Mafijne praktyki teoretycznego państwa

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Strach przed prawem i sprawiedliwością jest spoiwem każdej mafii. Każdy szef mafii dobrze wie, że umiejętność zarządzania strachem jest gwarantem trwania zorganizowanej grupy przestępczej, ale także gwarantuje poparcie społeczności w której mafia działa. Można więc powiedzieć, że im będzie większy strach, tym większe będzie miała poparcie mafia – w tym także w mediach. Bo kto zaryzykuje utratę intratnego stanowiska żurnalisty, gdy zadrze z mafią ?

Nie inaczej jest w naszym teoretycznym państwie, opanowanym przez koalicyjną – dobrze zorganizowaną grupę trzymającą władzę, która uzyskała w ostatnim czasie liczące się poparcie oraz dalsze zaufanie mediów. Wyrazem tego poparcia jest ostatni sondaż teoretycznie państwowego centrum badania opinii publicznej, który wykazał, że koalicyjna grupa trzymająca władzę ma większe poparcie niż przed ujawnieniem nagrań, z których wynika, że koalicyjna grupa trzymająca władzę jest de facto zorganizowaną grupą przestępczą. Wystarczyło zatem by szef tej grupy (ps. Rudy) postraszył sejm zamachem na teoretyczne państwo przez grupę kelnerów - agentów posługujących się cyrylicą, by strach jeszcze bardziej zespolił koalicyjną grupę trzymającą władzę oraz wszystkich żurnalistów. W tym także tak odważnych jak Morozowski i Sekielski, którzy zainstalowali kiedyś mikrofony i kamery w pokoju sejmowej posłanki, która miała „kurwiki w oczach”. Dzisiaj - dzięki umiejętnemu zastosowaniu strachu przez szefa zorganizowanej grupy koalicyjnej trzymającej władzę - udało się uratować teoretyczne państwo, oraz to co z niego pozostało. Czyli ch…, d… i kamieni kupę.

Majstersztykiem szefa grupy koalicyjnej trzymającej władzę była jednak obrona „Pisarza”, który w nagranej rozmowie dobijał targu z szefem teoretycznie Narodowego Banku, ujawniając najbardziej skrywane tajemnice teoretycznego państwa. Jak wiemy - targ dotyczył dodrukowania pieniędzy w celu utrzymania władzy przez zorganizowaną grupę koalicyjną. Aby dobić targu z szefem teoretycznie Narodowego Banku, „Pisarz” musiał więc ujawnić prawdziwy stan teoretycznego państwa, z którego pozostał tylko „ch…, d… i kamieni kupa”. „Pisarz” musiał więc powiedzieć szefowi teoretycznego banku, że teoretyczne państwo, które okradło przyszłych emerytów, musi teraz okraść i biznesmenów, żeby utrzymać wysoki poziom popularności w społeczeństwie zamieszkującym teoretyczne państwo. Czyli utrzymać „syf”, z którego chce uciec sam szef zorganizowanej grupy koalicyjnej trzymającej władzę….

Choć w normalnym państwie taki „Pisarz” wyleciał by na bruk w parę godzin, to przecież nie dotyczy to teoretycznego państwa, opanowanego przez zorganizowaną grupę koalicyjną trzymającej władzę ! Każdy szef mafii działającej w państwie, które toleruje mafię dobrze wie, że pozbawienie immunitetu członka mafii może poruszyć lawinę, która zmiecie całą mafię ! Zatem strach przed lawiną, która zmiecie mafię – jest argumentem nie do odrzucenia dla każdego członka mafii, który korzysta z mafijnego koryta…

Wystarczyło zatem by Rudy nasłał na Burego agentów, którzy zaczęli czesać mieszkania Burego w poszukiwaniu kompromitujących Burego dowodów, by złamać opór tych, którzy chcieli pozbawić „Pisarza” immunitetu. Wszyscy bowiem zdali sobie sprawę, że po pozbawieniu „Pisarza” immunitetu, kolejnym do odstrzału będzie Bury i na Burym „czesanie” zorganizowanej grupy koalicyjnej trzymającej władzę się nie zakończy ! Na nic więc się zdały żale pana Waldka, że obronę „Pisarza” Rudy zorganizował przy pomocy szantażu – wysyłając agentów do mieszkań Burego. Sam przecież Bury nie pożalił się na brawurową akcję Rudego zdając sobie sprawę, że w tej sytuacji jedność zorganizowanej grupy koalicyjnej trzymającej władzę pozwoli mu nie tylko utrzymać immunitet, ale i dostęp do koryta teoretycznego państwa ! A nieograniczony dostęp do koryta to jest przecież podstawowy cel zorganizowanej grupy koalicyjnej trzymającej władzę ! Wiedzą o tym także działacze WSI, kosząc i młócąc jak popadnie zacofane chłopstwo. A swoją drogą, sceny rewizji mieszkań Burego w tym samym czasie, gdy Rudy nakłania chłopów ze WSI do obrony „Pisarza” – godne byłyby najlepszych filmów Martina Scorsese…Jest zatem prawdopodobne, że wśród słów które przekonały chłopstwo z WSI znalazło się zdanie, zapożyczone z dyplomatołecji teoretycznego państwa: „Jak nie obronicie „pisarza” to wszyscy zginiecie !”

