Dlaczego Władysław Jagiełło ma takie duże oczy?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

Zajrzałem dzisiaj do portfela i stwierdziłem, że zginęło mi 100 złotych. To znaczy, 100 złotych w portfelu miałem, ale było to „minus 100”, czyli jednak o 100 złotych mniej. Spojrzałem na banknot i oprócz „minus 100” ujrzałem przerażoną twarz Władysława Jagiełły, który dotąd te 100 złotych firmował. To znaczy – on firmował „+” 100 złotych a nie minus , które teraz posiadałem.

Cóż można kupić za „minus 100 złotych”, pomyślałem, grzebiąc w portfelu? Znalazłem tam stare rachunki z czasów reżimu Kaczyńskiego: 30 litrów benzyny po 3,60 za litr, i kilogram filetu z kurczaka za 8 złotych. Znalazł się też aktualny rachunek: 20 litrów benzyny po 4,60 za litr i pół kilograma filetu z kurczaka za 7 złotych, czyli 14 za kilo. I wtedy zrozumiałem przerażenie Jagiełły, który – nie z własnej woli, jednak - firmuje cud gospodarczy Tuska...

Jagiełło, jakby czytając w moich myślach, odwrócił do mnie swą przerażaną twarz i szepnął, a właściwie zacharczał: - Ty nie patrz na mnie, ty popatrz na zegar… Spojrzałem na zegar i zamarłem z trwogi…Zwariowany ciąg liczb, przesuwający się z zawrotną szybkością przed moimi oczami zmrozi zapewne każdego, komu pozostały jeszcze resztki myślenia…

http://www.zegardlugu.pl/

Ile nam czasu pozostało do gigantycznej katastrofy, pomyślałem? Czy doczekamy chociaż szczęśliwego dla Geniusza Kaszub rezultatu wyborów samorządowych? A może jeszcze trochę każe nam Geniusz Kaszub poczekać, aż odliczający katastrofę zegar wybije nam zęby i zdruzgota kości?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Super notka i ilustracja, łyka się jednym haustem! :) "10"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#85823

nawet gdybym miała pomijać wszelkie istotne okoliczności (interes narodowy, tp.), to choćby przez samą kieszeń - do mnie trafia PiS a nie PO (i nie miejsce tu, by to szczegółowo uzasadniać). Żyję z kasy i jestem bardzo skrupulatna przy jej liczeniu oraz kazdy zamach na nią zapamiętuję na bardzo długo...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#85825

Krótki, konkretny i z puentą. Bolesną puentą.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#85826

Kiedy 3 lata temu cała POlska spijała z ust "Cudotwórcy z Kaszub" jego ekspoze, zapewne miała przekonanie, że to sam mesjasz zstąpił z nieba, żeby czynić cuda na polskiej ziemi. Dziś ta POlska wierna masa zaczyna nieśmiało i z niedowierzaniem przecierać oczy, stojąc przed twardymi faktami, że ich mesjasz "Cudotwórca" okazał się zwykłym odpustowym hochsztaplerem i medialnym magikiem, który w cudowny sposób zadłużył państwo i teraz równie "cudownie"co beszczelnie sięga do kieszeni swoich, stojących z otwarymi buziami wyborców.

Lemingi !!! Zacznijcie myśleć albo spier....ć na Madagaskar, czyli waszą Zieloną Wyspę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#85852

Bardzo lubię takie pióro, zwane klawiaturą, czytelne z przesłaniem i humorem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#85860

Będę powielać linka gdzie się da.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#85872

Słyszałam wczoraj w radiu, że dług Polski jest tak naprawdę wielokrotnie wyższy niż te oficjalne statystyki (dostępne chociażby pod powyższym linkiem). I podobno jesteśmy niemalże w sytuacji Grecji, tyle że ofcialnie nikt o tym nie mówi. Dowiemy się o tym, kiedy oddamy np. Gdańsk za długi (odpukać, mam nadzieję że ten czarny scenariusz nigdy się nie ziści).

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#85883

Ostatnio ,sama miałam takie oczy.Może nawet jeszcze bardziej wytrzeszczone.Zobaczyłam na straganie taki oto obrazek,śliwka(jakaś tam ale nasza krajowa)cena 7,90zł. nektaryna(nie nasza)3,45zł.Mam jednak nadzieję ,że takie oczy będą mieli"oni" i to nie ze zdziwienia a ze strachu.Tekst super.Dycha!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ania

#85976