List do szefa mafii teoretycznego państwa

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Portal wGospodarce.pl. opublikował list otwarty Prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka do premiera. Prezes ZPP otwarcie zarzuca Donaldowi Tuskowi, że zarządza mafią, która niszczy Polskę. W tym sensie – list prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców jest świadectwem okupacyjnych rządów Donalda Tuska, który osobiście odpowiada za opisany stan rzeczy i co oczywiste – zapisze się w historii Polski, jako ten, który zniszczył polską przedsiębiorczość i polskich przedsiębiorców przy pomocy wrogich Polakom urzędów, działających tak, jak władze okupacyjne.

Ze względu na wagę listu oraz to, że reżimowe media tego dramatycznego apelu dorzynanych przedsiębiorców nie opublikują – cytuję go w całości za portalem Gospodarce.pl.:

Szanowny Panie Premierze,

nie ma miesiąca, żeby Pana ludzie nie weszli do jakiegoś sektora gospodarki i bez zmiany jakichkolwiek przepisów nagle powiedzieli, że to co do tej pory robiliśmy w zakresie prawno-podatkowym było niezgodne z prawem i każą płacić podatki 5 lat wstecz wraz z odsetkami.

Pod nóż idą sektory rozproszone, które skupiają małe i średnie polskie firmy. Korporacji, najczęściej zagranicznych, nie ruszacie. Po takiej akcji cały sektor pada, bo nikt nie jest w stanie zapłacić 5 lat wstecz wyimaginowanych podatków z odsetkami.

Chciałbym Panu uświadomić, że jak już wyrżniecie cały sektor MSP, to korporacje nie będą w stanie zarobić na wasze kolacje z winami po 800 PLN, bo jest ich zwyczajnie za mało. To sektor MSP tworzy 67% PKB, daje pracę dla ¾ Polaków. 99,8% firm w Polsce to sektor MSP. Nie ryzykujcie aż tak. Są to działania zorganizowane. Jestem w posiadaniu protokołu z narady kadry Ministerstwa Finansów, podczas którego Minister Kapica grozi konsekwencjami tym urzędnikom, którzy nie dość entuzjastycznie wdrażają nową interpretację podatkową.

Z naszego punktu widzenia jesteście gorsi od mafii. Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i 5 lat wstecz. Teraz na warsztacie znalazł się sektor firm badawczych. Wierzę, że nie jest Pan, aż tak małostkowy i nie jest to zemsta za wyniki badań preferencji wyborczych.

Jeśli się to jakoś szybko nie zmieni, to przypuszczam, że z tych, którzy nie zostali wykończeni – większość wyjedzie, albo zrezygnuje, a działalność gospodarcza pozostanie tylko dla szaleńców. Zawarłby Pan z kimś kontrakt z zapisem, że dowolne zobowiązanie może być w każdej chwili zmienione i należy zapłacić 5 lat wstecz? A taka jest wasza aktualna oferta. Ja też mam dla Pana ofertę – Pan odda na rzecz np. Caritasu 50% swoich zarobków 5 lat wstecz!

To oferta fair. My mamy w dużej części zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami, niezaleganiu ze składkami na ZUS, a nawet znam takich, którzy mają indywidualne decyzje podatkowe Ministerstwa Finansów, że ich interpretacja przepisów jest właściwa. Czyli byliśmy w porządku, a mimo to żądacie od nas płacenia 5 lat wstecz.

A czy Pan jest w porządku? Jeśli stać Pana na odrobinę refleksji, proszę zajrzeć do swoich programów wyborczych 2007/2011, obejrzeć swoje wystąpienia i swoje obietnice w stosunku do nas. A potem proszę spróbować spojrzeć w lustro.

Piszę ten list wyłącznie po to, żeby ograniczyć Panu możliwość mówienia, jak już wyrżniecie wszystkie polskie firmy, że Pan nie wiedział i to byli źli urzędnicy. Pan nimi kieruje.

Dziękuję za uwagę. Z poważaniem,

Cezary Kaźmierczak

Prezes

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:15)

Komentarze

i nie dodam , ze lepiej pozno niz wcale . Nie tylko szarzy wyborcy i przedsiebiorcy ale wszyscy Polacy  powinni wiedziec kim jest TuSSk i to jeszcze przed pierwszymi wyborami . Jestem pewien , ze slyszeli o Nocnej Zmianie i o powiedzeniu TuSSka , ze Polska to nienormalnosc . Na kogos takiego po prostu nie wolno bylo glosowac , dla Polakow , Polska powinna byc swietoscia a nie nienormalnoscia . Przed TuSSkiem ostrzegala miedzy innymi , sp. Anna Walentynowicz . Za wybor tego mafiozo zaplaca bardzo drogo wszyscy Polacy , wielu z nich juz zaplacilo i placi , szkoda mi ich za wyjatkiem tych , ktorzy glosowali na niego i POlszewicka mafie . Ci z glosujacych na POlszewikow , ktorzy jeszcze nie zostali ukarani za ten wybor ,  zaplaca pozniej , zaplaca tez ich najblizsi .

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1434941

że wybory były "koordynowane" przez PO.Nie chce mi się wierzyć,że większość Polaków straciła zdrowy rozsądek.Oglądając dziś w TV Trwam Tryptyk smoleński  w wykonaniu Młodzieżowej orkiestry  kameralnej z Ostrołęki .....liczę na wspaniałą polską młodzież.

Pozdrawiam i dziękuję za ten koncert.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1434983

Oprócz pisania listów, co jest też ważne, należałoby powołać organizacje pozarządowe do zbierania materiałów i rejestracji dokumentów mogących być dowodem w sprawach karnyc

/bo nie ma wątpliwości, że do takich dojść musi/ przeciwko tym co rozkradli co się dało i doprowadzili gospodarkę na skraj bankructwa.

Odpowiedzialność karną powinni ponieść także ci co wykazali się zaniechaniem jak np. p.Sawicki co szuka rynków zbytu po ogłoszeniu embarga przez Rosję, można zapytać co robił do sierpnia br kiedy od co najmniej pół roku wiadomo było,  że takie sankcje będą, siedział i dłubał w nosie albo palec w d.... trzymał - dodać wypada,że każdy z ministrów tego Rządu zachowuje się jak min.Sawicki.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1435054