Czy Platforma Obywatelska jest niebezpieczną i destrukcyjną sektą?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

Do zadania takiego pytania sprowokował mnie „kaznodzieja” PO - Gowin, który po usunięciu Kluzik-Rostowskiej i Jakubiak z PIS-u stwierdził, że PIS staje się sektą. Dlaczego jednak, po usunięciu Zyty Gilowskiej i odejściu dwóch z dawnych trzech „tenorów” z Platformy, kaznodzieja PO nie zauważył przesunięcia się dawnego „ruchu obywatelskiego” w kierunku sekty, dowodzonej przez „charyzmatycznego” lidera obiecującego cudy?

Odpowiedź jest tylko jedna: prawdziwa sekta w ten sposób określa wszystkich, którzy stanowią dla niej śmiertelne zagrożenie oraz dla jej lidera. Tym jedynym zagrożeniem stał się PIS i „bracia Kaczyńscy”, których przy pomocy medialnych manipulacji przedstawiono, jako zagrożenie dla obywateli, których uratować może tylko Sekta Obywatelska i jej lider.

Czy może więc dziwić, że w sytuacji dramatycznego deficytu publicznego, wysokiej inflacji, wzrastającego bezrobocia, perspektywy dalszych podwyżek cen i zubożenia społeczeństwa - zaufanie do Platformy w październiku wyniosło 49% (wzrost o 4%  w porównaniu z sondażem sprzed 2 tygodni), zaś jedynej partii opozycyjnej tj. PiS-u spadło o 3%, tj. do 26% ? Nie może dziwić, jeśli zdamy sobie sprawę z okrutnego faktu, że większość społeczeństwa została zmanipulowana przez Sektę Obywatelską i jej lidera Donalda Tuska i podąża za sektą ku katastrofie.

Cechy destrukcyjnej sekty

Aby na poważnie zająć się problemem Sekty Obywatelskiej i jej lidera, warto zapoznać się z kryteriami, które cechują grupę, jako destrukcyjny kult, np. w : "How to determine if a group is a destructive cult" - FactNet. Wtedy dopiero z przerażeniem stwierdzimy, że PO jest w istocie sektą, rządzoną przez lidera, który prowadzi wszystkich ku zagładzie – obiecując swoim zmanipulowanym zwolennikom zbawienie, II-gą Irlandię, cud gospodarczy i rozwiązanie ich wszelkich życiowych bolączek. Bo przecież, jedną z typowych cech destrukcyjnych i niebezpiecznych sekt jest to, że grupa przedstawia sie, jako innowacyjna i wyłączna; lider twierdzi, że zrywa z tradycją, oferuje coś nowego, co rozwiąże wszystkie problemy życiowe lub usunie bolączki całego świata; jednocześnie używa systemu psychicznego przymusu, by zwolennicy sekty nie byli zdolni zbadać poprawności twierdzeń lidera lub sekty.

Oczywiście, dzisiejsza pozycja Sekty Obywatelskiej i jej lidera wynika z tego, że praniem mózgów obywateli zajął się nie tylko lider sekty – uważający się za postępowego, zrywającego z ciemnotą i który oferuje Rodakom powszechny dobrobyt - publicznie podpisując tablicę z 10-ma cudami - które miały rozwiązać ich wszystkie problemy życiowe, jak:  kolejki w szpitalach, obiady i komputery dla wszystkich dzieci w szkołach, bezrobocie, godne emerytury i renty etc. Praniem mózgów zajęły się też media, których Tusk zachwycił swoją „innowacyjnością i postępem”, w przeciwieństwie do „ciemnogrodu” PIS-u i Kaczyńskich. Warto wspomnieć, że expose Tuska z 2007r. było najdłuższe w historii 20 lat wolnej Polski i zawierało kilkadziesiąt nowych obietnic, z których zrealizowano do dzisiaj zaledwie dwie: tj. wyjście z Iraku i wysłanie sześciolatków do szkół.

