Model chińsko-europejski

Obrazek użytkownika Rybitzky
Świat

Zgodnie z ustaleniami marcowego szczytu UE, na lotniskach w całej Europie rozpoczęto montaż skanerów fal mózgowych (brain wave scanner - BWS). To najdoskonalsze urządzenie antyterrorystyczne spośród wszelkich dotąd skonstruowanych. BWS rozpoznaje określone zespoły fal świadczące o chęci dokonania aktu przemocy. Wprowadzenie do użytku tych urządzeń sprawi, iż żaden terrorysta nie wejdzie już w Europie na pokład samolotu.

Lotniska będą bezpieczne, Dziennik, 24 lipca 2011

***

Premier Grzegorz Schetyna stanowczo odrzucił oskarżenia dotyczące wprowadzenia w Polsce urządzeń BWS. Zdaniem niektórych radykalnych ugrupowań użycie skanerów oznacza poważną ingerencję w prawa obywatelskie.

- Skanery nie będą przecież kontrolować umysłów obywateli - powiedział premier. - Te zarzuty mają tylko i wyłącznie podłoże polityczne. To element kampanii przeciwników Unii Europejskiej.

Zdaniem Schetyny, to nie skanery są niebezpieczne, a ludzie wątpiący w konieczność ich zastosowania:

- Zamachy z 2010 roku pokazały, że żaden kraj Europy, w tym i Polska, nie jest dostatecznie zabezpieczony przed aktami terroru. Osoby niechętne stosowaniu BWS działają jakby byli sojusznikami terrorystów.

Jak dodał premier, prezydent Tusk udzielił mu pełnego poparcia w sprawie rozwoju systemu BWS.

Premier: skanery to bezpieczeństwo, Rzeczpospolita, 30 lipca 2011

***

System BWS działa w Europie już ponad rok - i działa bardzo dobrze. Nie ma powodu, by jego stosowanie sztucznie ograniczać tylko do lotnisk - takiego zdania jest coraz liczniejsza grupa europejskich parlamentarzystów. Projekt udostępnienia skanerów policji ma więc szansę na realizację. Za kilkanaście miesięcy cała Europa może się znaleźć w zasięgu gigantycznej, zintegrowanej sieci BWS. Będzie to oznaczało koniec przestępczości i zupełnie nową epokę w dziejach naszego kontynentu.

Parlament Europejski jest na „tak" w sprawie sieci BWS, Newsweek Polska, 3 września 2012

***

Prawnicy nie mają wątpliwości, że w przypadku zastosowania tak precyzyjnego urządzenia jak skaner fal mózgowych nie jest konieczne przeprowadzanie przewodu sądowego. Dlatego osoby aresztowane za przestępstwa mentalne mogą natychmiast być osadzane w obozach reedukacyjnych.

Jak ocenia Julia Pitera, szefowa Straży Myśli, w tym roku należy spodziewać się ok. 30 tys. aresztowań. W pierwszym kwartale sieć BWS rejestrowała głównie przestępstwa związane z nienawiścią wobec Unii Europejskiej oraz poszczególnych Grup Równouprawnionych.

Nienawiść nadal silna, Gazeta Wyborcza, 18 kwietnia 2015

Brak głosów

Komentarze

Cokolwiek nie powiedzieć o Izraelczykach, to ich model zabezpieczenia przed porwaniami samolotów jest skuteczny, a polega on z grubsza na screeningu pasażerów, a nie na rewizjach i jakiś technicznych gadgetach... A co do Europy, to idziemy w kierunku wizji z komiksu "Sędzia Dredd:

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#6811