Jest paragraf na Donalda Tuska!

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Na kary pozbawienia wolności od jednego do dwóch lat, w zawieszeniu, sąd rejonowy w Łodzi skazał pięciu oskarżonych w sprawie śmierci 21-letniego pracownika w fabryce lodówek Indesit Company Polska w Łodzi. Bartosz B. i Wiktor Sz. zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Wobec ówczesnego dyrektora łódzkiej fabryki Antonio S., dyrektora ds. produkcji Krzysztofa W. oraz kierownika zmiany Sławomira J. sąd orzekł kary jednego roku pozbawienia wolności i zawiesił ich wykonanie na trzy lata. W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że Antonio S., Krzysztof W. i Sławomir J. jako ,,osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i higienę pracy w zakładzie nie dopełnili swoich obowiązków, przez co narazili swoich pracowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

Na jakie kary więzienia powinni zostać skazani wszyscy ci, którzy zadecydowali o wysłaniu samolotu Tu-154 M do Smoleńska z 96-ma osobami na pokładzie, w tym wraz z prezydentem RP i jego małżonką – kierowanego przez załogę bez ważnych certyfikatów do kierowania tego samolotu ? Przepis art. 155 kodeksu karnego jest jasny:  „Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” Przestępstwo to może być popełnione przez działanie jak i przez zaniechanie. Możliwe jest także współdziałanie np.: ktoś zostawia nabity pistolet w widocznym miejscu, a więc ewidentnie narusza zasadę ostrożności. Przychodzi ktoś inny bawi się tym pistoletem pada strzał i zostaje zastrzelony człowiek. Jest oczywiste, że za wypuszczenie autobusu z kierowcą bez prawa jazdy, który spowodowałby wypadek ze skutkiem śmiertelnym – bezpośrednio odpowiedzialny byłby dyrektor firmy przewozowej...

Za wypadek samolotu TU-154 M odpowiada dyrektor firmy pt. POLSKA  Donald Tusk, którego bezpośredni podwładny Tomasz Arabski odpowiadał za wyloty VIP-ów samolotami, będącymi w dyspozycji 36 pułku. Ale oprócz dyrektora Tuska i min. Arabskiego, są też i inni współwinni nieumyślnej śmierci 96-ciu osób. Ktoś przecież podmienił załogę, która zamiast z prezydentem Lechem Kaczyńskim, dwa dni wcześniej wyleciała do Katynia wraz z…. dyrektorem Tuskiem, który wyjechał tam na wezwanie Putina. Zamiast załogi, posiadającej certyfikaty do prowadzenia TU-154M, ktoś zadecydował o wstawieniu do kokpitu aż ¾ załogi  bez ważnych certyfikatów ! Ta osoba, wraz z głównym oskarżonym za nieumyślne spowodowanie śmierci 96 osób powinna zasiąść na ławie oskarżonych!

A kto w firmie pt. POLSKA, kierowanej przez Donalda Tuska, zaniechał dostarczenia aktualnych map pogodowych załodze samolotu ? A kto zaniechał kontroli lotniska we Smoleńsku, gdzie miał wylądować polski samolot wojskowy, z prezydentem, jego małżonką, dowódcami wojsk i parlamentarzystami na pokładzie? Ta osoba powinna solidarnie z Tuskiem zasiąść na ławie oskarżonych przed sądem karnym ! A kto podpisał ostateczną zgodę na wylot samolotem 96-ciu osób, kierowanym przez osoby nieupoważnione ? Kto wreszcie nakłonił nieuprawnioną załogę do tego, by zasiadła za sterami i instrumentami TU-154 M?  Wiadomo, że ktoś musiał tym osobom wydać rozkaz i był to zapewne wojskowy wysokiej rangi ! Piloci sami nie zadecydowali o tym !
 

Ława oskarżonych za nieumyślne spowodowanie śmierci 96 osób, które zginęły pod Katyniem będzie długa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pracownicy firmy POLSKA zgłosili już dzisiaj zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa karnego przez dyrektora tej bałaganiarskiej firmy, jak i inne osoby, które zadecydowały o wylocie TU-154M do Smoleńska. Oni wszyscy mają krew na rękach !

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... zdjęcia Tuska to ja lubię!

A nie, żeby wyglądał jak detektyw z serialu - nieco przechodzony, nieco nadużywający, ale jednak w sumie super gość.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#174065

bo to zjęcie to kwintesencja prawdziwego charakteru tego chłystka. Puder tego nie przykryje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dor

#174073

kitciwucho; Zdjęcia bez retuszu są w porzo, bo prawdziwe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#174074

szeroko rozpowszechniane.