I tak, dzięki umiejętnemu zastosowaniu strachu, Rudy dwukrotnie obronił zorganizowaną grupę koalicyjną trzymającą władzę przed odcięciem grupy od koryta. Bo za utrzymaniem się przy korycie głosował nawet sam Bury wiedząc, czym grozi utrata immunitetu koalicyjnej grupy trzymającej władzę.

Przekonali się o tym dwaj maturzyści, którzy – podobnie jak „Pisarz” ujawnili tajemnicę teoretycznego państwa. Gdyby byli członkami zorganizowanej grupy koalicyjnej trzymającą władzę, nie stanęli by dzisiaj przed sądem za znieważenie premiera Donalda Tuska. Niezorganizowani przestępcy - po włamaniu się do komputera sterującego elektronicznym billboardem w centrum Kielc - wyświetlili zdjęcie opatrzone podpisem  "Tusk dziwka Putina". Za takie przestępstwo maturzystom grozi w teoretycznym państwie grzywna, kara ograniczenia wolności albo nawet pozbawienia wolności do dwóch lat….

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Caly PLS to jedna wielka sitwa,
moze z wyjatkiem jej obecnego prezesa, ktory wydaje sie najuczciwszy w tym szemranym towarzystawie. Ale problem jest głębszy--to przyzwolenie PO, a zwlaszcza Tuska na aferalny uklad ktory jest przy wladzy. PSL nie mogloby robic swoich szwindli, gdyby nie ogolne przyzwolenie na korupcję, uklady i ukladziki.Wydawalo sie, ze nie moze byc gorzej niz za rządow SLD, ale jest, gdyz teraz te uklad wspierany jest przez media i dziennikarskich "celebrytow". Ocieramy sie juz o panstwo oligarchiczne typu ukrainskiego za Janukowicza, a niedzwiedz grasuje przy naszych granicach. Jak to sie skonczy? Pogardzamy XVII w. Rzeczpospolitą, a w czym jestesmy teraz lepsi, niz oni? Jurgeltnicy na najwyzszych pozycjach w panstwie. Boze, zlituj sie nad Polską!

Vote up!
1
Vote down!
0
#1431188

Dopóki rządzi koalicja PO, Agora, ITI, Polsat, PSL,

nikt za nic odpowiedzialności nie poniesie, żadne, najbardziej wstrząsające taśmy nie będą miały znaczenia! Kontrolowane przez PO organa obecnie przecie nie węszą, nie szczują, a jak coś i wywęszą to "współpracują". Są też i rozgrzani stosownie prokuratorzy oraz sędziowie, którzy nawet na telefon "właściwy" skład sądu wyznaczą i akta sprawy, do woli zainteresowanym czytać zezwolą. Koalicja musi trwać, a kruk krukowi oka nie wykole. D. Tusk, za pomocą ABW już PSL zdyscyplinował i cisza w szeregach! W tym samy czasie, medialni koalicjanci PO/PSL z cytowanych wyżej mediów, wytłumaczą publice, że to wszystko przez PIS, a poza tym wyjaśnią ludowi, że nie ma takiego przestępstwa, którego by nie można usprawiedliwić faktem, że służy ono walce z Kaczyzmem! Stąd też wiadomo, że wszystko to co jest dobre dla obecnej koalicji, ma być dobre dla Polski, a jak nie to tym dla Polski gorzej!

I tak trzymać!

Vote up!
1
Vote down!
0
#1431189

Jeżeli chodzi o tych dwóch młodzieńców - zależy z którego paragrafu ich trzepią, gorzej będzie jak dostaną za zdradę tajemnicy państwowej...

Vote up!
2
Vote down!
0

Obserwator

#1431205