Lider Sekty Obywatelskiej (SO), przy pomocy mediów, w pełni wykorzystuje system psychicznego przymusu, by zwolennicy sekty nie byli zdolni zbadać poprawności twierdzeń lidera. A to sfotografuje się na tle mapy Europy, gdzie Polska namalowana została na zielono wiedząc, że przeciętny zwolennik sekty nie będzie w stanie stwierdzić, czy w Polsce żyje się lepiej niż np. we Francji. A to wyzwie od moherów lub dinozaurów tych, którzy jeszcze nie uwierzyli w jego cudy i „postęp”. Lider sekty doskonale wie, że nabiera ludzi na „postęp” i Zieloną Wyspę, gdyż tylko parę procent ludzi w tym kraju przeczyta ranking Banku Światowego "Doing Business 2011", z którego wynika, że jesteśmy krajem, którym rządzi wszechobecna biurokracja i skomplikowany system podatkowy a pod względem atrakcyjności dla biznesu jesteśmy… za Białorusią i Namibią! Dokładnie na 70-tym miejscu. Np. w raju Tuska podłączenie do prądu trwa 143 dni, gdy w Namibii tylko 55. Zaś uzyskanie pozwolenia na budowę w „postępowym” raju Tuska wymaga przejścia przez 32 różne procedury i zajmuje średnio 311 dni!

Kolejną cechą destrukcyjnej i niebezpiecznej sekty jest to, że lider uważa się za mesjanistyczną osobę, która ma do wykonania jakąś specjalną misję i musi przygotować ludzi na spotkanie z czymś niespotykanym. Nie kto inny jak przyboczny Tuska S. Nowak nazwał lidera Sekty Obywatelskiej Geniuszem, zaś kolejny członek tej sekty, niejaki Halicki – otwarcie nazwał Tuska II-gim Mesjaszem, który prowadzi Naród na spotkanie… No właśnie: czego lub z czym? Jeśli dziś jest już nieaktualne nasze spotkanie z II-gą Irlandia, a jeden z pięciu, największych banków świata (Nomura Bank) ogłosił właśnie, że Polsce grozi katastrofa na miarę Grecji – to pytanie: dokąd w nas prowadzi lider sekty? – jest  w istocie retoryczne.

Zwróćmy uwagę na kolejną cechę lidera sekty, który: namawia  nowe osoby do porzucenia rodzin, pracy, kariery i przyjaciół, aby "pójść za sektą" - wtedy sekta przejmuje ich majątek, pieniądze, i kieruje całym ich życiem… Czyż to nie lider Sekty Obywatelskiej nie namawiał pracujących w Irlandii, by porzucili swoje kariery i powrócili do raju, w którym rządzić będzie jego sekta? Czy tym naiwnym, co wrócili lider sekty aby nie zabrał oszczędności w postaci nieznanych w Irlandii podatków i opłat, oraz horrendalnych cen (np. za energię) - nie oferując w zamian niczego? Przecież tutaj nie ma żadnych ofert pracy, a bezrobocie poszybowało już do 12%. Skoro ok. 1/3 pracujących jest zatrudniona czasowo, jak można uzyskać  kredyt? W dodatku, w obiecanym przez lidera Sekty Obywatelskiej (SO) raju - między styczniem 2009 r. a styczniem roku 2010 realne wynagrodzenia w przedsiębiorstwach spadły o blisko 3 proc., gdy minimalna płaca w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabia poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto ! A czy lider sekty nie ma czasami zamiaru „wygolasić” VAT-em i innymi daninami wszystkich – nie tylko tych, którzy mu uwierzyli w 2007 roku?

Ale w onecie znajdziecie takie głosy zwolenników Sekty Obywatelskiej: ”Wolę cierpieć głód i być bezrobotnym, niż miałby rządzić PIS i Kaczyński!”. Takich głosów są setki dziennie!

Techniki przemiany osobowości

Głosy wyznawców sekty potwierdzają, że lider sekty zdołał już zmienić psychikę swoich wyznawców, przy pomocy Technik przemiany osobowości - znanych z innych destrukcyjnych i groźnych dla ludzi sekt. Do tych technik należy bombardowanie miłością i wycofywanie jej - co „odbiera poczucie bezpieczeństwa i uzależnia ludzi od sekty”. „Bombardowanie miłością” przez lidera sekty, polega na równoczesnym straszeniu PIS-em i Kaczyńskimi w celu „odebrania poczucia bezpieczeństwa i uzależnienia od sekty” . Przecież do dzisiaj, wielu wyznawców SO uważa ( w ślad za prześladowanym omamami Niesiołowskim), że wszędzie czyha Kaczyński i mohery, więc tylko pełne oddanie się sekcie, może ich uchronić od nieszczęścia. I to mimo tego, że za rządów Sekty Obywatelskiej i Tuska - nie mają pracy lub zarabiają grosze - pozbawieni perspektyw na lepsze życie, a tym bardziej na starość.