A tak a propos jego facjaty. Przed publikacją opowieści dziwnej treści Millera stacje tv przypomniały jego wypowiedź o tym, że w sprawie odpowiedzialności politycznej będzie decydował po publikacji opowieści Millera.
Na moje kobiece oko Tusk podczas tamtej wypowiedzi ma na gębie regularny makijaż! Tapeta z pudru na parę milimetrów, róż na policzkach i kreski na powiekach!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174075

dla Tuska, za jego zbrodnie!? zachowując należne proporcje!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#174076

W Ameryce Tusk byłby już dawno wyzerowany. Ale w posowieckiej republice, gdzie włos z głowy nie spadł żadnemu komunistycznemu zbrodniarzowi – prędzej Kaczyński i Ziobro pójdą pod Trybunał niż Tusk i członkowie jego organizacji do więzienia.

Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174082

w zasadzie nie byłoby kłopotu. Kłopot byłby ze znalezieniem prokuratora do postawienia zarzutów, co uważam obecnie za niewykonalne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#174090

Tusk to dla mnie po prostu kryminalista !!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174103

DEDAL

96 x 3 lata=192 lata a zawieszenie tylko na holu samochodowym ...I tyle łaski narodowej ...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

DEDAL

#174108

Zbyt ostre. Coś czuję, że smutni panowie już się szykują na niepoprawnych....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174125

to prawda.Wszystkie blogi polityczne są zamykane. Cenzura internetu w toku. Zaczyna się robić nieciekawie. Aresztowania autorów blogów na porządku dziennym. Przypomina mi to techniki komunistów a wcześniej Gestapo.

No cóż zaczęło się od solidarności,potem AWS i tak dalej-teraz PO "miesza"

....no cóż nie damy się !!!

Najbardziej zabawny dla mnie jest Buzek,jak kłamie (zawsze to robi) uszy mu się trzęsą :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174129

"Zamiast załogi, posiadającej certyfikaty do prowadzenia TU-154M, ktoś zadecydował o wstawieniu do kokpitu aż ¾ załogi bez ważnych certyfikatów ! "

to LOGICZNYM jest,ze :

taka decyzje podjeli jacys ludzie

dla ktorych wiadomym bylo

na kogo (PILOTOW )

zwali sie wine za.............. PLANOWANA KATASTROFE.

To niestety wskazuje ,

ze katastrofa byla przez jakichs ludzikow

zaplanowana i skutecznie wykonana.

Gorzej wychodzi tym ludzikom przedstawianie

nam prawdy - bo za duzo ludzi krytycznie wychwytuje niescislosci

tzw "faktow i prawd " nam serwowanych.

Na pohybel zdrajcom

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174150

Zgadzam sie z opiniami o odpowiedzialności osób podmieniających załogę. Crtyfikat jest papierkiem, formalnie uprawniającym do lotu. Żal tylko rodzin pilotów, ponieważ oni nie stracili swoich umiejętności jak ten certyfikat. A teraz muszą słuchać,że ich synowie są winni. To nie tak, wiele "przypadków" złozyło się na to co się stało, ale w najmniejszym stopniu "brak certyfikatów". Takie jest moje zdanie. Jeżeli między reakcją wyszkolonego pilota a niewyszkolonego to 1 sekunda - w dodtaku ten wyszkolony wiedział co go czeka. Pytam więc, na jakiej podstawie p. M. tak kategorycznie oskarża piotów i podważa ich wyszkolenie?
Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174166

Zwalając winę na pilotów, którzy nie posiadali ważnych certyfikatów, Miller ukrywa cały system stworzony przez Tuska, a dalej - odpowiedzialność Klicha, Arabskiego, Millera, Sikorskiego i wojsko. Ktoś przecież wydał decyzję, by nie szkolić pilotów, ktoś wydał rozkaz, by piloci bez certyfikatów polecieli do Smoleńska, ktoś wydał decyzję, by samolot leciał bez rosyjskiego lidera, ktoś przecież zaniechał przekazania załodze map pogody, ktoś nie ustalił "z góry" lotniska zapasowego. To wszystko świadczy o tym, że samolot wysłano z nadzieją, że się rozbije. Innego wytłumaczenia nie ma, skoro nie ma winnych, poza pilotami, którzy stanowili maleńki trybik w machinie Tuska.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174184

Taki jeden z wąsami (strasznie podobny do bula Komorowskiego) wyjaśni arcyboleśnie prostą prawdę - to wszystko nieszczęśliwe zbiegi okoliczności. A Miller myśli, że jak nie podaje w raporcie nazwisk to nikt nigdy się nie dowie kto w/w zaniechań się dopuścił. Nie jesteś pierwszym, który podobne pytania zadaje...

Najgorsze jest to, że durnie i naiwniacy z rządu chcą wytresować sobie durniów i naiwniaków do usług podczas wyborów...
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#174281

spostrzeżenie. Jeśli np. prawo jazdy z jakiegoś powodu straciło ważność to czy posiadacz tegoż dokumentu również stracił umiejętności prowadzenia tego pojazdu ?

Doprawdy żałosne. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174185