Radiowa Trójka. Czy nazizm też zasługuje na drugą szansę?

Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Radiowa Trójka zadziwia mnie swoją obłudą i głupotą.

Komunizm zasługuje na drugą szansę? - pytano w audycji „Znaki zapytania”.

 

"Chodzi o wizję takiego ustroju, który najbardziej ze wszystkich, by mi odpowiadał. Do tej pory komunizmu nigdzie nie wprowadzano. To były raczej próby budowania jego fundamentów" - zachwalała zbrodniczą ideologię Katarzyna Bratkowska (tak, tak ta od aborcji).

 

http://www.polskieradio.pl/9/2413/Artykul/1028210,Komunizm-zasluguje-na-druga-szanse

 

 

Dziś zaś Trójka z niepokojem pochyliła się nad malowanymi na murach nienawistnymi hasłami.

http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/1071973,-Czy-zobojetnialy-nam-nienawistne-hasla-na-murach

 

 

Zastanawiam się jak trzeba mieć wyprany mózg by zachwalać komunizm?

Jaką trzeba wykazać się obłudą by następnie z troską pochylać się nad nienawistnymi hasłami?

Zbrodnie komunizmu są nie do ogarnięcia, ofiary tej zbrodniczej ideologi do dziś wołają o sprawiedliwość. A Trójka pyta czy dać „drugą szansę komunizmowi”? O tempora, o mores!

 

Gdyby tak strawestować pytanie z Trójki i zapytać „Czy nazizm zasługuje na drugą szansę?” podniosłaby się słuszna fala oburzenia. Kiedy zaś mówi się o komunie to uznaje się to za ciekawy, intelektualny dyskurs.

 

Trójko – hańba ci i wstyd!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Tekst z Frondy.

 

Portal Polskiego Radia przeznaczony dla zagranicy napisał, powołując się na książkę Jana Grossa, że polscy katolicy dokonali masakry Żydów w Jedwabnem. Oto, jak niszczy się wizerunek Polski...

Anglojęzczyzna strona Polskiego Radia przeznaczona dla zagranicy (thenews.pl) informuje, że Muzeum Polskich Żydów zaprezentuje wystawę na temat Polaków, którzy ratowali Żydów przed Holokaustem. Wystawa jest organizowana z pomocą Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wystawa ma pokazać, jak ważna była pomoc Polaków dla prześladowanych przez Niemców Żydów. Zostanie także podkreślony wspólny los obu nacji brutalnie mordowanych przez nazistowskich oprawców.

Wystawa ma więc promować dobre imię Polski i Polaków. Niestety, zagraniczny czytelnicy portalu thenews.pl dowiedzą się, że Polacy organizowali jakoby masakry Żydów. Wersja, jaką przedstawił Jan Gross w swojej książce jest szeroko dyskutowana i bynajmniej nie może uchodzić za pewną. Tymczasem portal Polskiego Radia pisze:

„Plamy na traktowaniu Żydów przez Polskę w czasie wojny zostały podkreślone w ostatnich latach dzięki takim książkąm jak „Sąsiedzi” (2001) Jana Grossa. Skupiała się ona na tym, co było bardzo zapomnianą masakrą Żydów [dokonaną] przez polskich katolików w Jedwabnem”.

http://www.fronda.pl/a/polskie-radio-polscy-katolicy-mordowali-zydow,35289.html

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#419903

 Uprzedzam, że film, który proponuję, jest tak samo makabryczny jak ekshumacja masowych grobów  - pamiątek po działaniach krzewicieli idei komunizmu:

https://www.youtube.com/watch?v=-4kAUjSXeco

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#419907