Kolejnym, a przecież nie ostatnim argumentem potwierdzającym fakt, że Platforma Obywatelska jest w istocie groźną i destrukcyjną sektą, jest widoczna u lidera sekty tendencja do totalitarnego kierowania zachowaniem członków grupy. Tusk i Sekta Obywatelska - przy pomocy „przyjaciół” w mediach oraz poprzez zawłaszczenie mediów publicznych dyktuje: w co „postępowi ludzie” – zwolennicy sekty - powinni wierzyć, co myśleć i co mówić, a nawet – jak się ubierać! Wielu wiernych sekcie mówi i myśli już TVN-em….

Nawet błahe z pozoru zalecenia centrali sekty, jak i w czym się fotografować na plakatach wyborczych, są elementem totalitarnego oddziaływania na psychikę zwolenników sekty. Spoglądający na nas na tle mostu przywódca sekty, z „niezębicznym” uśmiechem i ubrany w rozpiętą, jasno-niebieską koszulę - ma wmówić wyznawcom sekty, że ktoś się o nich troszczy. Nawet wtedy, gdy się udają na poszukiwanie tańszego chleba, skarpetek lub czapki na zimę…

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...ta sekta ma też własną nazwę, jaką jej nadałem: "Nowe Oświecenie", ma katechizm, kapłanów i liturgię.

Pozdrawiam,

ps bardzo dobry tekst,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#102533

Najbliższe, uroczyste nabożeństwo Sekty Obywatelskiej odbędzie się 11 listopada w Pałacu Namiestnika, gdy na ołtarze sekty wyniesieni zostaną: Michnik, Bielecki i Hall.Zaś Abp. Orszulik, jako wyświęcony w tym dniu przez Sektę Obywatelską, nada nabożeństwu ekumeniczny charakter.

W czasie uroczystego nabożeństwa, z udziałem lidera sekty – odbędzie się okadzanie niewątpliwych autorytetów a następnie bicie się w piersi ś.p. Lecha Kaczyńskiego, za jego grzechy spostponowania autorytetu Michnika.

Szkoda tylko, że w uroczystym nabożeństwie nie weźmie udział brat A. Michnika, czasowo przebywający w Szwecji.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102567

jak tak dalej pójdzie to i ten bandzior dostanie nagrode od gajowego

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102649

Tak jak znajomy świadek Jechowy który chla wódę i kopci papierochy ale wmawia mi że to on będzie zbawiony bo się zapisał do sekty a ja będę potępiony bo nie chcę się do nich przyłączyć tak Lemingi twierdzą że samo POparcie sekty obłudnej daje im prawo przynależności do "jasnogrodu" czyli "młodych, wykształconych z wielkich miast" nawet gdy są wykształceni jak bolek a młodzi jak bartoszewski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102538

bo podobno sekta od religii różni się podobno tym, że sekta to ci którym się nie udało. Im się chyba niestety udało, bo połowa Polaków (o ile wierzyć sondażom) wyznaje tę religię. Wiem jedno: PO to twór, który z uwagi chociażby na swój statut powinna być zdelegalizowana. Kiedyś o tym pisałem http://niepoprawni.pl/blog/1093/cele-statutowe-partii-sejmowych-wniosek-platforma-powinna-zostac-zdelegalizowana
________________________________________
jazda konna to ulubiony sport pomników
http://kolatka.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102557

Sekta obiecuje raj znacznie wcześniej niż religia. Nawet za życia i właściwie bez żadnych warunków – poza zapisaniem się do sekty i pełnym oddaniem liderowi. W przypadku Sekty Obywatelskiej i jej lidera – już dziś powinniśmy być w obiecanym raju – z cudem gospodarczym i gdzie wszystkim „żyje się lepiej”.

Ale podobnie do świadków Jehowy – wyznaczona wcześniej data – jest teraz przesuwana na kolejny termin. W przypadku SO, do raju wejdziemy po następnych wyborach, czyli po 2011 roku.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102561

Jan Bogatko

...nie wprowadzajmy się sami w błąd, bardzo proszę: PO na aktualnie za sobą tylko 37 procent aktywnego elektoratu - TO WRZASKLIWA MNIEJSZOSC,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#102670

No tak w cudzym oku widzi się drzazgę a we własnym belki nie można dostrzec (bo i po co?). Niestety fanatyzm w tej grupie jest coraz ostrzejszy i pewnie można się spodziewać coraz radykalniejszych poczynań. Był już słoneczko Stalin, faraoni byli synami słońca i wreszcie Polska "doczekała" się swojego słoneczka Peru. Tyle że to słońce znajduje się już w fazie czerwonego karła i zaczyna palić wszystko.

