelskiej ojczyzny, jakim jest np. Krzysztof Wyszkowski.

Pisała o tym w proroczym wierszu - równie nieśmiertelna jak Lenin – Wisława Szymborska, która oprócz Nagrody im. Adama Włodka zostawiła nam czytelny rozkaz, który jakże aktualnie brzmi dzisiaj. Dzisiaj, gdy imię Włodka Lenina próbuje się odciąć znad stoczniowych bram:
„Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!”

Ten czytelny rozkaz będzie zatem wytyczną dla młodych poetów- dzisiejszych wyznawców agentury UB i SB, bez których III RP nie byłaby możliwa. Poetów świadomych a zarazem oddanych naszej partii, dzięki której literacka Nagroda im. Adama Włodka mogła powstać pod patronatem III RP:

Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Nie może zatem pójść w zapomnienie cały dorobek donosicielski Adama Włodka- poety, który współpracował z UB, donosząc m.in. na Macieja Słomczyńskiego – znanego, jako Joe Alex i tłumacz m.in. Ulissesa i Podróży Guliwera. Bo takich, jak Włodek poetów państwu Tuska dziś trzeba: poetów zaangażowanych w proces odnowy i dostrzegających promyk nadziei w mroku, który rozgarnia Partia obywatelska, pospołu z Partią ludową. Poetów, których wiersze spokojnie będzie można wydrukować, bez obawy interwencji ABW, czy też Jego Ekscelencji:

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak…. (Wisława Szymborska – „Ten dzień”)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 to zwykle idzie w parze, stąd nie dziwiłabym się nazwiskom,które mimo iż umoczone, zgodnie z wolą władzy, autorytetami nam być mają.Cóż, przyszło nam żyć w czasach odwróconych wartości. Dobrze tylko mieć tego świadomość i precyzyjnie oddzielać, to szczególnie ważne w dobie moralnego relatywizmu, ziarno od plew !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#317843

Owsiak to salon, salon to owsiak.
Renty i emerytury to zagrożenie dla konfitur, bo już
zabrakłow w kasie ponad 5,5mld.
No to salon w szoku, że może zabraknąć na bezy i kawior.
Rozwiązanie -eutanazja.
Młodzi z R-uchu P-oparcia P-utina będą za.
A salon bedzie trwał.
Może nawet coś zostanie na rewitalizację wolskiego i
kiszczaka.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#317856

Znaczy się, tfu! kapitalistyczny. Taki wymiar nie licuje, nie rokuje i jest ogólnie do dupy. Młodzi i zaangazowani poeci powinni nieść Przesłanie Postępu, wkładać własne dobra materialne i wysiłek, a nie tylko ręce w kieszenie i ukradkiem popalać jakieś frajerskie e-papierosy zamiast extra mocnych bez filtra jak prawdziwy twardziel-rewolucjonista a la Dżeki Qrwoń (Tak na marginesie ciekawe kiedy wymyślą e-wódkę dla gumowych postępowych twardzieli?). Ci młodzi powinni zrozumieć mądrość Etapu i nagrodę im. Pana Włodka przyjmować w formie (za Wisią-Stalinisią) "kwiatów z nieznanych jeszcze planet". A nie kasa, kasa, kasa! Ile za 50 tys. PLN długopisów i kajetów można kupić?! A dobremu, zaangażowanemu, tak jak trzeba, poecie przecież wystarczy ołówek i zeszyt 16-kartkowy w trzy linie!

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#317920

ludziom aby w Nowym Roku (jak również w kazdym następnym) nie musieli zapoznawać się z tfurczością laureatów ubeckiej nagrody.

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#317922