Ps.: Dałem 5 przez pomyłkę miała być dycha.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102558

chciałeś dać 10 i omyłkowo kliknąłeś 5? hmm.. póki co nie skutecznie :) czemu Mizantrop? mniejsza z tym, kontynuuj...
rozwiń temat.
posiłkując się historycznymi już wpisami :)

pozdrawiam wyczekująco

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#102574

Państwo krzykacze z PO, klakierzy i cyngle, jest takie powiedzenie, że "kto mieczem wojuje ten od miecza ginie" i nie dosłownie, ale podobno się sprawdza i według mojej oceny idealnie stosuje się do waszej "sekty". Więc od dziś proszę ważyć słowa i brać ewentualną odpowiedzialnośc!!! To tak poza kadrem!!!Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102559

diabli wiedzą co to w rdzeniu swoim jest.łatwiej opisać techniki wpływu i niszczący efekt albo to całe łajdactwo które się podłączyło - epigonów, kryminalistów i szaleńców. Marsjanie wylądowali i kolejni przedstawiciele ludzkości stają się dziwnie odmienieni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102585

http://www.pardon.pl/artykul/12869/prezydent_zrob_to_sam_komorowski_zrob_sobie_kotylion

Bardzo dobry i konkretny tekst, który uświadamia nam fakty do bólu prawdziwe. Nie mogę jednak nadal zrozumieć , że tylu Polaków tak skutecznie dało się zmanipulować...

Mnie ostatnio powalił kolejny bubel gajowego - jego "lekcja patriotyzmu" . I nie mam sił tego komentowć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102594

Najgorzej,że sekty często kończą swoją działalność zbiorowym samobójstwem otumanionych przez siebie ludzi.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#102603

Już to sobie wyopbrażam. Swego czasu Świadkowie Jehowy drałowali na Babią Górę w oczekiwaniu na koniec świata, a było to jakieś 40 lat temu, tak teraz można by znaleźć jakieś stosowne miejsce aby lemingi popełniły masowe samobójstwo. Najlepszym miejscem wydaje się Peru.

Dlatego rzucam hasło. Polacy w Polsce, lemingi do Peru.

_______________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#102755

POsPOlitej instytucjonalnej łobuzerii z mafią.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#102604

Jan Bogatko

...PO nosi wszelkie cechy sekty, dlatego nazwałam ją Nowe Oświecenie. To taka europejska odmiana islamu, oceniając PO po wypodiedziach talibów. Ale opozycja nie osiągnie niczego, jak nie będzie się uaktywniać w świątyniach Nowego Oświecenia - na fejsbuku itd.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#102628

dokona samodestrukcji. Nie wiem tylko jak wielka będzie liczb aofiar tej agresywnej i żyjącej nienawiścią antyPOlskiej sekty.
10 za tekst.
edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#102637

Jan Bogatko

"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

...ale Pan woła: dajcie mi szansę, idźcie do wyborów!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#102671

Autor pisze: "Lider Sekty Obywatelskiej (SO), przy pomocy mediów, w pełni wykorzystuje system psychicznego przymusu..." Oczywiście,ale nie tylko przy pomocy mediów. Sam przecież po to zatrudnił na stanowisku min.MON psychiatrę, który miał za zadanie doprowadzić do upadku armię, a teraz zajmie się dalszą destrukcją kolejnych szczebli rządzenia krajem. Ostatecznie jest w tym najlepszym specem. I to będzie wielki cud Tuskowy: samodestrukcja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#102711

Konto rządów antypolskiej sekty obciąża tragedia Casy i oczywiście Tu-154. Liczba oficjalnych ofiar przewyższa więc konto Jaruzela.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102740

Oglądając programy w TVN-enie,
zasnęłam i miałam koszmarne senne widzenie.
Straciłam wzrok, mowę i słuch
i natychmiast pojawił się Tusk.
Rozłorzywszy ramiona,
krzyknął zadowolony:
"Ona tylko Ona,
takie są potrzebne
do naszego grona".

Samanta

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Samanta

#102660

PO jest organizacją stosującą agresywny przymus medialny. Nie mają do zaoferowania ludziom nic, zbudowali orwelistyczną strukturę zła, posługują się agresją i nienawiścią do wszystkich spoza sekty. Przypomina to udoskonalony stalinizm z hitleryzmem razem wzięty. Właściwie taka organizacja powinna być zakazana z prostego powodu, stanowi bowiem bezpośrednie źródło nawołujące do zniszczenia wszystkich poza ich sektą.                                                                                                    Dobry tekst ukazujący źródło uśpionego zła - pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

miro

#102675

http://www.fakt.pl/Poprzewracalo-im-sie-w-glowie-Chca-kasy-za-przegrane-wybory-,artykuly,87164,1.html#miniPoll.........10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#102790